Τύψεις...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58

Thread: Τύψεις...

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    7

    Τύψεις...

    Γεια σας. Είμαι 24 χρονών και είχα μια σχέση 2,5 χρόνια με τον Π. Είχαμε μια πάρα πολύ καλή σχέση η οποία πήγαινε για γάμο. Τον τελευταίο καιρό δεν τα πηγαίναμε πολύ καλά λόγω άγχους που μας δημιουργούσανε διάφορες καταστάσεις. Μετά από πολλούς καυγάδες αποφάσισα να τερματίσω αυτή τη σχέση.
    Στην αρχή όλα ήταν εντάξει. Άρχισα να βγαίνω με κάποιον, με τον οποίο δεν είχαμε σχέση, αλλά είχαμε σεξουαλική επαφή 3 φορές. Ήταν η πρώτη φορά που το έκανα αυτό και πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου. Ποτέ δεν πίστευα πως θα έφτανα σε τέτοιο σημείο. Μετάνιωσα πάρα πολύ για αυτή μου την πράξη αλλά ο χρόνος, δυστυχώς, δεν γυρίζει πίσω.
    Το πρόβλημα μου είναι πώς κατάλαβα πως θέλω πίσω τον Π. Κατάλαβα πως τον αγαπάω τόσο πολύ που θα έδινα τα πάντα για να είμαι μαζί του όπως παλιά. Κοντεύω να τρελαθώ. Δεν μπορώ να συγχωρέσω τον εαυτό μου που άφησα να με αγγίξει άλλος.
    Μιλήσαμε με τον Π από το τηλέφωνο και θα συναντηθούμε να τα πούμε και από κοντά. Θέλει κι αυτός να είμαστε ξανά μαζί. Νιώθω πολλές τύψεις όμως και δεν ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω όλο αυτό. Δεν ξέρω αν πρέπει να του πω τα πάντα ή όχι… Αν του το πω θα τον χάσω για πάντα, αν όχι, θα πεθάνω απ’ τις τύψεις. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    6
    koita, afou eixate xwrisei, den uparxei sumantikos logos na exeis tupseis...kai poso malon afou se thelei kai aftos pisw...ase ton xrono na perasei kai tha ksexaseis kai tis tupseis kai ola...dont worry...proxora sthn sxesh sou!!! gl

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    57
    πρεπει να του το πεις δεν χαθηκε κι ο κοσμος αλλωστε και αυτος ολο και κατι θα έχει κανει

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    στην τριτη φορα(και φαρμακερη)καταλαβες οτι τον θες πισω?
    αστο καλυτερα μην πεις τιποτα γιατι θα μεινεις στα κρυα του λουτρου..και οταν αγαπαμε δεν πεφτουμε με την πρωτη δυσκολια σε αλλες αγκαλιες.
    καλη τυχη.

  5. #5
    να μην του πεις τίποτα!!! κι αν σε ρωτήσει αν είχες σχέση αυτό το διάστημα να του πεις όχι. γιατί να ρισκάρεις να δημιουργήσεις πρόβλημα τώρα που η επανασύδεση σου εξελίσσεται με τόσο ωραίο τρόπο? :)
    γιάννης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Γιατί βρε παιδί μου να πεθάνεις από τις τύψεις? Νέα είσαι, έμεινες ελεύθερη, δεν έκανες κάτι κατακριτέο.
    Και γιατί να του το πεις? Δεν είναι κάτι που τον αφορά εφόσον δεν ήσασταν μαζί εκείνο το διάστημα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    chris6 καλημέρα και καλώς ήρθες :)

    Θέλω να σε ρωτήσω.. όταν λες πως δεν πίστευες ποτέ ότι θα έφτανες ''σε τέτοιο σημείο'', τι εννοείς; Θεωρείς ότι το sex είναι κάτι κακό;

    Χώρισες, γνώρισες έναν άντρα, είσαι ενήλικη, έκανες sex μαζί του με τη συγκατάθεσή σου και τώρα τέλειωσε. Από τη στιγμή που νιώθεις ότι αγαπάς τον πρώην φίλο σου, θέλεις να τα ξαναβρείτε και προσπαθείς γι’ αυτό είσαι εντάξει με τον εαυτό σου.

    Και θα συμφωνήσω με τα παιδιά ότι δεν υπάρχει λόγος να ενημερώσεις το φίλο σου για ό,τι συνέβη. Σκέφτομαι ότι ο λόγος που αισθάνεσαι την ανάγκη να το κάνεις είναι επειδή ίσως έχεις την προσδοκία ότι έτσι θα σταματήσεις να νιώθεις τύψεις.
    Όμως, εκτός του ότι με αυτή την εξομολόγηση είναι πάρα πολύ πιθανό να πληγώσεις αυτόν τον άνθρωπο, νομίζω ότι αυτή η ενοχή είναι δικό σου θέμα και μόνο και πρέπει εσύ να καταλάβεις γιατί υπάρχει και γιατί αυτομαστιγώνεσαι για κάτι που κάποια στιγμή το ένιωσες και το έκανες.

    Ξέρεις, υπάρχουν αρκετοί τρόποι να ''προδώσουμε'' το σύντροφό μας και μάλιστα χωρίς καν να κάνουμε sex με κάποιον άλλον..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    μην τολμησεις κ το πεις η σχεση κ να συνεχιστει δεν θα ναι η ιδια...αν τον θες πισω μην πεις τπτ..ξεχασε το κ εσυ...και γτ να νιωθεις τυψεις αφου δεν ησασταν μαζι?ησουν πεσμενη ψυχολογικα και παρασυρθηκες τι πιο φυσιολογικο ειδικα μετα απο χωρισμο?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Οι τύψεις προέρχονται από εμάς. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, έχω έρθει και γω στη δική σου θέση. Ξέρω πως αισθάνεσαι ότι πρέπει να του το πεις, όχι για κανέναν αλλο λόγο, αλλά για να απαλλαγείς απο τις ενοχές σου. Είναι κάτι πολύ προσωπικό, αρχίζει από σένα και τελειώνει σε σένα. Αν σου είναι ανυπόφορο όλο αυτό, ίσως να του πεις κάτι γενικό. Ο,τι προσπάθησες να απαλλαγείς απο τα συναισθήματά σου για εκείνον, στρεφόμενη σε κάποιον άλλο άντρα, αλλά δε σου ...βγήκε. Αν πάλι μπορείς να το ξεπεράσεις μόνη σου, δε χρειάζεται να του πεις τίποτα. Είχατε χωρίσει, δεν τον απάτησες. Κοίταξε να φτιάξεις τη σχέση σου με τον άνθρωπο που αγαπάς, και μην δυσκολεύεις τις καταστάσεις από μόνη σου. Εχετε και οι δυο μια δεύτερη ευκαιρία. Να είσαι ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by chris6 View Post
    Γεια σας. Είμαι 24 χρονών και είχα μια σχέση 2,5 χρόνια με τον Π. Είχαμε μια πάρα πολύ καλή σχέση η οποία πήγαινε για γάμο. Τον τελευταίο καιρό δεν τα πηγαίναμε πολύ καλά λόγω άγχους που μας δημιουργούσανε διάφορες καταστάσεις. Μετά από πολλούς καυγάδες αποφάσισα να τερματίσω αυτή τη σχέση.
    Στην αρχή όλα ήταν εντάξει. Άρχισα να βγαίνω με κάποιον, με τον οποίο δεν είχαμε σχέση, αλλά είχαμε σεξουαλική επαφή 3 φορές. Ήταν η πρώτη φορά που το έκανα αυτό και πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου. Ποτέ δεν πίστευα πως θα έφτανα σε τέτοιο σημείο. Μετάνιωσα πάρα πολύ για αυτή μου την πράξη αλλά ο χρόνος, δυστυχώς, δεν γυρίζει πίσω.
    Το πρόβλημα μου είναι πώς κατάλαβα πως θέλω πίσω τον Π. Κατάλαβα πως τον αγαπάω τόσο πολύ που θα έδινα τα πάντα για να είμαι μαζί του όπως παλιά. Κοντεύω να τρελαθώ. Δεν μπορώ να συγχωρέσω τον εαυτό μου που άφησα να με αγγίξει άλλος.
    Μιλήσαμε με τον Π από το τηλέφωνο και θα συναντηθούμε να τα πούμε και από κοντά. Θέλει κι αυτός να είμαστε ξανά μαζί. Νιώθω πολλές τύψεις όμως και δεν ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω όλο αυτό. Δεν ξέρω αν πρέπει να του πω τα πάντα ή όχι… Αν του το πω θα τον χάσω για πάντα, αν όχι, θα πεθάνω απ’ τις τύψεις. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.

    Μην έχεις τύψεις ήσουν σε άσχημη φάση και χρειαζόσουν ένα διάλλειμα, μια φορά συνέβη, δεν τρέχει κάτι. Και καλύτερα να μην το μάθει ο άντρας σου, παιζει να τον απομακρύνεις αν του το πεις.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Χαζομάρες, μη το σκέφτεσαι καθόλου, έτυχε και έγινε, δεν απάτησες κανέναν, ξανακάνε τη σχέση σου και ξέχασε το, απλά για μένα μη το αναφέρεις καθόλου

  12. #12
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    chris6 καλημέρα και καλώς ήρθες :)

    Θέλω να σε ρωτήσω.. όταν λες πως δεν πίστευες ποτέ ότι θα έφτανες ''σε τέτοιο σημείο'', τι εννοείς; Θεωρείς ότι το sex είναι κάτι κακό;

    Χώρισες, γνώρισες έναν άντρα, είσαι ενήλικη, έκανες sex μαζί του με τη συγκατάθεσή σου και τώρα τέλειωσε. Από τη στιγμή που νιώθεις ότι αγαπάς τον πρώην φίλο σου, θέλεις να τα ξαναβρείτε και προσπαθείς γι’ αυτό είσαι εντάξει με τον εαυτό σου.

    Και θα συμφωνήσω με τα παιδιά ότι δεν υπάρχει λόγος να ενημερώσεις το φίλο σου για ό,τι συνέβη. Σκέφτομαι ότι ο λόγος που αισθάνεσαι την ανάγκη να το κάνεις είναι επειδή ίσως έχεις την προσδοκία ότι έτσι θα σταματήσεις να νιώθεις τύψεις.
    Όμως, εκτός του ότι με αυτή την εξομολόγηση είναι πάρα πολύ πιθανό να πληγώσεις αυτόν τον άνθρωπο, νομίζω ότι αυτή η ενοχή είναι δικό σου θέμα και μόνο και πρέπει εσύ να καταλάβεις γιατί υπάρχει και γιατί αυτομαστιγώνεσαι για κάτι που κάποια στιγμή το ένιωσες και το έκανες.

    Ξέρεις, υπάρχουν αρκετοί τρόποι να ''προδώσουμε'' το σύντροφό μας και μάλιστα χωρίς καν να κάνουμε sex με κάποιον άλλον..
    ...ακριβώς...:)
    τι παει να πει προδοσία?
    Εχεις κάνει συμβόλαιο με κάποιον να μην είσαι ο εαυτός σου?
    Δεν έκανες σεξ με το ζόρι με τον άλλο. Σου βγήκε και για να το κανεις τρεις φορές σου άρεσε. Προφανώς δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σου ως σχέση και για αυτό επέστρεψες στον πρώην.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις τοσες τυψεις.
    αφου ησουν ελευθερη οταν πηγες με τον αλλο!!
    μηπως ειχες την ιδεα οτι ειναι καλο να πας μονο με εναν ανδρα στην ζωη σου κι αυτον να παντρευτεις?
    εσυ πως θα νοιωσεις αν σου πει οτι πηγε με καποια αλλη οσο ησασταν χωρισμενοι? θα το θεωρησεις τραγικο?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {Μιλήσαμε με τον Π από το τηλέφωνο και θα συναντηθούμε να τα πούμε και από κοντά. Θέλει κι αυτός να είμαστε ξανά μαζί. Νιώθω πολλές τύψεις όμως και δεν ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω όλο αυτό. Δεν ξέρω αν πρέπει να του πω τα πάντα ή όχι… Αν του το πω θα τον χάσω για πάντα, αν όχι, θα πεθάνω απ’ τις τύψεις. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.}<<<
    ισως να το 'εξομολογηθεις' σε καποιον τριτο ? Παλια οι ανθρωποι εξομολογουταν στον πνευματικο τους αυτα που για χ λογους δεν μπορουσαν να πουν στους αλλους ,,,
    ,,σημερα αυτη τη δουλεια την κανουν και οι ψυχολογοι .
    Μπορεις απλα να επισκευτεις εναν ψυχολογο , να του μιλησεις κ να σε καθοδηγησει σχετικα .
    Δεν ειναι ευκολο να πεις : τωρα δεν θα νοιωθω τυψεις , θα πατησω ενα κουμπι και θα γινω μοντερνα κ απελευθερωμενη , επειδη ολοι στο φορουμ αυτο μου γραψανε ,,,
    Αλλα μπορεις να το συζητησεις με καποιον ειδικο και να σκεφτεις μονη σου πανω σ αυτο, χωρις να το φορτωσεις κι αυτο στην ηδη κλονισμενη σχεση σας που μαλλον μονο κακο θα προσθεσει.
    καλη τυχη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    παθ
    προτεινεις να παει σε ψυχοθεραπευτη για να πει οτι κερατωσε τον πρωην της οταν χωρισαν?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τυψεις για 1002 επιλογες
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 15-03-2011, 17:26
  2. τύψεις κλπ...ΒΟΗΘΕΙΑ...!!!!!!!!!
    By lill in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 397
    Last Post: 31-08-2010, 21:43
  3. Αντοχές και τύψεις για ψυχικά άρρωστο
    By Υφάκι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 40
    Last Post: 26-06-2010, 14:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •