Τι να κανω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48

    Τι να κανω

    Αποφασισα να ξαναγραψω γιατι πραγματικα χρειαζομαι συμπαρασταση, τους τελευταιους μηνες δεν αισθανομαι καθολου καλα ολα ξεκινησαν απο τη δουλεια μου οπως ξερουμε ολοι η οικονομικη κριση εχει αγγιξει τους παντες ετσι στις περισσοτερες δουλειες η γκρινια δεν εχει ορια, ετσι και στην δικια μου, η αληθεια ειναι λογω φορτους εργασιας και δουλεια γυρω στις 12 ωρες καθημερινα να εχω κανει λαθη, να σημειωσω οτι στην δουλεια αυτη ειμαι 10 χρονια και εχω δωσει τα παντα και πληρωνομαι οχι καλα.Ουτε αδεια ουτε τιποτα και ποτε δεν παραπονεθηκα δουλεια παντα το ιδιο εγω κραταγα το γραφειο εκλεινα δουλειες τα παντα.Το τελευταιο ομως καιρο λογω κουρασης και προσωπικων προβληματων να εχω κανει λαθη.Το θεμα ειναι ομως οτι κοιτανε μονο το τωρα και ξεχναν τα προηγουμενα και εγω εχω ξενερωση και εχω παθει καταθλιψη και φοβια καθε φορα που περνουν τηλεφωνο τι θα μου πουν προσπαθω να τους γραψω αλλα δεν τα καταφερνω θελω να φυγω απο την δουλεια δεν αντεχω αλλο θελω να βρω την ηρεμια μου να κανω και αλλα πραγματα να εχω πιο ελευθερο χρονο.Από την αλλη ξερω οτι αν τους το πω θα επαναστατησουν μιας και δεν υπαρχει αλλο ατομο αλλα απο την αλλη αξιζει να χασω τον εαυτο μου τον οποιο εχω χασει ηδη.Κουραστηκα θελω να γελασω παλι θελω να ζησω και να σταματησω να κανω ασχημες σκεψεις
    Δεν κοιμαμαι τα βραδια, δεν μιλαω, δεν γελαω εχω χαση παρα πολλα κιλα γυρω στα 10.Φοβαμαι μην παθω τιποτα απο το πολυ αγχος
    Το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θελω να φυγω να φυγω να φυγω..................................

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ,ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ,ΥΣΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!ΘΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ??ΦΥΓΕ!!!ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ!!!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by redrose View Post
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ,ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ,ΥΣΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!ΘΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ??ΦΥΓΕ!!!ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ!!!!
    Σωστα αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το παιρνω αποφασιση.Θελω να κανω τοσα πραγματα και δεν κανω τιποτα τι μου συμβαινει και εχω εγκλωβιστει ετσι.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    κοιτα τον εαυτο σου απ εξω...σα να ειναι καποιος αλλος στη θεση σου,τι θα του ελεγες να κανει??πως θα τον βοηθουσες??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ουτε εγω θα μπορουσα να κανω αυτο π κανεις 12 ωρες δουλεια μες το αγχος και γκρινια?και χωρις επιβραβευση ουτε λεφτα?
    τι να πω καλυτερα να φυγεις πριν φυγεις ομως δες εναλακτικες και ποσο θα σου κοστισει αυτο εννοωντας αν μπορει καποιος να σε υποστηρι3ει οικονομικα..τα πραγματα ειναι δυσκολα στις μερες μας..

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Συμφωνω με αυτα που γραφεται φυσικα θα του ελεγα να φυγει να κοιταξει τον εαυτο του να κανει επιτελους αυτα που θελει να παει διακοπες που μου εχουν λειψει τα τελευταια χρονια οσο για το οικονομικο δεν λεω οτι δεν παιζει ρολο στην ζωη μας αλλα γιατι ολοι εχουμε το λαθος και στηριζουμε τα παντα στο οικονομικο η ζωη ειναι τοση απλη τοσο απιστευτα απλη

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  2. Τι να κάνω?
    By Exan_D in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2010, 11:04
  3. τι κανω?
    By lina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 24-09-2009, 16:11
  4. Τι να κανω?
    By Wolff in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 18-10-2008, 17:21
  5. τι να κανω???????
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-2008, 20:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •