Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 289
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 289 of 837 FirstFirst ... 189239279287288289290291299339389789 ... LastLast
Results 4,321 to 4,335 of 12551
  1. #4321
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    157
    Πανικό. δε μπορώ να βγω έξω και πρέπει

  2. #4322
    Μελαγχολικα αλλα θα την παλεψω

  3. #4323
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Αισθανομαι παρα πολυ αδικημενη και οτι υποφερω για κατι που δε φταιω. οτι κανενας οταν ημουν χαρουμενη δεν χαιροταν με την ευτυχια μου και με το φθονο τους μου διελυσαν τη ζωη και με οδηγησαν στην καταθλιψη και απομονωση εδω και ενα χρονο. και τωρα εγω ακομη κλαιω και υποφερω και εκεινοι περνανε μια χαρα
    πιστευα στο Θεο τωρα δεν πιστευω καθολου αυτα ειναι για τους χαζους
    κανεις δε θα χαρει με την ευτυχια σου, θα κανει τα παντα να σε γκρεμισει, θα χαρουν με την αποτυχια σου και θα σου διωξουν με καθε τροπο οτι αγαπας και σε κανει ευτυχισμενη

  4. #4324
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    "Η χειρότερη από όλες τις ψυχικές καταστάσεις είναι η αδιαφορία. Πρέπει να πιστεύεις. Η έλλειψη πίστης είναι καταστροφή όχι μόνο για το άτομο, αλλά και για τις κοινωνίες"

  5. #4325
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    How , δεν ξερω αν λεμε το ιδιο , αλλα πρεπει να πιστευουμε στους ανθρωπους , οι ανθρωποι , διαισθανονται το ποσο τους εμπιστευομαστε , κ αναλογως αντιδρουν . Και αυτος που δεν εμπιστευεται τους ανθρωπους , δεν εμπιστευεται ουτε τον εαυτο του . Προσωπικα , εμπιστευομουν τους ανθρωπους μια ζωη , συνεδραμα οσο μπορουσα ( αλλο στη δουλεια , εκει ημουν πιο κουμπωμενος , μια κ διηυθυνα την επιχειρηση μ ) αλλα παντα ανταμειφθηκα με την πιστη μου στους ανθρωπους , με καλες κ πιστες φιλιες , συμπαθεια κλπ.

  6. #4326
    Οταν καποιος έχει θεματα ψυχολογιας που αφορουν καταπτωση, όπως αρκετοι απο τους προλαλησαντες, λίγη δόση εγωισμού δε βλαπτει, έστω κι αν θεωρει τον εαυτο του ιδιαιτερο σε σχεση με τους αλλους, ισα ισα τον βοηθα. Ειναι μεσο για να βρει τα πόδια του. Υπαρχουν περιπτωσεις καταπτωσης που τα περι ταπεινοφροσυνης δεν ενδείκνυνται.
    γιάννης

  7. #4327
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    How , δεν ξερω αν λεμε το ιδιο , αλλα πρεπει να πιστευουμε στους ανθρωπους , οι ανθρωποι , διαισθανονται το ποσο τους εμπιστευομαστε , κ αναλογως αντιδρουν . Και αυτος που δεν εμπιστευεται τους ανθρωπους , δεν εμπιστευεται ουτε τον εαυτο του . Προσωπικα , εμπιστευομουν τους ανθρωπους μια ζωη , συνεδραμα οσο μπορουσα ( αλλο στη δουλεια , εκει ημουν πιο κουμπωμενος , μια κ διηυθυνα την επιχειρηση μ ) αλλα παντα ανταμειφθηκα με την πιστη μου στους ανθρωπους , με καλες κ πιστες φιλιες , συμπαθεια κλπ.
    βαγ δεν ξερω αν λεμε το ιδιο, αλλα θεωρω οτι χρειαζεται διακριση και αλληλεπιδραση.
    ουτε πρεπει να δειχνουμε δεκτικοτητα σε ανθρωπους που εκπεμπουν πουστρονια απο καθε πορο του δερματος τους, ουτε να ειμαστε κλειστοι και καχυποπτοι με ανθρωπους που δεν εδωσαν κανενα δικαιωμα η δεν ξερουμε τπτ γι αυτους. οι σχεσεις εξελισσονται απο ωρα σε ωρα . ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΕΙΣ, κι αυτο ειναι το πιο σωστο και δικαιο για ολους κατα την γνωμη μου.

  8. #4328
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    βαγ δεν ξερω αν λεμε το ιδιο, αλλα θεωρω οτι χρειαζεται διακριση και αλληλεπιδραση.
    ουτε πρεπει να δειχνουμε δεκτικοτητα σε ανθρωπους που εκπεμπουν πουστρονια απο καθε πορο του δερματος τους, ουτε να ειμαστε κλειστοι και καχυποπτοι με ανθρωπους που δεν εδωσαν κανενα δικαιωμα η δεν ξερουμε τπτ γι αυτους. οι σχεσεις εξελισσονται απο ωρα σε ωρα . ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΕΙΣ, κι αυτο ειναι το πιο σωστο και δικαιο για ολους κατα την γνωμη μου.
    χμ.. συμφωνώ. Μ αρεσε αυτο το διακριση και αλληλεπίδραση.
    Κι ο vagpap κέρδισε τοσες φιλιες επειδη παρα την καλοσυνη που φαινεται να τον διακρινει δεν εδωσε σε κανενα το δικαιωμα να τον εκμεταλλευτει και διεθετε και ευστροφια στο πως να τους χειριζετε.
    γιάννης

  9. #4329
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Αντιδραση, εκρηξη.

  10. #4330
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αισθανομαι μια χαρα αν και ειμαι λιγο στον κοσμο μου τελευταια

  11. #4331
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    Γιαννη , ευχαριστω για τα καλα σου λογια , υπερβαλλεις καπως , ευχαριστω παντως .
    REMEDY , γιατι να ανταποδωσεις αφου παρεις πρωτα ? αυτο ειναι ολιγον ' εμποριο ' ας μου επιτραπει η εκφραση . Δινεις πρωτα , κ αν λαβεις ανταποδωση , καλως , αν οχι παλι καλως . Να δωσω παραδειγμα . Στην ενοτητα ' καλοκαιρι η εποχη που ποναει ' μερικοι ησασταν μαρτυρες του Ομηρικου καυγα με την mnimonio ( γεια σ μνημονιο ) k τις βαριες εκφρασεις που ανταλλαχθησαν εκατερωθεν , κ πρασινισε ο τοπος , κ δικαιως . Δεν ξερετε ομως , οτι την ιδια μερα που ειπε η howtodream το πολυ πετυχημενο ' οχι αλλο καρβουνο ' ειχα μπει στο inbox της μνημονιο κ εκανα αιτηση φιλιας ! η οποια αιτηση ακολουθηθηκε απο μερους μ απο μια ειλικρινεστατη συγγνωμη για την απαραδεκτη συμπεριφορα μ , κ η κοπελλα ανταπεδωσε ( την συγγνωμη ) . Δεν μενδιεφερε ποιος φταιει , απλα ηθελα συμφιλιωση . Τι λες λοιπον γιαυτο remedy ?

  12. #4332
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Χάλια...κι ότι κι αν κάνω δεν με βοηθάει να συνέλθω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #4333
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    Γιαννη , ευχαριστω για τα καλα σου λογια , υπερβαλλεις καπως , ευχαριστω παντως .
    REMEDY , γιατι να ανταποδωσεις αφου παρεις πρωτα ? αυτο ειναι ολιγον ' εμποριο ' ας μου επιτραπει η εκφραση . Δινεις πρωτα , κ αν λαβεις ανταποδωση , καλως , αν οχι παλι καλως . Να δωσω παραδειγμα . Στην ενοτητα ' καλοκαιρι η εποχη που ποναει ' μερικοι ησασταν μαρτυρες του Ομηρικου καυγα με την mnimonio ( γεια σ μνημονιο ) k τις βαριες εκφρασεις που ανταλλαχθησαν εκατερωθεν , κ πρασινισε ο τοπος , κ δικαιως . Δεν ξερετε ομως , οτι την ιδια μερα που ειπε η howtodream το πολυ πετυχημενο ' οχι αλλο καρβουνο ' ειχα μπει στο inbox της μνημονιο κ εκανα αιτηση φιλιας ! η οποια αιτηση ακολουθηθηκε απο μερους μ απο μια ειλικρινεστατη συγγνωμη για την απαραδεκτη συμπεριφορα μ , κ η κοπελλα ανταπεδωσε ( την συγγνωμη ) . Δεν μενδιεφερε ποιος φταιει , απλα ηθελα συμφιλιωση . Τι λες λοιπον γιαυτο remedy ?
    xm.. απλα οτι δεν με καταλαβες. αυτο λεω..
    δεν περιμενεις να παρεις για να φερθεις "καπως" βρε βαγγ.. φερεσαι ανοιχτα και καλοπροαιρετα, αλλα ΘΑ παρεις , θελεις δεν θελεις, την σωστη η πουστική συμπεριφορά του άλλου. ΕΦΟΣΟΝ την πάρεις, κανονιζεις την πορεία σου και κρινεις αν ο απεναντι αξιζει μια καλη, κακη, η αδιαφορη δικη σου συμπεριφορα.
    στο παραδειγμα που εδωσες (το οποιο η δεν θυμαμαι η εγινε ενω ελειπα), φερθηκες αναρμοστα και πολυ σωστα, κατ ιδιαν ζητησες συγγνωμη για την συμπεριφορα σου. αν ζητησε συγνωμη και η μνημονιο, προφανως παραφερθηκε κι εκεινη. αρα, μιλας ακριβως περι αυτου που συζηταω, ασχετως αν το παραδειγμα ειναι καπως επιφανειακο και οι καυγαδες μεταξυ αγνωστων στο νετ, απλα αστειοι.. . ζητησατε αμφοτεροι συγνωμη και ολα καλα..αυτο σημαινει αλληλεπιδραση.

  14. #4334
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    Σε καταλαβα remedy , καταλαβαινω πολυ καλα την εννοια της αλληλεπιδρασης . Για να συνοψισω σε μια φραση την σταση ζωης μου ( στο συγκεκριμενο τομεα ) , που μαλλον θα σε βρει συμφωνη ' στους Κυριους κ στις Κυριες , ειμαι δυο φορες Κυριος , ( το Κ δεν ειναι τυχαια κεφαλαιο ) , στα καθικια , ειμαι δυο φορες καθικι ' .
    Αν και πρεπει να πω , οτι απο νεος π ημουν ( τωρα ειμαι 52 ) ειχα κατι , που ο αλλος , η η αλλη , ηξεραν μεχρι που τους ' επαιρνε ' μαζι μου . Και παντα εκανα προσεκτικη επιλογη των φιλων μου . Και οταν καποιος απλως ' διανοειτο ' να παραφερθη ( πραμα σπανιο ) τον ειχα βαλει στη θεση του , παντα με ευγενεια , χωρις ιδιαιεταιρη προσπαθεια .
    Το ολο point μου ειναι οτι δεν μπορεις ναλλαξεις τους ανθρωπους , αλλα να τους βοηθησεις να βγαλουν οτι καλο εχουν μεσα τους .
    Last edited by vagpap; 27-07-2013 at 13:27.

  15. #4335
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    Σε καταλαβα remedy , καταλαβαινω πολυ καλα την εννοια της αλληλεπιδρασης . Για να συνοψισω σε μια φραση την σταση ζωης μου ( στο συγκεκριμενο τομεα ) , που μαλλον θα σε βρει συμφωνη ' στους Κυριους κ στις Κυριες , ειμαι δυο φορες Κυριος , στα καθικια , ειμαι δυο φορες καθικι ' .
    Αν και πρεπει να πω , οτι απο νεος π ημουν ( τωρα ειμαι 52 ) ειχα κατι , που ο αλλος , η η αλλη , ηξεραν μεχρι που τους ' επαιρνε ' μαζι μου . Και παντα εκανα προσεκτικη επιλογη των φιλων μου . Και οταν καποιος απλως ' διανοειτο ' να παραφερθη ( πραμα σπανιο ) τον ειχα βαλει στη θεση του , παντα με ευγενεια , αλλα firm .
    Το ολο point μου ειναι οτι δεν μπορεις ναλλαξεις τους ανθρωπους , αλλα να τους βοηθησεις να βγαλουν οτι καλο εχουν μεσα τους .
    η να τους αφησεις να συναναστρεφονται τους ομοίους τους, αν δεν εχουν τιποτε καλο μεσα τους
    κι εγω το εχω αυτο το "κατι" που οι αλλοι καταλαβαινουν οτι δεν τους παιρνει για παραπανω μαζι μου βαγγ, αλλα παντα θα βρεθει ο ηλιθιος που θελει ντε και καλα να δοκιμασει την τυχη του
    στα υπολοιπα, σαφως και με βρισκεις συμφωνη.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •