Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 330
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 330 of 837 FirstFirst ... 230280320328329330331332340380430830 ... LastLast
Results 4,936 to 4,950 of 12551
  1. #4936
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Αισθάνομαι τελειως αποτυχημενη και βλαμμενη.
    Καλυτερα χωρις τον εναν γονιο παρα με εναν κακο και αχρηστο
    ολους μπορω να τους συγχωρησω καποτε, για την ακριβεια να τους δικαιολογησω αλλα ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ "ΠΑΤΕΡΑ" ΠΟΤΕ
    Last edited by unlucky; 10-10-2013 at 20:28.

  2. #4937
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλα βρε unlucky , τι κανει τον πατερας σ τοσο τερας , γιατι λιγο-πολυ δεν τα παμε καλα με τους πατεραδες μας ( δεν θελω να γινω αδιακριτος )

  3. #4938
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Καλημέρα! ασ χαμογελάσουμε λίγο γιατι έρχεται σκ!
    Εγω πάντως απο τα χθεσινά κρασιά αισθάνομαι χαλια το στομάχι. Τε γεμιστά μπισκότα που τρωω δεν βοηθάνε..
    Ρε unlucky, τους γονείς δεν τους επιλέγουμε ούτε μπορούμε να τους αλλάξουμε.Συγχωρείς ή οχι,ο πατέρας σου ο ιδιος θα παραμείνει. Εσύ θα βασανιζεσαι στις σκέψεις σου.

  4. #4939
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    123
    Εγώ προσωπικά έχω περισσότερα παράπονα για τη μάνα μου παρά για τον πατέρα, είναι καλούλης αλλά ποτέ δεν θα μπορέσω να κάνω μια καλή κουβέντα, ή να ανοιχτώ μαζί του. Unlucky αν θες να μοιραστείς οτιδήποτε, εδώ είμαστε.

    Επίσης να αναφέρω κάτι που αφορά περισσότερο τα θηλυκά της παρέας και δεν θα τολμούσα να ανοίξω καινούργιο θέμα γι' αυτό. Λίγο πριν σας έρθει η περίοδος πώς νιώθετε; Εγώ χθες ήθελα να τους στίσω όλους στον τοίχο και να τους αρχίσω στις μπουνιές, ξεσπάω πολύ στον πατέρα μου, τους έβριζα, τους χτύπαγα τις πόρτες, νιώθω απαίσια, νιώθω πως μέσα σε αυτήν την πλαστική πόλη νιώθω ένα ρομπότ, ένα πιόνι και δεν μπορώ να αναπνεύσω..Πάντως τα ξεσπάσματα δικαιολογούνται καθόλου από τις ορμόνες, ή πρέπει να παραδεχτώ πως είμαι μια στυγνή αδίστακτη αιμοβόρα σκύλα και πρέπει να το συνειδητοποιήσω το συντομότερο για να αλλάξω;

  5. #4940
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Γεια σου Kortha! Κοιτα το προεμυνορησιακό συνδρομο περιλαμβάνει νεύρα, θλιμένη διάθεση κτλ. Η αλήθεια είναι όμως οτι τόσο εντοονα ξεσπάσματα δεν έχει. Ψάξε αλλού να βρεις τι φταίει

  6. #4941
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Athens
    Posts
    55
    @Kortha χαχ join the club ...μάλλον είμαστε πολλές οι στυγνές αδίστακτες αιμοβόρες σκύλες που θέλουμε να πυροβολήσουμε κόσμο, τουλάχιστον μια φορά το μήνα, λόγω ορμονών...Το θέμα είναι πως κανείς δε θα μας αθωώσει :-p Προς το παρόν εγώ νιώθω κάτι...που ούτε κενό μπορώ να το ονομάσω...μια φλατ κατάσταση χωρίς να μου φταίει κάτι συγκεκριμένο...αλλά μάλλον είναι παροδικό

  7. #4942
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ειχα ανοιξει παλια θεμα για το προεμμηνορυσιακο και το αγχος , αλλα δεν ειχε μεγαλη επιτυχια.
    Εγω δεν εχω νευρα ουτε ξεσπαω σε αλλους απλα κορυφωνεται καπως το αγχος μου ,οχι παντα.
    Κοrtha μπορει για αυτο σου το ξεσπασμα να μην εφταιγε η περιοδος , αλλα να θελεις να το δικαιολογησεις ετσι.

  8. #4943
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Eνα μικρο θεματακι το παρουσιαζετε οταν ειστε στις μερες σας ...

  9. #4944
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Καταθλιπτικα...Μονος και βαριεμαι. Ειχαμε παει με κατι συμμαθητες για καφε το μεσημερι αλλα ως εκει. Η υπολοιπη μερα ειναι βασανιστικη, δεν υπαρχει τιποτα να κανω και οι σκεψεις με τρωνε σιγα σιγα με αποτελεσμα να νιωθω οπως νιωθω. Αυτο γινεται τα τελευταια χρονια σε καθημερινη βαση. (οχι οτι παω κ για καφε καθε μεσημερι, αυτο συμβαινει πολου σπανια). Mε την κοινωνικη φοβια οσο ειμαι με κοσμο δεν νιωθω ανετα κ δινω εναν αγωνα προσπαθωντας να νιωσω ανετα, και οταν ειμαι μονος επιζητω την επαφη. Μια κατασταση τρελας.

  10. #4945
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    --διπλο ποστ--

  11. #4946
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by Kortha View Post
    Εγώ προσωπικά έχω περισσότερα παράπονα για τη μάνα μου παρά για τον πατέρα, είναι καλούλης αλλά ποτέ δεν θα μπορέσω να κάνω μια καλή κουβέντα, ή να ανοιχτώ μαζί του. Unlucky αν θες να μοιραστείς οτιδήποτε, εδώ είμαστε.

    Επίσης να αναφέρω κάτι που αφορά περισσότερο τα θηλυκά της παρέας και δεν θα τολμούσα να ανοίξω καινούργιο θέμα γι' αυτό. Λίγο πριν σας έρθει η περίοδος πώς νιώθετε; Εγώ χθες ήθελα να τους στίσω όλους στον τοίχο και να τους αρχίσω στις μπουνιές, ξεσπάω πολύ στον πατέρα μου, τους έβριζα, τους χτύπαγα τις πόρτες, νιώθω απαίσια, νιώθω πως μέσα σε αυτήν την πλαστική πόλη νιώθω ένα ρομπότ, ένα πιόνι και δεν μπορώ να αναπνεύσω..Πάντως τα ξεσπάσματα δικαιολογούνται καθόλου από τις ορμόνες, ή πρέπει να παραδεχτώ πως είμαι μια στυγνή αδίστακτη αιμοβόρα σκύλα και πρέπει να το συνειδητοποιήσω το συντομότερο για να αλλάξω;
    Καλα Kortha δεν θα το πιστεψεις αλλα σκεφτομουν και γω να ανοιξω τετοιο θεμα αλλα ντρεπομουν..Πριν 2 μερες αδιαθετησα και καθε φορα πριν να μου συμβει αυτο κλαιω και εχω νευρα..Νιωθω οπως και συ οπως περιεγραψες! Πιστευω οτι η δικη μου κατασταση επιδεινωνεται απο τις δυσκολιες που αντιμετωπιζω και ερχονται και οι ορμονες μια μερα πριν αδιαθετησω και εκει χτυπαει κοκκινο η ψυχολογια μου.
    Επισης οταν μου ξεκιναει αυτος ο εκνευρισμος δεν μπορω να το ελεγξω και να καταλαβω οτι ειναι τοσο εντονος επειδη θα αδιαθετησω

  12. #4947
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Νιώθω ότι τώρα έχω λίγη δύναμη...όλα θα πάνε καλά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #4948
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω ότι τώρα έχω λίγη δύναμη...όλα θα πάνε καλά...
    Μπραβο ρε Κυκνε , δωσε του να καταλαβει . Πιστεψε το κ θα γινει .

  14. #4949
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Χανια
    Posts
    21
    καλησπερα παιδια.
    ειμαι διπολικος νοσηλευτικα πρωτη φορα το 2011 και δευτερη το 2012 για 4 συνεχομενους μηνες.ημουν σταθερος στην αγωγη μου και μπορω να πω σταθεροποιημενος μεχρι πριν 4μηνες.αυτη την στιγμη το κεφαλξ μου ειναι σαν καζανι που βραζει.... ολα αρχισαν οταν περασα απο την επιτροπη του ΚΕΠΑ και με εκοψαν με την διαγνωση οτι δεν ειμαι μανιοκαταθληπτικος ουτε κανω ψυχοσικα επεισοδια αλλα πασχω απλα απο κρισεις πανικου....δηλαδη 2 χρονια επερνα τοσα φαρμακα τζαμπα??? πως μπορουν με τοση ευκολια να μας βγαζουν οτι δεν πασχουμε απο αυτο που μας ειπαν οι κρατικοι ψυχιατροι??? το ενα κτυπημα ηταν αυτο, μετα πριστηκαν οι λεμφαδενες μου και στο νοσοκομειο αρχισαν να με ψαχνουν για καρκινο... διεκοψα την αγωγη μου μιας και δεν μπορουσε κανεις να μου πει εαν τα φαρμακα που επερνα θα επιρεαζαν τα αποτελεσματα των εξετασεων..... 2 μηνες εμεινα χωρις αγωγη με τον καρκινο να ειναι καρφομενος στο κεφαλι μου μεσα... κατερευσα εντελος.τελικα απο οτι μου ειπαν δεν ειναι καρκινος αλλα καποιου ειδους λεμφαδενοπαθεια....βεβαια μονο οτι ηξεραν οτι ειναι διπολικος με θεωρουσαν υπερβολικο και δεν ακουγαν οταν τους ελεγα οτι ποναω γυρω απο το λαιμο....''' ψυχοσωματικα ειναι'' ηταν παντα η πρωτη τους απαντηση.... σημερα ειμαι σαν ζομπι..δεν θελω να μπω ξανα στο ψυχιατρειο δεν μπορω να το κανω γιατι εχουμε ενα μωρο 3 μηνων, δουλεια δεν εχω το ΚΕΠΑ με εκοψε το στιγμα με κυνηγαει οπου και εαν εχω ζητησει εστω ενα μεροκαματο που και αυτο ετσι οπως ειμαι τωρα δεν μπορω να το κανω.... σκεφτομαι συνεχεια τι να κανω?? που να παω?? ποιος θα με ακουσει?? κανενας.
    τελικα μαλον αδικα προσπαθησα αδικα εκανα ονειρα... αδικα πιστεψα οτι θα τα καταφερω... δεν ξερω τι να κανω δεν ξερω... γραφω, κλαιω, παρακαλαω τον Θεο να με βοηθησει, κρατιεμαι απο μια κλωστη.η μονη λυτρωση ειναι ο υπνος αλλα και αυτος μονο με ζαναξ ερχεται... ειμαι σαν το ζομπι δεν αντεχω αλλο.εχω μεσα μου φοβο,θυμο,απογοητευση,απογ� �ωση,ολα μαζι βραζουν μεσα στο κεφαλι μου.
    ουδεν κακον αμιγες καλου.

  15. #4950
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Χανια
    Posts
    21
    καλησπερα παιδια.
    ειμαι διπολικος νοσηλευτικα πρωτη φορα το 2011 και δευτερη το 2012 για 4 συνεχομενους μηνες.ημουν σταθερος στην αγωγη μου και μπορω να πω σταθεροποιημενος μεχρι πριν 4μηνες.αυτη την στιγμη το κεφαλξ μου ειναι σαν καζανι που βραζει.... ολα αρχισαν οταν περασα απο την επιτροπη του ΚΕΠΑ και με εκοψαν με την διαγνωση οτι δεν ειμαι μανιοκαταθληπτικος ουτε κανω ψυχοσικα επεισοδια αλλα πασχω απλα απο κρισεις πανικου....δηλαδη 2 χρονια επερνα τοσα φαρμακα τζαμπα??? πως μπορουν με τοση ευκολια να μας βγαζουν οτι δεν πασχουμε απο αυτο που μας ειπαν οι κρατικοι ψυχιατροι??? το ενα κτυπημα ηταν αυτο, μετα πριστηκαν οι λεμφαδενες μου και στο νοσοκομειο αρχισαν να με ψαχνουν για καρκινο... διεκοψα την αγωγη μου μιας και δεν μπορουσε κανεις να μου πει εαν τα φαρμακα που επερνα θα επιρεαζαν τα αποτελεσματα των εξετασεων..... 2 μηνες εμεινα χωρις αγωγη με τον καρκινο να ειναι καρφομενος στο κεφαλι μου μεσα... κατερευσα εντελος.τελικα απο οτι μου ειπαν δεν ειναι καρκινος αλλα καποιου ειδους λεμφαδενοπαθεια....βεβαια μονο οτι ηξεραν οτι ειναι διπολικος με θεωρουσαν υπερβολικο και δεν ακουγαν οταν τους ελεγα οτι ποναω γυρω απο το λαιμο....''' ψυχοσωματικα ειναι'' ηταν παντα η πρωτη τους απαντηση.... σημερα ειμαι σαν ζομπι..δεν θελω να μπω ξανα στο ψυχιατρειο δεν μπορω να το κανω γιατι εχουμε ενα μωρο 3 μηνων, δουλεια δεν εχω το ΚΕΠΑ με εκοψε το στιγμα με κυνηγαει οπου και εαν εχω ζητησει εστω ενα μεροκαματο που και αυτο ετσι οπως ειμαι τωρα δεν μπορω να το κανω.... σκεφτομαι συνεχεια τι να κανω?? που να παω?? ποιος θα με ακουσει?? κανενας.
    τελικα μαλον αδικα προσπαθησα αδικα εκανα ονειρα... αδικα πιστεψα οτι θα τα καταφερω... δεν ξερω τι να κανω δεν ξερω... γραφω, κλαιω, παρακαλαω τον Θεο να με βοηθησει, κρατιεμαι απο μια κλωστη.η μονη λυτρωση ειναι ο υπνος αλλα και αυτος μονο με ζαναξ ερχεται... ειμαι σαν το ζομπι δεν αντεχω αλλο.εχω μεσα μου φοβο,θυμο,απογοητευση,απογ� �ωση,ολα μαζι βραζουν μεσα στο κεφαλι μου.
    ουδεν κακον αμιγες καλου.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •