Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 412
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 412 of 837 FirstFirst ... 312362402410411412413414422462512 ... LastLast
Results 6,166 to 6,180 of 12551
  1. #6166
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Εμένα γιατί όλο αυτό μου φαίνεται λίγο περίεργο.....και κάπως αναληθές....;
    Εχεις φοβίες ότι κάποιος μπορεί να σου κάνει κακό,από το παρελθόν-όχι δεν έχω δει όλα σου τα μηνύματα και ούτε μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο....

    Εάν κάποιος σε απειλεί με οποιοδήποτε μέσο,μπορείς να το δηλώσεις στην αστυνομία..και να πεις τις ανησυχίες σου-ακομα και στην γιατρό σου μπορείς να κοινωνήσεις κάτι τέτοιο.....
    Μετά λες ότι τελικά κάποιος άλλος τώρα σε τρόμαξε που δεν μπορείς να πεις περισσότερα.....γιατί φοβάσαι πολύ!

    Κύκνε τί διάγνωση σου έχει κάνει η ψυχίατρος;
    Να σε βοηθήσω λοιπόν...ορίστε, είναι το πρώτο θέμα που άνοιξα κι ο λόγος που γράφτηκα εδώ: http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B8%CF%8C%CE%BD
    Αυτό το άτομο τώρα πια δεν μπορεί να με βρει και να με απειλήσει ξανά άρα δεν χρειάζεται η αστυνομία, τότε θα χρειαζόταν αλλά που μυαλό σ' εκείνη την ηλικία, άσε που δεν ήθελα να το μάθουν οι γονείς κι επιπλέον ήθελα να το ξεχάσω σαν να μην είχε συμβεί ποτέ...
    Όσο για τον άνθρωπο που με τρόμαξε σήμερα και δεν μπορώ να μιλήσω περισσότερο είναι γιατί θα μπλέξω κι εγώ σε μια άσχημη κατάσταση που δεν θέλω κι επίσης γιατί δεν θέλω να εκθέσω κι εκείνον...δεν το έκανε από κακή πρόθεση αλλά αυτό ήταν το αποτέλεσμα...
    Η διάγνωση μου είναι ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και κατάθλιψη...
    Τώρα όσον αφορά το ότι σου φαίνεται αναληθές, μια φορά στο θέμα που πόσταρε η μάριον είχα απαντήσει σε όσους με έλεγαν ψεύτρα λέγοντας ότι δεν είμαι και το ίδιο εξακολουθώ να υποστηρίζω και θα το υποστηρίζω πάντα γιατί αυτή είναι η αλήθεια. Όμως αν δεν με πιστεύεις δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη κι ούτε θα προσπαθήσω γιατί εκείνη η μία φορά με έφθειρε τρομερά ψυχολογικά και δεν έχω σκοπό να περάσω τα ίδια, μου φτάνουν τα προβλήματα μου...Στο χέρι σου είναι αν θα με πιστέψεις ή όχι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #6167
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Προσπάθησα, πήρα τη γιατρό να μου πει τι να κάνω γιατί είχα πελαγώσει...όσο για το λόγο που έχω αφεθεί είναι γιατί παρά τη φαρμακευτική αγωγή τους τελευταίους μήνες νιώθω πολύ συχνά να με παίρνει από κάτω η κατάθλιψη και κάποια στιγμή χάνεις το κουράγιο, την αντοχή και την υπομονή σου...άδικο έχω; Πες μου ειλικρινά, δεν με πειράζει...
    Πώς νιώθω ήρεμη...όταν δεν με πιάνει φοβία με βοηθάει να ξαπλώνω αγκαλιά μ' ένα λούτρινο σκυλάκι που έχω...αλλά άπαξ και φοβάμαι τότε δεν θέλω να ξαπλώσω και να χαλαρώσω γιατί νιώθω ότι είμαι πιο εύκολος στόχος έτσι για να συμβεί κάτι κακό...πιθανότατα την τελευταία φράση να μην την κατάλαβες καλά, αν θέλεις κάτι ρώτα με...
    καταλαβα τι λεσ...αλλα ολα αυτα πρεπει να τα αναφερεισ στη γιατρο..καπου κανεισ λαθοσ.. λογικο να εχεισ κουραστει γιατι κ εγω εχω κουραστει αλλα πολεμω..δε παραδιδω τα οπλα.. δε σ λεω οτι ολη μερα πεταω απο τη χαρα μ η το βγαινω ολη μερα εξω..αλλα προσπαθω να το προσπερασω..οσο δυσκολο κ να ειναι.. θα βρω κατι αστειο θα δοαβασω κατι θα παω για ενα μπανακι θα βαλω μουσικη θα συζητησω με διαφορα ατομα..κατι θα κανω..θα κουνησω τα χερακια μ.. δε θα καθομαι σε ενα καναπε κ θα λεω ελα χαρε παρε με..

  3. #6168
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    καταλαβα τι λεσ...αλλα ολα αυτα πρεπει να τα αναφερεισ στη γιατρο..καπου κανεισ λαθοσ.. λογικο να εχεισ κουραστει γιατι κ εγω εχω κουραστει αλλα πολεμω..δε παραδιδω τα οπλα.. δε σ λεω οτι ολη μερα πεταω απο τη χαρα μ η το βγαινω ολη μερα εξω..αλλα προσπαθω να το προσπερασω..οσο δυσκολο κ να ειναι.. θα βρω κατι αστειο θα δοαβασω κατι θα παω για ενα μπανακι θα βαλω μουσικη θα συζητησω με διαφορα ατομα..κατι θα κανω..θα κουνησω τα χερακια μ.. δε θα καθομαι σε ενα καναπε κ θα λεω ελα χαρε παρε με..
    Αυτό με τις φοβίες της το είχα αναφέρει παλιότερα και το δουλεύω και με την ψυχολόγο μου...αυτό που δεν της έχω πει ενώ όπως λες κι εσύ θα έπρεπε είναι ότι έχει χειροτερέψει η διάθεση μου τελευταία, αυτό το είπα μόνο στην ψυχολόγο...
    Να σου πω τώρα όσον αφορά τις εξόδους...ειδικά αυτές τις 2 βδομάδες βγαίνω έξω ή πάω για μπάνιο π.χ. αλλά μετά που γυρίζω σπίτι μελαγχολώ ξανά...
    Τέλος, εγώ είμαι στη φάση που λες "έλα χάρε πάρε με, να γλιτώσω από τα άσχημα συναισθήματα"...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #6169
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Λιγο καλυτερα. Πηγα στον γιατρο σημερα και τα ειπαμε λιγο. Αλλαξαμε αγωγη και περιμενουμε κατι καλυτερο.Μακαρι.

    Και σημερα δεν θα ειμαι μονος.
    11/12/2006

  5. #6170
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    κυκνε πιστεψε με μπορεις αλλα δεν θελεις.ψαξε να βρεις γιατι δεν θελεις

  6. #6171
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αυτό με τις φοβίες της το είχα αναφέρει παλιότερα και το δουλεύω και με την ψυχολόγο μου...αυτό που δεν της έχω πει ενώ όπως λες κι εσύ θα έπρεπε είναι ότι έχει χειροτερέψει η διάθεση μου τελευταία, αυτό το είπα μόνο στην ψυχολόγο...
    Να σου πω τώρα όσον αφορά τις εξόδους...ειδικά αυτές τις 2 βδομάδες βγαίνω έξω ή πάω για μπάνιο π.χ. αλλά μετά που γυρίζω σπίτι μελαγχολώ ξανά...
    Τέλος, εγώ είμαι στη φάση που λες "έλα χάρε πάρε με, να γλιτώσω από τα άσχημα συναισθήματα"...
    ωραια..αφου βγαινεισ κατι ειναι κ αυτο..προσπαθησε να βγαινει πιο πολλεσ ωρεσ.. ειδικα για μπανιο..η θαλασσα ειναι αντικαταθλιπτικη..
    επισησ να το αναφερεισ στη γιατρο..μπορει να θεσ αλλαγη αγωγησ η οτιδηποτε αλλο..μην το αφηνεισ..κριμα να βασανιζεσαι.. βασικα αυτομαστιγωνεσαι. και δε το λεω για να σε πικαρω αλλα για να σε ξυπνησω..

  7. #6172
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Εμένα γιατί όλο αυτό μου φαίνεται λίγο περίεργο.....και κάπως αναληθές....;
    εμενα δε μου φαινετε κ τοσο περιεργο θα μπορουσα να το εξηγισω αλλα δε ξερω αν θελει να ακουσει την εξηγιση μου.

  8. #6173
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εμενα δε μου φαινετε κ τοσο περιεργο θα μπορουσα να το εξηγισω αλλα δε ξερω αν θελει να ακουσει την εξηγιση μου.
    Τί λες μωρέ και εσύ;
    Δεν είναι περίεργο να έχει φοβίες επειδή κάποτε δέχτηκε σεξουαλική παρενόχληση.....;
    Να ήταν βιασμός κάπου το δέχομαι σαν τραύμα...αλλά αν όλοι που τους την πέφτουν λίγο παραπάνω οι άνδρες είχαν φοβίες,θα έπρεπε ο μισός πληθυσμός της Ελλάδας να έχει ψυχολογικά.!

    Κύκνε λυπάμαι που μιλάω έτσι,μπορεί να έχει τις οποιεσδήποτε προεκτάσεις το πρόβλημά σου,απλά κάπου όλα αυτά δεν μου κολλάνε....δεν γίνεσαι καθόλου αναλυτική και προσπαθείς να μας πείσεις ότι το πρόβλημά σου είναι ότι πριν από χρόνια σου την είχε πέσει ένας άντρας και κάπως σε προβλημάτισε το γεγονός και μετά δεν τα πήγες καλά με το αγόρι σου γιατί είχες φοβίες....

    Δεν λέω ότι μας λες ψέματα ντε και σώνει,αν και κάπου διάβασα δικά σου ποστ παραπάνω που η Θεοφανία,την οποία θεωρώ απόλυτα σοβαρό μέλος,σε κατηγορεί "ότι κάπου μπάζει η βάρκα".Το ζήτημα μου δεν είναι να σε βγάλω ψεύτρα και προφανώς δεν σ ενδιαφέρει....αλλά μήπως τελικά άλλο είναι το πρόβλημα σου κορίτσι μου-όλα αυτά δεν βγάζουν συμπέρασμα να έχεις τόσο κακή διάθεση όπως λες.!

  9. #6174
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ετσι κ αλλιως αμα θελει να το συζητισουμε ξερει που θα με βρει εγω ειμαι του αμεσου διαλογου...

  10. #6175
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αγχος κι αγωνια για το μελλον. και μπορει να ειναι ιουλιος αλλα το μυαλο μου βρισκεται στο σεπτεμβριο. φταινε και οι εξελιξεις στο ελλαδισταν που κλεισαν μεσα τον Κασιδιαρη δηθεν για τον βιαιο χαρακτηρα του. με την ιδια δικαιολογια θα μπορουσαν να με κλεισουν κι εμενα μεσα αυριο μεθαυριο, κι ολους σιγα σιγα. στο τελος θα αφησουν εξω μονο τους gay που ειναι ακινδυνοι, με σημα το καροτο του Σακελλαριδη. ετσι οπως τα ειπε η Παπαρηγα ειναι:

  11. #6176
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ε αν δε σ αρεσει εδω να πας στην αριστοκρατεια εμεις εδω στο ελλαδισταν λιαζομαστε κανουμε μπανακια κ περναμε μια χαρα με τον τελειο καιρο.

  12. #6177
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Τί λες μωρέ και εσύ;
    Δεν είναι περίεργο να έχει φοβίες επειδή κάποτε δέχτηκε σεξουαλική παρενόχληση.....;
    Να ήταν βιασμός κάπου το δέχομαι σαν τραύμα...αλλά αν όλοι που τους την πέφτουν λίγο παραπάνω οι άνδρες είχαν φοβίες,θα έπρεπε ο μισός πληθυσμός της Ελλάδας να έχει ψυχολογικά.!

    Κύκνε λυπάμαι που μιλάω έτσι,μπορεί να έχει τις οποιεσδήποτε προεκτάσεις το πρόβλημά σου,απλά κάπου όλα αυτά δεν μου κολλάνε....δεν γίνεσαι καθόλου αναλυτική και προσπαθείς να μας πείσεις ότι το πρόβλημά σου είναι ότι πριν από χρόνια σου την είχε πέσει ένας άντρας και κάπως σε προβλημάτισε το γεγονός και μετά δεν τα πήγες καλά με το αγόρι σου γιατί είχες φοβίες....

    Δεν λέω ότι μας λες ψέματα ντε και σώνει,αν και κάπου διάβασα δικά σου ποστ παραπάνω που η Θεοφανία,την οποία θεωρώ απόλυτα σοβαρό μέλος,σε κατηγορεί "ότι κάπου μπάζει η βάρκα".Το ζήτημα μου δεν είναι να σε βγάλω ψεύτρα και προφανώς δεν σ ενδιαφέρει....αλλά μήπως τελικά άλλο είναι το πρόβλημα σου κορίτσι μου-όλα αυτά δεν βγάζουν συμπέρασμα να έχεις τόσο κακή διάθεση όπως λες.!
    Καλημέρα πάλι με τις κότες...
    Ντιάνα, μου είναι δύσκολο να γίνω αναλυτική για το συγκεκριμένο θέμα γιατί πονάει και με τρομάζει...ο τύπος ήταν αρκετά επιθετικός, αυτό θα πω μόνο και ναι, δεν τα πήγα καλά με το αγόρι μου γιατί μου έχει εντυπωθεί στο μυαλό ότι αυτό θα ξανασυμβεί και συνεπώς δεν εμπιστεύομαι καθόλου τους άνδρες...επίσης για χρόνια έβλεπα εφιάλτες με το συγκεκριμένο γεγονός και μερικές φορές ακόμα βλέπω...
    Όσο για την κακή μου διάθεση, φταίει 1ον το ότι δεν κοιμάμαι καλά και 2ον το ότι δεν έχω καμία επικοινωνία μ΄εκείνον και μου λείπει αφάνταστα, τον έχω πολλή ανάγκη, νιώθω τη ζωή μου άδεια χωρίς αυτόν...
    Αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι, ελεύθερα...μου είναι πιο εύκολο να μιλάω έτσι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #6178
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    κυκνε πιστεψε με μπορεις αλλα δεν θελεις.ψαξε να βρεις γιατι δεν θελεις
    Εδώ θίγεις ένα σημαντικό θέμα...αν δεν θέλω όπως λες είναι γιατί πιστεύω ότι δεν το αξίζω να γίνω καλύτερα...αλλά γιατί λες ότι δεν θέλω;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #6179
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    ωραια..αφου βγαινεισ κατι ειναι κ αυτο..προσπαθησε να βγαινει πιο πολλεσ ωρεσ.. ειδικα για μπανιο..η θαλασσα ειναι αντικαταθλιπτικη..
    επισησ να το αναφερεισ στη γιατρο..μπορει να θεσ αλλαγη αγωγησ η οτιδηποτε αλλο..μην το αφηνεισ..κριμα να βασανιζεσαι.. βασικα αυτομαστιγωνεσαι. και δε το λεω για να σε πικαρω αλλα για να σε ξυπνησω..
    Για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα και την ψυχή μου, όντως η θάλασσα είναι τέλεια, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για μένα τουλάχιστον...με χαλαρώνει πολύ...θα πάω πάλι στην πρώτη ευκαιρία...
    Για τα υπόλοιπα θα τα φροντίσω, έχεις δίκιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #6180
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Η αλήθεια είναι ότι κάποιος για να ξυπνάει 6 η ώρα το πρωί,κάτι δεν πάει καλά....
    Λυπάμαι πολύ που ταλαιπωρείσαι κύκνε πραγματικά δεν ξέρω τί άλλο να κανω για να σε βοηθήσω-επιμένω ότι ο διαλογισμός θα σε χαλαρώσει.!
    Και η θάλασσα όπως λες-βγαίνε κάθε μέρα εξω το βραδάκι και περπάταγε μία ώρα τουλάχιστον-μην αφήνεσαι.....
    Κανε κάθε μερα διαλογισμό,μεσημεράκι,βραδ άκι και θα δεις πως θα χαλαρώσεις....

    Η άλλη λύση είναι τα φάρμακα-αλλά και πάλι μας έχεις πει οτι σε παρακολουθεί γιατρός.....οπότε δεν έχω να πω κάτι περισσότερο.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •