Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 652
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 652 of 837 FirstFirst ... 152552602642650651652653654662702752 ... LastLast
Results 9,766 to 9,780 of 12551
  1. #9766
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Α, κατάλαβα... Εύχομαι να σε βοηθήσει!
    Θα δείξει.. Αν υπάρχει άνθρωπος που μπορεί να συναινοηθει μαζί μου σε αυτό τον κόσμο..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #9767
    george1520
    Guest
    Όχι κυκνε μου.. Δεν είναι από τους καφέδες.. Μαζεύονται πολλά και μου βγαίνει έτσι. Αλλά είμαι καλά.. Το ελέγχω.

    Άντα είναι ένα βήμα.. Και είναι για σένα.

  3. #9768
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όχι κυκνε μου.. Δεν είναι από τους καφέδες.. Μαζεύονται πολλά και μου βγαίνει έτσι. Αλλά είμαι καλά.. Το ελέγχω.

    Άντα είναι ένα βήμα.. Και είναι για σένα.
    Ναι.. Η αρχή είναι δύσκολη και όσοι κάνουν ψυχοθεραπεία το ξέρουν.. Ελπίζω να βοηθήσει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #9769
    george1520
    Guest
    Δεν είναι πάντα δύσκολη.. Εξαρτάται τι θα πείτε.. Εγώ τότε είχα γίνει ζόμπι.. Σου δίνω θάρρος χαχα

  5. #9770
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν είναι πάντα δύσκολη.. Εξαρτάται τι θα πείτε.. Εγώ τότε είχα γίνει ζόμπι.. Σου δίνω θάρρος χαχα
    Ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνεις χαχα
    Μάλλον πρέπει να τα πούμε όλα. Και πονάει αυτό. Λογικά εγώ θα γίνω φάντασμα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #9771
    george1520
    Guest
    Έτσι θα τα βγάλεις από μέσα σου. Κάποτε αναρωτιέμαι πως θα ήμουν αν δεν έκανα ψυχοθεραπεία.. Αν έκανα καλά που πήγα. Αν κάνω καλά που θέλω να γίνω η καλύτερη εκδοχή του εαυτού μου.. Αν άξιζε να περάσω όλο αυτό το δρόμο της ψυχοθεραπειας..

  7. #9772
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έτσι θα τα βγάλεις από μέσα σου. Κάποτε αναρωτιέμαι πως θα ήμουν αν δεν έκανα ψυχοθεραπεία.. Αν έκανα καλά που πήγα. Αν κάνω καλά που θέλω να γίνω η καλύτερη εκδοχή του εαυτού μου.. Αν άξιζε να περάσω όλο αυτό το δρόμο της ψυχοθεραπειας..
    Εγώ ξέρω σίγουρα ότι αξίζει η ψυχοθεραπεία. Πλέον μετά από τόσα χρόνια πιστεύω ότι η κατάθλιψη είναι "εθιστική".. Παράλληλα με την ψυχοθεραπεία πρέπει να προσέχεις καταστάσεις που σε κάνουν να "ξανακυλισεις" γιατί με το παραμικρο πόνο που σου τυχαίνει, ξαφνικά μαυρίζουν όλα πάλι..
    Πως θα ήμασταν αν δεν κάναμε ψυχοθεραπεία.. Θα ήμασταν μόνιμα στον πάτο. Ενώ τώρα προσπαθούμε να σηκωθούμε.. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #9773
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εγώ ξέρω σίγουρα ότι αξίζει η ψυχοθεραπεία. Πλέον μετά από τόσα χρόνια πιστεύω ότι η κατάθλιψη είναι "εθιστική".. Παράλληλα με την ψυχοθεραπεία πρέπει να προσέχεις καταστάσεις που σε κάνουν να "ξανακυλισεις" γιατί με το παραμικρο πόνο που σου τυχαίνει, ξαφνικά μαυρίζουν όλα πάλι..
    Πως θα ήμασταν αν δεν κάναμε ψυχοθεραπεία.. Θα ήμασταν μόνιμα στον πάτο. Ενώ τώρα προσπαθούμε να σηκωθούμε.. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον..
    Εγώ πριν από τον πάτο ήμουν καλα. Έτσι νόμιζα τουλάχιστον. Ήμουν οκ με αυτό που ήμουν.. Πετα ήρθε ο πάτος. Και άρχισα ψυχοθεραπεία και εκεί έμαθα να σέρνομαι. Κάθε φορά έφερνα στην επιφάνεια και κάτι άλλο.. Θα δείξει όταν ολοκληρωθεί η ψυχοθεραπεία.. Σε 50 χρόνια..

  9. #9774
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εγώ πριν από τον πάτο ήμουν καλα. Έτσι νόμιζα τουλάχιστον. Ήμουν οκ με αυτό που ήμουν.. Πετα ήρθε ο πάτος. Και άρχισα ψυχοθεραπεία και εκεί έμαθα να σέρνομαι. Κάθε φορά έφερνα στην επιφάνεια και κάτι άλλο.. Θα δείξει όταν ολοκληρωθεί η ψυχοθεραπεία.. Σε 50 χρόνια..
    Όλοι ήμασταν καλά πριν από τον πάτο.. Αλλά πέσαμε και πρέπει και θέλουμε να σηκωθούμε..
    Ας ελπίσουμε ότι θα ολοκληρωθεί πριν περάσουν 50 χρόνια
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #9775
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Όλοι ήμασταν καλά πριν από τον πάτο.. Αλλά πέσαμε και πρέπει και θέλουμε να σηκωθούμε..
    Ας ελπίσουμε ότι θα ολοκληρωθεί πριν περάσουν 50 χρόνια
    Ειχα βάλει στόχο στα 2 χρόνια να τελειώσω την ψυχοθεραπεία.. Έφτασαν σχεδόν τα 2 χρόνια και έχω πράγματα που δεν μπόρεσα να συζητήσω.. Εχω ακόμη τα Ψυχοσωματικα που δεν μπορώ να τα αγνοήσω.. Γενικά βλέπω ότι το εξοχικό της θα το χτίσω σιγά σιγά

  11. #9776
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ειχα βάλει στόχο στα 2 χρόνια να τελειώσω την ψυχοθεραπεία.. Έφτασαν σχεδόν τα 2 χρόνια και έχω πράγματα που δεν μπόρεσα να συζητήσω.. Εχω ακόμη τα Ψυχοσωματικα που δεν μπορώ να τα αγνοήσω.. Γενικά βλέπω ότι το εξοχικό της θα το χτίσω σιγά σιγά
    Δεν έχεις άδικο.. Αλλά ας χτίσουμε και εμείς κάτι. Εγώ σκέφτομαι να του πάρω αμάξι..
    Αλήθεια αυτό με τα ψυχοσωματικα με έχει διαλύσει και δεν ξέρω αν θα φύγουν ποτέ...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #9777
    george1520
    Guest
    Απλά τα αγνοείς. Και κάποια στιγμή θα μπορείς να τα ελέγξεις

  13. #9778
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Απλά τα αγνοείς. Και κάποια στιγμή θα μπορείς να τα ελέγξεις
    Μια κουβέντα είναι αυτό.. Μερικά δεν ελέγχονται.. Όταν νιώθεις ότι δεν έχει οξυγόνο το δωμάτιο ας πούμε, σε αφήνει και στον τόπο..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #9779
    george1520
    Guest
    Το έχω περάσει. Και ήμουν και στην αυλή και νόμιζα ότι δεν είχα.. Εκανα και μάσκες με φάρμακα για να "γίνω καλά". Είχα ανεμιστήρα ανοιχτό ενώ ήταν κρύο..

  15. #9780
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το έχω περάσει. Και ήμουν και στην αυλή και νόμιζα ότι δεν είχα.. Εκανα και μάσκες με φάρμακα για να "γίνω καλά". Είχα ανεμιστήρα ανοιχτό ενώ ήταν κρύο..
    Εγώ είμαι μέσα έξω.. Αλλά σε εμποδίζει να ζεις κανονικά.. Και κάπως έτσι κλεινεσαι στο σπίτι γιατί έχεις την εντύπωση ότι θα το πάθεις σε κλειστό χώρο και δεν θα έχεις επιλογή..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •