Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 653
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 653 of 837 FirstFirst ... 153553603643651652653654655663703753 ... LastLast
Results 9,781 to 9,795 of 12551
  1. #9781
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εγώ είμαι μέσα έξω.. Αλλά σε εμποδίζει να ζεις κανονικά.. Και κάπως έτσι κλεινεσαι στο σπίτι γιατί έχεις την εντύπωση ότι θα το πάθεις σε κλειστό χώρο και δεν θα έχεις επιλογή..
    Δυστυχως αυτό το θέμα με το οξυγόνο το έπαθα την χρόνια που η ατμόσφαιρα είχε πολύ σκόνη και τα πράγματα ήταν χειρότερα. Αλλεργική ρινίτιδα, σκόνη και δυσπνοια.. Τα σκέφτομαι τώρα και λέω πως άντεξα.. Νόμιζα θα πεθάνω.. Ή μάλλον περίμενα να πεθάνω..

  2. #9782
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δυστυχως αυτό το θέμα με το οξυγόνο το έπαθα την χρόνια που η ατμόσφαιρα είχε πολύ σκόνη και τα πράγματα ήταν χειρότερα. Αλλεργική ρινίτιδα, σκόνη και δυσπνοια.. Τα σκέφτομαι τώρα και λέω πως άντεξα.. Νόμιζα θα πεθάνω.. Ή μάλλον περίμενα να πεθάνω..
    Και εγώ περιμένω για πότε θα με πιάσει σε κλειστό χώρο.. Όταν είμαι με άλλα άτομα κάπου δεν κάθομαι ποτέ στη μέση.. Εε τι έχουμε πάθει. Οι άλλοι να γελάνε και εγώ να πεθαίνω..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #9783
    george1520
    Guest
    Το σώμα μας.. Μας μιλάει. Έτσι πάει.. Πρέπει να μάθουμε να το διαβάζουμε. Η ψυχοθεραπεία θα σου μάθει πως να το κάνεις..

  4. #9784
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το σώμα μας.. Μας μιλάει. Έτσι πάει.. Πρέπει να μάθουμε να το διαβάζουμε. Η ψυχοθεραπεία θα σου μάθει πως να το κάνεις..
    Μιλάει και φωνάζει.. Εμείς δεν θέλουμε να το ακούσουμε ή όπως λες δεν ξέρουμε να το διαβάζουμε..

  5. #9785
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Κάποιοι τους καλούς ανθρώπους τους λένε χαζούς.. Δεν είναι όμως. Μπορεί να κάνουν πως δεν βλέπουν, πως δεν ακούνε, πως δεν καταλαβαίνουν.. Έτσι, για να σου δώσουν μια ακόμη ευκαιρία.. Όταν την χάσεις και αυτήν.. Τότε θα δεις την άλλη πλευρά της "χαζομαρας"..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #9786
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Καλημέρα Άντα_Στε87! Πολύ σωστά τα λες!
    Τραγουδάκι αφιερωμένο!

    * Με έχει πιάσει το πόδι μου από την Ορθοστασία και είμαι μεταξύ του να πάρω ή να μην πάρω αντιφλεγμονώδες χαπάκι! Αυτό το μπάσκετ που παίζαμε σαν πιτσιρίκια τελικά ....άφησε κάποια κατάλοιπα! Από Μάιο ξανά γυμναστήριο!

  7. #9787
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Καλημέρα Άντα_Στε87! Πολύ σωστά τα λες!
    Τραγουδάκι αφιερωμένο!

    * Με έχει πιάσει το πόδι μου από την Ορθοστασία και είμαι μεταξύ του να πάρω ή να μην πάρω αντιφλεγμονώδες χαπάκι! Αυτό το μπάσκετ που παίζαμε σαν πιτσιρίκια τελικά ....άφησε κάποια κατάλοιπα! Από Μάιο ξανά γυμναστήριο!
    Ευχαριστώ..
    Και εμένα ο χορός μου άφησε κατάλοιπα..
    Ο γιατρός μου είχε πει ότι το πόδι μου θέλει "βάρος" και με είχαν πιάσει τα γέλια τότε.. Τελικά είχε δίκιο.
    Εσύ έχεις πάει ορθοπεδικο;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #9788
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Vox, με συγχωρείς για την καθυστερημένη απάντηση αλλά τρέχω με σχολή και διάβασμα. Να με συγχωρέσεις επίσης που δεν θέλω να το αναλύσω περισσότερο για 2 λόγους. Ο κυριότερος είναι ότι σαν αγχώδης άνθρωπος, όταν αναλύω πράγματα στο μυαλό μου ξανά και ξανά, γίνομαι χειρότερα.
    ...
    Ο δεύτερος λόγος που δεν θέλω να εμβαθύνω είναι επειδή ζω σε περιοχή (νησί) με συγκεκριμένα μετρημένα πανεπιστήμια και αν εξηγήσω αυτά που με ρωτάς, με λες και αναγνωρίσιμη...
    Κανένα πρόβλημα. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία.

    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Να είσαι καλά!
    Κι εσύ επίσης, και πάντα δυνατή.

  9. #9789
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Άντα η Χορεύτρια!
    Εννοείται και έχω πάει σε ορθοπεδικό,όχι σε 1 αλλά σε αρκετούς! Και φυσικά έχω βγάλει και αρκετές Μαγνητικές!
    Έχω μία σχετικά μικρή οστεοχόνδρινη βλάβη στον έξω μηριαίο κόνδυλο. Ευτυχώς μηνίσκοι και χιαστοί είναι καλοί.
    Είχε καιρό να με ενοχλήσει αλλά σε συνδυασμό με την απουσία γυμναστικής + δουλειά , ξαναεμφανίστηκε! Πιστεύω σε κανά 20ήμερο θα ηρεμήσει....

  10. #9790
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Άντα η Χορεύτρια!
    Εννοείται και έχω πάει σε ορθοπεδικό,όχι σε 1 αλλά σε αρκετούς! Και φυσικά έχω βγάλει και αρκετές Μαγνητικές!
    Έχω μία σχετικά μικρή οστεοχόνδρινη βλάβη στον έξω μηριαίο κόνδυλο. Ευτυχώς μηνίσκοι και χιαστοί είναι καλοί.
    Είχε καιρό να με ενοχλήσει αλλά σε συνδυασμό με την απουσία γυμναστικής + δουλειά , ξαναεμφανίστηκε! Πιστεύω σε κανά 20ήμερο θα ηρεμήσει....
    Χαχα καλά τώρα.. Σιγά τη χορεύτρια..
    Θα ηρεμήσει αλλά θα σε ξαναχτυπήσει λογικά..
    Εγώ είχα μηνίσκο.. Μη σου τύχει...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #9791
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Παλι αισθανομαι θυμο. Σκεφτομαι τους μπαρμπαδες μου που με ελεγαν ψυχοπαθη για τους καυγαδες που γινονταν στην οικογενεια. Τους οποιους προκαλουσαν παντοτε ο πατερας μου, η μανα μου και ο αδερφος μου. Εγω εβγαζα την μπετουγια απ την πορτα για να τους αποφευγω και αυτοι επαιρναν ενα κατσαβιδι και την ανοιγαν για να μπουν μεσα να με πουν ομοφυλοφιλο και να κανουν καυγα.

    Θυμαμαι οταν ημουν 32 ετων που η μανα μου και ο αδερφος μου (ο πατερας ειχε πεθανει) ενοχληθηκαν που αντικατεστησα τα σκισμενα ρουχα και τα τρυπια παπουτσια με τα οποια κυκλοφορουσα απο τις οικονομιες μου (πενηνταρια εδινες μου ελεγε η μανα μου με τα ματια γουρλωμενα), και αρχισα να βγαινω απ το σπιτι (οχι για τις αγγαρειες τους), και αρχισαν να με κυνηγανε. Ο αδερφος μου τσιγγλαγε τη μανα μου οτι θα πεθανει και η μανα μου ολη μερα μου ελεγε οτι ειμαι γερος και οτι ειναι ρεζιλικι που βγαινω εξω και οτι τοσα χρονια δεν το θυμομουνα, τωρα στα γεραματα θυμηθηκα να βρω γυναικα; Προσπαθουσα να βγαινω στα κρυφα αλλα καραδοκουσε και με αναχαιτιζε στην πορτα. Ηταν ο μεγαλος της φοβος μην βρω καμια γκομενα και ζηλεψει ο αδερφος μου. Ελεγε ελεγε ελεγε και ενιωθα σα να μου βγαζουν τα αντερα απ το στομα. Αντεξα τρεις μηνες μεχρι να καταληξω στο νοσομομειο με 100 παλμους ξαπλωμενος που δεν επεφταν. Ετσι μου εφαγαν τα χρονια μου.

  12. #9792
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Έβλεπα εφιάλτες το βράδυ κι είμαι πολύ αναστατωμένη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #9793
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έβλεπα εφιάλτες το βράδυ κι είμαι πολύ αναστατωμένη...
    Καλημέρα Κυκνε μου
    Σήμερα που θα πας στο γιατρό να του το πεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #9794
    ntinti
    Guest
    Περίεργα ενα ψυχοπλακωμα ,μια θλίψη ένα πράγμα να μην θες να κάνεις τίποτα παρά μια βόλτα στον ήλιο τον οποίο δεν έχει σήμερα.....

  15. #9795
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Περίεργα ενα ψυχοπλακωμα ,μια θλίψη ένα πράγμα να μην θες να κάνεις τίποτα παρά μια βόλτα στον ήλιο τον οποίο δεν έχει σήμερα.....
    Καλημέρα
    Ψυχοπλακωμα και εγώ αν και εδώ έχουμε ήλιο αλλά δεν μου λέει τίποτα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •