Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 654
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 654 of 837 FirstFirst ... 154554604644652653654655656664704754 ... LastLast
Results 9,796 to 9,810 of 12551
  1. #9796
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Καλημέρα Κυκνε μου
    Σήμερα που θα πας στο γιατρό να του το πεις..
    Καλημέρα Άντα, πώς είσαι;

    Ναι, θα του το πω... Πήρα ηρεμιστικό για να συνέλθω, τόσο χάλια έγινα...

    Έχω γράψει και σε χαρτί αυτό που λέγαμε ότι φοβάμαι να γράψω ότι μου είπε για να το συζητήσουμε και να δω τι θα μου πει... Μήπως με κάποιο τρόπο πάρω θάρρος, δεν ξέρω... Προσπαθώ πάντως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #9797
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Άντα, πώς είσαι;

    Ναι, θα του το πω... Πήρα ηρεμιστικό για να συνέλθω, τόσο χάλια έγινα...

    Έχω γράψει και σε χαρτί αυτό που λέγαμε ότι φοβάμαι να γράψω ότι μου είπε για να το συζητήσουμε και να δω τι θα μου πει... Μήπως με κάποιο τρόπο πάρω θάρρος, δεν ξέρω... Προσπαθώ πάντως...
    Το έγραψες; Μπράβο σου!
    Αν του το πεις.. Λογικά θα σου κάνει ερωτήσεις (πως ένιωσες εκείνη τη στιγμή κτλ) και όταν του απαντήσεις θα δεις ότι αυτό που σε βαραίνει θα "μικρύνει" κάπως.. Θα είναι το πρώτο χτύπημα που θα δώσεις στο φόβο σου..
    Εγώ προσπαθώ. Ξεκίνησα χθες.. Πήγα γελώντας (αφού στο δρόμο σε κάθε φανάρι έφαγα και διαφορετική βρισιά λόγο αφηρημάδας ) και έφυγα κλαίγοντας.. Αλλά είπαμε, κάθε αρχή και δύσκολη.. Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.. Απλά αποφάσισα να το περπατήσω ΌΛΟ ότι και να γίνει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #9798
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Το έγραψες; Μπράβο σου!
    Αν του το πεις.. Λογικά θα σου κάνει ερωτήσεις (πως ένιωσες εκείνη τη στιγμή κτλ) και όταν του απαντήσεις θα δεις ότι αυτό που σε βαραίνει θα "μικρύνει" κάπως.. Θα είναι το πρώτο χτύπημα που θα δώσεις στο φόβο σου..
    Εγώ προσπαθώ. Ξεκίνησα χθες.. Πήγα γελώντας (αφού στο δρόμο σε κάθε φανάρι έφαγα και διαφορετική βρισιά λόγο αφηρημάδας ) και έφυγα κλαίγοντας.. Αλλά είπαμε, κάθε αρχή και δύσκολη.. Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.. Απλά αποφάσισα να το περπατήσω ΌΛΟ ότι και να γίνει..
    Όχι, έγραψα ότι φοβάμαι να το γράψω για να το συζητήσουμε... Σκέφτηκα μήπως μπορώ να το γράψω κατά τη διάρκεια της συνεδρίας που δεν θα είμαι μόνη, ίσως έτσι τα καταφέρω... Θα πάρω στυλό και χαρτί μαζί μου... Κι εγώ προσπαθώ να τα καταφέρω, δεν είναι εύκολο...
    Αλλά σε ότι ρωτήσει θ' απαντήσω αν και δεν σου κρύβω ότι ντρέπομαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #9799
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι, έγραψα ότι φοβάμαι να το γράψω για να το συζητήσουμε... Σκέφτηκα μήπως μπορώ να το γράψω κατά τη διάρκεια της συνεδρίας που δεν θα είμαι μόνη, ίσως έτσι τα καταφέρω... Θα πάρω στυλό και χαρτί μαζί μου... Κι εγώ προσπαθώ να τα καταφέρω, δεν είναι εύκολο...
    Αλλά σε ότι ρωτήσει θ' απαντήσω αν και δεν σου κρύβω ότι ντρέπομαι...
    Ναι το κατάλαβα τι έγραψες, είναι και αυτό ένα βήμα.. Ντρέπεσαι; Ο άνθρωπος δεν είναι εκεί για να σε κρίνει αλλά να σε βοηθήσει να αποβάλλεις το φόβο σου..
    Για πολλά ντρεπόμουν κάποτε..Και για άσχετα.. Πλέον για τίποτα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #9800
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι, έγραψα ότι φοβάμαι να το γράψω για να το συζητήσουμε... Σκέφτηκα μήπως μπορώ να το γράψω κατά τη διάρκεια της συνεδρίας που δεν θα είμαι μόνη, ίσως έτσι τα καταφέρω... Θα πάρω στυλό και χαρτί μαζί μου... Κι εγώ προσπαθώ να τα καταφέρω, δεν είναι εύκολο...
    Αλλά σε ότι ρωτήσει θ' απαντήσω αν και δεν σου κρύβω ότι ντρέπομαι...
    Αφού μπορείς όπως λες να το συζητήσεις.. Γιατί σου είπε να το γράψεις;

  6. #9801
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αφού μπορείς όπως λες να το συζητήσεις.. Γιατί σου είπε να το γράψεις;
    Γιατί θεωρεί ότι θα με βοηθήσει όταν φοβάμαι κι είμαι μόνη μου να το διαβάζω... Θα είναι λέει η φωνή της λογικής...

    Εσύ πώς είσαι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #9802
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ναι το κατάλαβα τι έγραψες, είναι και αυτό ένα βήμα.. Ντρέπεσαι; Ο άνθρωπος δεν είναι εκεί για να σε κρίνει αλλά να σε βοηθήσει να αποβάλλεις το φόβο σου..
    Για πολλά ντρεπόμουν κάποτε..Και για άσχετα.. Πλέον για τίποτα..
    Α, εντάξει, χαίρομαι που το βλέπεις έτσι...

    Ντρέπομαι επειδή το θέμα έχει να κάνει με σεξουαλική παρενόχληση και πρόβλημα, γι' αυτό αλλά θα προσπαθήσω να μιλήσω ακόμα κι έτσι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #9803
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Α, εντάξει, χαίρομαι που το βλέπεις έτσι...

    Ντρέπομαι επειδή το θέμα έχει να κάνει με σεξουαλική παρενόχληση και πρόβλημα, γι' αυτό αλλά θα προσπαθήσω να μιλήσω ακόμα κι έτσι...
    Δεν είσαι η πρώτη που θα ακούσει ο άνθρωπος που μιλάει για σεξουαλική παρενόχληση.. Δεν θα του φανεί καθόλου σοκαριστικο πίστεψέ με. Απλά εσύ το βλέπεις έτσι.. Η δική του οπτική γωνία δεν έχει καμία σχέση με την δική σου..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #9804
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Καλημέρα Άντα! Καλό ξεκίνημα και Καλή δύναμη! Αφου είσαι αποφασισμένη να διαβείς όλον τον δρόμο,πιστεύω στο τέλος θα δεις και αποτελέσματα!

  10. #9805
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Γιατί θεωρεί ότι θα με βοηθήσει όταν φοβάμαι κι είμαι μόνη μου να το διαβάζω... Θα είναι λέει η φωνή της λογικής...

    Εσύ πώς είσαι;
    Οι καλύτερες συζητήσεις είναι οι αυθόρμητες. Να λες αυτά που έχεις μέσα σου χωρίς να πρέπει να σκεφτείς από πριν 50 φορές..

    Πως είμαι... Όσο αφορά το θέμα στα χέρια (η νευρικότητα) είμαι λίγο καλύτερα. Γενικά είμαι ζωντανός.. Ένα αισιόδοξο μήνυμα για όλους εσάς χαχα

  11. #9806
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Καλημέρα
    Ψυχοπλακωμα και εγώ αν και εδώ έχουμε ήλιο αλλά δεν μου λέει τίποτα..
    Και τι κανεις όταν συμβαίνει αυτό????..Εγώ πάλι είναι το μόνο που με ρίχνει τόσο πολύ φυσικά και ο πόνος και ακόμα και τώρα με αποσυντονιζει.....
    Δεν έχω δουλειά και στο γραφείο να ξεχνιέμαι .....

  12. #9807
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Καλημέρα Άντα! Καλό ξεκίνημα και Καλή δύναμη! Αφου είσαι αποφασισμένη να διαβείς όλον τον δρόμο,πιστεύω στο τέλος θα δεις και αποτελέσματα!
    Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ.. Ναι το αποφάσισα γιατί με τα πισωγυρισματα δεν είδα φως.. Και μάλλον η ψυχολογική μου κατάσταση φταίει για πολλές "αδικίες" που έχω εισπράξει όπως πρόσφατα κατάλαβα..
    Και εγώ ελπίζω να δω αποτέλεσμα. Αρκεί να το δω πριν έρθει το τέλος μου
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #9808
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Και τι κανεις όταν συμβαίνει αυτό????..Εγώ πάλι είναι το μόνο που με ρίχνει τόσο πολύ φυσικά και ο πόνος και ακόμα και τώρα με αποσυντονιζει.....
    Δεν έχω δουλειά και στο γραφείο να ξεχνιέμαι .....
    Τι κάνω; Εγώ την παλεύω με μουσική ή με περπάτημα.. Πολλές φορές τα κάνω αυτά τα δύο μαζί.. Αν "παλουκωθω" και προσπαθήσω απλά να κάτσω νιώθω ότι θα μου στρίψει το μυαλό..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #9809
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Δεν είσαι η πρώτη που θα ακούσει ο άνθρωπος που μιλάει για σεξουαλική παρενόχληση.. Δεν θα του φανεί καθόλου σοκαριστικο πίστεψέ με. Απλά εσύ το βλέπεις έτσι.. Η δική του οπτική γωνία δεν έχει καμία σχέση με την δική σου..
    Με καθησυχάζει κάπως αυτό που λες, σ' ευχαριστώ για την ενθάρρυνση!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #9810
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ.. Ναι το αποφάσισα γιατί με τα πισωγυρισματα δεν είδα φως.. Και μάλλον η ψυχολογική μου κατάσταση φταίει για πολλές "αδικίες" που έχω εισπράξει όπως πρόσφατα κατάλαβα..
    Και εγώ ελπίζω να δω αποτέλεσμα. Αρκεί να το δω πριν έρθει το τέλος μου
    Ποιό τέλος καλέ? Τώρα αρχίζουν τα καλά! Δεν θέλω να ακούω τέτοια! Θα σε κάνω Ντ(Άντα)_ Στε87!

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •