Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 692
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 692 of 837 FirstFirst ... 192592642682690691692693694702742792 ... LastLast
Results 10,366 to 10,380 of 12551
  1. #10366
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εδώ τα ίδια, βρέχει από χθες...

    Πήρα τηλέφωνο τη γυναικολόγο για να την ρωτήσω αν πρέπει να πιω νερό για να κάνουμε υπέρηχο και μου είπε ότι αφού μου πέρασε ο πόνος να πάω μόλις μου τελειώσει η περίοδος εκτός κι αν με ξαναπιάσει... Ελπίζω πως όχι...

    Και εγώ γυναικολόγο ήμουν..Είμαι ακόμα στο δρόμο και 1 πιάνω δουλειά..Και βρεγμένη μέχρι το κόκαλο..Είναι η πρώτη φορά που βρίζω φωναχτά ενώ είμαι μόνη μου

    Καλύτερα πάντως να πας μετά την περίοδο..Δείχνει καλύτερα ο υπέρηχος...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #10367
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Και εγώ γυναικολόγο ήμουν..Είμαι ακόμα στο δρόμο και 1 πιάνω δουλειά..Και βρεγμένη μέχρι το κόκαλο..Είναι η πρώτη φορά που βρίζω φωναχτά ενώ είμαι μόνη μου

    Καλύτερα πάντως να πας μετά την περίοδο..Δείχνει καλύτερα ο υπέρηχος...
    Κουράγιο σου εύχομαι για να βγάλεις τη μέρα...

    Ναι, ε; Δεν το ήξερα αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #10368
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κουράγιο σου εύχομαι για να βγάλεις τη μέρα...

    Ναι, ε; Δεν το ήξερα αυτό...
    Ευχαριστώ
    Φτάνω σε λίγο οπότε ας πούμε ότι τα κατάφερα..
    Ναι πάντα είναι καλύτερα να πας τις πρώτες 5 μέρες μετά την περίοδο..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #10369
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    ... ... ... ...
    Last edited by Vox; 11-03-2020 at 16:00.

  5. #10370
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Ξέρεις ότι τα προβλήματα της περιόδου μπορούν να αντιμετωπιστούν με γεμμοθεραπεία ή αυτό που γράφω είναι κάτι καινούργιο για σένα; Ακολουθώντας ένα τέτοιο πρόγραμμα μπορείς να μειώσεις τα παυσίπονα σε 1-2 την πρώτη μέρα, ή και να τα σταματήσεις εντελώς αν αντέχεις ένα μέτριο πόνο.
    Είναι κάτι σαν ομοιοπαθητική θεραπεία; Έκανα google search για να καταλάβω περί τίνος πρόκειται και παντού έγραφε και για την ομοιοπαθητική σαν εναλλακτική θεραπεία. Ομοιοπαθητική θεραπεία έκανα παλιά για καιρό αλλά είναι εντελώς placebo, το λένε και οι έρευνες. Τώρα για το "φαρμακείο" της φύσης δεν αντιλέγω. Η γυναικολόγος μου είχε γράψει κάτι φυτικά σκευάσματα ακριβώς γι' αυτό τον λόγο αλλά ο πόνος δεν μειώθηκε. Επειδή δεν είναι μέτριος. Τον μέτριο τον αντέχω. Διπλώνομαι κανονικά και δεν μπορώ να λειτουργήσω, γι' αυτό τα παυσίπονα είναι μονόδρομος, ειδικά την πρώτη μέρα. Συνήθως βάζω πείσμα αντί για 6 να πιω 4, αλλά εξαρτάται από την μέρα (κυρίως τι έχω να κάνω) και την ένταση του πόνου. Αν είμαι σπίτι απλά θα είμαι ξαπλωμένη και θα κλαίω για να αποφύγω το παυσίπονο




    (Ο πόνος μειώνεται -σε μένα- μόνο σε περιόδους έντονης γυμναστικής. Όταν λέω έντονης εννοώ 2ωρο τρέξιμο 5 φορές την βδομάδα και για διάστημα άνω των 3ων μηνών.)

  6. #10371
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    ... ... ... ...
    Last edited by Vox; 11-03-2020 at 14:37.

  7. #10372
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Παλι παστωσε το φαι η μανα μου. Εφαγα μια μπουκια και μ' επιασε πονοκεφαλος.

  8. #10373

  9. #10374
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ------------------------------------------------------------------------------------------------ .....
    Last edited by Macgyver; 13-03-2020 at 08:23.

  10. #10375
    george1520
    Guest
    Από χθες το απόγευμα νιώθω απογοήτευση και στεναχώρια. Πριν λίγες μέρες ήρθαν στην αυλή μου 2 σκυλάκια, τα ταισα και περπατησαμε μέχρι το σπίτι που πίστευα ότι έμεναν. Όταν φτάσαμε είδα ότι ήξεραν τον χώρο και τα άφησα εκεί. Το βράδυ ξανά ήρθαν στην αυλή μου, τα ταισα αλλά δεν ασχολήθηκα περισσότερο. Την Κυριακή πήγα στην κολλητή μου που μετακόμισε κοντά μου και εκεί είδα στον δρόμο το ένα από τα δύο να τριγυρνάει και υπέθεσα ότι το άλλο το βρήκε ο ιδιοκτήτης του.. Το ταισαμε. Χθες λίγο πριν μπω στην ψυχολογο με πήρε τηλέφωνο η κολλητή μου και μου είπε ότι το σκυλάκι βγάζει αφρούς από το στόμα και με ρώτησε τι να κάνει. Προσπάθησαν να το βοηθήσουν να κάνει εμετο αλλά το ζώο δεν τα κατάφερε.
    Είχα τόσες μέρες να κάνω κάτι να το βοηθήσω και ενώ ήξερα τι άνθρωποι είναι όλοι εδώ δεν έκανα τίποτα!!! Ούτε για το ένα, ούτε για το άλλο σκυλάκι. Νιώθω απαίσια, νιώθω ότι έχω ευθύνη για όλο αυτό γιατί ήξερα!

  11. #10376
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Παλι παστωσε το φαι η μανα μου. Εφαγα μια μπουκια και μ' επιασε πονοκεφαλος.
    τι φαγητο ηταν? σε ζηλευω!! σαν ακουω για φαγητο μαμας!! ακομα και φασολαδα να ειναι θα το ηθελα!!

  12. #10377
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Αισθάνομαι μπερδεμένη... Κάτι μου φταίει κι έχει να κάνει με το κλείσιμο στο σπίτι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι συναίσθημα είναι ώστε να το αντιμετωπίσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #10378
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αισθάνομαι μπερδεμένη... Κάτι μου φταίει κι έχει να κάνει με το κλείσιμο στο σπίτι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι συναίσθημα είναι ώστε να το αντιμετωπίσω...
    Νομίζω ότι όλοι έχουμε λίγο ανάμεικτα συναισθήματα αυτές τις μέρες.

  14. #10379
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Νομίζω ότι όλοι έχουμε λίγο ανάμεικτα συναισθήματα αυτές τις μέρες.
    Λες;
    Εσύ τι νιώθεις ακριβώς; Μπορείς να καταλάβεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #10380
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αισθάνομαι μπερδεμένη... Κάτι μου φταίει κι έχει να κάνει με το κλείσιμο στο σπίτι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι συναίσθημα είναι ώστε να το αντιμετωπίσω...
    Όλοι έτσι είμαστε κυκνε μου δυστηχως....
    Είναι μια μεγάλη αλλαγή στην καθημερινότητα μας ...
    Ακόμα και για εμάς που ειμασταν δουλειά σπίτι παιδιά. ....

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •