Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 734
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 734 of 837 FirstFirst ... 234634684724732733734735736744784834 ... LastLast
Results 10,996 to 11,010 of 12551
  1. #10996
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Δεν ξύπνησα πολύ καλά, έχω άγχος για κάτι δουλειές που έχω να κάνω... Αν τις τελειώσω θα ηρεμήσω... Για την ώρα όμως πίνω καφέ, δεν ξεκίνησα ακόμα...

    Εσύ πώς είσαι;
    Απολαυσε το καφεδάκι σου προς το παρόν και ηρέμησε .
    Οι δουλειες δυστυχώς δεν τελειωνουν ποτέ ...

    Αν εξαιρέσουμε τον καιρο που το πρωί για να ερθω γραφείο χρειαζόμουν βάρκα όλα ήρεμα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #10997
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Απολαυσε το καφεδάκι σου προς το παρόν και ηρέμησε .
    Οι δουλειες δυστυχώς δεν τελειωνουν ποτέ ...

    Αν εξαιρέσουμε τον καιρο που το πρωί για να ερθω γραφείο χρειαζόμουν βάρκα όλα ήρεμα !
    Αυτό έκανα, τώρα σιγά σιγά θ' αρχίσω να ετοιμάζομαι για να βγω...

    Ωχ, κατάλαβα! Κι εδώ έβρεξε χθες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #10998
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αυτό έκανα, τώρα σιγά σιγά θ' αρχίσω να ετοιμάζομαι για να βγω...

    Ωχ, κατάλαβα! Κι εδώ έβρεξε χθες...
    Αντε ωραια !
    Εμας εδω εκανε χαμο και κλασικα σημερα ο ενας μετα τον αλλον τσουγκρίζουν σαν πασχαλινά αυγα ....δεν βλεπουν μπροστα τους απο την βροχή δυστυχώς ....
    Last edited by Marilou; 13-10-2020 at 13:32.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #10999
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αντε ωραια !
    Εμας εδω εκανε χαμο πραγματικα και κλασικα σημερα ο ενας μετα τον αλλον τσουγκρίζουν σαν πασχαλινά αυγα ....δεν βλεπουν μπροστα τους απο την βροχή δυστυχώς ....
    Ουφ, τελείωσα τις εξωτερικές δουλειές! Τώρα κάνω ένα διάλειμμα για καφέ και θα σηκωθώ... Νιώθω λίγο κουρασμένη και το χρειάζομαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #11000
    Παιδιά έχουν επιστρέψει οι ιδεοληψίες μου... Και είμαι αρκετά πιεσμενη και στεναχωρημένη... Υπάρχει κανείς εδώ να συζητήσουμε;

  6. #11001
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Παιδιά έχουν επιστρέψει οι ιδεοληψίες μου... Και είμαι αρκετά πιεσμενη και στεναχωρημένη... Υπάρχει κανείς εδώ να συζητήσουμε;
    Πες μου ό,τι θέλεις!

  7. #11002
    Από τις ιδεοληψιες... Με πιανει πανικος και τυψεις πολυ έντονες... Χωρίς να υπάρχει λόγος τυψεις... Λόγω των εμμονων σκέψεων μου έρχονται αυτόματα τυψεις και θλίψη...δεν το περιμενα οτι θα με ξανά έπιαναν ιδεοληψιες.. Επειδή είχα καταφέρει και τις είχα κοντρολαρει για 2 χρόνια...φοβαμαι μην τρελαθω και αμέσως με πιανει πανικος και τρέμω και είναι μια κατάσταση απελπιστική...

  8. #11003
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Ναι είναι μια κατάσταση απελπιστική!

    Προσωπικά ελέγχω τις σκέψεις μου για να αποφύγω πανικό και άγχος. Τις ελέγχω σκεπτόμενος συνεχώς κάτι άλλο. Όταν μου έρχεται μια άσχημη σκέψη σκέπτομαι συνεχώς "άκυρον άκυρον" μέχρι να μην σκέπτομαι τίποτε άλλο.

    Για τις τύψεις μήπως να ζητούσες συγχώρεση από ανώτερη δύναμη;

  9. #11004
    Τυψεις για πραγματα που έχω κάνει πχ αμαρτίες ζητάω συγνώμη... Αλλά αυτές οι τυψεις που με πιανουν είναι λόγο του περιεχομενου των ιδεοληψιων που έχω δηλαδή τυψεις χωρίς να έχω κάνει κάτι... Τι να πω... Είναι πολυ δυσκολο... Είχα διαβάσει σε ένα ποστ μια κοπέλα που φοβονταν μήπως έχει κάνει κάποιο κακό σε κάποιον στο παρελθον και φοβονταν μήπως το εκανε και το ξέχασε... Και μου κολλησε αυτή η ιδέα και από εκείνη την ώρα ταλαιπωρουμε πολυ γιατι φοβαμαι μην το παθω και εγω

  10. #11005
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Σκέψου κάτι ευχάριστο αν είναι δυνατόν, άκουσε λίγο μουσική, λίγο τρανς απ' την οποία έχουμε πολλή στο φόρουμ.
    Ονειρεύσου κάποια παραλία έντονα για να ξεχνάς τις ιδεοληψίες. Ξέρω είναι πολύ δύσκολο. Έπερνες κάποια φάρμακα;

  11. #11006
    Οχι δεν πήρα ποτε φάρμακα... Μόνη μου είχα καταφέρει και είχα ξεπεράσει πολλεεες ιδεοληψιες στο παρελθον και παντα έβρισκα χαρά στην ζωή μου... Απλώς τώρα αυτή η ιδεοληψία και ο πανικος που έχω είναι νιώθω ανίκητη στο να την ξεπεράσω... Προσπαθώ άλλοτε να έχω ελπίδες και άλλοτε πεφτω ψυχολογικά... Η ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή είναι πολυ βασανιστική... Εσυ πως διαχειρίζεσαι τις κακές σκεψεις σου;

  12. #11007
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Τις κακές σκέψεις μου τις διαχειρίζομαι με αγχολυτικό και αντιψυχωσικό, η ασθένειά μου είναι σχιζοϊδής ψύχωση.

    Όταν παρά τα φάρμακα μου έρχονται κακές σκέψεις "παγώνω" τη σκέψη μου μέχρι να βρω ειρήνη

  13. #11008
    Τι ωραία είναι να νιώθει ο άνθρωπος γαλήνη ηρεμία..αυτες τις μέρες λόγο του άγχους και των ιδεοληψιων μου νιώθω πολυ μεγάλη αναστατωση.. Θέλω τόσο να νιώθω ηρεμία..

  14. #11009
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Ίσως και μόνο μια ασπιρίνη σε βοηθήσει να ηρεμήσεις κάπως.

    Εγώ τώρα ακούω τρανς και το μυαλό μου είναι πειθαρχημένο ήρεμο, καθώς μιλώ μαζί σου συγκεντρώνομαι μόνο σε αυτό που κάνουμε μαζί, τη συζήτηση

  15. #11010
    Εμένα το μυαλό μου είναι συνεχώς από εδώ και από εκεί... Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ ευκολα λόγω των ιδεοληψιων που είναι ακατάπαυστης....τα βραδυα είμαι λίγο καλυτερα επειδή χαλαρώνει και το σώμα και το μυαλό.. Όταν συζητάω με άλλους ανθρώπους νιώθω πολυ καλυτερα... Ξεχνιέται το μυαλο μου....

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •