Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 769
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 769 of 837 FirstFirst ... 269669719759767768769770771779819 ... LastLast
Results 11,521 to 11,535 of 12551
  1. #11521
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!

    Αν εξαιρέσουμε ότι πρέπει πάλι να προσαρμοστούμε στις μέρες καραντίνας όλα τα άλλα ευτυχώς ήρεμα !!!

    Εσύ πες μας πως είσαι ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #11522
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!

    Αν εξαιρέσουμε ότι πρέπει πάλι να προσαρμοστούμε στις μέρες καραντίνας όλα τα άλλα ευτυχώς ήρεμα !!!

    Εσύ πες μας πως είσαι ?
    Καλημερα Μαριλου καλή εβδομάδα... Καλυτερα είμαι πηγα στο σουπερ μαρκετ και τωρα γυρίζω σπιτι... Ναι δυστηχως από ότι φενεται δεν το γλυτώνουμε το lockdown.. Το θέμα είναι ότι ποσο θα κρατήσει όλο αυτο

  3. #11523
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Έχω μια κρίση πανικού τώρα. Ταχυπαλμια και φόβος

  4. #11524
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Έχω μια κρίση πανικού τώρα. Ταχυπαλμια και φόβος
    Γεια σου Νικόλα... Πως είσαι τώρα?

  5. #11525
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Καλημερα Μαριλου καλή εβδομάδα... Καλυτερα είμαι πηγα στο σουπερ μαρκετ και τωρα γυρίζω σπιτι... Ναι δυστηχως από ότι φενεται δεν το γλυτώνουμε το lockdown.. Το θέμα είναι ότι ποσο θα κρατήσει όλο αυτο
    Πραγματικά δεν ξέρω και προβληματιζομαι κατα πόσο αληθεύει όλο αυτό...
    Μιλαω καθημερινά με τον αδελφό μου στην Κύπρο και εκει που μένει τα πράγματα οντως ειναι δύσκολα ,έχουν αρκετά κρουσαματα αλλα η εστίαση παραμένει ανοιχτή....
    Σε εμας δεν ξέρω που θα οδηγήσει αυτό το μέτρο απο την στιγμή που πολυκαταστηματα ,μεσα μαζικής μεταφοράς ,σχολεία ,φροντιστήρια παραμένουν ανοιχτά ....

    Δυστυχώς αυτο ήταν το τελειωτικό χτύπημα για τον κλάδο τους...πολλά δεν θα ξανανοίξουν καθόλου γιατί ειναι ψίχουλα αυτα που προσφέρει η κυβέρνηση και δεν καλύπτονται ούτε τα λειτουργικά τους έξοδα...
    Τεικα αυτο το βαρελι που ζούμε εχει πατο αραγε ????
    Ποτε θα αρχισουμε να ανεβαίνουμε ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #11526
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πραγματικά δεν ξέρω και προβληματιζομαι κατα πόσο αληθεύει όλο αυτό...
    Μιλαω καθημερινά με τον αδελφό μου στην Κύπρο και εκει που μένει τα πράγματα οντως ειναι δύσκολα ,έχουν αρκετά κρουσαματα αλλα η εστίαση παραμένει ανοιχτή....
    Σε εμας δεν ξέρω που θα οδηγήσει αυτό το μέτρο απο την στιγμή που πολυκαταστηματα ,μεσα μαζικής μεταφοράς ,σχολεία ,φροντιστήρια παραμένουν ανοιχτά ....

    Δυστυχώς αυτο ήταν το τελειωτικό χτύπημα για τον κλάδο τους...πολλά δεν θα ξανανοίξουν καθόλου γιατί ειναι ψίχουλα αυτα που προσφέρει η κυβέρνηση και δεν καλύπτονται ούτε τα λειτουργικά τους έξοδα...
    Τεικα αυτο το βαρελι που ζούμε εχει πατο αραγε ????
    Ποτε θα αρχισουμε να ανεβαίνουμε ?
    Για να πω την αλήθεια εγώ δεν περιμενα να ξαναπάμε σε lock down επειδή έλεγαν πως αυτό δεν υπάρχει περιπτωση να ξαναγίνει... Αλλά από ότι φενεται οδευουμε προς τα εκεί... Το ποτε θα τελειώσει όλο αυτό παραμενει άγνωστο κανεις δεν ξέρει... Πάντως το κακό από όλο αυτό είναι ότι φέρνει πολλες επιπτωσεις... Και μέσα σε όλα και ψυχολογικές επιπτώσεις... Μακάρι να κυλήσουν πιο καλά τα πραγματα

  7. #11527
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Καλησπέρα παιδιά...

    Εγώ πέρασα χθες μια έντονη κρίση άγχους, είχα ταχυπαλμία και δεν μπορούσα να ηρεμήσω... Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά όχι εντελώς...

    Εσείς τι κάνετε;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #11528
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα παιδιά...

    Εγώ πέρασα χθες μια έντονη κρίση άγχους, είχα ταχυπαλμία και δεν μπορούσα να ηρεμήσω... Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά όχι εντελώς...

    Εσείς τι κάνετε;
    Το Σαββατοκύριακο είχα λίγο το στομάχι μου, κάτι που έφαγα μάλλον με ενόχλησε. Την έβγαλα χθες με βραστές πατατες και ρύζι. Το πρωί πέρασα μια κρίση άγχους. Σκέφτηκα να βγω να περπατήσω να ηρεμήσω. Περπατούσα λοιπόν με ταχυπαλμια, ανεβαίνω μετά κάποιες σκάλες σε μια ανηφόρα και φυσικά μου κόπηκε η ανάσα. Πάει λέω έχω κορωνοιο. Ταχυπαλμια στο φουλ. Γύρισα σπίτι, έφτιαξα δύο φλιτζάνια χαμομήλι και χαλάρωσα. Απλά είμσι ντάουν. Όλη αυτή η τρομολαγνεια με την πανδημία με έχει πανικοβάλλει και πρέπει να βρω κάποιο τρόπο γιατί η κατάσταση γενικά θα χειροτερέψει. Εκεί που έλεγα ότι έχω καρδιά, διαβήτη, aids, καρκινο, τώρα τα ξέχασα όλα αυτά. Λίγο να βουλώσει η μύτη αμέσως λέω ότι έχω κορωνοιο

  9. #11529
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα παιδιά...

    Εγώ πέρασα χθες μια έντονη κρίση άγχους, είχα ταχυπαλμία και δεν μπορούσα να ηρεμήσω... Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά όχι εντελώς...

    Εσείς τι κάνετε;
    Γεια σου Κυκνε... Χαίρομαι που σήμερα είσαι καλυτερα... Αυτό μετράει... Είναι κάποιες μέρες πολυ δυσκολες και άλλες πολυ καλύτερες

  10. #11530
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Το Σαββατοκύριακο είχα λίγο το στομάχι μου, κάτι που έφαγα μάλλον με ενόχλησε. Την έβγαλα χθες με βραστές πατατες και ρύζι. Το πρωί πέρασα μια κρίση άγχους. Σκέφτηκα να βγω να περπατήσω να ηρεμήσω. Περπατούσα λοιπόν με ταχυπαλμια, ανεβαίνω μετά κάποιες σκάλες σε μια ανηφόρα και φυσικά μου κόπηκε η ανάσα. Πάει λέω έχω κορωνοιο. Ταχυπαλμια στο φουλ. Γύρισα σπίτι, έφτιαξα δύο φλιτζάνια χαμομήλι και χαλάρωσα. Απλά είμσι ντάουν. Όλη αυτή η τρομολαγνεια με την πανδημία με έχει πανικοβάλλει και πρέπει να βρω κάποιο τρόπο γιατί η κατάσταση γενικά θα χειροτερέψει. Εκεί που έλεγα ότι έχω καρδιά, διαβήτη, aids, καρκινο, τώρα τα ξέχασα όλα αυτά. Λίγο να βουλώσει η μύτη αμέσως λέω ότι έχω κορωνοιο
    Προσπάθησε να ηρεμήσεις... Αν τηρείς τα μέτρα προφύλαξης δεν είναι τόσο εύκολο το να κολλήσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #11531
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Γεια σου Κυκνε... Χαίρομαι που σήμερα είσαι καλυτερα... Αυτό μετράει... Είναι κάποιες μέρες πολυ δυσκολες και άλλες πολυ καλύτερες
    Αχ άσε Χριστίνα, χθες ήταν μια κόλαση... Υπέφερα πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #11532
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αχ άσε Χριστίνα, χθες ήταν μια κόλαση... Υπέφερα πολύ...
    Τι σε άγχωσε τόσο πολυ?

  13. #11533
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Τι σε άγχωσε τόσο πολυ?
    Υπάρχει περίπτωση συγγενικό μου πρόσωπο να έχει προσβληθεί από κορονωϊό κι ανησυχώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #11534
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Υπάρχει περίπτωση συγγενικό μου πρόσωπο να έχει προσβληθεί από κορονωϊό κι ανησυχώ...
    Έχει επιβαρυμενη υγεία?

  15. #11535
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Έχει επιβαρυμενη υγεία?
    Δόξα το Θεό, όχι, είναι μια χαρά αλλά όσο να 'ναι ανησυχώ με όλα αυτά που βλέπω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •