Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 771
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 771 of 837 FirstFirst ... 271671721761769770771772773781821 ... LastLast
Results 11,551 to 11,565 of 12551
  1. #11551
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κυκνε μου ακου αυτο τα λεει ολα !



    Πολύ ωραίο Μαριλού μου! Να 'σαι καλά, μ' έκανες και χαμογέλασα Και το χρειάζομαι γιατί εδώ γινόταν καβγάς πριν λίγο και ταράχτηκα απ' τις φωνές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #11552
    Μαριλου δεν το ειχα ξαναδεί αυτό το βίντεο... Υπέροχο!!

  3. #11553
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όντως κανείς δεν ξέρει αλλά όταν βλέπω ότι πεθαίνουν άνθρωποι απ' αυτή την επιδημία δεν μπορώ να μην ανησυχήσω... Νομίζω πως είναι λογικό... Και άλλη σοβαρή αρρώστια να είχε κάποιος δικός μου (χτύπα ξύλο) πάλι θα ανησυχούσα...
    Παραυτα ευχομαι οι ειδησεις που θα λαβεις σημερα απο το δικο σου προσωπο, να ειναι καλες .....

  4. #11554
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Να το ακούτε κορίτσια μου να σας φτιάχνει την διάθεση !!

    Και γενικα βάλτε την μουσική στη ζωη σας


    Mac πως είσαι με την υγεία σου?
    Καταφερες πήγες καμιά βολτούλα?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #11555
    Καλησπερα Macgyver ... Ελπίζω να είσαι καλα!!

  6. #11556
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Mac πως είσαι με την υγεία σου?
    Καταφερες πήγες καμιά βολτούλα?
    Ευχαριστω εσενα μαριλου και την Χριστινα για το ενδιαφερον........με την επιληπτικη κριση , μαλλον ξεμπερδεψα , αλλα με την κτθλψη οχι , ισως να εχει ενταθει επειδη προσπαθω να παγιωσω τα ζαναξ στα 3 /μερα , μετα απο 15 χρονια καταχρησης στα 9/μερα ....βολτουλα , οχι , δεν εχω διαθεση .....

  7. #11557
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Προβληματισμένος, θέλω να γράψω τα ψυχοφαρμακα μου και δεν ξέρω ο γιατρός στο ΙΚΑ εάν μπορεί να τα γράψει χωρίς συνταγή ψυχιάτρου!! Στο νοσοκομείο υπάρχει ψυχίατρος αλλά δεν θέλω να πάω γιατί θα μάθουν άτομα που δεν θέλω ότι παίρνω ψυχοφαρμακα, λεφτά δεν έχω για ψυχίατρο και επίσης για ψυχολόγο!!

  8. #11558
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ευχαριστω εσενα μαριλου και την Χριστινα για το ενδιαφερον........με την επιληπτικη κριση , μαλλον ξεμπερδεψα , αλλα με την κτθλψη οχι , ισως να εχει ενταθει επειδη προσπαθω να παγιωσω τα ζαναξ στα 3 /μερα , μετα απο 15 χρονια καταχρησης στα 9/μερα ....βολτουλα , οχι , δεν εχω διαθεση .....
    Καταλαβαίνω πολυ καλα αυτό που λες οτι δεν έχεις διάθεση να βγεις... Απλώς θα σου πω κάτι σαν παθουσα... Εγώ είχα 3 μήνες να βγω.... Εν τέλει έφτασα στον πατο πιο κάτω από τον πατο και έπρεπε να αρχίσω να βγαίνω χωρίς να έχω καμία απολυτως όρεξη να βγω... Όμως όταν εβγαινα έβλεπα ότι όταν γυριζα σπίτι ήμουν λίγο καλυτερα και ένιωθα πιο ευδιαθετη.. Θα σε βοηθούσε 1000% να πας μια βόλτα εστω μέχρι το γήπεδο μια βολτα

  9. #11559
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παραυτα ευχομαι οι ειδησεις που θα λαβεις σημερα απο το δικο σου προσωπο, να ειναι καλες .....
    Σ' ευχαριστώ πολύ Macgyver! Ακόμα περιμένω αλλά έχω την ελπίδα ότι θα είναι καλές...

    Διάβασα τι λες με τα κορίτσια και συμφωνώ μαζί τους ότι πρέπει να προσπαθήσεις να βγεις λίγο απ' το σπίτι έστω και για μια βόλτα στο τετράγωνο... Εμένα με βοηθάει να πηγαίνω για ψώνια, χαίρομαι... Τώρα βέβαια είναι όλα κλειστά, το λέω γενικά για όταν επανέλθουμε στο φυσιολογικό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #11560
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ευχαριστω εσενα μαριλου και την Χριστινα για το ενδιαφερον........με την επιληπτικη κριση , μαλλον ξεμπερδεψα , αλλα με την κτθλψη οχι , ισως να εχει ενταθει επειδη προσπαθω να παγιωσω τα ζαναξ στα 3 /μερα , μετα απο 15 χρονια καταχρησης στα 9/μερα ....βολτουλα , οχι , δεν εχω διαθεση .....
    Χαίρομαι που ξεμπέρδεψες, αλλά είπαμε να βγεις και λιγάκι ,ειδικά τώρα που σου το επιτρέπει και ο γιατρός σου!

    Γιατι πιεζεις τοσο τον οργανισμό σου ?Καν τω λιγακι πιο χαλαρα ολο αυτό και θα τα καταφέρεις ειμαι σίγουρη!
    Εσυ εχεις καταρρίψει ολα τα δεδομένα που λεγονται για το ζαναξ εδώ μέσα .

    Αν νομιζεις οτι τα χρειάζεσαι ακόμα μην πολεμάς με τον ίδιο σου τον ευατο .Θα σου γυρίσει μπούμερανγκ ολο αυτό και δεν χρειάζεται την δεδομένη στιγμη...

    Βγες όμως ,έστω κια για πέντε λεπτα ,βγες να αλλάζεις αέρα ,να οξυγονώνεται ο εγκέφαλος σου ,κάνει καλο οχι μόνο στην κατάθλιψη και σε πολλά άλλα.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11561
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Προβληματισμένος, θέλω να γράψω τα ψυχοφαρμακα μου και δεν ξέρω ο γιατρός στο ΙΚΑ εάν μπορεί να τα γράψει χωρίς συνταγή ψυχιάτρου!! Στο νοσοκομείο υπάρχει ψυχίατρος αλλά δεν θέλω να πάω γιατί θα μάθουν άτομα που δεν θέλω ότι παίρνω ψυχοφαρμακα, λεφτά δεν έχω για ψυχίατρο και επίσης για ψυχολόγο!!
    Πηγαινε να γραψεις τα φάρμακα σου σε όποιο γιατρο έχεις .Υπάρχει το ιστορικό σου μεσα στην συνταγογραφιση οπότε άνετα σου τα γράφει ..
    Και το κυριότερο μην σε νοιάζει τι λενε οι αλλοι...
    Οταν υποφερεις εσύ που είναι ολοι αυτοί που υπολογίζεις στο τι θα πουν?

    κανε το καλύτερο για εσένα και μόνο ,οχι για τους άλλους.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #11562
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Όταν δεν μπορείς να πολεμήσεις κάτι, το αγκαλιάζεις... Στην χειρότερη, μέσα από την αγκαλιά θα ξεκουραστείς από τον πόλεμο... Στην καλύτερη, θα το γνωρίσεις καλύτερα, θα το χρησιμοποιησεις και θα το κάνεις δύναμή σου....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #11563
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πηγαινε να γραψεις τα φάρμακα σου σε όποιο γιατρο έχεις .Υπάρχει το ιστορικό σου μεσα στην συνταγογραφιση οπότε άνετα σου τα γράφει ..
    Και το κυριότερο μην σε νοιάζει τι λενε οι αλλοι...
    Οταν υποφερεις εσύ που είναι ολοι αυτοί που υπολογίζεις στο τι θα πουν?

    κανε το καλύτερο για εσένα και μόνο ,οχι για τους άλλους.
    Δεν έχω γράψει φάρμακα για εμένα ποτέ στο ΙΚΑ, πάντα μου τα έγραφε ψυχίατρος!! Όσο για το νοσοκομείο ο γιατρός είναι λίγο παράξενος αφήνει ανοιχτή την πόρτα γιατί φοβάται μήπως του επιτεθεί κάποιος! Επίσης δεν θέλω να ξαναλέω τα ίδια πράγματα από την αρχή τα έχω πει τόσες φορές και κάθε φορά που τα ξαναλέω είμαι χάλια φτάνει!! Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!!

  14. #11564
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατι πιεζεις τοσο τον οργανισμό σου ?Καν τω λιγακι πιο χαλαρα ολο αυτό και θα τα καταφέρεις ειμαι σίγουρη!
    Εσυ εχεις καταρρίψει ολα τα δεδομένα που λεγονται για το ζαναξ εδώ μέσα .

    Αν νομιζεις οτι τα χρειάζεσαι ακόμα μην πολεμάς με τον ίδιο σου τον ευατο .Θα σου γυρίσει μπούμερανγκ ολο αυτό και δεν χρειάζεται την δεδομένη στιγμη...

    Βγες όμως ,έστω κια για πέντε λεπτα ,βγες να αλλάζεις αέρα ,να οξυγονώνεται ο εγκέφαλος σου ,κάνει καλο οχι μόνο στην κατάθλιψη και σε πολλά άλλα.
    Hταν οντως παρα πολλα τα 9 ζαναξ /μερα επι 15 χρονια , του γιατρου που μου τα συνταγογραφουσε θαπρεπε να του παρουν την αδεια , και εχω ρωτησει φιλη ψυχολογο, και μου ειπε οτι τοσα ζαναξ επι τοσο χρονικο διαστημα ειναι οχι μονο ικανα να επιδεινωσουν μια προυπαρχουσα κτθλψη , αλλα να πυροδοτησουν μια νεα .......οποτε επιβαλλεται να τα μειωσω , με οποιοδηποτε κοστος .....

  15. #11565
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Καταλαβαίνω πολυ καλα αυτό που λες οτι δεν έχεις διάθεση να βγεις... Απλώς θα σου πω κάτι σαν παθουσα... Εγώ είχα 3 μήνες να βγω.... Εν τέλει έφτασα στον πατο πιο κάτω από τον πατο και έπρεπε να αρχίσω να βγαίνω χωρίς να έχω καμία απολυτως όρεξη να βγω... Όμως όταν εβγαινα έβλεπα ότι όταν γυριζα σπίτι ήμουν λίγο καλυτερα και ένιωθα πιο ευδιαθετη.. Θα σε βοηθούσε 1000% να πας μια βόλτα εστω μέχρι το γήπεδο μια βολτα
    Εδω τιθεται η μεγαλη ερωτηση , ειναι τα αιτια της κτθλψης ( η η κτθλψη ) καταπολεμησημα ιδιαις δυναμεις η ειναι ασθενεια ? καταληγω οτι ειναι ασθενεια , αφου και εξω που εβγαινα , δεν ημουν καλυτερα ....και πασχω 17 χρονια απο αυτην την παλιοασθενεια , τα τελευταια 10 πιο εντονα ......δλδ . παρα πολλα ......τελευταια φορα που ημουν καλα ηταν το 2010 που μεπιασε ενα αντκθλκο , το σεροξατ , και σκεφτηκα , ουφ , τελειωσε το μαρτυριο ...... αμ δεν , ενω εβγαινα κανονικα , μετα απο 3 μηνες ξαναεπεσα ..........και το παγκοσμιου φημης ινστιτουτο max planck προσανατολιζεται σε γονιδιακη θεραπεια ...δλδ . ειναι σαν να σου λεει , οτι ναι , φιλε μου , το ξερουμε οτι δεν μπορεις μονος να καταπολεμησεις την κτθλψη , αλλα ολο και κανουμε ερευνες για το φαρμακο..... δεν ξερω τι να πω ....
    Last edited by Macgyver; 03-11-2020 at 17:22.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •