Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 776
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 776 of 837 FirstFirst ... 276676726766774775776777778786826 ... LastLast
Results 11,626 to 11,640 of 12551
  1. #11626
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είμαι λίγο καλύτερα Αλεξία, σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ♥... Μόνο που νιώθω κουρασμένη αλλά δεν κατάφερα να κοιμηθώ οπότε έφτιαξα καφέ μήπως με τονώσει...
    Ναι και εγώ καφέ πίνω. Τι άλλο να κάνουμε κλεισμένοι μέσα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #11627
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ναι και εγώ καφέ πίνω. Τι άλλο να κάνουμε κλεισμένοι μέσα
    Άστα να πάνε... Μόνο στο σούπερ μάρκετ μπορούμε να πηγαίνουμε πια, η μόνη λύση όσον αφορά καταστήματα τουλάχιστον... Πάει το shopping therapy Το μόνο που με παρηγορεί είναι η ελπίδα ότι ίσως κοντά στα Χριστούγεννα θα μπορέσουμε να κάνουμε κάποια ψώνια (μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα κι οι σχετικές αγορές), ότι θα ανοίξουν έστω για ένα διάστημα τα καταστήματα... Μακάρι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #11628
    Θα ανοίξουν πυστευω ως τα Χριστούγεννα τα μαγαζιά .. Αλλά θα υπάρχουν και τότε κάποιοι περιορισμοί... Μακάρι να γιορτασουμε όμορφα αυτά τα Χριστούγεννα γεμάτοι χαρά και αγαπη...

  4. #11629
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Θα ανοίξουν πυστευω ως τα Χριστούγεννα τα μαγαζιά .. Αλλά θα υπάρχουν και τότε κάποιοι περιορισμοί... Μακάρι να γιορτασουμε όμορφα αυτά τα Χριστούγεννα γεμάτοι χαρά και αγαπη...
    Δεν πειράζει, ας υπάρχουν...
    Μακάρι να γίνει έτσι όπως τα λες, με αγάπη και υγεία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #11630
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Άστα να πάνε... Μόνο στο σούπερ μάρκετ μπορούμε να πηγαίνουμε πια, η μόνη λύση όσον αφορά καταστήματα τουλάχιστον... Πάει το shopping therapy Το μόνο που με παρηγορεί είναι η ελπίδα ότι ίσως κοντά στα Χριστούγεννα θα μπορέσουμε να κάνουμε κάποια ψώνια (μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα κι οι σχετικές αγορές), ότι θα ανοίξουν έστω για ένα διάστημα τα καταστήματα... Μακάρι...
    Ναι έτσι ακούγεται. Ότι θα ανοίξουν τα Χριστούγεννα. Θα δείξει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #11631
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,411
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post


    Η χαμαιδωρέα είναι αυτό:
    https://www.fytomageia.gr/index.php/...xorou/223.html
    Να φανταστείς έχω ένα πιο μεγάλο στο γραφείο ...

    Αλλά δεν είχα ιδέα ότι λέγεται έτσι .....

    Και εγώ θέλω να στολίσω ...
    Άρχισα και το σκέφτομαι σοβαρά !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #11632
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,411
    Την ψυχική οδύνη για τα μηνύματα στο κινητό της πολιτικής προστασίας ποιος τα πληρώνει????

    Μου έφυγε το κινητό από τα χέρια με αυτή την σειρήνα...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #11633
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Την ψυχική οδύνη για τα μηνύματα στο κινητό της πολιτικής προστασίας ποιος τα πληρώνει????

    Μου έφυγε το κινητό από τα χέρια με αυτή την σειρήνα...
    Κι εγώ ήμουν στην κουζίνα και ξαφνικά άκουσα μια φωνή να λέει για προφύλαξη και τέτοια και λέω "ποιος μιλάει;", ξαφνιάστηκα... Σκέφτηκα "τώρα άρχισα ν' ακούω και φωνές;"

    Εμείς δεν στολίζουμε από τόσο νωρίς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #11634
    Χαχα μόλις μου ήρθε και εμένα ένα τέτοιο μυνημα!!

  10. #11635
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,411
    Εγώ είμαι μόνη μου και στην κυριολεξία τα είδα όλα ...ακόμα η καρδιά μου ταμπούρλο παίζει ..

    Θαρρείς και δεν το ξέρουμε ...μέρα νύχτα μας έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου ...

    Κυκνε και εγώ τόσο νωρίς έχω να στολίσω από τοτε που τα παιδιά ήταν μικρά αλλά δεν ξέρω θα δω ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11636
    Εμένα μου ήρθε και δευτερη φορα η ειδοποίηση... Μήπως δεν καταλαβα την πρώτη χαχα εμείς θα στολισουμε πρώτη Δεκεμβρίου

  12. #11637
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εγώ είμαι μόνη μου και στην κυριολεξία τα είδα όλα ...ακόμα η καρδιά μου ταμπούρλο παίζει ..

    Θαρρείς και δεν το ξέρουμε ...μέρα νύχτα μας έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου ...

    Κυκνε και εγώ τόσο νωρίς έχω να στολίσω από τοτε που τα παιδιά ήταν μικρά αλλά δεν ξέρω θα δω ..
    Κι εμένα η μαμά μου κοιμόταν κι είχε ησυχία και ξαφνικά άκουσα αυτή τη φωνή...

    Κάνε όπως νιώθεις για το στόλισμα, δεν υπάρχει κανόνας
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #11638
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Εμένα μου ήρθε και δευτερη φορα η ειδοποίηση... Μήπως δεν καταλαβα την πρώτη χαχα εμείς θα στολισουμε πρώτη Δεκεμβρίου
    Μια χαρά είναι πρώτη Δεκεμβρίου
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #11639
    Ποτε περασε παντως ενας χρόνος...λες και ήταν χθες που αλλάξαμε χρόνο... Και έμεινε μόνο ένας μήνας για το 2021..φετος η χρόνια νιώθω ότι περασε παρά πολυ γρήγορα... Έχετε και εσείς αυτή την αίσθηση?

  15. #11640
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Θα ανοίξουν πυστευω ως τα Χριστούγεννα τα μαγαζιά .. Αλλά θα υπάρχουν και τότε κάποιοι περιορισμοί... Μακάρι να γιορτασουμε όμορφα αυτά τα Χριστούγεννα γεμάτοι χαρά και αγαπη...

    Xριστινα , γεια σου , περασα τα Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια του 1984 , νεοσυλλεκτος στην Τριπολη , που τοτε ηταν ζορικα , δεν υπηρχε θερμαση , κι εκανε τοτε τρομερο κρρρρρυο ( καμμια σχεση με σμρα ) , φαγητο ? αστα να πανε ............ κι ομως περασα πολυ καλα , εχω πολυ ωραιες αναμνησεις , ας ημουν με αγνωστους .....ουτε στολισμος , ουτε τιποτα .... νομιζω οτι η υγεια ειναι το πολυτιμοτερο αγαθο , η σωματικη και η ψυχικη ..... η καλη διαθεση ειναι η πολυτιμοτερη αποσκευη σου οπου και να πας ..... το καταλαβαινεις μονο αμα την χασεις .....

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •