Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 784
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 784 of 837 FirstFirst ... 284684734774782783784785786794834 ... LastLast
Results 11,746 to 11,760 of 12551
  1. #11746
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι καλέ Αλεξια φοβασαι το οδοντογιατρο ? του λεω ναμου κανει παραπανω ενεσεις απο τις χρειαζουμενες και δεν αισθανομαι τιποτα ......
    Mac εγώ είμαι στα πρόθυρα να πάθω ανακοπή όταν πάω στον οδοντίατρο. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να το ξεπεράσω με τίποτα...
    Με οποιονδήποτε άλλο γιατρό δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #11747
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλύτερα από χθες, κάτι είναι κι αυτό

    Αλλά με αγχώνει λίγο η κατάσταση που επικρατεί στα νοσοκομεία εδώ, είδα ειδήσεις χθες κι η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη...
    Ηταν αναμενόμενο να γινει αυτο κορίτσι μου ,μην ανησυχείς. Κάθε χρόνο ειδικά τέτοια εποχή και μέχρι τον Φεβρουάριο η γρίπη θεριζει.Φετος ενα ακομα λόγος παραπάνω.
    Κατσε σπιτακι σου και βγαινε μονο για καμια βολτίτσα σε μέρη που δεν εχει κοσμο και μην φοβασαι τιποτα.
    Μην αγχωνεσαι ομως γιατι να ξέρεις οτι και το αγχος εξασθενεί την αμυνα του οργανισμου μας ...
    Δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι εμεις που το αγχος το εχουμε στο τσεπάκι μας συχνα ταλαιπωρουμαστε και σωματικά.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #11748
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,364
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ηταν αναμενόμενο να γινει αυτο κορίτσι μου ,μην ανησυχείς. Κάθε χρόνο ειδικά τέτοια εποχή και μέχρι τον Φεβρουάριο η γρίπη θεριζει.Φετος ενα ακομα λόγος παραπάνω.
    Κατσε σπιτακι σου και βγαινε μονο για καμια βολτίτσα σε μέρη που δεν εχει κοσμο και μην φοβασαι τιποτα.
    Μην αγχωνεσαι ομως γιατι να ξέρεις οτι και το αγχος εξασθενεί την αμυνα του οργανισμου μας ...
    Δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι εμεις που το αγχος το εχουμε στο τσεπάκι μας συχνα ταλαιπωρουμαστε και σωματικά.
    Θα προσπαθήσω αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο όταν ακούς ότι θα κάνουν επιλογή στο ποιος ασθενής θα μπει στο νοσοκομείο και ποιος όχι...
    Βολτίτσα ήμουν πριν, τώρα ήρθα... Πήγα μέχρι το σούπερ μάρκετ στη γειτονιά να πάρω κάτι και μετά στο πάρκο που είναι εκεί κοντά να πάρω λίγο αέρα... Τρόπος του λέγειν αέρα γιατί με τη μάσκα δεν αναπνέω καθόλου εύκολα και τώρα νιώθω κάπως το κεφάλι μου, δεν ξέρω αν φταίει αυτό... Θα μου περάσει όμως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #11749
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα προσπαθήσω αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο όταν ακούς ότι θα κάνουν επιλογή στο ποιος ασθενής θα μπει στο νοσοκομείο και ποιος όχι...
    Βολτίτσα ήμουν πριν, τώρα ήρθα... Πήγα μέχρι το σούπερ μάρκετ στη γειτονιά να πάρω κάτι και μετά στο πάρκο που είναι εκεί κοντά να πάρω λίγο αέρα... Τρόπος του λέγειν αέρα γιατί με τη μάσκα δεν αναπνέω καθόλου εύκολα και τώρα νιώθω κάπως το κεφάλι μου, δεν ξέρω αν φταίει αυτό... Θα μου περάσει όμως...
    Σταματα καλό μου να βλέπεις ειδήσεις και γενικά τηλεόραση αυτό το διάστημα ...
    Να βλέπεις ότι αντέχεις και ότι σε χαλαρώνει.Δεν χρειάζεται να πιέζεσαι και άλλο...

    Καλά έκανες και βγήκες !!!Μια χαρά τον αέρα σου πήρες και μην σκέφτεσαι την όλη ιστορία με την μάσκα .
    Δες το αλλιώς ...το χειμώνα όλο κασκόλ και λαιμουδιες φοράμε και μόνο τα μάτια μας φαίνονται από το κρύο ...φέτος θα φοράμε μασκουλες και ούτε η μυτούλα θα παγώνει ούτε τίποτα...
    Άλλαξε τον τρόπο που βλέπεις ότι αρνητικό σε χαλάει και θα δεις θα περάσει ο καιρός πιο εύκολα !!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #11750
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Mac εγώ είμαι στα πρόθυρα να πάθω ανακοπή όταν πάω στον οδοντίατρο. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να το ξεπεράσω με τίποτα...
    Με οποιονδήποτε άλλο γιατρό δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    Η αληθεια ειναι οτι ειναι ο πιο ' τρομακτικος ' γιατρος ,...........

  6. #11751
    Δεν θα έλεγα ότι ο οδοντίατρος είναι ο πιο τρομακτικός γιατρός

  7. #11752
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η αληθεια ειναι οτι ειναι ο πιο ' τρομακτικος ' γιατρος ,...........
    Συμφωνώ. Μακάρι να μην ξαναπηγαινα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #11753
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Δεν θα έλεγα ότι ο οδοντίατρος είναι ο πιο τρομακτικός γιατρός
    Ποιος είναι ο πιο τρομακτικός για σένα Χριστίνα?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #11754
    Ο γαστρεντερολόγος θα έλεγα... Εχω κανει γαστροσκόπηση ήταν ότι χειρότερο

  10. #11755
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Ο γαστρεντερολόγος θα έλεγα... Εχω κανει γαστροσκόπηση ήταν ότι χειρότερο
    Ωχ αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Δεν έχω κάνει ποτέ. Μπορεί να έχεις δίκιο τελικά.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #11756
    Χαχα για αυτό σου λέω!!

  12. #11757
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Ο γαστρεντερολόγος θα έλεγα... Εχω κανει γαστροσκόπηση ήταν ότι χειρότερο
    Εκανα το 95 γαστροσκοπηση με μεθη ( μπλακαουτ ) ουτε που καταλαβα τιποτα ......

  13. #11758
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εκανα το 95 γαστροσκοπηση με μεθη ( μπλακαουτ ) ουτε που καταλαβα τιποτα ......
    Mac τώρα που είπες μεθη (και είναι όντως μπλακάουτ), μετά από αυτό ξύπνησες οκ? Εγώ έχω κάνει μια φορά και θυμάμαι ότι δεν ήθελα να ξυπνήσω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #11759
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Mac τώρα που είπες μεθη (και είναι όντως μπλακάουτ), μετά από αυτό ξύπνησες οκ? Εγώ έχω κάνει μια φορά και θυμάμαι ότι δεν ήθελα να ξυπνήσω.
    Ναι, ξυπνησα πολυ οκ. και ειπα , τι εγινε , δεν θα την κανετε την γαστροσκοπηση ? την ειχανε κανει ηδη .......βεβαια κατα την διαρκεια της μεθης μου καναν μια απλη ερωτηση , να δουν αν ειμαι οκ. , ζητησαν το τηλεφωνο του σπιτιου μου ......δεν το θυμαμαι φυσικα , αλλα το τηλεφ. το θυμομουν και το ειπα ...

  15. #11760
    Εγώ δεν είχα κάνει με μέθη.. Αλλά με κάτι πολυ ελαφρύτερο... Δεν ξέρω βέβαια πως λέγονταν... Αλλά είχα πληρη συνείδηση... Απλώς ήμουν ελάχιστα ζαλισμένη.... Καλημερα να έχουμε παιδια

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •