Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 789
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 789 of 837 FirstFirst ... 289689739779787788789790791799 ... LastLast
Results 11,821 to 11,835 of 12551
  1. #11821
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Δεν είναι σοβαρή γιατι τις ξεπερνούσα... Κάθε φορά... Απλώς τώρα είναι δυσκολο... Ναι ίσως βοηθούσε... Αλλά δεν θέλω να παρω προς το παρων.... Επειδή στην ΙΔΨ δεν βοηθάει μόνο η φαρμ. Αγωγή.. Χρειάζεται και δουλειά από τον Πάσχοντα...οι σκεψεις αυτές θέλουν αδιαφορία πληρης αδιαφορία... Απλά ώρες ώρες κολλάω και τις αναλυω..
    Για να το λες , ετσι θαναι ......... δεν επιμενω φυσικα στα φαρμακα , μονο καλο δεν ειδα απο αυτα .....

  2. #11822
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Για να το λες , ετσι θαναι ......... δεν επιμενω φυσικα στα φαρμακα , μονο καλο δεν ειδα απο αυτα .....
    Σίγουρα θα υπάρχουν και παρενέργειες... Αλλά όπου επιβάλλεται καλό είναι να δίνονται... Χρειάζεται και από τον ίδιο τον πασχοντα προσπαθεια και όπου χρειάζονται και τα χάπια..

  3. #11823
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Φάρμακα, εδώ και πολύ καιρό παιρνω τις ίδιες δώσεις φαρμάκων και δεν έχω ψυχίατρο πια να με καθοδηγήσει, να μου που εάν χρειάζεται να μειώσω η να αυξήσω την δώσει. Η ψυχίατρος που πήγα έφυγε από την πόλη, είναι από Θεσσαλονίκη και ερχόταν και στην πόλη μου, τώρα πια είναι μόνιμα Θεσσαλονίκη. Μου είπε βέβαια να μην παρατήσω να πηγαίνω σε ψυχίατρο, βρήκα κάποιον σε άλλη πόλη αλλά κοντά από την δικιά μου, πήγα μια φορά και μου είπε ότι δεν μπορεί με την πρώτη φορά να μου πει εάν χρειάζεται να πάρω ένα φάρμακο διαφορετικό η να μειώσω από αυτά τα φάρμακα η να αυξήσω, λογικό βέβαια!!! Δεν ξαναπήγα λόγο του ότι πλέον οικονομικά δεν βγαίνω, πήγαινα σε ψυχολόγο, τώρα ούτε εκεί!! Οπότε παίρνω την ίδια δοσολογία φαρμάκων χρειάζεται δεν χρειάζεται και γι'αυτό έχω παραιτηθεί όπως λέω από την ζωή, γίνομαι κουραστικός το ξέρω σορυ!!

  4. #11824
    Ανδρέα δεν ξέρω τι προβλημα αντιμετώπιζεις... Όμως μην τα παρατας.... Ξέρω ειναι πολυ δυσκολο... Όμως προσπάθησε να βρίσκεις διεξοδους να ξεφευγει το μυαλο σου από όλο αυτό που περνας.... Η πιστη στον Θεό βοηθάει σε όλα να το γνωρίζεις...

  5. #11825
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Σίγουρα θα υπάρχουν και παρενέργειες... Αλλά όπου επιβάλλεται καλό είναι να δίνονται... Χρειάζεται και από τον ίδιο τον πασχοντα προσπαθεια και όπου χρειάζονται και τα χάπια..
    Εγώ τα χρειάζομαι για την κατάθλιψη γιατί χωρίς αυτά θα δω τα ραδίκια ανάποδα (για να το πω με ελαφρύ τρόπο)... Αλλά συμφωνώ ότι χρειάζεται προσπάθεια κι απ' τον ασθενή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #11826
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ τα χρειάζομαι για την κατάθλιψη γιατί χωρίς αυτά θα δω τα ραδίκια ανάποδα (για να το πω με ελαφρύ τρόπο)... Αλλά συμφωνώ ότι χρειάζεται προσπάθεια κι απ' τον ασθενή...
    Συμφωνω Κυκνε έτσι είναι.. Και φαρμακευτική αγωγή και προσπαθεια από τον ασθενή και όλα θα πανε καλα

  7. #11827
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ τα χρειάζομαι για την κατάθλιψη γιατί χωρίς αυτά θα δω τα ραδίκια ανάποδα (για να το πω με ελαφρύ τρόπο)... Αλλά συμφωνώ ότι χρειάζεται προσπάθεια κι απ' τον ασθενή...
    Άρχισες ψυχοθεραπεία?

  8. #11828
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Συμφωνω Κυκνε έτσι είναι.. Και φαρμακευτική αγωγή και προσπαθεια από τον ασθενή και όλα θα πανε καλα
    Κι εγώ έτσι νομίζω Αν πάνε όλα καλά και τελειώσει κι η καραντίνα θα είναι ακόμα καλύτερα... Δεν ξέρω αν θα γίνει σύντομα αλλά ελπίζω... Να μπορέσουμε να κάνουμε Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #11829
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Άρχισες ψυχοθεραπεία?
    Όχι ακόμα γιατί δεν έχω καταφέρει να συγκεντρώσω τις σκέψεις μου και να τις βάλω σε μια σειρά κι έτσι όπως είναι όλα σκόρπια μες το μυαλό μου η συνεδρία θα πάει χαμένη... Όμως προσπαθώ να τις ξεκαθαρίσω κι αποφάσισα ότι θα πάω στον ψυχοθεραπευτή πριν τα Χριστούγεννα, σκέφτομαι στις αρχές Δεκέμβρη το αργότερο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #11830
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι ακόμα γιατί δεν έχω καταφέρει να συγκεντρώσω τις σκέψεις μου και να τις βάλω σε μια σειρά κι έτσι όπως είναι όλα σκόρπια μες το μυαλό μου η συνεδρία θα πάει χαμένη... Όμως προσπαθώ να τις ξεκαθαρίσω κι αποφάσισα ότι θα πάω στον ψυχοθεραπευτή πριν τα Χριστούγεννα, σκέφτομαι στις αρχές Δεκέμβρη το αργότερο...
    Τι θες να συζητήσεις πιο πολύ?

  11. #11831
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι θες να συζητήσεις πιο πολύ?
    Ούτε που ξέρω τώρα, πρέπει να σκεφτώ όταν νιώσω καλύτερα γιατί αυτές τις μέρες δεν είμαι και πολύ καλά για να το κάνω αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #11832
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερες...αισθανομαι πραγματικα εξουθενωμενος ψυχικα...κανω μεγαλη προσπαθεια τουλαχιστον να κανω οτι με ευχαριστει.Ζω μια πολυ ψυχοφθορα κατασταση και καθε μερα δινω μαχη πραγματικη.Ευχομαι πραγματικα υγεια σε ολους δεν αξιζει σε κανεναν ανθρωπο να λιωνει σε ενα κρεβατι...ποσο μαλλον οταν ειναι οι ανθρωποι που σε εφεραν στη ζωη...

  13. #11833
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Σήμερα όχι καλά... Πήρα ηρεμιστικό και περιμένω να δράσει... Μετά θα είμαι λίγο καλύτερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #11834
    hlias1988
    Guest
    εχω αρχισει και σκεφτομαι την μεταθανατον ζωη... ειναι λογικο?
    μαλλον αυτο συμβαινει του οτι δεν κινητε σωστα η καθημερινοτητα μου...
    καμια ιδεα?

  15. #11835
    hlias1988
    Guest
    κανενας να μου πει εαν ειναι λογικο αυτο?!?!
    δεν το εχει σκεφτει κανεις?!!?!

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •