Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 815
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 815 of 837 FirstFirst ... 315715765805813814815816817825 ... LastLast
Results 12,211 to 12,225 of 12551
  1. #12211
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Που ξερεις μπορει να βρεις καποιον που να εχετε την ιδια αγαπη με τα γατακια και μεσα απο αυτο το κοινο σας σημειο να περασετε και στα υπολοιπα ,μπορει να βρεις καποιον που να ψαχνει να βρει κατι παρομοιο με εσενα ,μπορει να ψαχνει κατι εκεινος που μπορει να το εχεις μονο εσυ, να το αγαπησει και αυτο να ειναι ικανο να σε περιμενει οσο χρειαστει..
    Ξερεις ποσα μπορει να σου γραψω οτι υπαρχουν?
    Αρκει να το θες και να αρχιζεις να το δειχνεις !



    Ελπιζω να χεις κλεισει ηδη το επομενο .......



    Να το κανεις μοναδικη μου αγαπη

    ναι ωραια!γιατι εσενα και οχι τον αδελφο σου?Επειδη ησουν κοριτσι ας πουμε ?
    Ας αφηνε τον αδελφο σου οπως αφησε εσενα τακτοποιημενη,αφου το θεωρουσε ιδιο....αυτο εγω δεν εχω καταλαβει ,τον διαχωρισμο ...

    Κοιτα το γεγονος οτι επρεπε να μεινεις στο κρεβατι ή επρεπε να δουλεψεις και γενικα επρεπε να αναλαβεις μεγαλες ευθυνες δεν σε δικαιολογει να το ξερεις ..
    Εδω θα γινω σκληρη(με ξερεις βεβαια και απο εδω ) για να δεις πως δεν εχεις μονο μεριδιο ευθυνης η μαμα σου εδω ..


    Εικοσι χρονων ησουν ,ας εχανες και κανα δυο εξαμηνα τι εγινε ?Ποσα παιδια χανουν και μετα το ριχνουν στο διαβασμα και περνανε τα μαθηματα ..
    ή ποσα παιδια αναγκαζονται να δουλευουν παραλληλα γιατι ειναι σαν και εσενα και δεν εχουν καποιον να τους στηριξει ...
    Αλεξια πεταξες δυο χρονια ετσι για τι ?Για εμενα για χαζο λογο ...ειναι δυσκολο το ξερω, αλλα αν το ηθελες πραγματικα δεν θα εβγαζες το πεισμα που εβγαλες και τωρα και ειπες θα χωρισω και θα κανω και δυο δουλειες για να τα βγαλω περα και δεν με νοιαζει αλλα ΕΓΩ ΘΑ ΧΩΡΙΣΩ κοντρα σε ολους εσας που λετε οτι δεν μπορω ή εχω αδικο....

    Καταλαβαινεις τι λεω?Ειναι ευκολο να κατηγορουμε καποιον,οχι τυχαια βεβαια ,αλλα ειχες και εσυ μεριδιο ευθυνης σε ολο αυτο ...Μηπως ειδες οτι τελικα δεν το θες τοσο πολυ οπως τωρα που ειχες την ευκαιρια αλλα διαλεξες κατι το οποιο σου αρεσει πιο πολυ?
    Ισως ειχες και εσυ τοτε καποιους ενδιασμους και ολο αυτο με την μητερα σου ηρθε και κουμπωσε και λες τωρα τα παραταω γιατι πρεπει να δουλεψω..
    Μηπως κρυφτηκες να το πω απλα πισω απο αυτο ?

    Δεν ξερω ρωταω για να καταλαβω πως λειτουργησες ετσι τοτε ενω τωρα πηρες μια κατασταση στα χερια σου που λιγες το κανουν και μενουν σε ενα γαμο απλα και μονο για οικονομικους καθαρα λογους,ενω εσυ ειχες καθε αλλο λογο να μεινεις απλα θολωσες,σου πηραν τα μυαλα ,ηθελες να βγαλεις θυμο ,εκδικηση ,ειλικρινα δεν ξερω ...

    Τωρα βεβαια δεν ησουν και μονη σου ,ειχες τα παιδια και δεν ειχες την πολυτελεια να επαναπαυτείς ή να κρυφτής πισω απο ενα δεν μπορω ...

    και για το αλλο σου λεω δεν ειναι ετσι ...Εγω για το αγνωστο δεν διεκδικω τιποτα ειδικα με αυτο τον τροπο γιατι ειμαι χεστρωνει ...ετσι απλα και ξάστερα ...δεν μπορω ,δεν λειτουργω γιατι οπως λες υπαρχουν και σε εμενα και οι δευτερες αλλα ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΙΤΕΣ σκεψεις ...Αυτες που πρεπει λιγακι να αρχιζεις να βλεπεις πλεον και εσυ ...Μην θολωνεις και οποιον παρει σβαρνα η κατσταση ...

    Εσυ εκει εδειξες μαγκια και μπραβο σου και καλα εκανες για εμενα ...Ηθελες και το πηρες ,δεν ειχες κανα λογο να μην το κανεις ..Θελω να καταλαβεις ομως οτι οταν βαζεις το πεισμα σου μπροστα δεν το βλεπεις σαν ζητιανια ...Οπως και οταν καταλαβες οτι τελικα δεν ειναι αυτο που νομιζες και τελικα ειναι σκαρτο και δεν αξιζει σηκωθηκες και εφυγες χωρις να πεις το οτιδηποτε ..
    Και αυτο δυναμη θελει ...εσυ μπορει να το εκανες απο φοβο ,απο ανασφαλεια ,επειδη καταλαβες οτι δεν ηταν αυτο που νομιζες ,μπορει απο χιλια δυο ...Εφυγες κοριτσι μου και εκει τα εδωσες μια ολα και εκανες αυτο που γουσταρες διχως να αναλογιστεις τις συνεπειες για κενεναν και τιποτα ,μονο για εσενα λειτουργησες ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ γιατι ειδες σε τι θα μπορουσε να σε οδηγησει ολο αυτο ...
    Σε εκανε και ειδες καθαρα πλεον χωρις παρεμβολες ,πιεσεις και οτιδηποτε αλλο ....Ειδες καθαρα απλα και μονο χωρις δευτερες σκεψεις ....

    Αυτο ειναι που δεν μπορω να καταλαβω σε εσενα ρε συ ..Λες οτι παντα υπαρχουν οι δευτερες σκεψεις αλλα δεν ειναι ετσι ...εγω τουλαχιστον δεν το βλεπω ετσι ,δεν ξερω μπορει να ειναι και λαθος ,ας σου πει και οποις θελει την γνωμη του αλλωστε γι αυτο τα συζηταμε και εδω..
    Μπορει να ειμαι λαθος ,δεν ξερω, αλλα δεδομενων τον καταστασεων βλεπω ενα ανθρωπο οταν ειναι θολομενος και δεν βλεπει μπροστα του να διεκδηκει πραγματα και καταστασεις που ειναι πραγματικα τοσο λαθος και τοσο καταστροφικες και οταν ειναι ηρεμος και παρει επιτελους αυτα που αξιζει και αγαπα σταχερια του ,να ξαναπεφτει σε αυτες τις μαλ.....νες δευτερες σκεψεις που δεν θα τον αφησουν ποτε να ηρεμησει ...

    Τι στο καλο ρε φιλη ,αυτοκαταστροφικες τασεις εχεις ....
    Μου είναι πολύ γνωστό και οικείο ότι μόνο αυτόν βλέπει σαν παιδί της. Εμείς οι υπόλοιποι είμαστε όταν έχει χρόνο. Οπότε όχι, δεν την ρώτησα γιατί πήρε αυτόν και άφησε εμένα. Με τα λεγόμενα της αυτό έγινε για να μην αλλάξω σχολείο και περιβάλλον. Στο σχολείο. Γιατί στο σπίτι μια χαρά άλλαξε το περιβάλλον.
    Το έχω τόσο πολύ συνηθισμένο όλο αυτό που ξέρω απ έξω ακόμα και τις συζητήσεις της. Είναι του τύπου "ο Νίκος έπιασε δουλειά στην τάδε εταιρεία, ο Νίκος πήγε για σαββατοκύριακο εκεί, ο Νίκος αυτό, ο Νίκος εκείνο, ο Νίκος, ο Νίκος.... Αα ναι, χώρισε και η Αλεξία". Αυτά. Απλά πράγματα.

    Για τη σχολή σου λέω πώς ξεκίνησε όλο αυτό. Για την συνέχεια εννοείται ότι φταίω εγώ. Απλά τα ξεκίνησα όλα από το μηδέν και αυτό έμεινε τελευταίο. Γιατί δεν ήταν και εύκολο να φύγεις μόνο με αυτά που φοράς και να σκέφτεσαι και σπουδές.
    Είχα περάσει σε 3 σχολές και διάλεξα αυτό ενώ ήθελα κάτι άλλο επειδή εκείνη φαγώθηκε. Και τα παράτησα επειδή επίσης εκείνη φαγώθηκε.
    Τώρα αυτό που διάλεξα ήταν επειδή εγώ το ήθελα αλλά δεν σκέφτομαι με τα μυαλά της 20χρονης.

    Γι αυτό που λες ότι όταν θέλω διεκδικώ πράγματα συμβαίνει πολύ σπάνια αλλά επειδή συμβαίνει και μάλλον δεν το βλέπω έτσι γιατί απλά το αφήνω να εννοηθεί. Ακόμα και την ημέρα που την ανάγκασα κατά κάποιο τρόπο να διαλέξει δεν της είπα τι θέλω. Η τελευταία μου πρόταση ήταν "αποφάσισε και πες μου αλλά εγώ θα τα καταφέρω με ή χωρίς εσένα". Δεν είπα "θέλω βοήθεια" που αυτό θα ήταν το λογικό. Αλλά μέσα στην ένταση δεν το σχεδίασα. Θέλω να πω ότι μου βγαίνει έτσι. Δεν το σχεδιάζω. Υπενθυμίζω σε εκείνη και σε μένα ότι είμαι εγώ για μένα. Έτσι ήταν επί πολλά χρόνια οπότε δεν είναι εύκολο να αλλάξει τώρα έτσι απλά. Προσπαθώ....

    Αλλά δεύτερες σκέψεις έχω πάντα και για όλα. Χωρίς να έχει σημασία αν τα διεκδικώ ή όχι. Δεύτερες σκέψεις δεν έχω πχ αν το τάδε πράγμα θα μου βγει σε κακό για να "προφυλαξω" τον εαυτό μου που αυτό θα ήταν και το λογικό. Εννοώ σκέφτομαι "και αν δεν θέλει και το κάνει από υποχρέωση ή απλά επειδή το ζήτησα?"... Αυτό. Λάθος ναι. Αλλά δεν αλλάζει τόσο εύκολα.

    Και ναι είναι σίγουρο ότι έχω αυτοκαταστροφικες σκέψεις.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #12212
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα δω πως θα το χειριστώ αυτό το θέμα, για την ώρα δεν μπορώ να σκεφτώ...
    εννοειται οτι θα δεις η ιδια πως θα το διαχειριστεις το θεμα , αλλωστε δεν δινω ποτέ συμβουλες , εκτος αν μου ζητηθουν βεβαια , λεω πως λειτουργει το καθε τι σε μενα , σε σενα μπορει να μην εχει κανενα αποτελεσμα η μπορει και να μην ισχυει ....

  3. #12213
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μου είναι πολύ γνωστό και οικείο ότι μόνο αυτόν βλέπει σαν παιδί της. Εμείς οι υπόλοιποι είμαστε όταν έχει χρόνο. Οπότε όχι, δεν την ρώτησα γιατί πήρε αυτόν και άφησε εμένα. Με τα λεγόμενα της αυτό έγινε για να μην αλλάξω σχολείο και περιβάλλον. Στο σχολείο. Γιατί στο σπίτι μια χαρά άλλαξε το περιβάλλον.
    Το έχω τόσο πολύ συνηθισμένο όλο αυτό που ξέρω απ έξω ακόμα και τις συζητήσεις της. Είναι του τύπου "ο Νίκος έπιασε δουλειά στην τάδε εταιρεία, ο Νίκος πήγε για σαββατοκύριακο εκεί, ο Νίκος αυτό, ο Νίκος εκείνο, ο Νίκος, ο Νίκος.... Αα ναι, χώρισε και η Αλεξία". Αυτά. Απλά πράγματα.

    Για τη σχολή σου λέω πώς ξεκίνησε όλο αυτό. Για την συνέχεια εννοείται ότι φταίω εγώ. Απλά τα ξεκίνησα όλα από το μηδέν και αυτό έμεινε τελευταίο. Γιατί δεν ήταν και εύκολο να φύγεις μόνο με αυτά που φοράς και να σκέφτεσαι και σπουδές.
    Είχα περάσει σε 3 σχολές και διάλεξα αυτό ενώ ήθελα κάτι άλλο επειδή εκείνη φαγώθηκε. Και τα παράτησα επειδή επίσης εκείνη φαγώθηκε.
    Τώρα αυτό που διάλεξα ήταν επειδή εγώ το ήθελα αλλά δεν σκέφτομαι με τα μυαλά της 20χρονης.

    Γι αυτό που λες ότι όταν θέλω διεκδικώ πράγματα συμβαίνει πολύ σπάνια αλλά επειδή συμβαίνει και μάλλον δεν το βλέπω έτσι γιατί απλά το αφήνω να εννοηθεί. Ακόμα και την ημέρα που την ανάγκασα κατά κάποιο τρόπο να διαλέξει δεν της είπα τι θέλω. Η τελευταία μου πρόταση ήταν "αποφάσισε και πες μου αλλά εγώ θα τα καταφέρω με ή χωρίς εσένα". Δεν είπα "θέλω βοήθεια" που αυτό θα ήταν το λογικό. Αλλά μέσα στην ένταση δεν το σχεδίασα. Θέλω να πω ότι μου βγαίνει έτσι. Δεν το σχεδιάζω. Υπενθυμίζω σε εκείνη και σε μένα ότι είμαι εγώ για μένα. Έτσι ήταν επί πολλά χρόνια οπότε δεν είναι εύκολο να αλλάξει τώρα έτσι απλά. Προσπαθώ....

    Αλλά δεύτερες σκέψεις έχω πάντα και για όλα. Χωρίς να έχει σημασία αν τα διεκδικώ ή όχι. Δεύτερες σκέψεις δεν έχω πχ αν το τάδε πράγμα θα μου βγει σε κακό για να "προφυλαξω" τον εαυτό μου που αυτό θα ήταν και το λογικό. Εννοώ σκέφτομαι "και αν δεν θέλει και το κάνει από υποχρέωση ή απλά επειδή το ζήτησα?"... Αυτό. Λάθος ναι. Αλλά δεν αλλάζει τόσο εύκολα.

    Και ναι είναι σίγουρο ότι έχω αυτοκαταστροφικες σκέψεις.
    Αυτό να το έχεις στο πίσω μέρους του μυαλού σου πάντα ..
    Ότι κάποιες επιλογές σου μπορεί να σε οδηγούν σε λάθος καταστάσεις ..
    Εκτός από τις δεύτερες σκέψεις κοίτα να κάνεις και τρίτες και τέταρτες και όχι παρορμητικες...

    Ειλικρινά,εγώ λέω προς το παρόν να κρατήσεις σαν δεδομένα όλα αυτά που συνέβησαν όλα αυτά τα χρόνια και ειδικά την τελευταία χρόνια και βάση αυτών να έχεις από εδώ και πέρα μια πορεία λιγάκι πιο βασισμένη σε χειροπιαστα γεγονότα και όχι σε αυτές τις δεύτερες σκέψεις ..

    Κάθε φορά που θα σου έρχονται ,κάνε και μια τρίτη αλλά αυτή την φορά με πραγματικά γεγονότα ..
    Και αναλογισου το αποτέλεσμα
    .Νομίζω κάπως έτσι μπορείς να αντισταθμίσεις όλο αυτό που γίνεται και σε οδηγεί σε περίεργες φάσεις ...

    Και κάτι άλλο .Δεν υπάρχει γυναίκα που να μην θέλει και λιγάκι νταντεμα ,βαλτω καλά στο μυαλό σου και είναι τελείως φυσιολογικό ..
    Πολύ σπάνια θα βρεις γυναίκα που έστω κάποια στιγμή να μην θέλει να είναι και αυτή η κυρία του κυρίου .
    Ειναι απόλυτα κατανοητό ,ανθρώπινο και σεβαστό.
    Αντίθετα το να νομίζεις ότι είσαι σκληρή και δεν έχεις ανάγκη από τέτοια είναι τουλάχιστον εγωιστικό ...
    Και εσύ δεν είσαι εγωιστρια ,οπότε κανόνισε και άσε σιγά σιγά να βγαίνει και αυτή η πλευρά προς τα έξω ..
    Ειδικά τώρα που την εισπρατεις απλόχερα από παντού ..τι να σου πω ρε κορίτσι μου πρώτη φορά έχω δει πεθερά να λειτουργεί έτσι στην νύφη μετά από χωρισμό ..Τι στο καλό και αυτή τυφλή είναι ?
    Όχι βέβαια ...
    Όποτε ξεκινά !!!!
    Αρχικά με πλαγιο και έμμεσο τρόπο ,ξέρεις εσύ και αν πάλι δεν ξέρεις πες μου χαχαχαχαχα

    Άντε μην μου αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι για πράγματα που υπάρχουν λύσεις ,που θα πάει θα το βρεις και εσύ τον τρόπο μικρή είσαι ακόμα είπαμε ,εσείς οι νεολαίοι όλο δεύτερες σκέψεις είστε ,όταν θα μεγαλώσετε θα είστε μια χαρά !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #12214
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Το θέλω... Δεν θέλω να περάσω όλη μου τη ζωή μόνη... Ήδη η μοναξιά με κάνει να μην νιώθω καλά... Όσο για να το δείξω, σ' αυτό το θέμα θα επανέλθω αν γνωρίσω κάποιον, ίσως χρειαστώ λίγες συμβουλές...
    Η μοναξιά για άλλους είναι βάλσαμο και για άλλους βασσανο να το ξέρεις .
    Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι για να μην είμαστε μόνοι μας θα πέσουμε όπου βρούμε .
    Όποτε καταλαβαίνεις ότι το καλό θέλει πολύ χρόνο και προσοχή για να βρεθεί ������
    Τώρα για συμβουλές τι να σου πω ..Στον έρωτα μακάρι να υπήρχε μια στάνταρ συμβουλή να την ξέραμε όλοι .
    Όταν με το καλό έρθει πάντως μακάρι να μπορούμε να σε βοηθήσουμε ο καθένας από την μεριά του !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #12215
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Η μοναξιά για άλλους είναι βάλσαμο και για άλλους βασσανο να το ξέρεις .
    Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι για να μην είμαστε μόνοι μας θα πέσουμε όπου βρούμε .
    Όποτε καταλαβαίνεις ότι το καλό θέλει πολύ χρόνο και προσοχή για να βρεθεί ������
    Τώρα για συμβουλές τι να σου πω ..Στον έρωτα μακάρι να υπήρχε μια στάνταρ συμβουλή να την ξέραμε όλοι .
    Όταν με το καλό έρθει πάντως μακάρι να μπορούμε να σε βοηθήσουμε ο καθένας από την μεριά του !!!
    Και μόνο η πρόθεση αρκεί Εφόσον υπάρχει θέληση σίγουρα θα μπορείτε...

    Εννοείται ότι δεν θα πέσουμε όπου βρούμε, σχέση κάνουμε για να είμαστε ευτυχισμένοι... Αν συμβαίνει το αντίθετο καλύτερα μόνη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #12216
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Και μόνο η πρόθεση αρκεί Εφόσον υπάρχει θέληση σίγουρα θα μπορείτε...

    Εννοείται ότι δεν θα πέσουμε όπου βρούμε, σχέση κάνουμε για να είμαστε ευτυχισμένοι... Αν συμβαίνει το αντίθετο καλύτερα μόνη...
    Έτσι για αυτό είπα η μοναξιά για άλλους είναι βάλσαμο ,καλύτερα μόνος παρά με ανθρώπους που δεν σου προσφέρουν αυτά που θες εσύ για να εισαι γεμάτος !!

    Τι τραγούδι είναι αυτό που μας έβαλες !!!!!
    Μπράβο βρε κυκνε μου !!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #12217
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Έτσι για αυτό είπα η μοναξιά για άλλους είναι βάλσαμο ,καλύτερα μόνος παρά με ανθρώπους που δεν σου προσφέρουν αυτά που θες εσύ για να εισαι γεμάτος !!

    Τι τραγούδι είναι αυτό που μας έβαλες !!!!!
    Μπράβο βρε κυκνε μου !!!!
    Χαίρομαι που σου άρεσε!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #12218
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    καλύτερα μόνος σου παρά με τους λάθος ανθρώπους.

  9. #12219
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτό να το έχεις στο πίσω μέρους του μυαλού σου πάντα ..
    Ότι κάποιες επιλογές σου μπορεί να σε οδηγούν σε λάθος καταστάσεις ..
    Εκτός από τις δεύτερες σκέψεις κοίτα να κάνεις και τρίτες και τέταρτες και όχι παρορμητικες...

    Ειλικρινά,εγώ λέω προς το παρόν να κρατήσεις σαν δεδομένα όλα αυτά που συνέβησαν όλα αυτά τα χρόνια και ειδικά την τελευταία χρόνια και βάση αυτών να έχεις από εδώ και πέρα μια πορεία λιγάκι πιο βασισμένη σε χειροπιαστα γεγονότα και όχι σε αυτές τις δεύτερες σκέψεις ..

    Κάθε φορά που θα σου έρχονται ,κάνε και μια τρίτη αλλά αυτή την φορά με πραγματικά γεγονότα ..
    Και αναλογισου το αποτέλεσμα
    .Νομίζω κάπως έτσι μπορείς να αντισταθμίσεις όλο αυτό που γίνεται και σε οδηγεί σε περίεργες φάσεις ...

    Και κάτι άλλο .Δεν υπάρχει γυναίκα που να μην θέλει και λιγάκι νταντεμα ,βαλτω καλά στο μυαλό σου και είναι τελείως φυσιολογικό ..
    Πολύ σπάνια θα βρεις γυναίκα που έστω κάποια στιγμή να μην θέλει να είναι και αυτή η κυρία του κυρίου .
    Ειναι απόλυτα κατανοητό ,ανθρώπινο και σεβαστό.
    Αντίθετα το να νομίζεις ότι είσαι σκληρή και δεν έχεις ανάγκη από τέτοια είναι τουλάχιστον εγωιστικό ...
    Και εσύ δεν είσαι εγωιστρια ,οπότε κανόνισε και άσε σιγά σιγά να βγαίνει και αυτή η πλευρά προς τα έξω ..
    Ειδικά τώρα που την εισπρατεις απλόχερα από παντού ..τι να σου πω ρε κορίτσι μου πρώτη φορά έχω δει πεθερά να λειτουργεί έτσι στην νύφη μετά από χωρισμό ..Τι στο καλό και αυτή τυφλή είναι ?
    Όχι βέβαια ...
    Όποτε ξεκινά !!!!
    Αρχικά με πλαγιο και έμμεσο τρόπο ,ξέρεις εσύ και αν πάλι δεν ξέρεις πες μου χαχαχαχαχα

    Άντε μην μου αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι για πράγματα που υπάρχουν λύσεις ,που θα πάει θα το βρεις και εσύ τον τρόπο μικρή είσαι ακόμα είπαμε ,εσείς οι νεολαίοι όλο δεύτερες σκέψεις είστε ,όταν θα μεγαλώσετε θα είστε μια χαρά !
    Μα είπα εγώ ότι είμαι σκληρή? Όλοι οι άλλοι το λένε. Εγώ λέω και φωνάζω ότι δεν μπορώ και δεν θέλω να ζητάω πράγματα. Εγώ το ονομάζω "δεν παρακαλάω" αλλά αυτό εννοώ. Ότι δεν ζητάω. Δεν λέω ότι δεν θέλω. Και ναι, όλες θέλουν. Αφού είναι αυτονόητα λοιπόν, γιατί να ΠΡΈΠΕΙ να τα ζητάμε?
    Εννοώ ότι κάποια πράγματα πρέπει να "του βγουν" του άλλου ρε παιδί μου. Έχει νόημα να τα ζητάμε? Αν του έβγαιναν δεν θα τα έδινε?

    Η πεθερά μου φέρεται όπως θα έπρεπε να φέρεται κανονικά ο κόσμος. Σε όλους, όχι μόνο σε μένα.

    Ναι θα βρω και εγώ η μικρουλα τον τρόπο. Αρκεί να μη μου έχουν πέσει όλα τα δόντια όταν το βρω
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #12220
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μα είπα εγώ ότι είμαι σκληρή? Όλοι οι άλλοι το λένε. Εγώ λέω και φωνάζω ότι δεν μπορώ και δεν θέλω να ζητάω πράγματα. Εγώ το ονομάζω "δεν παρακαλάω" αλλά αυτό εννοώ. Ότι δεν ζητάω. Δεν λέω ότι δεν θέλω. Και ναι, όλες θέλουν. Αφού είναι αυτονόητα λοιπόν, γιατί να ΠΡΈΠΕΙ να τα ζητάμε?
    Εννοώ ότι κάποια πράγματα πρέπει να "του βγουν" του άλλου ρε παιδί μου. Έχει νόημα να τα ζητάμε? Αν του έβγαιναν δεν θα τα έδινε?

    Η πεθερά μου φέρεται όπως θα έπρεπε να φέρεται κανονικά ο κόσμος. Σε όλους, όχι μόνο σε μένα.

    Ναι θα βρω και εγώ η μικρουλα τον τρόπο. Αρκεί να μη μου έχουν πέσει όλα τα δόντια όταν το βρω
    Χαχαχα λες να φτάσεις μέχρι τότε και ακόμα να κάνεις δεύτερες σκέψεις ?

    Ρε συ πόσες φορές θα στο πω υπάρχουν άντρες που είναι σ αγαπώ, Μ αγαπάς ,μωρό μου ,αγάπη μου και ότι κοσμητικό υπάρχει,ξέρεις αυτοί που σου μπιμ το μυαλό και άντρες που μπορεί να μην είναι τόσο εκδιλωτικοι αλλά σε καίρια σημείο σου δείχνουν τρεις φορές περισσότερο ότι σε αγαπούν από αυτόν που είναι σαλιαρης να το πω χύμα ...

    Ξέρεις ποσοι υπάρχουν που είναι μέσα στα μέλια και στα γλυκά μεγάλα λόγια ,με όρκους αιώνιας αγάπης και μόλις γυρίσει την πλάτη της η γυναίκα έχουν πάει στην επόμενη και παίζουν ακριβώς την ίδια κασέτα?

    Τι να τους κάνεις αυτούς μου λες ?

    Είναι και στον άνθρωπο τι να πω ρε συ Αλεξία δεν ξέρω ..Εγώ δεν μπορώ τα δημόσια σαλιαρισματα ,δεν τα γουστάρω καθόλου ..αυτά τα αγάπη μου μωρό μου και σάχλες σαν 15χρονα δεν τα μπορώ και για αυτό και δεν ταίριαξα ποτέ με τέτοιου είδους ανθρώπους ..

    Άλλο να είσαι νορμάλ και να μιλάς με καλοσύνη και σεβασμό στους άλλους και άλλο να σαλιαριζεις ..

    Τώρα αν είσαι στον καναπέ του σπιτιού ναι εκεί να κάνεις τα πάντα και φυσικά σιγά μην θέλω αγκαλιά και ο άντρας μου βλέπει τηλεόραση και πάω εγώ και χωθώ στην αγκαλιά του και σκεφτώ μετά μήπως το κάνει με το ζόρι ...

    Αν το κάνει με το ζόρι δεν θα ανταποκρίνεται μετά βρε κορίτσι μου ...φαίνεται αν ο άλλος το κάνει από αγκαρια ή το θέλει πραγματικά ...

    Τώρα αν πριν έχετε ένα υρικουβερτο καυγά και εσύ θες αγκαλιά ο άλλος εντάξει μπορεί να μην θέλει ...Μπορεί να θέλει να ηρεμήσει..Τι πάει να πει ότι σταμάτησε να σε αγαπάει?

    Άσε κορίτσι μου εσύ τουλάχιστον στο είπα πλέον δεν έχεις λόγο να κάνεις ούτε μισή δεύτερη σκέψη ...

    Τώρα πως θα τις βγάλεις από το μυαλό σου ,εδώ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά ,ειλικρινά τέτοιο κόλλημα μόνο κακό σου κάνει και πρέπει να βρεις τρόπο να το διώξεις τελείως ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #12221
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Χαχαχα λες να φτάσεις μέχρι τότε και ακόμα να κάνεις δεύτερες σκέψεις ?

    Ρε συ πόσες φορές θα στο πω υπάρχουν άντρες που είναι σ αγαπώ, Μ αγαπάς ,μωρό μου ,αγάπη μου και ότι κοσμητικό υπάρχει,ξέρεις αυτοί που σου μπιμ το μυαλό και άντρες που μπορεί να μην είναι τόσο εκδιλωτικοι αλλά σε καίρια σημείο σου δείχνουν τρεις φορές περισσότερο ότι σε αγαπούν από αυτόν που είναι σαλιαρης να το πω χύμα ...

    Ξέρεις ποσοι υπάρχουν που είναι μέσα στα μέλια και στα γλυκά μεγάλα λόγια ,με όρκους αιώνιας αγάπης και μόλις γυρίσει την πλάτη της η γυναίκα έχουν πάει στην επόμενη και παίζουν ακριβώς την ίδια κασέτα?

    Τι να τους κάνεις αυτούς μου λες ?

    Είναι και στον άνθρωπο τι να πω ρε συ Αλεξία δεν ξέρω ..Εγώ δεν μπορώ τα δημόσια σαλιαρισματα ,δεν τα γουστάρω καθόλου ..αυτά τα αγάπη μου μωρό μου και σάχλες σαν 15χρονα δεν τα μπορώ και για αυτό και δεν ταίριαξα ποτέ με τέτοιου είδους ανθρώπους ..

    Άλλο να είσαι νορμάλ και να μιλάς με καλοσύνη και σεβασμό στους άλλους και άλλο να σαλιαριζεις ..

    Τώρα αν είσαι στον καναπέ του σπιτιού ναι εκεί να κάνεις τα πάντα και φυσικά σιγά μην θέλω αγκαλιά και ο άντρας μου βλέπει τηλεόραση και πάω εγώ και χωθώ στην αγκαλιά του και σκεφτώ μετά μήπως το κάνει με το ζόρι ...

    Αν το κάνει με το ζόρι δεν θα ανταποκρίνεται μετά βρε κορίτσι μου ...φαίνεται αν ο άλλος το κάνει από αγκαρια ή το θέλει πραγματικά ...

    Τώρα αν πριν έχετε ένα υρικουβερτο καυγά και εσύ θες αγκαλιά ο άλλος εντάξει μπορεί να μην θέλει ...Μπορεί να θέλει να ηρεμήσει..Τι πάει να πει ότι σταμάτησε να σε αγαπάει?

    Άσε κορίτσι μου εσύ τουλάχιστον στο είπα πλέον δεν έχεις λόγο να κάνεις ούτε μισή δεύτερη σκέψη ...

    Τώρα πως θα τις βγάλεις από το μυαλό σου ,εδώ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά ,ειλικρινά τέτοιο κόλλημα μόνο κακό σου κάνει και πρέπει να βρεις τρόπο να το διώξεις τελείως ...
    Μα αυτό για τον καναπέ εννοώ. Όχι δημόσια. Σου φαίνομαι εγώ να μου αρέσουν τα δημόσια σαλιαρισματα? Ανατριχιάζω και μόνο που το σκέφτομαι.

    Τώρα αυτό το "αν δεν θέλει δεν θα ανταποκριθεί και θα το καταλάβεις" είναι σαν αυτό που μου λέει ο άντρας μου όταν παρκάρω, "όταν κάνεις μπαμ σταμάτα". Μα ακριβώς αυτό είναι το θέμα. Να σταματάς πριν κάνεις το μπαμ.

    Ότι δεν έχω λόγο για δεύτερες σκέψεις το ξέρω. Αλλά δεν λένε να φύγουν. Δηλαδή σε ότι και να γίνεται εγώ κρατάω πάντα μια πισινή. Και είναι πολύ σπαστικό αυτό ειδικά όταν το κάνεις με κοντινούς ανθρώπους.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #12222
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μα αυτό για τον καναπέ εννοώ. Όχι δημόσια. Σου φαίνομαι εγώ να μου αρέσουν τα δημόσια σαλιαρισματα? Ανατριχιάζω και μόνο που το σκέφτομαι.

    Τώρα αυτό το "αν δεν θέλει δεν θα ανταποκριθεί και θα το καταλάβεις" είναι σαν αυτό που μου λέει ο άντρας μου όταν παρκάρω, "όταν κάνεις μπαμ σταμάτα". Μα ακριβώς αυτό είναι το θέμα. Να σταματάς πριν κάνεις το μπαμ.

    Ότι δεν έχω λόγο για δεύτερες σκέψεις το ξέρω. Αλλά δεν λένε να φύγουν. Δηλαδή σε ότι και να γίνεται εγώ κρατάω πάντα μια πισινή. Και είναι πολύ σπαστικό αυτό ειδικά όταν το κάνεις με κοντινούς ανθρώπους.
    Αλεξία εγώ κορίτσι μου δεν ζητιανευω τίποτα πλέον ,διεκδηκω και το παίρνω και ξέρεις πολύ καλά με ποιο τρόπο ..
    Ακόμα και σήμερα μετά από τόσα χρόνια πάντα διεκδηκω και πάντα θα το παίρνω ,παντού και πάντα ...
    Και να σου πω εμένα μου αρέσει που τίποτα δεν είναι δεδομένο ,δεν μου αρέσουν τα δεδομένα με κουράζουν ..
    είτε εγώ θέλω να είμαι δεδομένη ούτε κανένας ...

    Μια φορά δεν μιλησα και το πλήρωσα πολύ ακριβά ξανά όχι ,ποτέ ....
    Και δόξα το θεό αυτό είναι που μας κρατάει ακόμα και σήμερα ,ειλικρίνεια στα πάντα ..ούτε το παραμικρό δεν κρύβεις ,ούτε το παραμικρό καταπιέζεις ...

    Καντω με όποιο τίμημα ,δεν ξέρω πλέον τι άλλο θα μπορέσει να σε βοηθήσει .
    Μόνο αν τολμήσεις θα μάθεις και όταν μάθεις γιατί εγώ το ξέρω το αποτέλεσμα έλα μετά να σε μπουφλισω ..από μόνη σου
    Και μάλιστα θα έρθει δύο φορές γιατί και από αυτούς τους δύο δεν θα εισπράξεις καμία άρνηση πλέον ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #12223
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αλεξία εγώ κορίτσι μου δεν ζητιανευω τίποτα πλέον ,διεκδηκω και το παίρνω και ξέρεις πολύ καλά με ποιο τρόπο ..
    Ακόμα και σήμερα μετά από τόσα χρόνια πάντα διεκδηκω και πάντα θα το παίρνω ,παντού και πάντα ...
    Και να σου πω εμένα μου αρέσει που τίποτα δεν είναι δεδομένο ,δεν μου αρέσουν τα δεδομένα με κουράζουν ..
    είτε εγώ θέλω να είμαι δεδομένη ούτε κανένας ...

    Μια φορά δεν μιλησα και το πλήρωσα πολύ ακριβά ξανά όχι ,ποτέ ....
    Και δόξα το θεό αυτό είναι που μας κρατάει ακόμα και σήμερα ,ειλικρίνεια στα πάντα ..ούτε το παραμικρό δεν κρύβεις ,ούτε το παραμικρό καταπιέζεις ...

    Καντω με όποιο τίμημα ,δεν ξέρω πλέον τι άλλο θα μπορέσει να σε βοηθήσει .
    Μόνο αν τολμήσεις θα μάθεις και όταν μάθεις γιατί εγώ το ξέρω το αποτέλεσμα έλα μετά να σε μπουφλισω ..από μόνη σου
    Και μάλιστα θα έρθει δύο φορές γιατί και από αυτούς τους δύο δεν θα εισπράξεις καμία άρνηση πλέον ...
    Εντάξει, αν το θέτεις έτσι, ούτε εγώ θέλω τα δεδομένα.
    Και εγώ, τόσα χρόνια δεν μίλησα και ειδες τι έγινε. Από τύχη σώθηκαν όλα (μη μουντζωνεις,τύχη ηταν). Αλλά έχω θέμα με το να ζητάω. Οκ προσπαθώ. Ότι "δοκιμές" έχω κάνει πάντως, σε καλό μου βγήκαν. Δεν το' χω όμως.

    Εντάξει θα έρθω να με "μπουφλισεις"
    αν και δεν χρειάζεσαι άδεια εσύ. Έχω φάει τον τελευταίο μήνα μπουφλες από σένα.....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #12224
    Αισθάνομαι σαν να γράφτηκα σε ένα φόρουμ και είμαι καινούργιος.

  15. #12225
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Αισθάνομαι σαν να γράφτηκα σε ένα φόρουμ και είμαι καινούργιος.
    Καλώς ήρθες !
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •