Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 828
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 828 of 837 FirstFirst ... 328728778818826827828829830 ... LastLast
Results 12,406 to 12,420 of 12551
  1. #12406
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα!
    Τι εννοείς Αντρέα ότι σ εχει φάει η μοναξιά εκεί μέσα?
    Μένεις τελείως μόνο σου ή με τους γονείς σου και απλά δεν σου αρκεί αυτή η συντροφιά πλέον ?

    Και ύστερα καταλαβαίνω απόλυτα την ανάγκη σου για ένα σύντροφο ,είναι φυσιολογικό ,αλλά δεν νομίζεις ότι πρέπει να γίνει αυτή η δύσκολη δουλίτσα πρώτα με τον ευατο σου ώστε να έχεις και ένα άνθρωπο κοντά σου?
    Δεν μένω μόνος μου, θέλω μια σύντροφο αλλά ναι με τα προβλήματα που έχω είναι δύσκολο. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα βρω ποτέ!

  2. #12407
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν μένω μόνος μου, θέλω μια σύντροφο αλλά ναι με τα προβλήματα που έχω είναι δύσκολο. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα βρω ποτέ!
    Προσωπικά Αντρέα εγώ δεν βλέπω καμιά απολύτως θεληση να αλλάξει όλο αυτό που είμαι σίγουρη 1000% αν πεισμωνες και προσπαθούσες θα άλλαζε και έτσι και δουλειά θα έβρισκες και μέσα από αυτή και φίλους και γυναίκα ..
    Εύκολα και γρήγορα δυστηχως δεν γίνεται τίποτα .
    Η απαισιοδοξία μόνο μας βουλιάζει τίποτε άλλο και είναι κρίμα να την βλέπω σε νέους άντρες ακόμα που έχουν όλο τον χρόνο μπροστά τους για να το αλλάξουν ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #12408
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Προσωπικά Αντρέα εγώ δεν βλέπω καμιά απολύτως θεληση να αλλάξει όλο αυτό που είμαι σίγουρη 1000% αν πεισμωνες και προσπαθούσες θα άλλαζε και έτσι και δουλειά θα έβρισκες και μέσα από αυτή και φίλους και γυναίκα ..
    Εύκολα και γρήγορα δυστηχως δεν γίνεται τίποτα .
    Η απαισιοδοξία μόνο μας βουλιάζει τίποτε άλλο και είναι κρίμα να την βλέπω σε νέους άντρες ακόμα που έχουν όλο τον χρόνο μπροστά τους για να το αλλάξουν ...
    Η αλήθεια είναι ότι έχω παραιτηθεί από όλα δεν βρίσκω κανένα κίνητρο να αλλάξω. Δεν μου δίνει χαρά τίποτα πια εκτός από πρόσκαιρα πράγματα!!

  4. #12409
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Η αλήθεια είναι ότι έχω παραιτηθεί από όλα δεν βρίσκω κανένα κίνητρο να αλλάξω. Δεν μου δίνει χαρά τίποτα πια εκτός από πρόσκαιρα πράγματα!!
    Όπως ?
    Ποια πράγματα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #12410
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Όπως ?
    Ποια πράγματα ?
    Καμία ταινία στον υπολογιστή, αυτά που τρώω κάτι που μου αρέσει!!

  6. #12411
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Καμία ταινία στον υπολογιστή, αυτά που τρώω κάτι που μου αρέσει!!
    Αυτά είναι πράγματα που σε πολλους δίνουν χαρά και προσφέρουν και χαλάρωση ταυτόχρονα όταν όμως δεν γίνονται ρουτίνα και όχι σε καθημερινή βάση ...

    Αν γίνονται μόνο αυτά στην ζωή σου κάποια στιγμή θα τα βαρεθεις και μετά τι?

    Δεν νομίζεις ότι πρέπει να βρεις και άλλα ενδιαφέροντα για να έχεις περισσότερες επιλογές και να μην σε κάνουν να βαριέσαι και να βαλτώνεις?

    Σκέψου να είχες και μια άλλη ασχολια που να μην σου επέτρεπε κάθε μέρα να βλέπεις μια ταινία ..
    Αυτόματα θα είχες να περιμένεις κάτι που θα σε γεμίζει χαρά .
    Την ημέρα που θα έχεις τακτοποιήσει τις άλλες δουλειές σου και επιτέλους θα απολαύσεις μια ταινία ή ένα ωραίο γεύμα .

    Απλά πραγματακια ,ένα ωραίο παιχνιδάκι του μυαλού και τίποτε παραπάνω αν το σκεφτείς .Ικανό όμως να δώσει ένα διαφορετικό νόημα στην συγκεκριμένη μέρα και να μην μας φαίνονται όλες ίδιες και μονότονες ..

    Με τι σου αρέσει να ασχολείσαι ?
    Σου αρέσουν ας πούμε τα λουλούδια?
    Τα ζώα?
    Έχεις χώρο στο σπίτι σου να αρχίζεις να ασχολεισαι με αυτά ώστε και δημιουργικα να περνάς τον χρόνο σου αλλά να έχεις και την ευθύνη της φροντίδα τους που δεν απαιτούν και λίγο χρόνο ..

    Εφόσον δεν μπορείς ακόμα να βγεις για δουλειά ,δεν νοιωθεις έτοιμος προσπάθησε να βρεις ασχολίες που θα σου τρώνε χρόνο μέσα στο σπίτι ώστε να αρχίσει το μυαλό να παίρνει στροφες και για άλλα πράματα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #12412
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτά είναι πράγματα που σε πολλους δίνουν χαρά και προσφέρουν και χαλάρωση ταυτόχρονα όταν όμως δεν γίνονται ρουτίνα και όχι σε καθημερινή βάση ...

    Αν γίνονται μόνο αυτά στην ζωή σου κάποια στιγμή θα τα βαρεθεις και μετά τι?

    Δεν νομίζεις ότι πρέπει να βρεις και άλλα ενδιαφέροντα για να έχεις περισσότερες επιλογές και να μην σε κάνουν να βαριέσαι και να βαλτώνεις?

    Σκέψου να είχες και μια άλλη ασχολια που να μην σου επέτρεπε κάθε μέρα να βλέπεις μια ταινία ..
    Αυτόματα θα είχες να περιμένεις κάτι που θα σε γεμίζει χαρά .
    Την ημέρα που θα έχεις τακτοποιήσει τις άλλες δουλειές σου και επιτέλους θα απολαύσεις μια ταινία ή ένα ωραίο γεύμα .

    Απλά πραγματακια ,ένα ωραίο παιχνιδάκι του μυαλού και τίποτε παραπάνω αν το σκεφτείς .Ικανό όμως να δώσει ένα διαφορετικό νόημα στην συγκεκριμένη μέρα και να μην μας φαίνονται όλες ίδιες και μονότονες ..

    Με τι σου αρέσει να ασχολείσαι ?
    Σου αρέσουν ας πούμε τα λουλούδια?
    Τα ζώα?
    Έχεις χώρο στο σπίτι σου να αρχίζεις να ασχολεισαι με αυτά ώστε και δημιουργικα να περνάς τον χρόνο σου αλλά να έχεις και την ευθύνη της φροντίδα τους που δεν απαιτούν και λίγο χρόνο ..

    Εφόσον δεν μπορείς ακόμα να βγεις για δουλειά ,δεν νοιωθεις έτοιμος προσπάθησε να βρεις ασχολίες που θα σου τρώνε χρόνο μέσα στο σπίτι ώστε να αρχίσει το μυαλό να παίρνει στροφες και για άλλα πράματα
    Δεν μαρεσει τίποτα, όλα ανούσια μου φαίνονται δεν με ευχαριστεί τίποτα στην ζωή μου!!

  8. #12413
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν μαρεσει τίποτα, όλα ανούσια μου φαίνονται δεν με ευχαριστεί τίποτα στην ζωή μου!!
    Το χιόνι μαρεσει!! Επίσης μαρεσει να ακούω τραγούδια μελαγχολικά περισσότερο, ερωτικά τραγούδια, να κοιμάμαι και τηλεόραση. Όλα τα Άλλα τα βαριέμαι!!

  9. #12414
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by ntiaki View Post
    Έχεις δίκιο πάντα προσπαθούσα να καταλάβω τους άλλους και έβαζα τον εαυτό μου σε 2η μοίρα πόσο λάθος έκανα.....
    γι αυτό τώρα που ξέρεις θα αντιμετωπίζεις τη ζωή από τη θέση του διεκδικητή κι όχι της.. καβάντζας.
    το λέω λες κι είναι κάτι εύκολο. δεν είναι.

  10. #12415
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by user View Post
    γι αυτό τώρα που ξέρεις θα αντιμετωπίζεις τη ζωή από τη θέση του διεκδικητή κι όχι της.. καβάντζας.
    το λέω λες κι είναι κάτι εύκολο. δεν είναι.
    Το συζητήσα με τον ψυχολόγο μου την Πέμπτη και μου είπε ότι μάλλον αυτό έκανα πάντα...

  11. #12416
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by ntiaki View Post
    Το συζητήσα με τον ψυχολόγο μου την Πέμπτη και μου είπε ότι μάλλον αυτό έκανα πάντα...
    τί οφελεί να κλαις πάνω απ' το χυμένο γάλα, λοιπόν;
    καταλαβαίνω λίγο πώς νιώθεις, όμως. υπάρχουν ανθρώποι που θα σεβαστούν την νέα σου προτεραιότητα, τον εαυτό σου.
    εγώ δηλαδή δεν θέλω να βλέπω ανθρώπους καταπιεσμένους στις σχέσεις. ούτε εμένα.

  12. #12417
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Το χιόνι μαρεσει!! Επίσης μαρεσει να ακούω τραγούδια μελαγχολικά περισσότερο, ερωτικά τραγούδια, να κοιμάμαι και τηλεόραση. Όλα τα Άλλα τα βαριέμαι!!
    Πολύ μελανχολικος τύπος μου κάνεις Αντρέα και πραγματικά νομίζω ότι σου αρέσει πλέον αυτή η μελανχολια και δεν θες και τόσο να την αλλάξεις όσο και να το λες.
    Την έχεις αγαπήσει κατά κάποιο τρόπο γιατί μέσα από αυτή παίρνεις ευχαρίστηση.
    Άλλο μελανχολια όμως και άλλο βαρεμάρα .
    Γιατί υπάρχουν πολύ μελανχολικοι τύποι που αρέσκονται να είναι μέσα σε ολο αυτό όπως και εσύ αλλά συνάμα έχουν κινητοποιηθεί και δεν βαριουνται γιατί δεν έχουν την πολυτέλεια να βαρεθουν.

    θελεις να μου πεις πως ζεις ?
    Εννοώ από χρήματα τι πόρους έχεις ?
    Last edited by Marilou; 06-02-2021 at 21:19.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #12418
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by user View Post
    τί οφελεί να κλαις πάνω απ' το χυμένο γάλα, λοιπόν;
    καταλαβαίνω λίγο πώς νιώθεις, όμως. υπάρχουν ανθρώποι που θα σεβαστούν την νέα σου προτεραιότητα, τον εαυτό σου.
    εγώ δηλαδή δεν θέλω να βλέπω ανθρώπους καταπιεσμένους στις σχέσεις. ούτε εμένα.
    Μόνο έναν φίλο έχω που με καταλαβαίνει και μιλάμε για ότι μου συμβαίνει είτε είναι θετικό είτε είναι αρνητικό όσον αφορά τους υπόλοιπους προσπαθώ να μην δίνω σημασία πλέον...
    δεν αξίζει να μου φορτώνουν τα δικά τους προβλήματα και μετά να επηρεάζομαι αρνητικά και να πέφτει η διάθεση μου....

  14. #12419
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πολύ μελανχολικος τύπος μου κάνεις Αντρέα και πραγματικά νομίζω ότι σου αρέσει πλέον αυτή η μελανχολια και δεν θες και τόσο να την αλλάξεις όσο και να το λες.
    Την έχεις αγαπήσει κατά κάποιο τρόπο γιατί μέσα από αυτή παίρνεις ευχαρίστηση.
    Άλλο μελανχολια όμως και άλλο βαρεμάρα .
    Γιατί υπάρχουν πολύ μελανχολικοι τύποι που αρέσκονται να είναι μέσα σε ολο αυτό όπως και εσύ αλλά συνάμα έχουν κινητοποιηθεί και δεν βαριουνται γιατί δεν έχουν την πολυτέλεια να βαρεθουν.

    θελεις να μου πεις πως ζεις ?
    Εννοώ από χρήματα τι πόρους έχεις ?
    Δεν έχω δικά μου λεφτά, αφού δεν δουλεύω, με συντηρούν, περνάω την περισσότερη ώρα στο σπίτι μου, με τηλεόραση και σκέψεις!!

  15. #12420
    Elenia781
    Guest
    Τα παω καλα με την μειωση αυτη τη φορα, ετσι δειχνει τουλαχιστον.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •