Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 829
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 829 of 837 FirstFirst ... 329729779819827828829830831 ... LastLast
Results 12,421 to 12,435 of 12551
  1. #12421
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν έχω δικά μου λεφτά, αφού δεν δουλεύω, με συντηρούν, περνάω την περισσότερη ώρα στο σπίτι μου, με τηλεόραση και σκέψεις!!
    Αυτό δεν σε ανησυχεί Αντρέα για το μέλλον σου ?
    Δεν σε κάνει να κινητοποιηθείς τώρα που έχεις αυτή την πολυτέλεια ώστε να δουλέψεις πρώτα με τον ευατο σου ώστε να μπορείς μετά να βγεις και για δουλειά ?

    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Τα παω καλα με την μειωση αυτη τη φορα, ετσι δειχνει τουλαχιστον.
    Μπράβο Έλενα !
    Καλή υπομονή!


    Καλημέρα σας!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #12422
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Δεν ανησυχώ, δεν με νοιάζει τι θα γίνει στην ζωή μου, εκεί που πάω να σηκωθώ συμβαίνει κάτι και δεν μπορώ, εγώ έχω παραιτηθεί από την ζωή, τρώω ασυστολα ότι βρω έχω παχύνει, έχω πόνους στην καρδιά και λαχανιαζω όταν κάνω μια δουλειά αλλά δεν με πειράζει!!!

  3. #12423
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν ανησυχώ, δεν με νοιάζει τι θα γίνει στην ζωή μου, εκεί που πάω να σηκωθώ συμβαίνει κάτι και δεν μπορώ, εγώ έχω παραιτηθεί από την ζωή, τρώω ασυστολα ότι βρω έχω παχύνει, έχω πόνους στην καρδιά και λαχανιαζω όταν κάνω μια δουλειά αλλά δεν με πειράζει!!!
    Όντως Αντρέα δεν σε νοιάζει και να σου πω και κάτι που μπορεί να φαίνεται σκληρό αλλά έτσι είναι ?

    Δεν σε νοιάζει μόνο πλέον για τον ευατο σου ,αλλά και για τους ανθρώπους που μέχρι σήμερα είναι δίπλα σου και σε στηρίζουν εστω και οικονομικά και κατ επέκταση και συναισθηματικά αλλιώς δεν θα το έκαναν...

    Δεν ξέρω αν είναι γονείς ή αδέλφια ή οτιδήποτε άλλο ,αλλά για εμένα αν είναι γονείς συνεχίζουν να κάνουν το λάθος που άθελά τους ίσως σε οδηγεί σε όλο αυτό .

    Εγω αν έβλεπα ότι έχω ένα αρτημελες παιδί σε αυτή την ηλικία θα του παρείχα μόνο τα τελειος απαραίτητα.
    Μόνο στέγη δηλαδή και το φαγητό που τρώμε εμείς τίποτα παραπάνω .
    Αν ήθελε να έχει ίντερνετ ,γλυκά ,γαριδάκια και ότι άλλη χαζομάρα που μόνο κακό στην υγεία του κάνουν και φυσικά συνήθειες που το αδρανοποιούν να πήγαινε να δουλέψει μόνος του και να τα πληρώνει για να τα έχει .
    Από την στιγμή που δεν σέβεται τον δικό μου κόπο και αντί τα λεφτά που του διαθέτω να τα χρησημοποιει για να γίνει καλύτερος άνθρωπος τα σκορπάει σε χαζομάρες γιατί πολύ απλώς βαριέται με συγχωρείς αλλά δεν μου περισσεύουν και σε κανέναν σε αυτές τις εποχές του περισσεύουν .
    Να κάνω οικονομίες, να στερηθω πράγματα εγώ ,για να βοηθήσω εσένα να πας στους γιατρούς σου για να είσαι καλά θα το κάνω για όσο χρειαστεί με όλη μου την καρδιά .
    Να το κάνω όμως για να βλέπω εσένα σε αυτή την κατσταση όχι...όσο σκληρό και να ακούγεται ...


    Είμαι και εγώ υπερπροστατευτική ειδικά σε θέματα παιδιών αλλά μέχρι ένα όριο.
    Αυτή η προστασία μου δεν θέλω να βγάλει ευνουχισμενα και άβουλα παιδιά στην κοινωνία ,όσο δύσκολο και να μου είναι να γίνομαι σκληρή μαζί τους ,όσο και αν πληγβνομαι εγώ γιατί πάω κόντρα στην αγάπη που τους έχω ,αλλά όταν βλέπω ότι αυτή η σκληρότητα μόνο καλό θα τους κάνει εκεί σφίγγω δόντια και γίνομαι ..
    Λυπάμαι Αντρέα αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα .
    Αρέσκεσαι σε αυτή την βαρεμάρα και την αδρανια δυστηχως .
    Είναι αυτό που είπα ,όσο αφηνεσαι αυτό θα σε βουλιάζει όλο και πιο πολύ και στο τέλος θα είναι το μόνο που σου αρέσει ...

    Βλέπω σε όλα μου λες, έχεις δίκιο αλλά πάντα καταλήγεις στο βαριέμαι ..

    Μια τρύπα στο νερό δηλαδή ,εφόσον μόνο στα λόγια μενουν..

    Σορυ και πάλι αλλά έτσι είναι δυστηχως ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #12424
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    Quote Originally Posted by ntiaki View Post
    Μόνο έναν φίλο έχω που με καταλαβαίνει και μιλάμε για ότι μου συμβαίνει είτε είναι θετικό είτε είναι αρνητικό όσον αφορά τους υπόλοιπους προσπαθώ να μην δίνω σημασία πλέον...
    δεν αξίζει να μου φορτώνουν τα δικά τους προβλήματα και μετά να επηρεάζομαι αρνητικά και να πέφτει η διάθεση μου....
    ένας φίλος πολλές φορές είναι αρκετός. σημασία έχει η ποιότητα.

  5. #12425
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Τέλος η εξεταστική!
    Και μόλις είπα ΤΈΛΟΣ, σήμερα που έδωσα τελευταίο μάθημα και είπα παρατάω ταμπλετ και κινητά να ξεκουραστώ, τσακ στο καπάκι άρχισαν διαδικτυακά μαθήματα τα δημοτικά σχολεία. Εντάξει, δεν με θέλει με τίποτα....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #12426
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Τέλος η εξεταστική!
    Και μόλις είπα ΤΈΛΟΣ, σήμερα που έδωσα τελευταίο μάθημα και είπα παρατάω ταμπλετ και κινητά να ξεκουραστώ, τσακ στο καπάκι άρχισαν διαδικτυακά μαθήματα τα δημοτικά σχολεία. Εντάξει, δεν με θέλει με τίποτα....
    Άντε καλά αποτελέσματα !!!

    Ξεκινάω σε λίγο και εγώ το πρώτο πείραμα ,αν δεν εμφανιστω σε καμία ώρα θα σε θεωρήσουν ηθικό αυτουργό στην δολοφονία μου γιατί ενημέρωσα τον συζηξ ότι εσύ το έχεις και μου είπες ότι είναι καλό και το πήρα ,οπότε σίγουρα δεν θα σε θέλει σήμερα με τίποτα
    Αποστολή κέικ
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #12427
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Άντε καλά αποτελέσματα !!!

    Ξεκινάω σε λίγο και εγώ το πρώτο πείραμα ,αν δεν εμφανιστω σε καμία ώρα θα σε θεωρήσουν ηθικό αυτουργό στην δολοφονία μου γιατί ενημέρωσα τον συζηξ ότι εσύ το έχεις και μου είπες ότι είναι καλό και το πήρα ,οπότε σίγουρα δεν θα σε θέλει σήμερα με τίποτα
    Αποστολή κέικ
    Εγώ σου είπα τι κάνω εγώ, δεν σου είπα καντο και εσύ. Οπότε δεν φέρω καμία ευθύνη για τυχόν ανατινάξεις

    Ευχαριστώ! Από βδομάδα θα μάθω αποτελέσματα πιστεύω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #12428
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγώ σου είπα τι κάνω εγώ, δεν σου είπα καντο και εσύ. Οπότε δεν φέρω καμία ευθύνη για τυχόν ανατινάξεις

    Ευχαριστώ! Από βδομάδα θα μάθω αποτελέσματα πιστεύω.

    Α δεν ξέρω εγώ ενημέρωσα
    Καλά έτσι και δεν πετύχω κέικ μετά από τόσα χρόνια που φτιάχνω θα πέσει πολύ δούλεμα κανόνισε

    Αλλά έτσι και βγει τέλειο αποτέλεσμα το σκ θα γίνει χαμός

    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #12429
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Α δεν ξέρω εγώ ενημέρωσα
    Καλά έτσι και δεν πετύχω κέικ μετά από τόσα χρόνια που φτιάχνω θα πέσει πολύ δούλεμα κανόνισε

    Αλλά έτσι και βγει τέλειο αποτέλεσμα το σκ θα γίνει χαμός

    Θέλω και εγώ να μου πεις το αποτέλεσμα όταν γίνει
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #12430
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Θέλω και εγώ να μου πεις το αποτέλεσμα όταν γίνει
    Αν γράψω επανω 2021 και βάλω και ένα φλουρί στη μέση άνετα την κόβουμε για Βασιλόπιτα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #12431
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν γράψω επανω 2021 και βάλω και ένα φλουρί στη μέση άνετα την κόβουμε για Βασιλόπιτα
    Χάχα είδες? Δικαιώθηκα
    Καλή όρεξη τώρα!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #12432
    Ρε παιδιά δεν ξέρω, οσο περισσότερο κρατάει όλο αυτό τόσο παραπάνω νιώθω να σαλτάρω, αρχίζω να παραλογιζομαι εντελώς σιγά σιγά, το σώμα μου ζητάει απεγνωσμένα ανθρώπινη επαφή αλλά όλα γίνονται πολύ πιο αργά σ αυτή τη φάσηη, δεν ξέρω αν θα αντέξω πολύ ακόμα έτσι χωρίς έστω βασική επικοινωνία πέρα από τους δικους μου

  13. #12433
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Είμαι χάλια πεσμένος πολύ ψυχολογικά είναι από τις χειρότερες στιγμές μου!!!

  14. #12434
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    δεν έχεις εντελώς κανέναν; δουλειά σχολείο τίποτα; από τα μέσα δικτύωσης; καμμιά φορά κι αυτά βοηθάνε, καταπραΰνουν τον πόνο.
    μίλησε όπου μπορείς, ενόχλα αν χρειαστεί.

  15. #12435
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ανδρεα χαλαρωσε ρε φιλε η ζωη ειναι ωραια αλλα τα εχει με αλλον τοσο απλο ειναι.
    Αν ρωτασ ουτε με μενα τα εχει
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Είμαι χάλια πεσμένος πολύ ψυχολογικά είναι από τις χειρότερες στιγμές μου!!!
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •