Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 833
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 833 of 837 FirstFirst ... 333733783823831832833834835 ... LastLast
Results 12,481 to 12,495 of 12551
  1. #12481
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Κοιτα τον ορο "απνοια" στο google αν σου ταιριαζει
    Αμάν αυτό μου έλειπε ακόμα!

  2. #12482
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Potnia View Post
    Δεν σου καίγεται καρφί ε? Ωραίο αυτό. Εγώ τον τελευταίο καιρό με κατηγόρησε μια ψυχολόγος για κάτι που αφορά την οικογένεια και με ενοχοποιησε δεν ξέρω γιατί. Βρέθηκα ευάλωτη μέτα από πολύ καιρό. Δεν το περίμενα κι ολας. Αυτή η ευαλωτιτητα φταίει. Και τώρα αισθάνομαι σα να με δερνουν. Και ήμουν μια χαρά κι εγώ. Δεν καταλάβαινα τίποτα. Γερός σα ταύρος. Δεν μπορώ να το απόβαλω. Ξέρω βέβαια γιατί δεν μπορώ. Αισθάνομαι πολύ καλύτερα ήδη που τα λέω.
    Αυτό έχει σημασία, να μπορείς να λες το παράπονο σου. Η κάθε ψυχολόγος δεν είναι αλάνθαστη. Αν έχει άδικο κακώς αναστατώνεσαι. Και δίκιο να είχε, είχες τους λόγους σου. Δεν μπορούμε να αγαπήσουμε, κάνουμε καλό στους άλλους αν πρώτα εμείς οι ίδιοι δεν "κακομαθουμε" τον εαυτό μας

  3. #12483
    hlias1988
    Guest
    Παιδια εγω δεν μπορω να συνεργαστω με ψυχολογο...
    ειμαι τις αποψης οτι ενα και ενα κανει δυο... οτι να αναλυσουμε απο εκει και περα τα λογια ειναι φτωχια και η σιωπη ειναι χρυσος...
    μπορει αλλους να βοηθαει δεν τα μηδενιζω ολα...και εγω σε περιοδους εντασης θελω τον ψυχιατρο μου...
    ειμαι πεπεισμενος οτι αμα παω σε ψυχολογο και αναλυσω τα λαθοι μου θα μου κανει χειροτερο κακο...
    λεγομαι φυγοπονος δεν ξερω. .. αυτο....

  4. #12484
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Potnia View Post
    Κι εσύ κι εγώ. Πάντα χειρότερα ήμουν μετά τους ψυχολόγους.
    Πας ακόμη σε ψυχολόγο;

  5. #12485
    hlias1988
    Guest
    Εγω αυτο που με ποιανει ειναι αρρωστοφοβια.... νιωθω οτι πχ στην προκειμενη περιπτωση εχω καρκινο του εντερου γιατι διαβασα ενα περιστατικο εδω μεσα οτι καποια κοπελα 18 χρονων ειχε αγχος και πηγαινε σε γιατρους και τις ελεγαν οτι ειναι αγχος..
    Και εγω τωρα ταυτιζω το αγχος μου με την πιθανοτητα να εχω καρκινο... εκει να δει τι κανεις? πινεις ενα ηρεμηστικο και ηρεμεις και εαν ειναι να εχεις κατι ΘΑ ΦΑΝΕΙ..........!

  6. #12486
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Έχει λίγα βράδια που δεν κοιμάμαι καλά, ξυπνάω πολλές φορές μες τη νύχτα και βλέπω κι εφιάλτες... Κι αυτό με ρίχνει ψυχολογικά και με τρομάζει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #12487
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Αν και πολύς ο καιρός που έχω να μπω , να πω ενα καλησπέρα σε γνωστούς και αγνώστους.

    Νεύρα, απεριόριστα νεύρα, οργή, ξαναγύρισα στην ίδια φάση όταν πρωτομπήκα εδώ στο φόρουμ το 2010 , πλέον δεν μπορώ να συγκρατησω την οργή μου , νιώθω ότι έχω σπάσει και σιγρα σιγά αφήνω τον ατμό να βγαίνει από τις ρωγμές.

    Δεν δίνω σημασία στο να τις κλείσω , απλά αφήνω τον εαυτό η έτσι τουλάχιστον νομίζω εγώ!!! ότι εκτονώνω λίγο την πίεση.
    Countless as the sands of the sea are human passions

  8. #12488
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Numenor View Post
    Αν και πολύς ο καιρός που έχω να μπω , να πω ενα καλησπέρα σε γνωστούς και αγνώστους.

    Νεύρα, απεριόριστα νεύρα, οργή, ξαναγύρισα στην ίδια φάση όταν πρωτομπήκα εδώ στο φόρουμ το 2010 , πλέον δεν μπορώ να συγκρατησω την οργή μου , νιώθω ότι έχω σπάσει και σιγρα σιγά αφήνω τον ατμό να βγαίνει από τις ρωγμές.

    Δεν δίνω σημασία στο να τις κλείσω , απλά αφήνω τον εαυτό η έτσι τουλάχιστον νομίζω εγώ!!! ότι εκτονώνω λίγο την πίεση.
    Καλησπέρα Numenor!

    Όντως έλειψες καιρό και μας έλειψες... Όποτε χρειάζεσαι να μιλήσεις, εδώ είμαστε... Ελπίζω να νιώσεις καλύτερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #12489
    hlias1988
    Guest
    Περπατησα 2 ωρες πριν λιγο στο γηπεδο... στην αρχη ενιωσα πολυ ωραια... χαλαρωσα κτλ.. αλλα τωρα νιωθω μια θλιψη!
    Θα την διαχειριστω οπως παντα!

  10. #12490
    hlias1988
    Guest
    Βγαινω για περπατημα στην φυση και δεν μπορω να μυρισω μυρωδιες... εχω καψει το συστημα απο το πολυ το καπνισμα!
    Οδυνηρο......

  11. #12491
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Βγαινω για περπατημα στην φυση και δεν μπορω να μυρισω μυρωδιες... εχω καψει το συστημα απο το πολυ το καπνισμα!
    Οδυνηρο......
    Μείωσε γιατί το κόψε είναι δύσκολο το κάπνισμα αυτή είναι η λύση!!

  12. #12492
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Δεν μπορώ ν' αναπνεύσω καλά κι είναι βασανιστικό... Πήρα ηρεμιστικό, ελπίζω να με βοηθήσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #12493
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Παιδια εγω δεν μπορω να συνεργαστω με ψυχολογο...
    ειμαι τις αποψης οτι ενα και ενα κανει δυο... οτι να αναλυσουμε απο εκει και περα τα λογια ειναι φτωχια και η σιωπη ειναι χρυσος...
    μπορει αλλους να βοηθαει δεν τα μηδενιζω ολα...και εγω σε περιοδους εντασης θελω τον ψυχιατρο μου...
    ειμαι πεπεισμενος οτι αμα παω σε ψυχολογο και αναλυσω τα λαθοι μου θα μου κανει χειροτερο κακο...
    λεγομαι φυγοπονος δεν ξερω. .. αυτο....
    Δε βοηθάνε όλους κάποια πράγματα. Δεν είναι για σένα ο ψυχολόγος. Ψάξε τι άλλο θα μπορούσε να σε βοηθήσει δυνητικά. Γιατί όχι; Κάτι θα υπάρχει!

  14. #12494
    Αυτή τη στιγμή το πως νιώθω... Αισθάνομαι ναυτία... Νιώθω ότι θα κάνω εμετό... Νιώθω ταχυπαλμία... Και μια έντονη θλίψη που ταλαιπωρουμε καιρό από κάτι το οποίο δεν ξέρω αν εν τέλη είναι ψυχοσωματικο... Είμαι και μόνη μου αυτή τη στιγμή... Είναι πολυ δυσκολο να νιώθεις οτι θα λιποθυμήσεις ότι θα κάνεις εμετό και να μην ξέρεις αν όλο αυτό σίγουρα είναι άγχος ψυχοσωματικο ή κάτι οργανικό... Με δυσκολευτεί πολυ. Επειδή νιώθω οταν με πιανει αυτό ότι πρεπει να δρασω ότι πρεπει να κάνω κάτι . Δεν θέλω να κάνω τίποτα για αυτό. Θέλω μόνο να ζησω και να κάνω όμορφα και χαρουμενα και απλά πραγματα.

  15. #12495
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Νιώθω ότι τις τελευταίες μέρες αρχίζω να χάνω τον εαυτό μου να κάνω μια βουτιά στο κενό νόμιζα ότι είχα ξεφύγει από όλο αυτό αλλά φαίνεται ότι έκανα λάθος....

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •