Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 99
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 99 of 837 FirstFirst ... 4989979899100101109149199599 ... LastLast
Results 1,471 to 1,485 of 12551
  1. #1471
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Αμάν! Με βγάζεις από τα ρούχα μου με αυτή σου την επιμονή! :--)))

    Για πες μας τώρα, τί καλό άκουσες και σου έφτιαξε τη διάθεση; ή προτιμάς να το κρατήσεις για τον εαυτό σου;

  2. #1472
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Με βάση τη λογική σου αξίζει ακόμα κι ένας κακός άνθρωπος;
    Όσο για το τι μου ανέβασε τη διάθεση, δεν θα ήθελα να πω όλη τη συζήτηση φυσικά γιατί είναι προσωπική αλλά νομίζω ότι μπορώ να πω μια φράση που με έκανε να χαρώ και που ήταν ότι δεν πειράζω ούτε μυρμήγκι...χαίρομαι που κάποιος έχει αυτή τη γνώμη για μένα...
    Αχ, μακάρι να μην φύγει αυτό το ξαλάφρωμα απόψε...το έχω τόσο ανάγκη...
    ναι, αξίζει κι ο κακός! γιατί η κακία είν' αρρώστια της άγνοιας! κι ο κακός άνθρωπος είναι δυστυχισμένος!
    και δεν υπάρχουν καλοί και κακοί άνθρωποι, αλλά άνθρωποι που γνωρίζουν κι άνθρωποι που δεν γνωρίζουν!

    Να λοιπόν, μπορείς να κρατήσεις αυτά τα πολύ όμορφα λόγια για να τα φέρνεις στο νου σου όταν "πέφτεις"
    Είδες λοιπόν πως αξίζεις!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #1473
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    ναι, αξίζει κι ο κακός! γιατί η κακία είν' αρρώστια της άγνοιας! κι ο κακός άνθρωπος είναι δυστυχισμένος!
    και δεν υπάρχουν καλοί και κακοί άνθρωποι, αλλά άνθρωποι που γνωρίζουν κι άνθρωποι που δεν γνωρίζουν!

    Να λοιπόν, μπορείς να κρατήσεις αυτά τα πολύ όμορφα λόγια για να τα φέρνεις στο νου σου όταν "πέφτεις"
    Είδες λοιπόν πως αξίζεις!
    Το θέμα όμως είναι να το πιστέψω κι εγώ όπως είπε...και δυσκολεύομαι να το πιστέψω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #1474
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    αγαπημένη φίλη μου Κυκνάκι,χαίρομε που νιώθεις καλά.Για να το είπε άτομο που σε ξέρει τότε είναι ΣΙΓΟΥΡΑ αληθινά τα λόγια του κ μη τα ξεχάσεις ΠΟΤΕ,από κάπου πρέπει να πιαστείς για να ανέβεις ,πιάσου σε παρακαλώ από αυτό.κλάψε,νιώσε οργή ,φόβο,ανία αλλά μη πας προς τα πίσω ,κρατήσου κ συνέχισε να πιάνεσαι κ από άλλα χαρμόσυνα μέχρι να βρεις την εκτίμηση στον εαυτό σου.Δε ξέρω τι ακριβός είναι αυτό που σε αποδυναμώνει αλλά εύχομαι να το εξουδετερώσεις.

  5. #1475
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    αγαπημένη φίλη μου Κυκνάκι,χαίρομε που νιώθεις καλά.Για να το είπε άτομο που σε ξέρει τότε είναι ΣΙΓΟΥΡΑ αληθινά τα λόγια του κ μη τα ξεχάσεις ΠΟΤΕ,από κάπου πρέπει να πιαστείς για να ανέβεις ,πιάσου σε παρακαλώ από αυτό.κλάψε,νιώσε οργή ,φόβο,ανία αλλά μη πας προς τα πίσω ,κρατήσου κ συνέχισε να πιάνεσαι κ από άλλα χαρμόσυνα μέχρι να βρεις την εκτίμηση στον εαυτό σου.Δε ξέρω τι ακριβός είναι αυτό που σε αποδυναμώνει αλλά εύχομαι να το εξουδετερώσεις.
    Ηλιάνα, σ' ευχαριστώ αλλά μάλλον αυτό θα με εξουδετερώσει και βασικά νομίζω πως το έχει κάνει ήδη...οπότε εμένα δεν μου μένει παρά να μαζέψω τα φτερά μου και να πετάξω μακριά από εδώ...συγγνώμη που φεύγω λίγο απότομα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1476
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Το θέμα όμως είναι να το πιστέψω κι εγώ όπως είπε...και δυσκολεύομαι να το πιστέψω...
    Αν αφήσεις τις δυσκολίες και τα δεις όλα πιο απλά, τότε θάναι σίγουρα πιο εύκολο να το πιστέψεις!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  7. #1477
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    φταις μόνο όσο επιμένεις και συνεχίζεις να ενοχοποιείς τον εαυτό σου! Αν δεχτείς ότι έτσι κι αλλιώς αξίζεις!..
    κάτι που ισχύει.., τότε όλα μπορείς να τ' αλλάξεις προς το καλύτερο!
    Πάντως, καταλαβαίνεις πως δέν είμαστε όλοι ίδιοι και πως κάποιοι μεγαλώσαμε αρκετά ενοχικά και όσο και να παιδευτήκαμε ν'αλλάξει αυτό, ακόμη υπάρχουν κατάλοιπα μέσα μας που μας βαρύνουν την καμπούρα κάθε που φτάνουμε σε στενοπούς εξαιτίας άλλων. Και άμα δέν μπορέσουμε να ερμηνεύσουμε με καθαρό μυαλό καταλίγουμε να θεωρούμε υπαίτιους της καταστροφής τα μούτρα μας λέγοντας: Μήπως δέν έπρεπε τότε να πώ αυτό ή να κάνω εκείνο. Και τώρα που χάθηκε αυτός που του επένδυσα τα πάντα μου έχει μείνει πόνος και κενό.
    Είναι πολύ δύσκολες στιγμές που μπορεί να κρατίσουν μήνες. ...Και νά'χαμε και κανά φιλαράκι αληθινό...
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  8. #1478
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by carry View Post
    Είναι πολύ δύσκολες στιγμές που μπορεί να κρατίσουν μήνες. ...Και νά'χαμε και κανά φιλαράκι αληθινό...
    Επιδημία έχει πέσει τι στο καλό δεν υπάρχουν φίλοι,γιατί καταντήσαμε έτσι?

  9. #1479
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    παραδοξως αισθανομαι ξεκουραστη σημερα κ μπορω να πω κ αρκετα αισιοδοξη
    (soulmatesNeverDie!!!)

  10. #1480
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    Επιδημία έχει πέσει τι στο καλό δεν υπάρχουν φίλοι,γιατί καταντήσαμε έτσι?

    καλημερα Ηλιαννα μου καταντησαμε ετσι λογω του οτι γιναμε εγωιστες κ κοιταμε μονο την παρτη μας,παψαμε να νοιαζομαστε για τους αλλους γυρω μας...χωρια που ο καθενας εχει τα δικα του προβληματα κ θεωρει βουνο το να ασχοληθει με τα προβληματα κ τις ανησυχιες του αλλου..γιατι στην ουσια αυτη δεν ειναι η εννοια του φιλου??μαζι στα καλα κ στα ασχημα..πως χαθηκαν ετσι οι αξιες ρε παιδια??
    (soulmatesNeverDie!!!)

  11. #1481
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    κούκλα μου καλημέεεεεεεεεεερα.τι ωραία εικόνα οι άνθρωποι να είναι αγαπημένοι.Η ζωή είναι μικρή κ εμείς φτυνόμαστε μεταξύ μας έτσι χάνουμε την ομορφιά της,άι στο καλό πια κ να φανταστείς ότι ο μόνος χρόνος που έχουμε είναι το ΤΩΡΑ.

  12. #1482
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    κούκλα μου καλημέεεεεεεεεεερα.τι ωραία εικόνα οι άνθρωποι να είναι αγαπημένοι.Η ζωή είναι μικρή κ εμείς φτυνόμαστε μεταξύ μας έτσι χάνουμε την ομορφιά της,άι στο καλό πια κ να φανταστείς ότι ο μόνος χρόνος που έχουμε είναι το ΤΩΡΑ.
    ποσο δικιο εχεις!δεν το βλεπουν ολοι ετσι ομως..αν το εβλεπαν δε θα ειχαμε καταντησειι σε αυτα τα χαλια..συνελθετε ρεεεεεε τωρα ειναι που πρεπει να ειμαστε ενωμενοι!!!!!
    (soulmatesNeverDie!!!)

  13. #1483
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Καλημέρα Princess & Ηλιαννακι, Μαρκελάκι, confusaki,Θωμά, Λιλιουμ, Κυκνος, Αλια, Λάμπρο, Γιαννη της Κρητης, Γιαννη2, Χρυσακι, αχλ, καρυ και πολλουυυυυυυυς άλλους επισης! Να έχετε όοοοοοοολοι μια χαρουμενη ημέρα και ένα τεράστιο χαμόγελο να σας συνοδεύει! Βασικά αυτα υσχίουν για όοοοοοοοοολο το φορουμ συμπαθεις και μη συμπαθεις ανθρωπους

  14. #1484
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Καλημέρα Princess & Ηλιαννακι, Μαρκελάκι, confusaki,Θωμά, Λιλιουμ, Κυκνος, Αλια, Λάμπρο, Γιαννη της Κρητης, Γιαννη2, Χρυσακι, αχλ, καρυ και πολλουυυυυυυυς άλλους επισης! Να έχετε όοοοοοοολοι μια χαρουμενη ημέρα και ένα τεράστιο χαμόγελο να σας συνοδεύει! Βασικά αυτα υσχίουν για όοοοοοοοοολο το φορουμ συμπαθεις και μη συμπαθεις ανθρωπους
    Καλημέρα και σε σένα Χριστινάκι μου! Την χαρά μας και την αισιοδοξία μας, αλλά και το χαμόγελό μας που είπε και μια ψυχή πριν καιρό εδώ.. κανείς δεν θα μας τα κλέψει!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  15. #1485
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Καλημέρα Princess & Ηλιαννακι, Μαρκελάκι, confusaki,Θωμά, Λιλιουμ, Κυκνος, Αλια, Λάμπρο, Γιαννη της Κρητης, Γιαννη2, Χρυσακι, αχλ, καρυ και πολλουυυυυυυυς άλλους επισης! Να έχετε όοοοοοοολοι μια χαρουμενη ημέρα και ένα τεράστιο χαμόγελο να σας συνοδεύει! Βασικά αυτα υσχίουν για όοοοοοοοοολο το φορουμ συμπαθεις και μη συμπαθεις ανθρωπους
    Καλημερουδια και σε σενα!! Υπεροχη μερα, Σαββατο, λιακαδα και ζεστη! Λετε να τολμησω να παω να ριξω μια βουτια???

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •