Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 661
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 661 of 837 FirstFirst ... 161561611651659660661662663671711761 ... LastLast
Results 9,901 to 9,915 of 12551
  1. #9901
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ναι. Μου είχε δώσει το σημάδι ότι το ίδιο του κάνει είτε υπάρχω είτε όχι..
    Μήπως αυτός είναι ο τρόπος του να αντιδράει σε αυτά που κρατάει μέσα του; Δεν λέω ότι είναι σωστό αλλά ο κάθε άνθρωπος έχει τον χαρακτήρα του.

  2. #9902
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,531
    Καλημέρα...

    Είναι κανείς εδώ;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #9903
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,531
    Φοβάμαι και πονάω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #9904
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,531
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Καταλαβαίνω βρε κορίτσι μου αλλά είναι σωστό τώρα να το δεις έτσι; Λες "αν τον υποτιμήσω και προσβληθεί" και το πήγες στο άλλο άκρο. Υποτιμάς τη δύναμη σου..
    Και να σε ρωτήσω κάτι.. Νευριαζεις ποτέ; Έχεις νευριάσει ποτέ πολύ; Γιατί εγώ υπήρχαν στιγμές που φοβήθηκα τον εαυτό μου..
    Δεν ξέρω αν είμαι δυνατή...
    Όσον αφορά τα νεύρα, ναι, έχω νευριάσει αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό όσο λες εσύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #9905
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,531
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θα το πω. Δεν έχω θέμα. Μαλωσα άσχημα με τους δικούς μου. Ενώ έπρεπε να τους αγνοήσω μπήκα σε αυτό το τρυπακι. Πρώτη φορά έφτασε ένας καβγά σε τέτοιο σημείο.. Ένιωθα μια νευρικότητα στα χέρια όλες αυτές τις μέρες (δεν είμαι τελείως καλά σε αυτό το κομμάτι) και γενικά ήμουν πιο ευάλωτος σε ότι αφορούσε εμένα. Λιγότερο αποφασιστικος.. Αλλά εντάξει.. Κάθισα και σκέφτηκα και προχωράω. Πάντα όταν γίνεται κάτι πέφτω για λίγο και επανέρχομαι.

    Δεν είναι κακό να υπάρχει το συναίσθημα αλλα για να ζεις καλύτερα πρέπει να υπάρχει και η λογική.. Να κρατάει λίγο τα σχοινιά.. Να ελέγχει την κατάσταση
    Κατάλαβα... Έχεις δίκιο... Πώς είσαι σήμερα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #9906
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Φοβάμαι και πονάω...
    Καλημέρα! Που πονάς;

  7. #9907
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν ξέρω αν είμαι δυνατή...
    Όσον αφορά τα νεύρα, ναι, έχω νευριάσει αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό όσο λες εσύ...
    Καλημέρα Κυκνε μου..
    Τι έχεις;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #9908
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,531
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Καλημέρα! Που πονάς;
    Καλημέρα...
    Θα σας εξηγήσω κι εσένα και στην Άντα... Πήρα χάπια χθες και με πήγαν στο νοσοκομείο και δεν μου έβρισκαν φλέβα και με γέμισαν μελανιές που πονάνε πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9909
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...
    Θα σας εξηγήσω κι εσένα και στην Άντα... Πήρα χάπια χθες και με πήγαν στο νοσοκομείο και δεν μου έβρισκαν φλέβα και με γέμισαν μελανιές που πονάνε πολύ...
    Γιατί βρε παιδί μου, τζάμπα μιλάμε τόσες μέρες; Κάναμε σχέδια ότι θα μιλήσουμε εδώ να τα βάλουμε κάτω, ότι θα μιλήσεις με τον γιατρό σου!
    Τι έγινε, σου είπε ή σου έκανε κάτι κάποιος ;;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #9910
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,531
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Γιατί βρε παιδί μου, τζάμπα μιλάμε τόσες μέρες; Κάναμε σχέδια ότι θα μιλήσουμε εδώ να τα βάλουμε κάτω, ότι θα μιλήσεις με τον γιατρό σου!
    Τι έγινε, σου είπε ή σου έκανε κάτι κάποιος ;;
    Θα σου εξηγήσω, είχαμε πει με τη μαμά μου ότι θα βγούμε έξω επειδή ένιωθα πολύ χάλια, ένιωθα εγκλωβισμένη και πνιγόμουν και τελικά άλλαξε γνώμη κι εγώ αρχικά πήρα ένα υπνωτικό για να κοιμηθώ και να μη νιώθω τόση θλίψη αλλά δεν έφευγε και δεν την άντεχα και πήρα κι άλλα...
    Μην το πάρεις ότι σε γράφω αλλά εκείνη τη στιγμή ένιωθα πολύ απελπισμένη... Κι ο πατέρας μου μέσα σ' άλλα γύρισε και μου είπε να δώσω χαιρετίσματα στη γιαγιά μου όταν πάω εκεί πάνω και διάφορα τέτοια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #9911
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...
    Θα σας εξηγήσω κι εσένα και στην Άντα... Πήρα χάπια χθες και με πήγαν στο νοσοκομείο και δεν μου έβρισκαν φλέβα και με γέμισαν μελανιές που πονάνε πολύ...
    Βρε συ κυκνε μου, δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό στον ευατο σου.. Μόνο τον ευατο σου βλάπτεις δεν το καταλαβαίνεις αυτό;;;
    Ότι σε πιέζει, ότι δεν μπορείς να πεις αλλού μπορείς να το λες εδώ, είμαστε εδώ όλοι για εσένα..

  12. #9912
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,531
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Βρε συ κυκνε μου, δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό στον ευατο σου.. Μόνο τον ευατο σου βλάπτεις δεν το καταλαβαίνεις αυτό;;;
    Ότι σε πιέζει, ότι δεν μπορείς να πεις αλλού μπορείς να το λες εδώ, είμαστε εδώ όλοι για εσένα..
    Σ' ευχαριστώ πολύ, θα το λέω από εδώ και στο εξής... Τώρα με πειράζει που πονάω τόσο πολύ, με έχουν μελανιάσει πολύ και σε διάφορα σημεία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #9913
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα σου εξηγήσω, είχαμε πει με τη μαμά μου ότι θα βγούμε έξω επειδή ένιωθα πολύ χάλια, ένιωθα εγκλωβισμένη και πνιγόμουν και τελικά άλλαξε γνώμη κι εγώ αρχικά πήρα ένα υπνωτικό για να κοιμηθώ και να μη νιώθω τόση θλίψη αλλά δεν έφευγε και δεν την άντεχα και πήρα κι άλλα...
    Μην το πάρεις ότι σε γράφω αλλά εκείνη τη στιγμή ένιωθα πολύ απελπισμένη... Κι ο πατέρας μου μέσα σ' άλλα γύρισε και μου είπε να δώσω χαιρετίσματα στη γιαγιά μου όταν πάω εκεί πάνω και διάφορα τέτοια...
    ΧΕΣΤΗΚΑ πες του!!!
    Με κοροϊδεύεις ;Ας μη βγει και η μάνα σου! Τι θα γίνει; Θα πεθάνουμε επειδή η μάνα σου άλλαξε γνώμη; Σε οτιδήποτε γίνει θα πάρουμε και από μία χούφτα χάπια; Συνελθε κορίτσι μου σε παρακαλώ πολύ! Εγώ επί ένα μήνα μιλάω μόνη μου;;;;
    Γιατί έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι δεν θέλεις να ζήσεις; Ή σκέφτεσαι ότι δεν το αξίζεις; Όχι γιατί αν είναι έτσι πες το μου, πες μου και τους λόγους που δεν αξίζει κάποιος να ζει.. Να ξέρω με ότι έχω τραβήξει μήπως έχω αργήσει κιόλας να φύγω!

    Νευρίασε μια φορά μαζί τους αντί να υποκυψεις. Κανονικά θα έπρεπε να μη σε νοιάζει αν θέλουν ή όχι να κάνουν πράγματα που εσύ θέλεις.. Αλλά αφού επιρεαζεσαι τόσο πολύ, γιατί δεν τους στέλνεις μια φορά όλους στο διαολο;; Γιατί δεν κάνεις μία φορά ΜΌΝΗ ΣΟΥ αυτό που θες; Ποιοι είναι αυτοί δηλαδή που θα σε φτάσουν σε αυτό το σημείο!!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #9914
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν νομίζω Άντα ότι ο πατέρας της ήθελε να πάθει η κοπέλα κάποιο κακό στα αλήθεια, μάλλον πάνω στα νεύρα του της μίλησε έτσι ή για να την παρακινήσει. Ούτε κι ότι η μητέρα της περίμενε να αντιδράσει τόσο δραματικά ο Κύκνος επειδή άλλαξε γνώμη και δεν ήθελε να βγει εκείνη την ώρα. Δεν είναι καθόλου εύκολο και για τους γύρω να ζουν με άτομα με ψυχικές ασθένειες. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

    Αυτό δεν σημαίνει φυσικά ότι δεν έχεις δίκιο σε αυτό που λες, ότι πρέπει να νευριάσει κι ο Κύκνος μία φορά, να βγάλει αντίδραση, να μην επηρεάζεται τόσο από τους άλλους. Μίλα εδώ Κύκνε όταν δεν αισθάνεσαι καλά, βγάλε την ένταση που αισθάνεσαι με άλλο τρόπο, μην στρέφεσαι κατά του εαυτού σου!

  15. #9915
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν νομίζω Άντα ότι ο πατέρας της ήθελε να πάθει η κοπέλα κάποιο κακό στα αλήθεια, μάλλον πάνω στα νεύρα του της μίλησε έτσι ή για να την παρακινήσει. Ούτε κι ότι η μητέρα της περίμενε να αντιδράσει τόσο δραματικά ο Κύκνος επειδή άλλαξε γνώμη και δεν ήθελε να βγει εκείνη την ώρα. Δεν είναι καθόλου εύκολο και για τους γύρω να ζουν με άτομα με ψυχικές ασθένειες. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

    Αυτό δεν σημαίνει φυσικά ότι δεν έχεις δίκιο σε αυτό που λες, ότι πρέπει να νευριάσει κι ο Κύκνος μία φορά, να βγάλει αντίδραση, να μην επηρεάζεται τόσο από τους άλλους. Μίλα εδώ Κύκνε όταν δεν αισθάνεσαι καλά, βγάλε την ένταση που αισθάνεσαι με άλλο τρόπο, μην στρέφεσαι κατά του εαυτού σου!
    Μα αυτό της λέω.. Ότι δεν πρέπει να επιρεαζεται καθόλου. Αλλά αφού την νοιάζει οτιδήποτε κάνουν ας απαντήσει σε αυτούς και όχι στον εαυτό της. Δεν λέω ότι θέλουν το κακό της.. Θέλω απλά να αντιδράσει με οποιοδήποτε άλλο τρόπο αλλά όχι με αυτό..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •