Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 489
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 489 of 837 FirstFirst ... 389439479487488489490491499539589 ... LastLast
Results 7,321 to 7,335 of 12551
  1. #7321
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Kι αυτό στο πρόγραμμα είναι. Οι εκνευρισμοί μέσα στην οικογένεια εννοώ.
    Οσο δυσκολεύουν τα θέματα έξω, τόσο ξεσπάμε μέσα στο σπίτι. Στην τσίτα είμαστε όλοι..
    Και να σου πω να αδιαφορήσεις.. εύκολο είναι;
    Πιες ένα χαλαρωτικό, ένα χαμομήλι, μια βαλεριάνα, μια πασιφλόρα και κάνε αυτό που σ' ευχαριστεί περισσότερο.
    Μουσική ίσως; Εγώ καταφεύγω σε πολυδιαβασμένα βιβλία. Αυτόν τον Αρχοντα τον έχω ξετινάξει..
    Bobby Fischer
    1. ε4 γ5

  2. #7322
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Jackie View Post
    Kι αυτό στο πρόγραμμα είναι. Οι εκνευρισμοί μέσα στην οικογένεια εννοώ.
    Οσο δυσκολεύουν τα θέματα έξω, τόσο ξεσπάμε μέσα στο σπίτι. Στην τσίτα είμαστε όλοι..
    Και να σου πω να αδιαφορήσεις.. εύκολο είναι;
    Πιες ένα χαλαρωτικό, ένα χαμομήλι, μια βαλεριάνα, μια πασιφλόρα και κάνε αυτό που σ' ευχαριστεί περισσότερο.
    Μουσική ίσως; Εγώ καταφεύγω σε πολυδιαβασμένα βιβλία. Αυτόν τον Αρχοντα τον έχω ξετινάξει..
    Τί να μου κάνουν τα χαμομήλια κι οι βαλεριάνες, εδώ ηρεμιστικά παίρνω και πάλι δεν νιώθω αρκετά καλά (δεν το λέω απαξιωτικά αν δεν είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα ίσως να με βοηθούσαν κι αυτά)...
    Όσο για τη μουσική τώρα που είμαι ακόμα απ' τον ύπνο δεν μπορώ καθόλου θόρυβο και την όρεξη μου για διάβασμα την έχω ψιλοχάσει, δυσκολεύομαι να συγκεντρωθώ...αυτό που χρειάζομαι αυτή τη στιγμή είναι να μιλήσω σε κάποιον, αν μπορείς κράτα μου παρέα...
    Με ταλαιπωρεί κι ένας πόνος που έχω σε όλη την αριστερή πλευρά λόγω μυοσκελετικού προβλήματος κι αυτό σίγουρα συντελεί στο να είμαι κακόκεφη, θα πάω το βράδυ στον ορθοπεδικό...
    Από τον Άρχοντα έχω δει μόνο τις ταινίες κι αυτές όχι όλες αλλά τις έχω υπόψη, τα βιβλία όμως δεν τα έχω διαβάσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #7323
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τί να μου κάνουν τα χαμομήλια κι οι βαλεριάνες, εδώ ηρεμιστικά παίρνω και πάλι δεν νιώθω αρκετά καλά (δεν το λέω απαξιωτικά αν δεν είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα ίσως να με βοηθούσαν κι αυτά)...
    Όσο για τη μουσική τώρα που είμαι ακόμα απ' τον ύπνο δεν μπορώ καθόλου θόρυβο και την όρεξη μου για διάβασμα την έχω ψιλοχάσει, δυσκολεύομαι να συγκεντρωθώ...αυτό που χρειάζομαι αυτή τη στιγμή είναι να μιλήσω σε κάποιον, αν μπορείς κράτα μου παρέα...
    Με ταλαιπωρεί κι ένας πόνος που έχω σε όλη την αριστερή πλευρά λόγω μυοσκελετικού προβλήματος κι αυτό σίγουρα συντελεί στο να είμαι κακόκεφη, θα πάω το βράδυ στον ορθοπεδικό...
    Από τον Άρχοντα έχω δει μόνο τις ταινίες κι αυτές όχι όλες αλλά τις έχω υπόψη, τα βιβλία όμως δεν τα έχω διαβάσει...
    Σαν και εσενα ειμαι και εγω.Αν εχω παρα πολυ αγχος δεν με πιανει το xanax.Δεν παιρνω πολυ.Ο ψυχιατρος μου, μου ειπε να παιρνω 0,25 το πρωι ,0,25 το μεσημερι και 0,5 το βραδυ αν το αγχος μου δεν ειναι πολυ μεγαλο με πιανει αν ομως εχω παρα πολυ αγχος δεν κανει τιποτα.

  4. #7324
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Σαν και εσενα ειμαι και εγω.Αν εχω παρα πολυ αγχος δεν με πιανει το xanax.Δεν παιρνω πολυ.Ο ψυχιατρος μου, μου ειπε να παιρνω 0,25 το πρωι ,0,25 το μεσημερι και 0,5 το βραδυ αν το αγχος μου δεν ειναι πολυ μεγαλο με πιανει αν ομως εχω παρα πολυ αγχος δεν κανει τιποτα.

    Bullet , προσοχη με τα ζαναξ . Ειναι ακρως εθιστικα .

  5. #7325
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τί να μου κάνουν τα χαμομήλια κι οι βαλεριάνες, εδώ ηρεμιστικά παίρνω και πάλι δεν νιώθω αρκετά καλά (δεν το λέω απαξιωτικά αν δεν είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα ίσως να με βοηθούσαν κι αυτά)...
    Όσο για τη μουσική τώρα που είμαι ακόμα απ' τον ύπνο δεν μπορώ καθόλου θόρυβο και την όρεξη μου για διάβασμα την έχω ψιλοχάσει, δυσκολεύομαι να συγκεντρωθώ...αυτό που χρειάζομαι αυτή τη στιγμή είναι να μιλήσω σε κάποιον, αν μπορείς κράτα μου παρέα...
    Με ταλαιπωρεί κι ένας πόνος που έχω σε όλη την αριστερή πλευρά λόγω μυοσκελετικού προβλήματος κι αυτό σίγουρα συντελεί στο να είμαι κακόκεφη, θα πάω το βράδυ στον ορθοπεδικό...
    Από τον Άρχοντα έχω δει μόνο τις ταινίες κι αυτές όχι όλες αλλά τις έχω υπόψη, τα βιβλία όμως δεν τα έχω διαβάσει...
    Κύκνε μου, όσο θέλεις παρέα!
    Εγραψα και βγήκα, δεν διάβασα την απάντηση σου.
    Λέω για βαλεριάνες και χαμομήλια, γιατί δεν γίνεται να παίρνεις συνέχεια χάπια. Κι εγώ λόγου άγχους παίρνω ζάναξ, αλλά προσπαθώ να το παίρνω βράδυ, που είναι δυσκολότερες ώρες.
    Η μέρα, περνάει.

    Κι εγώ έχω μυοσκελετικό πόνο στον θώρακα. Ο οποίος πόνος δίνει ακριβώς τα συμπτώματα του εμφράγματος. Σαν να σε πατάει στο στήθος ένας ελέφαντας..
    Μπαίνω στο μπάνιο και ρίχνω ζεστό νερό με τις ώρες πάνω μου, μόνο έτσι κατευνάζεται κάπως.

    Τι να κάνουμε.. Στον αγώνα.
    Bobby Fischer
    1. ε4 γ5

  6. #7326
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Σαν και εσενα ειμαι και εγω.Αν εχω παρα πολυ αγχος δεν με πιανει το xanax.Δεν παιρνω πολυ.Ο ψυχιατρος μου, μου ειπε να παιρνω 0,25 το πρωι ,0,25 το μεσημερι και 0,5 το βραδυ αν το αγχος μου δεν ειναι πολυ μεγαλο με πιανει αν ομως εχω παρα πολυ αγχος δεν κανει τιποτα.
    Εγώ παίρνω lexotanil αλλά αρκετά μέσα στη μέρα, δηλαδή τα mg που αναφέρεις εσύ ούτε όταν έπαιρνα xanax μου έκαναν τίποτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7327
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Jackie View Post
    Κύκνε μου, όσο θέλεις παρέα!
    Εγραψα και βγήκα, δεν διάβασα την απάντηση σου.
    Λέω για βαλεριάνες και χαμομήλια, γιατί δεν γίνεται να παίρνεις συνέχεια χάπια. Κι εγώ λόγου άγχους παίρνω ζάναξ, αλλά προσπαθώ να το παίρνω βράδυ, που είναι δυσκολότερες ώρες.
    Η μέρα, περνάει.

    Κι εγώ έχω μυοσκελετικό πόνο στον θώρακα. Ο οποίος πόνος δίνει ακριβώς τα συμπτώματα του εμφράγματος. Σαν να σε πατάει στο στήθος ένας ελέφαντας..
    Μπαίνω στο μπάνιο και ρίχνω ζεστό νερό με τις ώρες πάνω μου, μόνο έτσι κατευνάζεται κάπως.

    Τι να κάνουμε.. Στον αγώνα.
    Σ' ευχαριστώ πολύ για την παρέα σου και συγγνώμη που άργησα κι εγώ ν' απαντήσω, αλλά με πήρε τηλέφωνο μια ξαδέλφη μου και θα έρθει αργότερα οπότε θα τελειώσω τον καφέ που έφτιαξα και θ' αρχίσω να ετοιμάζομαι γιατί έχω και γιατρό το βράδυ...

    Αχ, δυστυχώς για μένα ούτε η μέρα περνάει είναι εξίσου δύσκολη με τη νύχτα για να μην πω δυσκολότερη μιας και με τον ύπνο ξεχνιέσαι λίγο, χάνεσαι...

    Το πρωί κι εμένα με πονούσε ο θώρακας από την πλευρά της καρδιάς μάλιστα, αλλά εντάξει ευτυχώς δεν είμαι αρρωστοφοβική πάλι καλά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #7328
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Aφού θα έρθει η ξαδέρφη, θα ξεχαστείς κάπως.
    Θα πας και στον γιατρό, ανακουφιστικό κι αυτό (με τον γιατρό μου έχω καλή χημεία και γυρίζω πάντα με αναπτερωμένο ηθικό).

    Πιες τον καφέ σου και θα βρούμε και τις ανακουφιστικές δικλείδες. Προχτές που είχα πρόβλημα με το άγχος, με βοήθησε η pillow: έβαλα μουσική, έκανα χιλιόμετρα βόλτα, πήγα στο σπίτι φίλης για καφέ και το βράδυ ήμουν σαφώς καλύτερα.

    Οπότε εστιάζουμε στην ξαδέρφη, στον γιατρό, στην αρρωστοφοβία που έχεις ξεπεράσει (κι εμένα που θα μου πάει; θα την εξοντώσω!) και θα τα πούμε μετά..
    Bobby Fischer
    1. ε4 γ5

  9. #7329
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Jackie View Post
    Aφού θα έρθει η ξαδέρφη, θα ξεχαστείς κάπως.
    Θα πας και στον γιατρό, ανακουφιστικό κι αυτό (με τον γιατρό μου έχω καλή χημεία και γυρίζω πάντα με αναπτερωμένο ηθικό).

    Πιες τον καφέ σου και θα βρούμε και τις ανακουφιστικές δικλείδες. Προχτές που είχα πρόβλημα με το άγχος, με βοήθησε η pillow: έβαλα μουσική, έκανα χιλιόμετρα βόλτα, πήγα στο σπίτι φίλης για καφέ και το βράδυ ήμουν σαφώς καλύτερα.

    Οπότε εστιάζουμε στην ξαδέρφη, στον γιατρό, στην αρρωστοφοβία που έχεις ξεπεράσει (κι εμένα που θα μου πάει; θα την εξοντώσω!) και θα τα πούμε μετά..
    Ναι, όντως, θα μου κάνει καλό και λίγη "ζωντανή" παρέα...
    Αλλά για το γιατρό που είπα θα πάω στον ορθοπεδικό όχι στον ψυχίατρο, να με δει γιατί κάτι πρέπει να γίνει με τους πόνους, δεν αντέχω άλλο εδώ σκέφτομαι πως θα σηκωθώ να πλυθώ...
    Αρρωστοφοβία δεν είχα ποτέ, δεν ήξερα ότι έχεις εσύ...πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρο, σου εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα...

    Έγινε, θα τα πούμε αργότερα...φιλάκια!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #7330
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, όντως, θα μου κάνει καλό και λίγη "ζωντανή" παρέα...
    Αλλά για το γιατρό που είπα θα πάω στον ορθοπεδικό όχι στον ψυχίατρο, να με δει γιατί κάτι πρέπει να γίνει με τους πόνους, δεν αντέχω άλλο εδώ σκέφτομαι πως θα σηκωθώ να πλυθώ...
    Αρρωστοφοβία δεν είχα ποτέ, δεν ήξερα ότι έχεις εσύ...πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρο, σου εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα...

    Έγινε, θα τα πούμε αργότερα...φιλάκια!
    Eίναι ψυχοφθόρο.. Εχω εμμονή με τον καρκίνο. Βήχω; Εχω καρκίνο στον πνεύμονα. Πονάει το στήθος μου; Καρκίνος μαστού.
    Βλέπεις έχω χάσει και τους δύο γονείς (και όχι σε προχωρημένη ηλικία) από καρκίνο. Και τα έχω ζήσει από κοντά, όλα..
    Και οι δύο πλευρές της οικογένειας μου έχουν θέμα (της πατρικής εννοώ).

    Ε, κάποτε θα το ξεπεράσω ελπίζω (όταν πεθάνω, χαχχ)

    Προς το παρόν, εστιάζουμε στα καλά -προσπαθούμε τουλάχιστον.. φιλάκια κι από μένα!
    Bobby Fischer
    1. ε4 γ5

  11. #7331
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #7332
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Χάλια...αδιαθέτησα κι όπως κάθε φορά οι ορμόνες μου έχουν ρίξει την ψυχολογία στα Τάρταρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #7333
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Ήμουν λίγο πανικοβλημενος το πρωί γιατί ένιωθα ότι κατι πήγαινε καλά...Τελικά όμως εντάξει, όλα είναι σκατά!

  14. #7334
    Ευχαριστω για την λιστα με της ταινιες καποιες της εχω δει και καποιες αλλες οχι αλλα ειναι ολες φοβερες! ειδα το trailer απ'το august underground! η ποιοτητα της καμερας και ετσι οπως ειναι γυρισμενο σε κανει να πιστευεις οτι ειναι αληθινο.Φαινεται απιστευτα hardcore (για γερο στομαχι).Παντως αν καποια στιγμη πας στον ψυχιατρο να ξερεις οτι ειναι ενδιαφερον εμπειρια και θα μαθεις πολλα για τον εαυτο σου.Μπορει και να σου δωσει φαρμακευτικη αγωγη (και εγω περνω φαρμακα) δεν ειναι τιποτα κακο.Ο ψυχιατρος επιλεγει τα καταλληλα φαρμακα για καθε περιπτωση και αν εχεις ανεπιθυμητες ενεργειες το αντικαθιστα με καποιο αλλο φαρμακο.

  15. #7335
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •