Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 492
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 492 of 837 FirstFirst ... 392442482490491492493494502542592 ... LastLast
Results 7,366 to 7,380 of 12551
  1. #7366
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι δεν έχω φάει νομίζω όμως ότι τα γουρούνια τρώνε χαρούπια, το είχα διαβάσει σ' ένα παιδικό παραμύθι όταν ήμουν μικρή...εμένα όμως μου αρέσουν πολύ τα γλυκά οπότε δεν ξέρω αν θα μου αρέσει τουλάχιστον κάποιες με στέβια που δοκίμασα δεν μου άρεσαν...
    Σήμερα πρέπει να πάρω τα πάνω μου οπωσδήποτε, αύριο πρώτη μέρα δουλειάς μετά από χρόνια...
    Έχει δίκιο ο Άγγελος, το χαρούπι έχει πολλές χρήσεις ! Για παρασκευή σοκολάτας. Επίσης χρησιμοποιείται ακόμα και για την παραγωγή γάλακτος σε βρέφη που κάνουν αναγωγές!!! Το γνωστό χαρουπάλευρο !!! Όσο για τα γλυκά κι εγώ είμαι απίστευτα γλυκατζού, προσπαθώ να αποφεύγω τη σοκολάτα την οποία φυσικά ΛΑΤΡΕΥΩ αλλά ένα παγωτάκι με φρούτα του δάσους ειδικά τώρα με τη ζέστη το τρώω ευχάριστα. Είναι και απίστευτα δροσιστικό!!!! Κύκνε καλή αρχή στη νέα σου δουλειά!!!

  2. #7367
    Αισθανομαι κουρασμενη απο την ζεστη.Τη νυχτα δεν μπορω να κοιμηθω καλα λογω της ζεστης.Στριφογυριζω,κοιμαμ αι,ξυπναω,ξανακοιμαμαι...οτ� �ν ημουν πιτσιρικι ανυπομονουσα να'ρθει το καλοκαιρι (τρεις μηνες χωρις σχολειο) τωρα δεν το θελω καθολου το καλοκαιρι.Ασε που λογω της αυπνιας συνεχεια εχω νευρα,αγχος,ξεχναω συνεχεια,δυσθυμια,κυκλοθυμ ια και ειμαι και πολυ αφηρημενη,δεν μπορω να συγκεντρωθω.

  3. #7368
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Έχει δίκιο ο Άγγελος, το χαρούπι έχει πολλές χρήσεις ! Για παρασκευή σοκολάτας. Επίσης χρησιμοποιείται ακόμα και για την παραγωγή γάλακτος σε βρέφη που κάνουν αναγωγές!!! Το γνωστό χαρουπάλευρο !!! Όσο για τα γλυκά κι εγώ είμαι απίστευτα γλυκατζού, προσπαθώ να αποφεύγω τη σοκολάτα την οποία φυσικά ΛΑΤΡΕΥΩ αλλά ένα παγωτάκι με φρούτα του δάσους ειδικά τώρα με τη ζέστη το τρώω ευχάριστα. Είναι και απίστευτα δροσιστικό!!!! Κύκνε καλή αρχή στη νέα σου δουλειά!!!
    Σ' ευχαριστώ πολύ papa! Θα ρίξω έναν υπνάκο τώρα κι όταν ξυπνήσω θα λούσω τα μαλλιά μου κι έτοιμη...αλλά η διάθεση μου εξακολουθεί να μην είναι καλή, ελπίζω να με ωφελήσει ο ύπνος...
    Όσο για το παγωτό προτιμάω με σοκολάτα ή κρέμα - σοκολάτα, ευτυχώς βγαίνουν και κάτι μικρά κορνέτο σοκολάτα και μπορώ να τρώω ένα απ' αυτά τη μέρα...ψάξτο αν θέλεις, έχει και διαγωνισμό να κερδίσεις κι άλλο παγωτό κάτω από κάθε καπάκι...
    Τί είναι οι αναγωγές;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #7369
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι δεν έχω φάει νομίζω όμως ότι τα γουρούνια τρώνε χαρούπια, το είχα διαβάσει σ' ένα παιδικό παραμύθι όταν ήμουν μικρή...εμένα όμως μου αρέσουν πολύ τα γλυκά οπότε δεν ξέρω αν θα μου αρέσει τουλάχιστον κάποιες με στέβια που δοκίμασα δεν μου άρεσαν...
    Σήμερα πρέπει να πάρω τα πάνω μου οπωσδήποτε, αύριο πρώτη μέρα δουλειάς μετά από χρόνια...


    Καλη αρχη αυριο!!! Καλη δυναμη!!

  5. #7370
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Christine View Post
    Καλη αρχη αυριο!!! Καλη δυναμη!!
    Σ' ευχαριστώ Christine έστω και καθυστερημένα! Καλά τα πήγα για πρώτη μέρα παρά το άγχος μου, μακάρι τις επόμενες να είναι ακόμα λιγότερο και να είναι το ίδιο ήρεμες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #7371
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    καλησπέρα!! αισθανομαι ότι ΄΄εχω βρυκολακιασει γιατί συνήθως τέτοια ωρα κοιμάμαι....
    και επίσης ζεσταίνομαι, και πώς με περιμένουν δύσκολες μέρες

  7. #7372
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σ' ευχαριστώ Christine έστω και καθυστερημένα! Καλά τα πήγα για πρώτη μέρα παρά το άγχος μου, μακάρι τις επόμενες να είναι ακόμα λιγότερο και να είναι το ίδιο ήρεμες...
    Μπραβοοο!!! Σιγα σιγα θα εγκλιματιστεις!

  8. #7373
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Christine View Post
    Μπραβοοο!!! Σιγα σιγα θα εγκλιματιστεις!


    Έτσι λέω κι εγώ...ήδη από τη δεύτερη μέρα το άγχος μου μειώθηκε λίγο οπότε λογικά θα ξεθαρρέψω κι άλλο...απλά μου τη δίνει αυτό το "ψάρωμα" της καινούριας που ξαναπερνάω αλλά ελπίζω να μου περάσει σύντομα κι αυτό...Κατά τα άλλα μένει να συνηθίσει λίγο ο βιορυθμός μου ότι πλέον πρέπει να ξυπνάω πρωί και να παράγω έργο αντί να είμαι χαλλαρά...αλλά οκ, αυτό πιστεύω ότι είναι το πιο εύκολο...απλά πριν λίγο ξύπνησα από μεσημεριανό ύπνο κι είμαι λίγο ζαλισμένο κοτόπουλο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #7374
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ειναι πολυ καλο που επιασες δουλεια , Κυκνακο , δραστηριοποιουμενη θα βελτιωθει και η ψυχολογια σου .

  10. #7375
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ειναι πολυ καλο που επιασες δουλεια , Κυκνακο , δραστηριοποιουμενη θα βελτιωθει και η ψυχολογια σου .
    Έτσι νομίζω απλά είναι ακόμα αρχή και δεν έχω προσαρμοστεί στο νέο περιβάλλον...επίσης εκτός από την καλυτέρευση της ψυχολογίας μου θέλω να πιστεύω ότι θα βελτιωθεί κι ο ύπνος μου καθώς σίγουρα θα κουράζομαι περισσότερο από το να κάθομαι σπίτι...
    Σ' ευχαριστώ για την ενθάρρυνση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #7376
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    O κακος υπνος ειναι αποτελεσμα της κακης ψυχολογιας , οχι μονο της κουρασης . Εγω που δεν κουραζομαι καθολου , αλλα εχω καλη ψυχολογια , χτυπαω 10ωρα !!!

  12. #7377
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    μπραβο κυκνακο!!! τωρα ειδα το ποστ για την δουλεια.
    καλη επιτυχια!! σιγουρα θα σου κανει καλο να βαλεις λιγη δραστηριοτητα στην ζωη σου που θα σε κραταει σε πιο καλους ρυθμους ζωης και θα σου επιιτρεπει ισως να κοιμασαι καλυτερα το βραδυ.
    να πω ακομα, οτι ειναι αριστη ευκαιρια κοινωνικοποιησης!!!
    ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι κατι μονιμο.

  13. #7378
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έτσι νομίζω απλά είναι ακόμα αρχή και δεν έχω προσαρμοστεί στο νέο περιβάλλον...επίσης εκτός από την καλυτέρευση της ψυχολογίας μου θέλω να πιστεύω ότι θα βελτιωθεί κι ο ύπνος μου καθώς σίγουρα θα κουράζομαι περισσότερο από το να κάθομαι σπίτι...
    Σ' ευχαριστώ για την ενθάρρυνση...
    Θα δεις που τωρα που πιασες δουλεια θα νιωσεις χρησιμη κ σημαντικη.
    Θα σε βοηθησει η δουλεια να ξεχνιεσαι.

    Σημειωτεον: εχω διαβασει τα πιο πολλα posts σου.

  14. #7379
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπραβο κυκνακο!!! τωρα ειδα το ποστ για την δουλεια.
    καλη επιτυχια!! σιγουρα θα σου κανει καλο να βαλεις λιγη δραστηριοτητα στην ζωη σου που θα σε κραταει σε πιο καλους ρυθμους ζωης και θα σου επιιτρεπει ισως να κοιμασαι καλυτερα το βραδυ.
    να πω ακομα, οτι ειναι αριστη ευκαιρια κοινωνικοποιησης!!!
    ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι κατι μονιμο.
    Ευχαριστώ Ρέμεντυ για όλες τις ευχές! Κι εγώ πιστεύω ότι θα με ωφελήσει...και σίγουρα είναι κι ευκαιρία κοινωνικοποίησης και συμπάθησα τους συναδέλφους μου, είναι όλοι πολύ ευγενικοί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #7380
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Christine View Post
    Θα δεις που τωρα που πιασες δουλεια θα νιωσεις χρησιμη κ σημαντικη.
    Θα σε βοηθησει η δουλεια να ξεχνιεσαι.

    Σημειωτεον: εχω διαβασει τα πιο πολλα posts σου.
    Άρα ξέρεις ότι σε γενικές γραμμές τραβάω ζόρια...άσε χθες ξύπνησα 4 τα ξημερώματα από εφιάλτη, δεν θυμάμαι αν το έγραψα τυχόν νωρίτερα αν ναι σόρρυ για την επανάληψη αλλά ήταν τόσο τρομαχτικό και λυπητερό όνειρο που μου έμεινε...ελπίζω απόψε να κοιμηθώ σαν πουλάκι...όσο περνάνε οι μέρες τόσο καθησυχάζομαι σχετικά με τη δουλειά αφού βλέπω πως τα πάω καλά...μετά από τόσο καιρό απραξίας νομίζω πως είναι λογικό να έχω ένα άγχος στην αρχή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •