Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 550
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 550 of 837 FirstFirst ... 50450500540548549550551552560600650 ... LastLast
Results 8,236 to 8,250 of 12551
  1. #8236
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σ' ευχαριστώ Μελίνα! Θα πρέπει να ζητήσω συμβουλή από το γιατρό γιατί κάτι δεν πάει καλά, δεν μπορεί να με πιάνει τέτοιος πανικός και να υποφέρω τόσο που να χρειάζομαι τόσα χάπια για να με πιάνουν λες κι είμαι άλογο! Και τώρα δεν αντέχω, κλαίω από το φόβο μου κι είναι στιγμές που νιώθω ότι δεν με καταλαβαίνει κανείς...τι να κάνω; Θα τρελαθώ!

    Καλά σου είπε ο γιατρός, στο είπα να μην βιάζεσαι... ♥
    Κυκνε εγω πριν χρονια ειχα κανει μια παρομοια βλακεια αλλα με minitran.Ακου λοιπον τι εγινε , δεν μπορουσα να στηριχτω στα ποδια μου και επεφτα κατω, δεν μπορουσα να μιλησω καθαρα (ψευδιζα και δεν μπορουσα να το πω το γραμμα Ρ) και δεν καταλαβαινα τι ελεγα , ελεγα ασυναρτησιες.Απο τοτε ποτε ξανα δεν το ξαναεκανα! προσεχε πολυ!

  2. #8237
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Κυκνε εγω πριν χρονια ειχα κανει μια παρομοια βλακεια αλλα με minitran.Ακου λοιπον τι εγινε , δεν μπορουσα να στηριχτω στα ποδια μου και επεφτα κατω, δεν μπορουσα να μιλησω καθαρα (ψευδιζα και δεν μπορουσα να το πω το γραμμα Ρ) και δεν καταλαβαινα τι ελεγα , ελεγα ασυναρτησιες.Απο τοτε ποτε ξανα δεν το ξαναεκανα! προσεχε πολυ!
    Άσε Bulletproof κι ούτε τώρα νιώθω καλά, μόλις πήρα τα πρωινά μου φάρμακα κι ελπίζω να συνέλθω σιγά σιγά γιατί έχω να συμμαζέψω και την κουζίνα από χθες μιας και κοιμόμουν σχεδόν όλη τη μέρα και γύρισα αργά από την ψυχολόγο...αλλά τρέμουν τα χέρια μου πάλι και δεν ξέρω γιατί...ούτε πως θα καταφέρω να καθαρίσω...ευτυχώς μπορώ να την πάρω τηλέφωνο αν τη χρειαστώ κάτι, ας περιμένω λίγο και βλέπω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #8238
    Κυκνακο μου μην το ξανακανεις αυτο.Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα το ξερω γιατι παιρνω και εγω αλοπεριντιν.Μεσα στο χαρτι στην συσκευασια λεει οτι η υπερκαταναλωση του αλοπεριντιν μπορει να οδηγησει σε ανακοπη καρδιας.Εγω παιρνω της σταγονες.

  4. #8239
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Κυκνακο μου μην το ξανακανεις αυτο.Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα το ξερω γιατι παιρνω και εγω αλοπεριντιν.Μεσα στο χαρτι στην συσκευασια λεει οτι η υπερκαταναλωση του αλοπεριντιν μπορει να οδηγησει σε ανακοπη καρδιας.Εγω παιρνω της σταγονες.
    Όχι, δεν θα το ξανακάνω...θα πω στο γιατρό ότι δεν με βοήθησε στον πανικό να δούμε τι θα μου πει...αλλά πρέπει να του πω ακριβώς πόσα πήρα; Θα προτιμούσα όχι...φοβάμαι...
    Δεν το ήξερα αυτό για την ανακοπή καρδιάς, ούτε καν διάβασα τις οδηγίες...πόσο κακό μου κάνω και δεν το ξέρω τελικά μερικές φορές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #8240
    Κυκνε μου πρεπει να λεμε την αληθεια στους γιατρους για να βγαλουν και σωστη διαγνωση.

  6. #8241
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Κυκνε μου πρεπει να λεμε την αληθεια στους γιατρους για να βγαλουν και σωστη διαγνωση.
    Ουφ...να σε ρωτήσω αν ξέρεις εφόσον δεν ήταν προσπάθεια να βλάψω τον εαυτό μου εντάσσεται στο ιατρικό απόρρητο και δεν θα πει τίποτα στους γονείς μου;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #8242
    Αν δεν ειχες σκοπο να αυτοκτονησεις δεν νομιζω οτι θα πει τιποτα.Κοιτα αν δεν θες να το πεις, μην το λες στον γιατρο για να εισαι σιγουρη οτι δεν θα πει τιποτα.Απλως μην το ξανακανεις στο μελλον.

  8. #8243
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Αν δεν ειχες σκοπο να αυτοκτονησεις δεν νομιζω οτι θα πει τιποτα.Κοιτα αν δεν θες να το πεις, μην το λες στον γιατρο για να εισαι σιγουρη οτι δεν θα πει τιποτα.Απλως μην το ξανακανεις στο μελλον.
    Όχι, στο λόγο μου δεν είχα τέτοιο σκοπό...απλά θα πρέπει να σκεφτώ πως να του πω ότι δεν είχε αποτέλεσμα ούτε το aloperidin πάνω στον τόσο πανικό μου, μήπως χρειάζομαι κάτι πιο δραστικό δεν ξέρω...παλιά όταν μου το έκαναν σε ένεση μερικές φορές ένιωθα πολύ καλύτερα και γρήγορα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #8244
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,703
    Κυκνε παιρνε τα φαρμακα σωστα κι αστουσ αυτουσ σε μερικουσ ειναι απαραιτητα
    Για μενα ειναι δε ξερω για σενα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #8245
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα κι απο μενα
    κυκνε ΜΗΝ το ξανακανεις αυτο.παιρνω κι εγω aloperidin.παιρνεις και akineton?προσεξε μην το ξανακανεις γιατι το aloperidin φερνει εξωπυραμιδικα οπως "κοκαλωμα" ολου του σωματος οπου δε μπορεις να κινηθεις καθολου και η λυση ειναι το νοσοκομειο μετα.οσο για το τρεμουλο ειναι απο τα χαπια.φερνουν τρεμουλο σε μεγαλες ποσοτητες και το akineton υποτειθεται οτι το κατευναζει.επισης φερνει και υπνηλια αρκετα.αλλα αυτα περνανε..
    ποσα mg πηρες?

  11. #8246
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://web4health.info/gr/answers/bio-alpr-dosa.htm


    Bullet , ριξε μια ματια , για το ζαναξ ειναι ...................δεν τα λεει ολα , αλλα ο καμμενος στο χυλο , φυσαει και το γιαουρτι ( εγω ) .....

  12. #8247
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,703
    Η λυση στο κοκκαλωμα ειναι το ακινετον κι υπομονη δεν παθαινεισ τιποτα χειροτερο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #8248
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    αισθανομαι πολυ περιεργα, οχι μονο σημερα, αλλα και τις τελευταιες μερες.
    δεν κανω τιποτα σπουδαιο μεσα στη μερα..τηλεοραση και υπολογιστης ολη μερα.ειμαι ηρεμα και εχω ξεχασει τα προβληματα που ειχα με την καταθλιψη.αλλα αν ρωτησω τον εαυτο μου.. θελεις να πεθανεις? θελεις να κοπεις? η απαντηση ειναι "ναι".δε θελω να βγαινω εξω, δε φροντιζω τον εαυτο μου.δε καταλαβαινω πως γινεται να απανταω "ναι" σε αυτες τις ερωτησεις αλλα παραλληλα να ειμαι αρκετα ηρεμη μεσα στη μερα.δε νιωθω θλιψη.δε καταλαβαινω αν ειμαι καλα ή οχι..

  14. #8249
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    αισθανομαι πολυ περιεργα, οχι μονο σημερα, αλλα και τις τελευταιες μερες.
    δεν κανω τιποτα σπουδαιο μεσα στη μερα..τηλεοραση και υπολογιστης ολη μερα.ειμαι ηρεμα και εχω ξεχασει τα προβληματα που ειχα με την καταθλιψη.αλλα αν ρωτησω τον εαυτο μου.. θελεις να πεθανεις? θελεις να κοπεις? η απαντηση ειναι "ναι".δε θελω να βγαινω εξω, δε φροντιζω τον εαυτο μου.δε καταλαβαινω πως γινεται να απανταω "ναι" σε αυτες τις ερωτησεις αλλα παραλληλα να ειμαι αρκετα ηρεμη μεσα στη μερα.δε νιωθω θλιψη.δε καταλαβαινω αν ειμαι καλα ή οχι..

    Κλασσικη καταθλιψη , boo , κι εγω στο peak της κτθλψης μου , δεν μενοιαζε αν θα πεθανω , ενδομυχα το επιθυμουσα , οχι να κοπω , δεν ειναι λυση , αλλα εχοντας αποκαμει απ την κτθλψη , προτιμουσα να μουρθει μια ασθενεια , να ξεμπερδευουμε , ζεις ενα ειδος ' ηρεμης απογνωσης ' , κι εγω ετσι ειμαι , δεν εισαι καλα φυσικα , οπως το να μην θελεις να βγαινεις εξω και να φροντιζεις τον εαυτο σου , τα ιδια ειχα κι εγω , τωρα σε μικροτερο βαθμο , ολα συμπτωματα καταθλιψης , οχι οξειας , θαλεγα medium μειζονος κλινικης κτθλψης , δεν εχεις ιιδεα απο ακραια κτθλψη , μου την εχει περιγραψει ο γιατρος μου , καμμια σχεση με αυτα που διαβαζω στο φορουμ .....................

  15. #8250
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κλασσικη καταθλιψη , boo , κι εγω στο peak της κτθλψης μου , δεν μενοιαζε αν θα πεθανω , ενδομυχα το επιθυμουσα , οχι να κοπω , δεν ειναι λυση , αλλα εχοντας αποκαμει απ την κτθλψη , προτιμουσα να μουρθει μια ασθενεια , να ξεμπερδευουμε , ζεις ενα ειδος ' ηρεμης απογνωσης ' , κι εγω ετσι ειμαι , δεν εισαι καλα φυσικα , οπως το να μην θελεις να βγαινεις εξω και να φροντιζεις τον εαυτο σου , τα ιδια ειχα κι εγω , τωρα σε μικροτερο βαθμο , ολα συμπτωματα καταθλιψης , οχι οξειας , θαλεγα medium μειζονος κλινικης κτθλψης , δεν εχεις ιιδεα απο ακραια κτθλψη , μου την εχει περιγραψει ο γιατρος μου , καμμια σχεση με αυτα που διαβαζω στο φορουμ .....................
    ειχα μειζονα καταθλιψη για να βοηθησω και να ειμαι πιο σαφης για 1.5-2 μηνες απο τον Νοεμβρη και μετα.ειχα βρει τον τροπο για να φουνταρω ημουν ετοιμη για ολα..εδω και 2 εβδομαδες ειμαι ετσι οπως ειπα πιο πανω.εχω δηλαδη καταθλιψη παρολο που τα συμπτωματα ειναι ετσι περιεργα?δεν μπορω να καταλαβω αν επιασαν και τα αντικαταθλιπτικα.αν ειχαν δρασει λογικα υποθετω δε θα επρεπε να ημουν τελειως καλα?νιωθω ετσι απο τις 25 Δεκεμβρη πανω κατω (αφοτου γυρισα απο Αθηνα, ειχα παει για 10 μερες).παιρνω 2 αντικαταθλιπτικα..δε θα επρεπε να ημουν καλυτερα?εχω μπερδευτει.
    ευχαριστω για την απαντηση macgyver

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •