Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 552
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 552 of 837 FirstFirst ... 52452502542550551552553554562602652 ... LastLast
Results 8,266 to 8,280 of 12551
  1. #8266
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χμμμ... γιονγκα?

  2. #8267
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,577
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χμμμ... γιονγκα?
    Δεν έχω κάνει ποτέ...ίσως αν περάσει λίγο η ώρα και προσαρμοστώ πάλι στο χώρο μου να νιώσω καλύτερα...

    Εν τω μεταξύ, τώρα ήρθε η θεία μου κι άρχισε κιόλας την κλάψα...είδε λέει ότι το δαχτυλάκι της ξαδέλφης μου είναι μελανιασμένο κι έσκασε...σιγά τ' αυγά, κάπου θα το χτύπησε! Δεν μπορώ τόση μιζέρια, μου φτάνουν τα δικά μου προβλήματα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #8268
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχαχα... α να χαθει που ολο κλαιγεται... αποκλυεται να εχεις εσυ συγγενεια μαυτη τη γυναικα!!! ;ρρ

  4. #8269
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    να το ψαξεις με την γιογκα, θα σου αρεσει!!

  5. #8270
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,577
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχαχα... α να χαθει που ολο κλαιγεται... αποκλυεται να εχεις εσυ συγγενεια μαυτη τη γυναικα!!! ;ρρ
    Έχουμε αλλά εξ' αγχιστείας...
    Εγώ την θεωρώ υπερβολική, μακάρι να ήταν κι εμένα τέτοιου είδους τα προβλήματα μου το αν χτύπησα το δάχτυλο μου και πονάει...εδώ πονάει η ψυχή μου κι αυτή ασχολείται με τρίχες...να μου πει ότι σκάει που δεν ζει πια ο θείος μου ή για το παιδί της που έχει νοητικό πρόβλημα να το καταλάβω αλλά δεν μπορώ ν' ακούω αηδίες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #8271
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,577
    Quote Originally Posted by rea View Post
    να το ψαξεις με την γιογκα, θα σου αρεσει!!
    Δεν θέλει ευλυγισία;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #8272
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχουμε αλλά εξ' αγχιστείας...
    Εγώ την θεωρώ υπερβολική, μακάρι να ήταν κι εμένα τέτοιου είδους τα προβλήματα μου το αν χτύπησα το δάχτυλο μου και πονάει...εδώ πονάει η ψυχή μου κι αυτή ασχολείται με τρίχες...να μου πει ότι σκάει που δεν ζει πια ο θείος μου ή για το παιδί της που έχει νοητικό πρόβλημα να το καταλάβω αλλά δεν μπορώ ν' ακούω αηδίες...
    εχασε τον ανθρωπο της και εχει ενα παιδι με νοητικο προβλημα? πακετο !!!
    για καποιον και τα δικα σου προβλήματα ή τα δικα μου μπορει να ακουγεται μοιζερια...και κατα μια εννοια ..μπορει και να ειναι!!

  8. #8273
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν θέλει ευλυγισία;
    διαθεση θελει, η ευλυγισια αποκταται με την εξασκηση

  9. #8274
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,577
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εχασε τον ανθρωπο της και εχει ενα παιδι με νοητικο προβλημα? πακετο !!!
    για καποιον και τα δικα σου προβλήματα ή τα δικα μου μπορει να ακουγεται μοιζερια...και κατα μια εννοια ..μπορει και να ειναι!!
    Τι να σου πω, δεν ξέρω...ακόμα και για μένα δεν συγκρίνω το ότι με πονάει το γόνατο μου και θα κάνω 3μηνη θεραπεία με τον ψυχικό πόνο...σαν κι αυτόν δεν έχει...
    Για το χαμό του θείου μου και για το πρόβλημα της ξαδέλφης μου εννοείται ότι τα καταλαβαίνω απόλυτα, ειδικά η απώλεια στοιχίζει και σ' εμάς πολύ ακόμα (έγινε πριν 2 χρόνια)...ευτυχώς τουλάχιστον έχει κι άλλο παιδί, αγόρι, που είναι καλά και τους έδωσε κάποιες χαρές τουλάχιστον ο θείος μου πρόλαβε να τον δει να παίρνει το πτυχίο του...το γάμο του μόνο δυστυχώς δεν πρόλαβε αν κι ήταν πολιτικός φυσικά λόγω πένθους...τώρα η γυναίκα του θέλει να παντρευτούν του χρόνου και με θρησκευτικό, κανείς μας δεν έχει ιδιαίτερη όρεξη για γλέντια κι εκείνη θέλει να κάνει ανοιχτό γάμο, μας βλέπω να καθόμαστε για τα βασικά (κόψιμο τούρτας κλπ και να φεύγουμε νωρίς αλλά ως τότε έχει ο Θεός, ίσως έχει απαλύνει κι ο πόνος λίγο ακόμα)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #8275
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ειχα μειζονα καταθλιψη για να βοηθησω και να ειμαι πιο σαφης για 1.5-2 μηνες απο τον Νοεμβρη και μετα.ειχα βρει τον τροπο για να φουνταρω ημουν ετοιμη για ολα..εδω και 2 εβδομαδες ειμαι ετσι οπως ειπα πιο πανω.εχω δηλαδη καταθλιψη παρολο που τα συμπτωματα ειναι ετσι περιεργα?δεν μπορω να καταλαβω αν επιασαν και τα αντικαταθλιπτικα.αν ειχαν δρασει λογικα υποθετω δε θα επρεπε να ημουν τελειως καλα?νιωθω ετσι απο τις 25 Δεκεμβρη πανω κατω (αφοτου γυρισα απο Αθηνα, ειχα παει για 10 μερες).παιρνω 2 αντικαταθλιπτικα..δε θα επρεπε να ημουν καλυτερα?εχω μπερδευτει.
    ευχαριστω για την απαντηση macgyver
    Αγαπητη μου , ταντικαταθλιπτικα πιανουν ενα 40 % των ασθενων , οσο και οσα να παρεις , και πρεπει να βρεις ποιο σου παει καλυτερα , και να το βρεις ομως , μην περιμενεις πανω απο 30-40 % αποτελεσμα . Υπαρχει πολλη παραφιλολογια γυρω απο τα αντικαταθλ/ , η αληθεια ειναι αυτη που γραφω εδω , ειμαι 54 , εχω μεγαλη γνωση των αντ/κων ( δυστυχως ) . Αυτα τα φαρμακα εχουν καλο αποτελεσμα μονο σε βαριες καταθλιψεις , οχι την δικη μου και την δικη σου . Δοκιμαζεις το ενα μετα το αλλο , του δινεις 4-6 βδομαδες , και αμα σε κραταει σε ανεκτη κατασταση , ειναι καλο για σενα , κανεις δεν εγινε ποτε καλα με αντικ/κα , με ψυχοθεραπεια , που δεν εχω κανει , εχεις καλυτερα αποτελεσματα σε συνδυασμο με ενα αντικ/κο , το αντικ/κο , σου δινει ενα ειδος απαθειας , σου αμβλυνει τα συναισθηματα , γιαυτο αισθανεσαι ετσι . Θελει μεγαλη προσωπικη προσπαθεια για να συνελθεις , πχ γυμναστικη , καποιου ειδους κινητρο / ενδιαφερον ../

  11. #8276
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    τι κωλομερα σημερα!!!!..τι ηθελα και σηκωθηκα απο το κρεβατι μου... αφου με ξερω, δεν την αντεχω την ανθρωπότητα... τι το παλευω????

  12. #8277
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,577
    Παγιδευμένη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #8278
    βαριεμαι πολυ. θελω να περασει γρηγορα η ωρα και να νυσταξω. Υπαρχει κανενας τροπος για να κοιμαται καποιος αμεσως?

  14. #8279
    Βαριεμαι να βγω εξω απο το σπιτι. Και να βγω με τους φιλους μου για ενα καφε, μετα απο μερικα λεπτα θα θελω να γυρισω σπιτι και να κλειστω μεσα. Δεν μπορω να βρω κατι ενδιαφερον. Ουτε στο γυμναστηριο, ουτε στο διαβασμα, ουτε στις παρεες? Τι μου συμβαινει?

  15. #8280
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Mpoufo ετι ειμαι κι εγω αλλαζω γνωμη στο φτερο εδω κ χρονια ζω αυτη την τρελλα ψυχολογικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •