Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 561
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 561 of 837 FirstFirst ... 61461511551559560561562563571611661 ... LastLast
Results 8,401 to 8,415 of 12551
  1. #8401
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακι μου, στη σωστη ψυχο θεραπεια αναγκαστικα περναμε και παταμε τα αγκαθια μας. Ποια ειναι η διαφορα ? Οτι ο -η ψυχολογος δεν το κανει απο σαδισμο αλλά επειδη καλουμαστε να δουμε και να βιωσουμε ο,τι μας τσακισε. Ναι ειναι δυσκολο, ποναει πολυ, ωρες ωρες αφορητο αλλά το γεγονος πως οτι πουμε ειναι ακρως απορρητο, δευτερον θα ειναι εκει το ατομο ειτε κλαψουμε ειτε βγαλουμε νευρα ειτε αρνηση και δημιουργειται μια αισθηση του "μαζι" ειναι που κανει ολη την διαφορα.

    Αν πω σε καποιον αγνωστο κανω ψυχοθεραπεια λεει - ΑΧ, ΤΙ ΚΑΛΑ !!! Εκτονωνεσαι ε? Μα τι τυχερη που εισαι εσυ ?

    Ελεος. Πρωτον δεν ειναι εκτονωση αλλά θεραπεια αρα εχει πονο και λιγες φορες χαρα. Δευτερον δεν ειναι τυχη αλλά ατυχία να πληρωνεις για να τα βγαλεις περα στη ζωη με τον εαυτο και την πραγματικοτητα.

    Ειναι απλη λογικη. Οταν κανείς απο το αμεσο περιβαλλον ποτέ δεν καταφερε για τον α,β λογο να σε βοηθησει και νιωθεις να βουλιαζεις μονη και ξανα μονη και ξανα δε σου μενει παρα να δοκιμασεις και την ψυχοθεραπεια.

    Δεν παμε για να μας πουν ποσο αδικηθηκαμε ή μας εκαναν κατι κακο - παμε για να αναλαβουμε τον δικο μας εαυτο !!! Απλα με ενα χερι που δεν θα μας σπρωξει.

    Τωρα ειτε ετυχε εγω να το βλεπω θετικα, ειτε ετυχε να πεσω σε καλη τυπισσα, ειτε φταιει οτι δεν εχω κλεισει ακομα χρονο θεραπειας.
    Καταλαβα και ειδα ομως περισσοτερα απο οσα πριν πασχιζα με ανθρωπους που αγαπω.
    Βαστα γερά Κυκνε μου ομορφε.
    Το ξέρω ότι είναι κάτι θετικό η ψυχοθεραπεία, δεν έχω πρόβλημα μ' αυτή τη διαδικασία ως επί το πλείστον κι η ψυχολόγος μου είναι καλή...
    Το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να διώξω αυτές τις σκέψεις που κάνω κι ας με πληγώνουν κι επίσης νιώθω ότι η ηλίθια νομοθεσία μας στέκεται εμπόδιο στη λύτρωση μου...

    Σ' ευχαριστώ για την προτροπή ν' αντέξω, προσπαθώ... ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #8402
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Αστραπιαία κατάθλιψη λόγω Ρέας μπράβο Ρέα συνέχισε έτσι μας μαύρισες πάλι την ψυχή όχι ότι είμαστε και πότε καλά καιρό είχα να το πάθω αυτό μπράβο μέλος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #8403
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αστραπιαία κατάθλιψη λόγω Ρέας μπράβο Ρέα συνέχισε έτσι μας μαύρισες πάλι την ψυχή όχι ότι είμαστε και πότε καλά καιρό είχα να το πάθω αυτό μπράβο μέλος
    γιατι τι εκανα???

  4. #8404
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Τίποτα απλά παίζεις κιθάρα με τις ευαίσθητες χορδές μου κατά τα άλλα τίποτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #8405
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ναι... με ειπαν και χθες χειριστικη... ειδες ? μια χαρα συμφωνειτε!

  6. #8406
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Eγώ παίζω κιθάρα με το πουλί μου!Πρωί,μεσημέρι βράδυ το κοιτάω.Όσες κρέμες και να εχω βάλει εδώ και 1 μήνα,ότι χάπι και να έχω πάρει,δεν υποχωρεί η ερυθρότητα.
    3 γιατροί Δερματολογοι-Αφροδισιολόγοι-Ουρολόγοι δεν το βλέπουν σοβαρό αλλά εγώ ξέρω πως ΔΕΝ φεύγει όμως!
    Με βλέπω να κάνω βιοψία Βαλάνου αλλά φοβάμαι μην μου αφήσει σημάδι.Η Ρέα δεν θα με θέλει αν έχω σημάδι,μου το δήλωσε.Πέρα από την πλάκα,δράμα η κατάσταση...
    Κρατιέμαι να μην πάρω Ηρεμιστικό ή Snri αλλά για πόσο ακόμα???

    Απ΄την άλλη έχω ένα δυσπλαστικό σπίλο κοντά στον αφαλό.
    θα τον βγάλω την Δευτέρα το απόγευμα.Βιοψία όμως?Πως θα την παλέψω μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα?
    Η δερματολόγος δεν το βλέπει για Μελάνωμα,έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά λέει το Μελάνωμα,αλλά καλό είναι να το αφαιρέσω καθώς εκεί στον αφαλό δεν φαίνεται και δεν θα μπορούμε να το παρακολουθούμε.
    Ε ρε τι τραβάω...

  7. #8407
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Eγώ παίζω κιθάρα με το πουλί μου!Πρωί,μεσημέρι βράδυ το κοιτάω.Όσες κρέμες και να εχω βάλει εδώ και 1 μήνα,ότι χάπι και να έχω πάρει,δεν υποχωρεί η ερυθρότητα.
    3 γιατροί Δερματολογοι-Αφροδισιολόγοι-Ουρολόγοι δεν το βλέπουν σοβαρό αλλά εγώ ξέρω πως ΔΕΝ φεύγει όμως!
    Με βλέπω να κάνω βιοψία Βαλάνου αλλά φοβάμαι μην μου αφήσει σημάδι.Η Ρέα δεν θα με θέλει αν έχω σημάδι,μου το δήλωσε.Πέρα από την πλάκα,δράμα η κατάσταση...
    Καρατιέμαι να μην πάρω Ηρεμιστικό ή Snri αλλά για πόσο ακόμα???

    Απ΄την άλλη έχω ένα δυσπλαστικό σπίλο κοντά στον αφαλό.
    θα τον βγάλω την Δευτέρα το απόγευμα.Βιοψία όμως?Πως θα την παλέψω μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα?
    Ε ρε τι τραβάω...
    χαχαχαχα... ρε τι μουρλοκομειο εισαι!!!

    μεινε οπως εισαι μην αλλαζεις τιποτα
    εγω ετσι σαγαπαωωωωωω οπως λεει και ο ποιητης λεπας!

    ολοι οι γιατροι σου λενε οτι δεν ειναι τιποτα, και εσυ το ξερεις οτι δεν ειναι τιποτα... η αρρωστεια σου ειναι και το ξερεις!... ξερω οτι δεν μπορω να σε καθησυχασω τωρα με τιποτα και θα υποφερεις μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα..αλλα ξερεις επεισης οτι δεν θα εισαι μονος σου σε ολο αυτο!

    υ.γ εχω 4000 αγνωστες λεξεις απο ενα ποστ σου!!..για να συνεννοηθουμε πρεπει να βγαλω την ιατρικη!! μονο την ερυθροτητα επιασα...

  8. #8408
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,702
    Μπουλινγκ από τη μία υποτίθεται από την άλλη ομαδικό πέσιμο γτ έφυγε το μέλος παρέες από εδώ παρέες από κει άλλοι τα λένε κλίκες έχουμε διάφορους εδώ μέσα και μετά θα πεταχτεί ένα συγκεκριμένο μέλος και θα πει θέλω να συνουσίαστω με όμορφη και θα απορεί γιατί του προσβάλλουμε την κατά τα άλλα ευαίσθητη φοιτητική ψυχούλα του ποιος έχει επίπεδο και ποιος δεν έχει δε ξέρω αλλά τέλος πάντων
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #8409
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μπουλινγκ από τη μία υποτίθεται από την άλλη ομαδικό πέσιμο γτ έφυγε το μέλος παρέες από εδώ παρέες από κει άλλοι τα λένε κλίκες έχουμε διάφορους εδώ μέσα και μετά θα πεταχτεί ένα συγκεκριμένο μέλος και θα πει θέλω να συνουσίαστω με όμορφη και θα απορεί γιατί του προσβάλλουμε την κατά τα άλλα ευαίσθητη φοιτητική ψυχούλα του ποιος έχει επίπεδο και ποιος δεν έχει δε ξέρω αλλά τέλος πάντων
    μελος του φορουμ ηταν ελις..ασχετα απο κλικες και απο παρεες..το προηγουμενο νικ του ηταν wrjp ... καπως ετσι..δεν θυμαμαι κιολας...τον ξερεις σιγουρα...

    το επιπεδο το κατεβαζει η κακια και η σκληροτητα.

  10. #8410
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Είμαι πάλι αγχωμένη γιατί πριν λίγο γύρισα απέξω, είχα πάει να κάνω μια αίτηση σ' ένα ΚΕΚ το πρωί κι επειδή αυτό ήταν κάτι έκτακτο που δεν συνηθίζω στην καθημερινότητα μου μιας και συνήθως τα πρωινά τουλάχιστον κάθομαι σπίτι βγήκα λίγο έξω από τα νερά μου...αλλά πιστεύω πως σε λίγο θα ξανανιώσω άνετα, θα κολυμπήσω ξανά στα ήρεμα νερά της λιμνούλας μου... Μακάρι να έχω δίκιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #8411
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Έχω άγχος και δεν ξέρω πως να χαλαρώσω και να ηρεμήσω, έχει κανείς καμιά ιδέα;
    Θέλω να ηρεμήσω και γιατί η ανησυχία είναι άσχημο συναίσθημα αλλά και γιατί θέλω να διαβάσω και δεν μπορώ σ' αυτή την κατάσταση...
    Επίσης νιώθω πολύ μόνη και χρειάζομαι να μιλήσω σε κάποιον που να καταλαβαίνει την συναισθηματική μου φόρτιση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #8412
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Χάλια. .διάφορες σκέψεις και πρόβληματιζομαι και στεναχωριεμαι. ..και στεναχωριεμαι δίπλα γιατί έχει χαθεί η καλή διάθεση των τελευταίων ημερών. ..που πήγε. ?Ας ξανάρθει δεν αντέχω τη θλίψη. ..

  13. #8413
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Χάλια. .διάφορες σκέψεις και πρόβληματιζομαι και στεναχωριεμαι. ..και στεναχωριεμαι δίπλα γιατί έχει χαθεί η καλή διάθεση των τελευταίων ημερών. ..που πήγε. ?Ας ξανάρθει δεν αντέχω τη θλίψη. ..
    Φλερακι μολις ξεκινησες, να ξερεις, τα χαπια κανουν μια δραση, η δραση κραταει καποιες ωρες, μετα που εχει περασει η επιδραση των ουσιων με τη βοηθεια απο ψυχοθεραπεια καλεισαι μονη σου να παιρνεις σωστες αποφασεις. Το εργο ετσι παει πανω κατω...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #8414
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Δεν ξέρω ακριβώς πως αισθάνομαι γιατί αυτή τη στιγμή είμαι έξω από τα νερά μου...πετάχτηκα μέχρι το ψιλικατζίδικο να πάρω ένα περιοδικό και μια σοκολάτα και τώρα που γύρισα νιώθω κάπως αναστατωμένη...προσπαθώ να ηρεμήσω σκεπτόμενη ότι δεν θα χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο δύσκολο για σήμερα κι ότι έχω πράγματα να απολαύσω αλλά μέχρι στιγμής δεν πιάνει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #8415
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    ότι είμαι κρεμασμένος με το ένα χέρι στον γκρεμό
    και από πάνω μου 10 άτομα και φωνάζουν

    πόσο εγωιστής είναι δεν ζητάει βοήθεια
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •