Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 591
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 591 of 837 FirstFirst ... 91491541581589590591592593601641691 ... LastLast
Results 8,851 to 8,865 of 12551
  1. #8851
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Εγώ σίγουρα θα αγκαλιάσω το σκύλο μου! ...Και τώρα που το σκέφτομαι ίσως βγω κι εγώ μόνη απόψε...
    Δεν είναι κι άσχημα...
    Εύχομαι Καλή Χρονία σε όλους!
    Ερις μου δεν εχω σκυλο, μακαρι να χα αλλα δεν θελουν ζωα οι δικοι μου τα μισουν μονη; δεν το χω κανει ποτε

  2. #8852
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Ερις μου δεν εχω σκυλο, μακαρι να χα αλλα δεν θελουν ζωα οι δικοι μου τα μισουν μονη; δεν το χω κανει ποτε
    Δεν είναι άσχημα... Εγώ το έχω κάνει πολλές φορές... κι ακόμη το κάνω...
    Θα κάτσεις στο μπαρ, θα πιεις ένα ποτό, θα ακούσεις λίγο μουσική.... Δεν ξέρω αν μένεις σε μεγάλη πόλυ ή επαρχία... αλλά μπορείς να δοκιμάσεις σε κάποιο μαγαζί που πηγαίνεις συχνά... για να νιώθεις και πιο άνετα!

  3. #8853
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Γεια σου ερισ αλάνι κι εγώ έτσι τι βγάζω μόνο που λέω κι ένα κάρο βλακειεσ στα κορίτσια που δουλεύουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #8854
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Γεια σου ερισ αλάνι κι εγώ έτσι τι βγάζω μόνο που λέω κι ένα κάρο βλακειεσ στα κορίτσια που δουλεύουν
    Εγώ είμαι πολύ διακριτική... δεν μιλάω σε αγνώστους!!!!!!
    ....Καλά κάνεις.... θέλει και λίγο χαβαλέ η υπόθεση!

  5. #8855
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Εγώ νομίζω θα με δειρουν γιατί όλο τους την πέφτω κι έχουν αγόρια κ φίλους
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #8856
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο
    Μην ξυπνάς, θα το μετανιώσεις
    Ν.Λ.

  7. #8857
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Δεν είναι άσχημα... Εγώ το έχω κάνει πολλές φορές... κι ακόμη το κάνω...
    Θα κάτσεις στο μπαρ, θα πιεις ένα ποτό, θα ακούσεις λίγο μουσική.... Δεν ξέρω αν μένεις σε μεγάλη πόλυ ή επαρχία... αλλά μπορείς να δοκιμάσεις σε κάποιο μαγαζί που πηγαίνεις συχνά... για να νιώθεις και πιο άνετα!
    Μένω σε μικρη πόλη και αν φτάσει στα αυτιά του πατερα μου κάτι τετοιο ε πρεπει να αλλάξω και σπίτι και που να πάω...

  8. #8858
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Μένω σε μικρη πόλη και αν φτάσει στα αυτιά του πατερα μου κάτι τετοιο ε πρεπει να αλλάξω και σπίτι και που να πάω...
    Επειδή θα βγείς μια βόλτα; ...Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα έχεις παρέα και θα σε δει ο κόσμος μόνη;

  9. #8859
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Το πρόβλημα είναι πως είθισται, όταν μια γυναίκα, εμφανίζεται μοναχή σε ένα μπαράκι, να θεωρείται πως '' ψάχνεται'' Και ο πατέρας της θα είναι παλαιών αρχών από ότι μπορώ να αντιληφθώ. Προφανώς θα ζει και σε κλειστή κοινωνία.

  10. #8860
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Το πρόβλημα είναι πως είθισται, όταν μια γυναίκα, εμφανίζεται μοναχή σε ένα μπαράκι, να θεωρείται πως '' ψάχνεται'' Και ο πατέρας της θα είναι παλαιών αρχών από ότι μπορώ να αντιληφθώ. Προφανώς θα ζει και σε κλειστή κοινωνία.
    Αντιλαμβάνομαι τα στερεότυπα και τις προκαταλήψεις της κοινωνίας, απλώς μου φαίνεται υπερβολή. Το να είναι κανείς μοναχικός δεν είναι ούτε μεμπτό, ούτε και προκλητικό.

  11. #8861
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Αν η κοπέλα θέλει να κάνει γνωριμίες, σαφώς και υπάρχει καιαυτή η επιλογή. Αλλά δεν είναι και εύκολο να αλλάξει η νοοτροπία μιας κλειστής κοινωνίας, έτσι εύκολα.Σαφώς και ο καθένας κάνει ότι του γουστάρει, γνωρίζοντας όμως πως ο κόσμος ακόμα παραμένει συντηρητικός στις κλειστές κοινωνίες και θα υπάρχει αρνητικό αντίκτυπο. Εξαρτάται από το πώς νιώθει ο καθένας και απο ότι φαίνεται η Take a break, δεν επιθυμεί και η ίδια να το κάνει.

  12. #8862
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Αν η κοπέλα θέλει να κάνει γνωριμίες, σαφώς και υπάρχει καιαυτή η επιλογή. Αλλά δεν είναι και εύκολο να αλλάξει η νοοτροπία μιας κλειστής κοινωνίας, έτσι εύκολα.Σαφώς και ο καθένας κάνει ότι του γουστάρει, γνωρίζοντας όμως πως ο κόσμος ακόμα παραμένει συντηρητικός στις κλειστές κοινωνίες και θα υπάρχει αρνητικό αντίκτυπο. Εξαρτάται από το πώς νιώθει ο καθένας και απο ότι φαίνεται η Take a break, δεν επιθυμεί και η ίδια να το κάνει.
    Δεν προσπαθώ να την πείσω να κάνει κάτι που δεν θέλει, ή κάτι για το οποίο δεν είναι έτοιμη. Δεν θεωρώ λειτουργικό το να συντηρούμε τέτοιες στερεοτυπικές αντιλήψεις. Προφάνως η νοοτροπία μιας κλειστής κοινωνίας είναι πιο συντηρητική, αλλά το να κυκλοφορεί κανείς μόνος του, δεν είναι συνώνυμο του "θέλω να κάνω γνωριμιές"!

  13. #8863
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Είμαι εντελώς χάλια, κλαίω σαν μωρό και θέλω να μου κάνω κακό...θέλω να μιλήσω σε κάποιον, υπάρχει κανείς; Δεν την παλεύω καθόλου αυτή τη στιγμή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #8864
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Γιατί να κάνεις κακό στον εαυτό σου; Τι σου έκανες;

  15. #8865
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Γιατί να κάνεις κακό στον εαυτό σου; Τι σου έκανες;
    Είχα σήμερα ραντεβού με την ψυχολόγο μου αλλά με πήρε ο ύπνος και το έχασα και τώρα πρέπει να περιμένω ως αύριο και δεν αντέχω, είμαι χάλια και φοβάμαι πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •