Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 59
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 59 of 837 FirstFirst ... 949575859606169109159559 ... LastLast
Results 871 to 885 of 12551
  1. #871
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε θυμαμαι να ειχε συμβει αλλο σκηνικο και να τσακωθηκε με κανεναν προσφατα. αλλα τεσπα δεν εχει και τοση σημασια, δε μπορουμε να αναγκασουμε τους χρηστες να γραφουν με το ζορι. οποτε τ'αφηνουμε να παει στο καλο.

  2. #872
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Κουρασμένος ψυχικά και σωματικά. Νιώθω ότι δε φτάνουν όσες μέρες και να μου δώσουν για να ξεκουραστώ. Εκτός αν εξαφανιζόμουν σε κανένα βουνό χωρίς ίχνη ανθρώπινης παρουσίας ή δραστηριότητας, χωρίς αυτοκίνητα ή πολυκατοικίες σε ακτίνα 10 χιλιομέτρων τουλάχιστον.

  3. #873
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε θυμαμαι να ειχε συμβει αλλο σκηνικο και να τσακωθηκε με κανεναν προσφατα. αλλα τεσπα δεν εχει και τοση σημασια, δε μπορουμε να αναγκασουμε τους χρηστες να γραφουν με το ζορι. οποτε τ'αφηνουμε να παει στο καλο.
    μπα, δεν πρέπει να πέφτεις έξω εσύ για να το λες και για την void! Το θέμα είναι ότι μερικές χρήστριες
    δεν μπορούν να δεχτούν ότι " η άμυνα και για τον υπερευαίσθητο είναι η επίθεση " και με κατηγορούν
    συλλήβδην.. Άστα έχω μπει σε διαδικασία αυτοκριτικής!

  4. #874
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    για τη RainAndWind πηγαινε αυτο, η void ακομα στο φορουμ ειναι, λολ.

  5. #875
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ενταξυ ρε παιδια η μαρκελα ειναι λιγο τσαουσο,αλλα δεν νομισω να θελησε να διωξει κανεναν,εξαλλου μεσα απο αυτο εχει δειξει και καποιες ευαισθησιες αν δειτε απαντησεις της γενικοτερα σε καποια θεματα
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  6. #876
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται κάποιος να διώχνει έναν άλλον χρήστη από ένα φόρουμ. Της κόλλησε κανένα πιστόλι στον κρόταφο και απείλησε να τη σκοτώσει αν ξανασυμμετείχε; Χίλιους δυο λόγους έχει κανείς για να μην μπαίνει. Το ότι προηγήθηκε καβγάς έχει μόνο χρονική σχέση, όχι αιτιολογική. Μη βιάζεστε να βγάλετε πορίσματα και να προσβάλλετε.

  7. #877
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    ενταξυ ρε παιδια η μαρκελα ειναι λιγο τσαουσο,αλλα δεν νομισω να θελησε να διωξει κανεναν,εξαλλου μεσα απο αυτο εχει δειξει και καποιες ευαισθησιες αν δειτε απαντησεις της γενικοτερα σε καποια θεματα
    ..μετά την αυτοκριτική, θα μπορέσω να δώσω λεπτομερείς απαντήσεις! Είναι αυτό που λέει ο ΚΕΝΟ,
    ότι δηλ. κάποιοι για τους λόγους τους δεν σε πάνε ρε παιδί μου! Γι' αυτό και σου βγάζουν διάφορα
    που μετά μεταφράζονται "επιθέσεις" και δεν ξέρω και γω τί άλλα... Εγώ πάντως εξακολουθώ να εμπνέομαι!

  8. #878
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    οταν το δαχτυλο δειχνει το φεγγαρι, μερικοι (που το φεγγαρι τους ξεβολευει) μιλανε για το δαχτυλο...

  9. #879
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Πρησμενος και τσιτα , προσπαθω να με καλμαρω αλλα δε το πετυχαινω συχνα τωρα τελευταια .

  10. #880
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οταν το δαχτυλο δειχνει το φεγγαρι, μερικοι (που το φεγγαρι τους ξεβολευει) μιλανε για το δαχτυλο...
    δεν μας εξηγείς όμως για ποιανού το δάχτυλο μιλάς.
    Αν μιλάς για το δικό σου είναι σίγουρο πως θα το σκεφτώ πολύ για να κοιτάξω
    προς την κατεύθυνση του φεγγαριού ακόμα και με πανσέληνο, που την λατρεύω!
    Τί μου θύμισες τώρα!!!!!!!!!!!!!!!
    Δεν συνηθίζω να δείχνω τίποτα γενικά με τα δάχτυλα κι όταν βλέπω
    άλλους να το κάνουν το βρίσκω φασιστικό. Μόνο στο βρέφος, το ανηψάκι μου,
    που αρχίζει τώρα να παρατηρεί πραγματάκια χρησιμοποιώ το δάχτυλο
    για να δείξω κάτι κι αυτό πάλι, πολύ διακριτικά.
    Το παραβλέπω ωστόσο ρεμεντάκι μου, γιατί έχουμε καιρό να τα πούμε τα δυό μας!
    Αισθάνομαι τώρα ειλικρινά και χωρίς πλάκα να μούχεις λείψει ρε παιδί!!!!!
    ..μπράβο μούδωσες έμπνευση για "Το θέμα Της Ημέρας"!!!
    Τώρα λοιπόν που ολοκλήρωσα μια ακόμα αυτοκριτική κι είμαι έτοιμη να δώσω
    απαντήσεις, θα εξηγήσω, πότε και γιατί κάποιος, που δεν είναι επιθετικός
    αναγκάζεται να γίνει............. θάθελα φιλαράκι να συμμετέχεις. Κακίες δεν κρατάμε!

  11. #881
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Απελπισμένος πάλι από την κωλο-οικογένεια με την οποία μου έμελλε να μπλέξω. Αδερφός να σου πετύχει, ε; Να υπονοεί ότι είμαι ανεύθυνος και να αποκαλεί τη μάνα μου ψεύτρα. Αχάριστος που της επιβάλλει να φιλοξενεί τη φιλενάδα του σπίτι. Τέλος πάντων, μη συνεχίσω, γιατί τα εν οίκω μη εν δήμω. Πολλές φορές νιώθω ότι θέλω να τον σκοτώσω!

  12. #882
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Απελπισμένος πάλι από την κωλο-οικογένεια με την οποία μου έμελλε να μπλέξω. Αδερφός να σου πετύχει, ε; Να υπονοεί ότι είμαι ανεύθυνος και να αποκαλεί τη μάνα μου ψεύτρα. Αχάριστος που της επιβάλλει να φιλοξενεί τη φιλενάδα του σπίτι. Τέλος πάντων, μη συνεχίσω, γιατί τα εν οίκω μη εν δήμω. Πολλές φορές νιώθω ότι θέλω να τον σκοτώσω!
    sheldon μου μήπως κι η μαμά σου δεν του έβαλε ποτέ όρια, μ' αποτέλεσμα να συμπεριφέρεται έτσι εις βάρος όλων?
    Δεν την κατηγορώ την γυναίκα, αλλά αν ισχύει, πολλές φορές ξέρεις, κάνουμε λάθη, επειδή δεν γνωρίζουμε τι άλλο θα
    μπορούσαμε να κάνουμε για το καλύτερο!

  13. #883
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Ναι, έχεις δίκιο σ' αυτό. Είναι γεγονός ότι η μάνα μου τον καλόμαθε και τον είχε στα ώπα-ώπα. Η ίδια φυσικά δεν παραδέχεται τίποτα και τα ρίχνει στον πατέρα μου που δήθεν παρενέβαινε και δεν την άφηνε να τον αναθρέψει σωστά, αλλά βλέπω ιδίοις όμμασι πως τον περιποιείται και υποχωρεί στα θέλω του, ακόμα και τώρα που τριαντάρισε. Και όταν δώσεις σε κάποιον αέρα, άντε μετά να του τον πάρεις πίσω.

  14. #884
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Ναι, έχεις δίκιο σ' αυτό. Είναι γεγονός ότι η μάνα μου τον καλόμαθε και τον είχε στα ώπα-ώπα. Η ίδια φυσικά δεν παραδέχεται τίποτα και τα ρίχνει στον πατέρα μου που δήθεν παρενέβαινε και δεν την άφηνε να τον αναθρέψει σωστά, αλλά βλέπω ιδίοις όμμασι πως τον περιποιείται και υποχωρεί στα θέλω του, ακόμα και τώρα που τριαντάρισε. Και όταν δώσεις σε κάποιον αέρα, άντε μετά να του τον πάρεις πίσω.
    ..μη το λες αυτό! Ποτέ ειλικρινά στο λέω δεν είν' αργά! Έχουμε περιστατικό στην οικογένεια, που η μητέρα "τράβηξε" του τριαντάρη γιού το χαλί κάτω απ' τα πόδια και να δεις για πότε μαζεύτηκε ο νεαρός στην συνέχεια.
    Όχι δηλ. να τάχει όλα, την στιγμή που θάπρεπε να μένει μόνος του(οικονομική κρίση θα μου πεις οκ!) και να κάνει και τα δικά του. Μωρέ ΟΡΙΑ!!! Αλλά ποιός μας τα μαθαίνει τα ρημάδια?

  15. #885
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Δεν ξέρω, πάντως εκείνη δε φαίνεται να μπορεί να του επιβληθεί. Από τη μια, στο χαρακτήρα αδύναμη και δοτική ελλείψει δυναμισμού, κάτι που δυστυχώς το κληρονόμησα κι εγώ, από την άλλη αυτός ατσαλόκαρφο και τρομερά αυθάδης. Όταν της δίνω καμιά ακραία ιδέα για το πως να τον μεταχειριστεί, γερνάει και λέει "μα παιδί μου είναι". Ε, τι να σου πω τότε, άντε λούσου τον. Να αγιάσει το χέρι εκείνης της μάνας που τράβηξε το χαλί και έβαλε το νερό στο αυλάκι.
    Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο σ' αυτό. Θα έπρεπε να το αναγνωρίζει που του παρέχει δωρεάν στέγη, οικιακή και επαγγελματική. Άλλοι πληρώνουν ενοίκιο στη θέση του, γιατί αυτός να το παίρνει δεδομένο; Δεν το κατάλαβα.
    Last edited by sheldon; 25-02-2012 at 13:38.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •