Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 62
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 62 of 837 FirstFirst ... 1252606162636472112162562 ... LastLast
Results 916 to 930 of 12551
  1. #916
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Επειδή είπα ότι έτσι φτιάχνει η διάθεσή μου; Σε πρόλαβα, βρήκα ήδη ένα τραγούδι του ΚΕΝΟ που με εκφράζει.

  2. #917
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Μπα, τα συναισθήματα δεν υπόκειται στον έλεγχό μας, γιατί δεν είναι σαν τις σκέψεις για να τα κατευθύνεις. Αμφιβάλλω αν μετέβαλλες από μόνη σου την ψυχική σου κατάσταση. Προφανώς κάτι μεσολάβησε, άσχετα αν δε τον θυμάσαι.

    sheldon μην το λες αυτό, γιατί σύμφωνα με την γνωσιακή, οι σκέψεις προηγούνται των συναισθημάτων ή μάλλον η σκέψη θετική ή αρνητική παράγει και το ανάλογο συναίσθημα.
    Λέει το γνωμικό του Επίκτητου: "Ταράσσει τους ανθρώπους ου τα πράγματα, αλλά τα περί των πραγμάτων δόγματα"(Δεν είναι οι καταστάσεις που διαταράσσουν τους ανθρώπους, αλλά οι ερμηνείες τους γι' αυτές) που συνοψίζει την θεωρία της γνωσιακής ψυχοθεραπείας η οποία ως επιστήμη στοχεύει στη μετατροπή των μυστηρίων σε προβλήματα, γιατί αντίθετα με τα μυστήρια, τα προβλήματα επιδέχονται λύσεις.
    Τροποποιώντας λοιπόν την σκέψη μεταβάλλεις και την ψυχική σου κατάσταση.

  3. #918
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    σαν να πεταω χαρταετο. η αληθεια ειναι οτι οντως τους εχω γραψει ολους λιγο. δεν ενδιαφερθηκα περισσοτερο ουτε και γι'αυτες που θα μπορουσαμε να εχουμε κατι σοβαρο μαζι. δεν εχω χρονο για τη καλη μου, πινω μπαφους και παιζω το πουλι μου. ετσι καταντησα. θα προσπαθησω παρολαυτα να κρατησω επικοινωνια με ολες, εστειλα ηδη mail σε μια ψυχη που μιλουσα πριν τα χριστουγεννα, because I'm unable to let her go and forget her, χωρις να ξερω το λογο μαλλον επειδη ηταν οτι αξιολογοτερο και ταιριαστο ειχα βρει τελευταια (οχι δεν ειναι πρωην μην ανησυχειτε). ειναι κριμα να χαραμιζονται και τα κοριτσακια μονα λογο της παγωμαρας που μας βαλαν να ζουμε, ειδικα οταν ειναι με καλο χαρακτηρα.

  4. #919
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    ..χάλια, γιατί δεν μπορέσαμε να κάνουμε πλάκα, με τον μικρούλη μας πετώντας χαρταετό,
    γιατί ο καιρός μας τα χάλασε σήμερα!

  5. #920
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Ξυπνησα κεφατος σημερα, ειναι κακο?

  6. #921
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    ..πολύ όμορφα! Χτες βράδυ είναι τόσο ρομαντικά με τα κεριά και τις λάμπες πετρελαίου.
    Σήμερα, έξω χιονίζει κι έχω ένα σωρό δουλειές να κάνω!!

  7. #922
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Κανε αυτες που σε ευχαριστουν, για τα υπολοιπα μην εχεις τυψεις

  8. #923
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Κανε αυτες που σε ευχαριστουν, για τα υπολοιπα μην εχεις τυψεις
    Σ' ευχαριστώ πολύ.. γιατί κι ο καιρός δεν βοηθάει κι όσο σκέφτομαι ότι πλέον και τα έτοιμα φράγκα
    κάποια στιγμή κι αυτά δεν θα υπάρχουν φρενάρω και δεν θέλω να κάνω τίποτα!!!!

  9. #924
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μετανιωμενος και χαραμισμενος. περασαν και οι αποκριες για φετος (αν κι εμεις ειμαστε καρναβαλια ολο το χρονο) και δε τις χαρηκαμε. ετσι περασαν και τα χριστουγεννα χωρις να το καταλαβουμε. ετσι περνανε ολα τα χρονια. η ζωη που περνα και χανεται, αχ ματια μου. post christmas traumatic syndrome ειναι μαλλον αυτο ή σωστοτερα post life traumatic syndrome. Ελενη εκει που πας κοιτα να εισαι ευτυχισμενη, σ'αυτη τη γη η μοιρα σου ηταν γραμμενη...

  10. #925
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μετανιωμενος και χαραμισμενος. περασαν και οι αποκριες για φετος (αν κι εμεις ειμαστε καρναβαλια ολο το χρονο) και δε τις χαρηκαμε. ετσι περασαν και τα χριστουγεννα χωρις να το καταλαβουμε. ετσι περνανε ολα τα χρονια. η ζωη περνα και χανεται, να σε δω κι ας τελειωσει ο χρονος μου, αχ ματια μου. post christmas traumatic syndrome ειναι μαλλον αυτο ή μαλλον post life traumatic syndrome. Ελενη εκει που πας κοιτα να εισαι ευτυχισμενη, σ'αυτη τη γη η μοιρα σου ηταν γραμμενη...
    Καλημέρα ΚΕΝΟ μου. Γέλασα πάλι! Νάσαι καλά!! Πες το ψέματα! Κι όχι μόνο περνάνε, αλλά μια γνωστή
    χτες έλεγε "και γιατί νάρχονται άραγε"? "για να μας θυμίζουν εποχές πούχαμε και κάνα φράγκο για
    να χάλασουμε και να χαρούμε?" Ο κόσμος μες την ατέλειωτη δυστυχία!! Μωρέ καλά τον μαγκούρωσε
    ο παππούλης τον πολιτικάντη χτες στην επαρχία. Μεγάλη φάση!! Πάρτε τις μαγκούρες τώρα.

  11. #926
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    εγω αυτα τα Χριστουγεννα για πρωτη φορα ειμουν χαρουμενος

  12. #927
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Καλημέρα ΚΕΝΟ μου. Γέλασα πάλι! Νάσαι καλά!! Πες το ψέματα! Κι όχι μόνο περνάνε, αλλά μια γνωστή
    χτες έλεγε "και γιατί νάρχονται άραγε"? "για να μας θυμίζουν εποχές πούχαμε και κάνα φράγκο για
    να χάλασουμε και να χαρούμε?" Ο κόσμος μες την ατέλειωτη δυστυχία!! Μωρέ καλά τον μαγκούρωσε
    ο παππούλης τον πολιτικάντη χτες στην επαρχία. Μεγάλη φάση!! Πάρτε τις μαγκούρες τώρα.
    δε το εγραψα για αστειο ομως αυτο, ο χρονος που χανουμε δεν επιστρεφει, και το καταλαβαινουμε μονο αφου περασει. χαραμιζομαστε σε τουτη τη κωλοχωρα χωρις να ευχαριστιομαστε τιποτα, και τελικα τι μενει ? ανθρωποι με απωθημενα, ανθρωποι που δε ζησαν τιποτα, αντιθετως βασανιζονταν συνεχως, και η ζωη τους δεν εχει καμια αξια. γιαυτο παμε να παρουμε στο ταφο μας οσο περισσοτερους μπορουμε, θελω η ζημια να ειναι τρομαχτικων διαστασεων ανωτατη του Χιτλερ! αυτο βεβαια δε θα γινει, να'χαμε να λεγαμε.

  13. #928
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Ο θυμος δεν θα σε σωσει ΚΕΝΟ, ακριβως εκει πρεπει να εστιασεις αν θες να δεις καλυτερες μερες και αν δεν με πιστευεις ακου το τραγουδι χαχαχα
    http://youtu.be/gVPsT0Mx6bY

  14. #929
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ειναι μεχρι τις 3 που θα παω να κανω το ξυρισμα και το μπανιο, να ριξω λιγο παγωμενο νερο στα μουτραλακια μου, μετα νομιζω θα συνελθω. ολη αυτη η ασταθεια παντως δεν ειναι καλη. κι επιτελους φερτε πισω την RainAndWind, φευγουν οι αξιολογοι χρηστες που με καταλαβαινουν, και τι μενει ? κωλοχανειο καταντα το φορουμ, να μη μπορουμε να αρθρωσουμε σοβαρη κουβεντα.

  15. #930
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε το εγραψα για αστειο ομως αυτο, ο χρονος που χανουμε δεν επιστρεφει, και το καταλαβαινουμε μονο αφου περασει. χαραμιζομαστε σε τουτη τη κωλοχωρα χωρις να ευχαριστιομαστε τιποτα, και τελικα τι μενει ? ανθρωποι με απωθημενα, ανθρωποι που δε ζησαν τιποτα, αντιθετως βασανιζονταν συνεχως, και η ζωη τους δεν εχει καμια αξια. γιαυτο παμε να παρουμε στο ταφο μας οσο περισσοτερους μπορουμε, θελω η ζημια να ειναι τρομαχτικων διαστασεων ανωτατη του Χιτλερ! αυτο βεβαια δε θα γινει, να'χαμε να λεγαμε.
    ..ξέρεις είναι και τι αντέχει ο άλλος και τι θέλει να βλέπει μέσα σ' όλ' αυτό το μαύρο.
    Είναι τραγικό, αλλά τουλάχιστον εγώ δεν το αφήνω να με ρίξει και τελείως!
    Αυτό το "..θα πάρω σβάρνα όσους μπορώ.." ακούγεται πολύ συχνά τελευταία,
    όμως όπως το λες τίποτα δεν πρόκειται να γίνει.
    Ο ΦΟΒΟΣ ΦΥΛΑΕΙ ΤΑ ΕΡΗΜΑ.. ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΑ! που έλεγε κι η γιαγιούλα μου

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •