Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 642
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 642 of 837 FirstFirst ... 142542592632640641642643644652692742 ... LastLast
Results 9,616 to 9,630 of 12551
  1. #9616
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    40
    καλημέρα,
    νέα μέρα, όμορφη μέρα και πάμε για άλλα...
    καλώς σας βρήκα

  2. #9617
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Καλώς ήρθες Navi...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #9618
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω μια διάθεση παραίτησης και δεν ξέρω πως να την παλέψω, ελπίζω να τα καταφέρω...
    Μάλλον θα πάρω τηλέφωνο το γιατρό μου μετά...
    Είσαι μέρες έτσι.. Καλό είναι να πάρεις τον γιατρό. Ίσως να σε επηρεάζει το γεγονός ότι είναι γιορτές... Συνήθως αυτές τις μέρες ο περισσότερος κόσμος δεν είναι καλά ψυχολογικά.

  4. #9619
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλώς ήρθες Navi...
    ευχαριστώ
    μου φαίνονται πολύ ενδιαφέρουσες οι συζητήσεις σας

  5. #9620
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    40
    Το βασικό αγαπητοί μου είναι να μπορείς keep on going,
    Τι προάλλες δοκίμασα κάτι καινούργιο για εμένα, πήγα στο ιππόλυσις, αν έχετε ακούσει είναι μια μέθοδος θεραπείας με άλογα,
    μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον αν και νόμιζα ότι δεν κουβαλάω πίσω μου πράγματα.
    Τελικά κάπως αλλιώς ήταν και από τότε έχω αρχίσει μια διαδικασία όπου σταματώ κάθε προσπάθεια προς τα έξω και γυρνάω μέσα μου και κλείνω τους ανοιχτούς λογαριασμούς μου ακόμα μια φορά.
    Πάντως πιστέψτε με αποδίδει...
    καλή σας μέρα

  6. #9621
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Είσαι μέρες έτσι.. Καλό είναι να πάρεις τον γιατρό. Ίσως να σε επηρεάζει το γεγονός ότι είναι γιορτές... Συνήθως αυτές τις μέρες ο περισσότερος κόσμος δεν είναι καλά ψυχολογικά.
    Δεν ξέρω, είμαι μπερδεμένη... Πέρασα και καλά, δεν μπορώ να πω, αλλά ταυτόχρονα νιώθω λίγο περίεργα και κάπως αγχωμένη για να είναι όλα τέλεια, πράγμα ανέφικτο που ίσως αυτό να με φθείρει... Ακόμα και το να ετοιμαστώ για να βγω με αγχώνει ως ένα βαθμό ενώ δεν είναι κάτι σπουδαίο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #9622
    george1520
    Guest
    Γιατί είναι ανέφικτο να είναι όλα καλα; επειδή έμαθες να μην είναι;

  8. #9623
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γιατί είναι ανέφικτο να είναι όλα καλα; επειδή έμαθες να μην είναι;
    Άλλο καλά κι άλλο τέλεια... Καλά μπορούν να είναι, τέλεια όμως λίγο δύσκολο γιατί δεν είμαι ρομπότ που εκτελεί εντολές με ακρίβεια αλλά άνθρωπος με αδυναμίες και δεν μπορώ να καταφέρω για παράδειγμα να μην υπάρχει κόκκος σκόνης πουθενά ή ούτε ένα πράγμα που να μην είναι στη θέση του... Εδώ να διευκρινίσω ότι αν είχα ένα ρομπότ αυτές θα ήταν δικές μου εντολές, το λέω για να μην δημιουργηθεί η εντύπωση ότι κάποιος άλλος μου δίνει τέτοιες εντολές και δεν μπορώ να τις φέρω εις πέρας...
    Έχω ακόμα κάποια κατάλοιπα ψυχαναγκασμών...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9624
    george1520
    Guest
    Δηλαδή για να είναι κάποιος καλά πρέπει όλα να είναι τέλεια ή να λειτουργεί σαν ρομπότ; Δεν πάει έτσι. Απλά έμαθες να μην είσαι καλά και όταν είσαι αναρωτιέσαι αν είσαι και πότε θα σταματήσεις να είσαι..
    όσο αφορά αυτό με την καθαριότητα.. Το έχει η μάνα μου. Σε υπερβολικό βαθμό. Το συζητησα με την ψυχολόγο. Μου είπε ότι οι άνθρωποι που δεν μπορούν να βάλουν σε μια τάξη την ζωή τους θέλουν να έχουν καθαρο και τακτοποιημενο περιβάλλον.. Δεν ξέρω αν ισχύει γιατί εμένα τώρα στο δωμάτιο μου είναι σαν και έπεσε βόμβα.. Και η ζωή μου σίγουρα δεν είναι σε τάξη.

    Σου λέω όμως για αυτούς που είναι υπερβολικοί με την καθαριότητα.

  10. #9625
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Κ γω αυτο αισθάνομαι. Ότι για να ειμαι καλα πρεπει νσ μαι ρομποτ

  11. #9626
    george1520
    Guest
    Ρομπότ νιώθεις όταν ΠΡΕΠΕΙ να είσαι καλά..
    Τι χρειάζεται ένας άνθρωπος για να είναι καλά;

  12. #9627
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δηλαδή για να είναι κάποιος καλά πρέπει όλα να είναι τέλεια ή να λειτουργεί σαν ρομπότ; Δεν πάει έτσι. Απλά έμαθες να μην είσαι καλά και όταν είσαι αναρωτιέσαι αν είσαι και πότε θα σταματήσεις να είσαι..
    όσο αφορά αυτό με την καθαριότητα.. Το έχει η μάνα μου. Σε υπερβολικό βαθμό. Το συζητησα με την ψυχολόγο. Μου είπε ότι οι άνθρωποι που δεν μπορούν να βάλουν σε μια τάξη την ζωή τους θέλουν να έχουν καθαρο και τακτοποιημενο περιβάλλον.. Δεν ξέρω αν ισχύει γιατί εμένα τώρα στο δωμάτιο μου είναι σαν και έπεσε βόμβα.. Και η ζωή μου σίγουρα δεν είναι σε τάξη.

    Σου λέω όμως για αυτούς που είναι υπερβολικοί με την καθαριότητα.
    Το χρειάζομαι κάποια πράγματα να είναι τέλεια μέσα σ' αυτά κι εγώ, για παράδειγμα με ενοχλεί πολύ αν ιδρώσω και παλιότερα που μ' έχανες που με έβρισκες στο μπάνιο να πλένομαι... Ε, μάλλον όπως είπα μου έχουν μείνει κάποια κατάλοιπα και αν είναι να έρθει κόσμος σπίτι ή να πάω εγώ κάπου θέλω να είμαι πεντακάθαρη με αποτέλεσμα πάλι μερικές φορές να κάνω όπως τότε... Ή να είμαι μακιγιαρισμένη ώστε να μην φαίνεται καμιά ατέλεια κι αυτό μερικές φορές με δυσκολεύει, ίσως να φαίνεται απλό αλλά για μένα δεν είναι, δεν ξέρω τον λόγο αλλά δεν είναι... Επίσης αν είναι να έρθει κόσμος στο σπίτι και δεν νιώθω καλά ψυχολογικά πιέζομαι για να μην φανεί κι αυτό επίσης είναι αρκετά δύσκολο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #9628
    george1520
    Guest
    Να είσαι τέλεια σε όλα δηλαδή. Και για πες μου... Είναι ευτυχισμένος ένας άνθρωπος που θέλει να είναι τέλειος σε όλα;

  14. #9629
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να είσαι τέλεια σε όλα δηλαδή. Και για πες μου... Είναι ευτυχισμένος ένας άνθρωπος που θέλει να είναι τέλειος σε όλα;
    Δεν ξέρω... Μάλλον όχι... Θα το πω στο γιατρό απ' την καινούρια χρονιά που θα ξαναπάω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #9630
    george1520
    Guest
    Τι περιμένεις από το γιατρό να σου πει; οι γιατροί δεν είναι θεοί, ούτε νεράιδες που θα σου αλλάξουν την ζωή με το ραβδί τους. Εσυ τι κάνεις; Αποδέχτηκες την ζωή που ζεις. Δεν σαρεσει αλλά λες οκ, αυτή ζω και δεν κάνεις τίποτα να αλλάξει. Κανενας άνθρωπος δεν είναι ενδιαφέρον όταν όλα όσα κάνει είναι τέλεια.. Πόσο μάλλον ένας άνθρωπος που προσπαθεί να είναι τέλειος σε όλα. Και όχι για να είναι αυτός καλά αλλά για να ευχαριστήσει τους άλλους. Πιστεύεις ότι κάποιος θα σε απορρίψει όταν κάτι δεν είναι όπως πρέπει και κάπου εκεί σταματάς να ζεις.. Αν δεν θες η ζωή σου να ειναι σαν ρομπότ.. Τότε σταματά να είσαι. Αλλιώς μη παραπονιεσαι..

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •