Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 773
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 773 of 837 FirstFirst ... 273673723763771772773774775783823 ... LastLast
Results 11,581 to 11,595 of 12551
  1. #11581
    hlias1988
    Guest
    και εγω εχω παραιτηθει απο την ζωη....
    δεν με νοιαζει τιποτα... με νοιαζει μονο να εχω τα προς το ζην...
    δεν με νοιαζει το μελλον μου... μαλλον εχω βολευτει...
    ολοι προχωρουν... με βλεπουν και αλλαζουν δρομο... τι να πεις κανεις απο εκει και περα... το μονο που εχω ειναι ο ευατος μου... του δινω δυναμη και κουραγιο...

    μπορει η ζωη μου να ορθωποδησει?
    μπορουν οι ζωες μας να φτιαξουν και να ειναι οπως ηταν παλια?

  2. #11582
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Χαιρομαι οταν βλεπω ανθρωπους να εχουν ζωντανη την πιστη τους , ειναι μεγαλο οπλο η πιστη σε δυσκολους καιρους , ακομα κι αν το αντικειμενο της πιστης τους δεν ειναι πραματικο.....αν κι εγω διαβαζω πατερικα βιβλια απο το 1982 .....τωρα δεν διαβαζω τιποτα , αφου εχω χασει την ικανοτητα συγκεντρωσης λογω κτθλψης , απο το 2008 ....
    Εγώ διαβάζω κάθε μέρα λίγο από την Καινή διαθήκη... Την βοήθεια του Θεου την βιώνεις μέσα σου και μόνο εσυ μέσα σου την νιώθεις... Είναι ένα μυστήριο...

  3. #11583
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Εγώ διαβάζω κάθε μέρα λίγο από την Καινή διαθήκη... Την βοήθεια του Θεου την βιώνεις μέσα σου και μόνο εσυ μέσα σου την νιώθεις... Είναι ένα μυστήριο...
    αναρωτιεμαι αν ημουν "καποιος" θα ασχολιωμουν με τον θεο? αμα ειχα λεφτα γκομενες κοινωνικη θεση κτλ. θα ασχολιωμουν με τον θεο? δεν ξερω...
    το λεω γιατι σε περιοδους κρισης εκει βασιζομαι... ας ολα απο εξω πανε χαλια... οικονομικα, φιλιες, προβληματα οικογενειακα κτλ...

  4. #11584
    Δεν ξέρω να απαντήσω στο τι θα έκανες

  5. #11585
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    αναρωτιεμαι αν ημουν "καποιος" θα ασχολιωμουν με τον θεο? αμα ειχα λεφτα γκομενες κοινωνικη θεση κτλ. θα ασχολιωμουν με τον θεο? δεν ξερω...
    το λεω γιατι σε περιοδους κρισης εκει βασιζομαι... ας ολα απο εξω πανε χαλια... οικονομικα, φιλιες, προβληματα οικογενειακα κτλ...
    Δεν παει ετσι ........ δεν πιστευεις επειδη σε ' βολευει ' ......... πιστευεις επειδη σου βγαινει .......
    Last edited by Macgyver; 05-11-2020 at 11:34.

  6. #11586
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Εγώ διαβάζω κάθε μέρα λίγο από την Καινή διαθήκη... Την βοήθεια του Θεου την βιώνεις μέσα σου και μόνο εσυ μέσα σου την νιώθεις... Είναι ένα μυστήριο...

    Πραματικα , ειναι ενα μεγαλο μυστηριο η πιστη σε μια ανωτερη δυναμη , και την εχουν ολοι οι ανθρωποι ανεξαρτητως θρησκειας .... κατ εμε καλως κανεις και διαβαζεις καθε μερα την Καινη Διαθηκη , εχει μεγαλες αληθειες μεσα ...... και πολλη σοφια .....

  7. #11587
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    σαν ( ; ) τίποτα να μην έχει πια σημασία.
    σαν όλα να είναι μια μίζερη επανάληψη.

  8. #11588
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Αγχωμένη... Η μαμά μου κάνει δουλειές απ' το πρωί κι είναι μες τα νεύρα κι όλο φωνάζει, δεν μπορώ άλλο... Κυρίως επειδή οι γάτες μου δεν κάθονται ήσυχες και την ενοχλούν... Ευτυχώς σε λίγο τελειώνει νομίζω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #11589
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αγχωμένη... Η μαμά μου κάνει δουλειές απ' το πρωί κι είναι μες τα νεύρα κι όλο φωνάζει, δεν μπορώ άλλο... Κυρίως επειδή οι γάτες μου δεν κάθονται ήσυχες και την ενοχλούν... Ευτυχώς σε λίγο τελειώνει νομίζω...
    Καλυτερα εισαι Κυκνε ?

  10. #11590
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλυτερα εισαι Κυκνε ?
    Λίγο καλύτερα, σ' ευχαριστώ... Ηρέμησαν τα πράγματα τώρα οπότε ηρέμησα κι εγώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #11591
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Άκουσα ότι θα σας κλείσουν μέσα πάλι (καραντίνα).. Πως είναι η ψυχολογία σας; Φοράτε και εσείς μάσκα παντού?

  12. #11592
    Ναι θα μας κλείσουν...το καλό είναι ότι μενω επαρχία και βλέπω φυση... Μένεις σε πολη?

  13. #11593
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Ναι θα μας κλείσουν...το καλό είναι ότι μενω επαρχία και βλέπω φυση... Μένεις σε πολη?
    Μένω Κύπρο..

  14. #11594
    Εκεί πως είναι τα πραγματα? Έχετε πολλα κρουσματα?

  15. #11595
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Εκεί πως είναι τα πραγματα? Έχετε πολλα κρουσματα?
    Κι εδώ είναι χαμός όπως και εσάς απλά εμας το καθυστερούν.. Θα μας κλείσουν σίγουρα κάποια στιγμή. Δεν ξέρω αν η οικονομία μας αντέχει και δεύτερη καραντίνα.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •