Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 109
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 109 of 837 FirstFirst ... 95999107108109110111119159209609 ... LastLast
Results 1,621 to 1,635 of 12551
  1. #1621
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Απλά για τα πρακτικά μου είπε τελικά ότι δεν μπορεί σήμερα. Ασφαλώς μου μπήκαν ψύλλοι μιας και έχω γίνει καχύποπτο άτομο μετά από όλη την απόρριψη που έχω φάει ίσαμε τώρα, αλλά το εξακρίβωσα. Το νόημα της φράσης ότι "ο Θεός δεν παίζει ζάρια"
    είναι ότι ζούμε σε σύμπαν ντετερμινιστικό όπου τα πάντα διέπονται από μια συνάρτηση αιτιότητας. Πρόκειται για μια θεωρία της φυσικής που με εξιτάρει και υποστηρίζει ότι με άρτια γνώση των αρχικών συνθηκών σε ένα κλειστό σύστημα μπορούμε να προβλέψουμε με ακρίβεια την τροπή των πραγμάτων, δηλαδή δεν επικρατεί χάος. Ακόμα και στις ανθρώπινες συμπεριφορές ισχύει, μόνο που το κεφάλι του άλλου είναι ένα μαύρο κουτί, γι' αυτό και μας φαίνονται απρόβλεπτες.
    Κατά τ' άλλα, είμαι άθεος και η αναφορά στα θεία γίνεται εντελώς ποιητικά και καταχρηστικά.
    Ξέρεις... κανένας δε μου έμαθε να πιστευω στο Θεό, ούτε οι γονείς μου, ούτε στο σχολείο, μόνη μου άρχισα από μικρή ηλικία γιατί είδα κάποια πράγματα κ με έκαναν να πιστέψω. Δικαίωμά σου να είσαι άθεος, εύχομαι πάντως όλα να σου έρθουν όπως θες, είτε είναι βοήθεια κάποιου Θεού είτε ανθρώπινη. Έχω φάει πολύ συναισθηματική απόρριψη στη ζωή μου, φιλική κ ερωτική αλλά τουλαχιστον εγώ νιώθω ότι σε κάθε περίπτωση έκανα ότι μπορούσα κ θεωρούσα σωστό. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο κ ίσως αν θες να μάθουμε κάτι από αυτό...

  2. #1622
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή νιώθω μεγάλη απογοήτευση κ απόγνωση. Θέμα οικονομικό, από τη πρωινή δουλειά έχουν δυόμιση μήνες να με πληρώσουν, τα έξοδα μου έχουν φτάσει στα ύψη κ από την απογευματινή δουλειά, δεν είναι άμεση η πληρωμή, με μπόνους! Τι να κάνω? ¨ωρες ωρες λεω αφου δεν εχω τι να κάνουμε αλλά όταν πιέζομαι, τρελαίνομαι... Να βρω κ μια τρίτη σκέφτομαι για τα Σ/Κ που κάθομαι! Μας κατέστρεψαν οι αλήτες κ κάποιοι μεγαλύτεροι αλήτες το εκμεταλλεύνται αυτό!

  3. #1623
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Καλημέρα... Είναι παρα πολλές οι φορές που το λέω κι εγώ... πόσο μόνη νιώθω, όταν γυρίζω σπίτι κάθομαι κ κλαίω για ώρες γιατί σκέφτομαι ότι από το καλοκαίρι έχουν έρθει όλα τούμπα στη ζωή μου κ προσπαθώ, ειλικρινά προσπαθώ να βρω κάτι να χαρώ. Παιδιά... Είμαστε πολλοί που νιώθουμε έτσι, τι γίνεται? ΓΙατί μας κανουν να νιώθουμε έτσι? Τι δε κάνουμε σωστά? Είμαστε πολύ ευαίσθητοι? Πολλες φορές θέλω να ουρλιάξω στ αυτιά κάποιων! Αλήθεια, το φαντάζομαι να ουρλιάζω κ να πετάγονται όλες οι φλέβες στο λαιμό μου... μέχρι να κλείσει η φωνή μου! Θέλω έναν άνθρωπο για μενα, να με σκέφτεται... Καθε μέρα μπαίνω στο forum γιατι νιώθω καλά όταν μιλάω με κάποια άτομα, ασχολούνται με κάποιο πρόβλημα χωρίς να έχουν κάτι να κερδίσουν, αφού δε με γνωρίζουν, δεν είναι τέλειο αυτό?!
    γεια σου Βικακυ μουπως εισαι? οντως ειναι τελειο..αλλα ακομα πιο τελειο(με την ακριβη εννοια του ορου)θα ηταν να εδιναν ολοι ανιδιοτελως χωρις να απαιτουν(η' να εχουν ως''κινητρο'' το να)λαβουν..που πηγε η αγαπη ρε???το ενδιαφερον??η ανθρωπια???ρεεεεε ας γυρισουμε λιγο να κοιταξουμε γυρω μας!!!να δουμε ποιοι μας χρειαζονται!!
    (soulmatesNeverDie!!!)

  4. #1624
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    καλημέρα πρίνσεςς ,πως κοιμήθηκες κ πως ξύπνησες πες μου?που ταξιδεύουμε σήμερα???

  5. #1625
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    καλημέρα πρίνσεςς ,πως κοιμήθηκες κ πως ξύπνησες πες μου?που ταξιδεύουμε σήμερα???
    καλημερα Ηλιαννακι μου γλυκο,καλα κοιμηθηκα ,καλα ξυπνησα(αν κ νυσταζω πολυ γιατι σηκωθηκα παλι απο τις5.30) αλλα καλα ειμαι.Εσυ κοριτσακι μου??τι νεα?τι εγινε,βαρεθηκες την Καραιβικη??παμε οοοοπου τραβαει η ψυχη σου(μονο να ενημερωσουμε κ το υπολοιπο πληρωμα:P)
    (soulmatesNeverDie!!!)

  6. #1626
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    γεια σου Βικακυ μουπως εισαι? οντως ειναι τελειο..αλλα ακομα πιο τελειο(με την ακριβη εννοια του ορου)θα ηταν να εδιναν ολοι ανιδιοτελως χωρις να απαιτουν(η' να εχουν ως''κινητρο'' το να)λαβουν..που πηγε η αγαπη ρε???το ενδιαφερον??η ανθρωπια???ρεεεεε ας γυρισουμε λιγο να κοιταξουμε γυρω μας!!!να δουμε ποιοι μας χρειαζονται!!
    Καλησπέρα Princess μου!!! Δεν είμαι κ στα πολύ πάνω μου!... Το μόνο καλό ότι έχω την υγεία μου. Έχεις δίκιο, το καλυτερο θα ήταν να δίνουν ανιδιοτελώς... Αυτό ακριβώς σημαίνει αγάπη, να δίνεις χωρίς να έχεις όφελος κ να μη περιμένεις κάτι. Τι αθλιότητα υπάρχει...

  7. #1627
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    κοριτσια καλημερα βλεπω αλλαγη προορισμου εγω προτεινω να μην παμε μακρια αλλα να μεινουμε Ελλαδα και να παμε στην ομορφοτερη παραλια


    και μια εικονα απο το ηλιοβασιλεμα εκει

  8. #1628
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Καλησπέρα Princess μου!!! Δεν είμαι κ στα πολύ πάνω μου!... Το μόνο καλό ότι έχω την υγεία μου. Έχεις δίκιο, το καλυτερο θα ήταν να δίνουν ανιδιοτελώς... Αυτό ακριβώς σημαίνει αγάπη, να δίνεις χωρίς να έχεις όφελος κ να μη περιμένεις κάτι. Τι αθλιότητα υπάρχει...
    απο αθλιοτητα αλλο τιποτα..κ ρε να παρει αυτο που με κανει εξαλλη ειναι οτι κανεις δεν νοιαζεται,ολοι το προσπερνουν ετσι αυτο,λες κ ειναι κατι το φυσιολογικο..ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕ!!!!! διαβασα το πιο κατω ποστ σου(για τα οικονομικα κλπ),ασε,καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις..σε τι σημειο μας εφτασαν ?!?ξερω πως θα ακουστει γραφικο,αλλα η υγεια ειναι πανω απο ολα..μπορει να τη θεωρουμε δεδομενη αλλα πραγματικα δεν ειναι..(κ στο λεω εκ πειρας..)την υγεια μας να εχουμε κ ολα τα αλλα παλευονται..
    (soulmatesNeverDie!!!)

  9. #1629
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    κοριτσια καλημερα βλεπω αλλαγη προορισμου εγω προτεινω να μην παμε μακρια αλλα να μεινουμε Ελλαδα και να παμε στην ομορφοτερη παραλια


    και μια εικονα απο το ηλιοβασιλεμα εκει
    ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ-ΤΡΟΜΕΡΟ-ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ????????
    (soulmatesNeverDie!!!)

  10. #1630
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ-ΤΡΟΜΕΡΟ-ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ????????
    στην Ζακυνθο

  11. #1631
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    στην Ζακυνθο

    Ελα μαλαματακι ετοιμασου,σημερα γυριζουμε Ελλαδα
    (soulmatesNeverDie!!!)

  12. #1632
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    μέσα για μέσα είμαι !!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #1633
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    αντε ωραια φυγαμε για Ζακυνθο

  14. #1634
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826

    και μια πιο κοντινη εικονα

  15. #1635
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post

    και μια πιο κοντινη εικονα
    εκει θα μένουμε χχχχχαχααχχαααχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχ κ μετα θα βρούμε ποιος θα μας δειξει τα κατατόπια

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •