Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 560
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 560 of 837 FirstFirst ... 60460510550558559560561562570610660 ... LastLast
Results 8,386 to 8,400 of 12551
  1. #8386
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    8
    σωστα για να ειμαι εδω νιωθω μαλλον θα ελεγα απαισια...οτι ολα γυρω μου καταστρεφονται...δυαλιοντα� � και δεν ξερω τι να κανω για να μπορεσω να ξεφυγω να βρω κατι που θα με βοηθησει να ανεβω ψυχολογικα και να με κανει να ειμαι λιγο ευτιχισμενη

  2. #8387
    Quote Originally Posted by βασιαα View Post
    σωστα για να ειμαι εδω νιωθω μαλλον θα ελεγα απαισια...οτι ολα γυρω μου καταστρεφονται...δυαλιοντα� � και δεν ξερω τι να κανω για να μπορεσω να ξεφυγω να βρω κατι που θα με βοηθησει να ανεβω ψυχολογικα και να με κανει να ειμαι λιγο ευτιχισμενη


    Οκ λοιπον, κανεις κλικ στο forum βγαζει ενοτητες, πας στο Γενικα, πανω αριστερα λεει Post New thread γραφεις τιτλο και μας συστηνεσαι
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #8388
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ναι κυκνακι ειναι πολλα φαρμακα που αυτο φερνουν - υπνηλια - αλλα ταυτοχρονα βοηθουν στο να μην νιωθουμε πανικους.
    Νομιζω πρεπει να κανουμε ελεγχο στο κατα ποσο σακχαρο εχουμε, τι επιπεδο, γιατι καμια φορα δεν αποβαλλουμε τη ζαχαρη ευκολα.
    Καλημέρα cc!

    Καλά, το να κάνω έλεγχο στο σάκχαρο είναι το μόνο εύκολο ο πατέρας μου είναι διαβητικός και έχει μηχανάκι που το μετράει...το είχαμε χρησιμοποιήσει και σε μια από τις γατούλες μου που δεν ζει πια, τη Μίλλυ, γιατί κι εκείνη ήταν διαβητική κι αναγκαζόμασταν να της τρυπάμε το πατουσάκι της...

    Από διάθεση πάλι δεν είμαι ιδιαίτερα καλά, νιώθω μελαγχολία κι ανησυχία και βαριέμαι, δεν μου τραβάει τίποτα το ενδιαφέρον κι έτσι μελαγχολώ περισσότερο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #8389
    Κυκνακο μου, καμια τεχνικη αντιμετωπισης σου προτεινε η ψυχολογος ?
    Περαστικουλια... κυκνακο μουυυυ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #8390
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    καλημερα κυκνα.
    στο περιστατικο με την σοκολατα, γιατι εβαλε φωνες η μητερα σου?
    για το οτι τα γλυκα παχαινουν, για το οτι την ξοδευεις η για το οτι δεν πας να την παρεις μονη σου?

  6. #8391
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακο μου, καμια τεχνικη αντιμετωπισης σου προτεινε η ψυχολογος ?
    Περαστικουλια... κυκνακο μουυυυ.
    Μου έχει προτείνει να προσπαθώ ν' ασχολούμαι με πράγματα αλλά εγώ δεν έχω καμία διάθεση κι όσο είμαι ξύπνια υποφέρω...τώρα πρέπει να πάρω τα μεσημεριανά χάπια και με βλέπω να ξανακοιμάμαι για να μην νιώθω τίποτα...(κοιμήθηκα και το πρωί ξανά)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #8392
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα κυκνα.
    στο περιστατικο με την σοκολατα, γιατι εβαλε φωνες η μητερα σου?
    για το οτι τα γλυκα παχαινουν, για το οτι την ξοδευεις η για το οτι δεν πας να την παρεις μονη σου?
    Επειδή τα γλυκά παχαίνουν remedy...εμένα όμως δεν με νοιάζει, έχω τόσες λίγες χαρές στη ζωή μου που δεν αντέχω να στερηθώ ακόμα μία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8393
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Μελαγχολική...θέλω συνέχεια να κοιμάμαι για να μην υποφέρω, πού θα πάει αυτό;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #8394
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    χαλίεξ!.........
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  10. #8395
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Ανασφαλής κι αναποφάσιστη κι ελαφρώς πανικοβλημένη...το αναποφάσιστη το λέω γιατί δεν ξέρω αν τελικά θέλω να βγω έξω (αν βέβαια βολέψει)...έχω παρατηρήσει κι άλλες φορές ότι αρχικά σκέφτομαι να κάνω κάτι αλλά μετά μου φεύγει η διάθεση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #8396
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Αισθάνομαι χάλια, ταραγμένη, μπερδεμένη, αγχωμένη, μόνη, αγωνιώ...η ξαδέλφη μου είναι από χθες στην εντατική με πνευμονία και πυρετό, εγώ το έμαθα τώρα το πρωί κι η μαμά μου έφυγε κακήν κακώς να πάει στο σπίτι να δει τη θεία μου μήπως χρειάζεται τίποτα κι εγώ έμεινα ξαφνικά εδώ με όλα αυτά τα συναισθήματα και δεν ξέρω τι να κάνω, έμεινα ξαφνικά μόνη μου κι αυτό μου προκαλεί μεγάλο άγχος...

    Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #8397
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Πολύ αγχωμένη...σε σημείο που να είναι αβάσταχτο το άγχος, μακάρι να υπήρχε ένα χάπι που να ηρεμεί αμέσως αυτό το διάστημα της αναμονής με σκοτώνει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #8398
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πολύ αγχωμένη...σε σημείο που να είναι αβάσταχτο το άγχος, μακάρι να υπήρχε ένα χάπι που να ηρεμεί αμέσως αυτό το διάστημα της αναμονής με σκοτώνει...


    Εισαι καλυτερα ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #8399
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εισαι καλυτερα ?
    Μπα, στρεσαρίστηκα αρκετά στην σημερινή συνεδρία όπως συμβαίνει κάθε φορά που θίγω θέματα που με πληγώνουν...
    Και γενικότερα εδώ και μια βδομάδα περίπου κάνω άσχημες σκέψεις, σκέψεις θανάτου αλλά όχι με αυτοκτονία αλλά θα ήθελα να ήταν νόμιμη η ευθανασία στην Ελλάδα για να μου κάνουν κι εμένα...η ψυχολόγος μου λέει ότι θα έχανα πολλά όμορφα πράγματα, αυτά που θα έρθουν δηλαδή αλλά εγώ δεν πιστεύω ότι θ' αλλάξει η κατάσταση, νιώθω να έχω χάσει τις ελπίδες μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #8400
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μπα, στρεσαρίστηκα αρκετά στην σημερινή συνεδρία όπως συμβαίνει κάθε φορά που θίγω θέματα που με πληγώνουν...
    Και γενικότερα εδώ και μια βδομάδα περίπου κάνω άσχημες σκέψεις, σκέψεις θανάτου αλλά όχι με αυτοκτονία αλλά θα ήθελα να ήταν νόμιμη η ευθανασία στην Ελλάδα για να μου κάνουν κι εμένα...η ψυχολόγος μου λέει ότι θα έχανα πολλά όμορφα πράγματα, αυτά που θα έρθουν δηλαδή αλλά εγώ δεν πιστεύω ότι θ' αλλάξει η κατάσταση, νιώθω να έχω χάσει τις ελπίδες μου...
    Κυκνακι μου, στη σωστη ψυχο θεραπεια αναγκαστικα περναμε και παταμε τα αγκαθια μας. Ποια ειναι η διαφορα ? Οτι ο -η ψυχολογος δεν το κανει απο σαδισμο αλλά επειδη καλουμαστε να δουμε και να βιωσουμε ο,τι μας τσακισε. Ναι ειναι δυσκολο, ποναει πολυ, ωρες ωρες αφορητο αλλά το γεγονος πως οτι πουμε ειναι ακρως απορρητο, δευτερον θα ειναι εκει το ατομο ειτε κλαψουμε ειτε βγαλουμε νευρα ειτε αρνηση και δημιουργειται μια αισθηση του "μαζι" ειναι που κανει ολη την διαφορα.

    Αν πω σε καποιον αγνωστο κανω ψυχοθεραπεια λεει - ΑΧ, ΤΙ ΚΑΛΑ !!! Εκτονωνεσαι ε? Μα τι τυχερη που εισαι εσυ ?

    Ελεος. Πρωτον δεν ειναι εκτονωση αλλά θεραπεια αρα εχει πονο και λιγες φορες χαρα. Δευτερον δεν ειναι τυχη αλλά ατυχία να πληρωνεις για να τα βγαλεις περα στη ζωη με τον εαυτο και την πραγματικοτητα.

    Ειναι απλη λογικη. Οταν κανείς απο το αμεσο περιβαλλον ποτέ δεν καταφερε για τον α,β λογο να σε βοηθησει και νιωθεις να βουλιαζεις μονη και ξανα μονη και ξανα δε σου μενει παρα να δοκιμασεις και την ψυχοθεραπεια.

    Δεν παμε για να μας πουν ποσο αδικηθηκαμε ή μας εκαναν κατι κακο - παμε για να αναλαβουμε τον δικο μας εαυτο !!! Απλα με ενα χερι που δεν θα μας σπρωξει.

    Τωρα ειτε ετυχε εγω να το βλεπω θετικα, ειτε ετυχε να πεσω σε καλη τυπισσα, ειτε φταιει οτι δεν εχω κλεισει ακομα χρονο θεραπειας.
    Καταλαβα και ειδα ομως περισσοτερα απο οσα πριν πασχιζα με ανθρωπους που αγαπω.
    Βαστα γερά Κυκνε μου ομορφε.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •