Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 799
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 799 of 837 FirstFirst ... 299699749789797798799800801809 ... LastLast
Results 11,971 to 11,985 of 12551
  1. #11971
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Πρέπει να της εξηγήσεις πως δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια αντίληψη στη γη. Αλλοι άνθρωποι έχουν λίγη, άλλοι μέση, άλλοι περισσότερο και άλλοι ύψιστη. Δεν μπορούμε όλοι να αναγνωρίζουμε τα μοτίβα δηλαδή τους τρόπους σε κάτι. Και πρέπει να μάθει να χρησιμοποιεί το χάρισμα του να αναγνωρίζει τα μοτίβα τώρα που είναι νωρίς με τέτοιο τρόπο, δηλαδή παρουσιάζοντας τα που να μπορεί να το καταλάβει και αυτός που δεν μπορεί. Πες της εσύ μπορεί να δεις κάτι όταν θα πας στο λύκειο στα μαθηματικά ή στην φυσική ή στην χημεία και να αντιληφθείς το μοτίβο σε ένα λεπτό, ενώ οι υπόλοιποι να κοιτάνε το ίδιο πράγμα ακριβώς με εσένα και να μην μπορούν να το αντιληφθούν ακόμα και αν περάσει ένας μήνας ολόκληρος, γιατί το μυαλό τους δεν έχει την δυνατότητα να ανιχνεύει αυτό που ανακαλύπτεις ή καταλαβαίνεις εσύ κατευθείαν. Δεν γίνεται πες της στο λύκειο να δίνεις τις λύσεις κατευθείαν, θα πρέπει να εξηγήσεις το τρόπο για να το δούμε και εμείς και να το καταλάβουμε. Πες της αν είσαι η μοναδική που μπορείς να βρεις τη λύση σε ένα πρόβλημα στη γη, όλοι εμείς οι υπόλοιποι πως θα καταλήξουμε στο αποτέλεσμα αν δεν μπορούμε να σκεφτούμε την λύση, πως θα είμαστε βέβαιοι ότι αυτό που λες είναι σωστό για να συμφωνήσουμε μαζί σου;

    Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν ένα κοριτσάκι θα τα καταλαβαίνε αυτά σε αυτή την ηλικία, αλλά πιστεύω πως εφόσον δίνει τέτοιες απαντήσεις θα το καταλάβει.
    Πιστεύω και εγώ ότι αν βρω τα σωστά λόγια θα καταλάβει. Εντάξει κάνουμε προσπάθεια όλοι. Το τελευταίο τρίμηνο αυτό δουλεύει και με την ψυχολόγο της, εκτός από όλα τα άλλα. Ότι δηλαδή δεν είναι όλα αυτονόητα για όλους. Ούτε ότι της φαίνεται παράλογο είναι παράλογο για όλους.
    Πιστεύω ότι κάτι θα καταφέρει
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #11972
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,376
    Δεν έχω διάθεση άσε που αισθάνομαι εξάντληση!! Θέλω παρόλα αυτά να σας ευχηθώ καλή χρονιά ευτυχισμένο το 2021 να φύγει το 2020 που για πολλούς λόγους δεν ήταν και η καλύτερη χρονιά. Το 2021 να δώσει υγεία σε όλους μας σωματική και ψυχική και αγάπη, να είναι μια καλή χρονιά για όλους μας ...

  3. #11973
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι εγω δεν εχω καθολου καλη διαθεση , αλλες χρονιες τοριχνα στο αλκοολ τετοιες μερες , ομως τοχω κοψει ενα 6μηνο.....και δεν προκειται να το ξαναρχισω ...... η κτθλψη να περασει μενδιαφερει, η να εχει καποια υφεση , για ναμαι και ρεαλιστης ........ευχομαι σε ολους -ες Καλη Χρονια , πανω απ ολα υγεια , ολα ταλλα τα φτιαχνεις ....

  4. #11974
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εύχομαι σε όλες και όλους μια πολύ καλή ευχάριστη και γεμάτη υγεία χρονιά. Μια χρονιά που θα δώσει στον καθένα από εσάς την δύναμη να δουλέψετε για να καταφέρετε να εκπληρώσετε τις ανεκπλήρωτες επιθυμίες σας.

  5. #11975
    Marilou
    Guest
    Καλημερα και καλη χρονια και απο εδω!!!

    Ας κρατησουμε τα καλα βρε παιδια !Ας ανοιξουμε την καρδια μας και εγω προσωπικά στελνω τις καλυτερες ευχες μου σε ολους σας ,στις οικογενειες σας στους φιλους ,ασπονδους και μη ακομα και στους ποιο μοναχικους ,να βρουν αυτο που επιθυμουν επιτελους οποιο αν ειναι αυτο!!!

    Απο σημερα αν ειναι δυνατον να μετραμε οσο λιγοτερα προβληματα γινεται και ας γινει πραγματικοτητα και για εσας μια ευχη που μου εστειλε ενας πολυ καλος μου φιλος

    Εύχομαι, στη νέα σου Χρονιά που ξεκινάει, ο προσωπικός σου γιατρός να μείνει άνεργος, ο χρηματιστής σου να κάνει υπερωρίες και ο θεός Έρωτας να μην σε προλαβαίνει!

  6. #11976
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα και καλη χρονια και απο εδω!!!

    Ας κρατησουμε τα καλα βρε παιδια !Ας ανοιξουμε την καρδια μας και εγω προσωπικά στελνω τις καλυτερες ευχες μου σε ολους σας ,στις οικογενειες σας στους φιλους ,ασπονδους και μη ακομα και στους ποιο μοναχικους ,να βρουν αυτο που επιθυμουν επιτελους οποιο αν ειναι αυτο!!!

    Απο σημερα αν ειναι δυνατον να μετραμε οσο λιγοτερα προβληματα γινεται και ας γινει πραγματικοτητα και για εσας μια ευχη που μου εστειλε ενας πολυ καλος μου φιλος

    Εύχομαι, στη νέα σου Χρονιά που ξεκινάει, ο προσωπικός σου γιατρός να μείνει άνεργος, ο χρηματιστής σου να κάνει υπερωρίες και ο θεός Έρωτας να μην σε προλαβαίνει!
    Πολύ ωραία ευχή!
    Καλή χρονιά σε όλους μας με υγεία!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #11977
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Πολύ ωραία ευχή!
    Καλή χρονιά σε όλους μας με υγεία!
    Εξυπνη θα την ελεγα που κρυβει μεσα και απο μια δόση χιουμουρ (πολυ βασικό) ότι χρειάζεται ενας ανθρωπος για να ειναι καλα
    Καλη χρονια ρε φιλη ολα καλα!

  8. #11978
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εξυπνη θα την ελεγα που κρυβει μεσα και απο μια δόση χιουμουρ (πολυ βασικό) ότι χρειάζεται ενας ανθρωπος για να ειναι καλα
    Καλη χρονια ρε φιλη ολα καλα!
    ....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #11979
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,342
    καλή χρονιά, τον καημένο τον γιατρό...

  10. #11980
    Καλησπέρα ρε παιδιά, εγώ έχω να πω ότι ειδικά τελευταία δε βρίσκω λόγο ύπαρξης, κάτι που να με κρατάει εύθυμο.. Έχω ταχυκαρδίες εδώ κ αρκετό καιρό μέσα στη μέρα κ ειδικά πριν τον ύπνο, καθόλου διάθεση να κάνω πράγματα γενικώς όλα μια ρουτίνα κατηντησαν.. Τοξικές σκέψεις να με περιβάλλουν, να σκέφτομαι συνέχεια τι θα ήταν καλύτερα αν είχα κάνει ή αν δεν είχα κάνει κάτι.. Δεν ξέρω, κάνει reset ανά καιρούς ο εγκέφαλος αλλά θέλω μια νέα αρχή.. Όσα ζαναξ κ να πάρω, όσα αντικαταθλιπτικα δεν θα είναι αρκετά..

  11. #11981
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by theslaya500 View Post
    Καλησπέρα ρε παιδιά, εγώ έχω να πω ότι ειδικά τελευταία δε βρίσκω λόγο ύπαρξης, κάτι που να με κρατάει εύθυμο.. Έχω ταχυκαρδίες εδώ κ αρκετό καιρό μέσα στη μέρα κ ειδικά πριν τον ύπνο, καθόλου διάθεση να κάνω πράγματα γενικώς όλα μια ρουτίνα κατηντησαν.. Τοξικές σκέψεις να με περιβάλλουν, να σκέφτομαι συνέχεια τι θα ήταν καλύτερα αν είχα κάνει ή αν δεν είχα κάνει κάτι.. Δεν ξέρω, κάνει reset ανά καιρούς ο εγκέφαλος αλλά θέλω μια νέα αρχή.. Όσα ζαναξ κ να πάρω, όσα αντικαταθλιπτικα δεν θα είναι αρκετά..
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση,
    Εχεις θεματα με φαγητο? ορεξη για να σηκωνεσαι το πρωι εχεις? ειναι ερωτησεις που κανουμε παντα σε θεματα με καταθλιψη και αλλα τετοια. Βεβαια απο εδω μεσα ειναι δυσκολο να καμω επακρηβεις διαγνωση! αλλα κατι θα κανω.
    Σκοπος μου ειαι να σε βοηθησωοσο μπορω φιλε μου. Ομως δεν μπορω να κανω πολλα μεσα απο μηνυματα, ειναι αλλιως να βλεπεις καποιον στα ματια κι να τον ρωτας κι αλλιως απο εδω.
    Last edited by Aeon; 07-01-2021 at 14:42.

  12. #11982
    ρε γιωργο δεν εγκειται εκει το θεμα.. δεν παιρνω καποιο φαρμακο, αλλα αυτο που λεω ειναι οτι κ να παιρνα δεν θα ενιωθα τιποτα.. κ να ενιωθα δεν θελω να παιρνω χαπια, δεν ειναι πανακεια.. εχω θεματα με το φαγητο, συγκεκριμενα ανορεξια, οταν μου παιρνει καιρο να βγω απο το σπιτι.. οταν βγαινω συχνα σχετικα (μια φορα τη βδομαδα/τις 10 μερες) γινεται καλυτερα, αλλα ετσι κ αλλιως ειμαι ελλιποβαρης λογω υψους κ επειδη τρωω αργα.. ορεξη για να σηκωνομαι εχω πολυ καιρο να αισθανθω.. καποιες φορες με χτυπαει πολυ εντονος πονοκεφαλος αλλα συνηθως ειναι πιο ηπιος.. μου παιρνει τουλαχιστον ενα μισαωρο για να σηκωθω αβιαστα δηλαδη.. γενικα ρε φιλε ειχα αρχισει ξενη γλωσσα τον οκτωβριο αλλα μας μαντρωσανε μετα.. κ διαδικτυακα δεν ειχα ορεξη.. απο τοτε εχω να αισθανθω ενθουσιασμο για κατι.. γυμναστικη μου χουν πει να κανω, εγω βαριεμαι ομως.. κανω περπατημα οπως προειπα αλλα απο κει κ περα τιποτα.. στη σχολη μας ειχαν πει για αθλητικα δρωμενα του στυλ μπαλα, ορειβασια κλπ αλλα οταν ξανανοιξουμε με το καλο..

  13. #11983
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,342
    έχεις μιλήσει σε κάποιον γι αυτό ή μόνο εδώ;αν όχι,να το κάνεις.
    πολύ καλά έκανες και ξεκίνησες ξένη γλώσα.
    αν δεν σε εκφράζει η γυμναστική, δεν πειράζει.
    μπορείς να πάρεις βαράκια.

  14. #11984
    Quote Originally Posted by user View Post
    έχεις μιλήσει σε κάποιον γι αυτό ή μόνο εδώ;αν όχι,να το κάνεις.
    πολύ καλά έκανες και ξεκίνησες ξένη γλώσα.
    αν δεν σε εκφράζει η γυμναστική, δεν πειράζει.
    μπορείς να πάρεις βαράκια.
    Έχω μιλήσει ρε φίλε, θα πάω στη θεραπεύτρια μου αυτές τις μέρες να δω τι παίζει αλλά γενικά άγχος κ χάπια είναι οι δύο σταθερές απαντήσεις.. Από κει κ πέρα θα πάω κ σε ενδοκρινολογο να δω μπας κ οι ταχυκαρδίες μου είναι από τον υποθυροειδισμο (που δε νομίζω) κ βλέποντας κ κάνοντας.. Ξένη γλώσσα ήθελα πολύ να μάθω, γιαπωνέζικα συγκεκριμένα, αλλά δεν έκατσε, διαδικτυακά δεν τα μαθαίνω καλά.. Γυμναστική βαριέμαι την ιδέα ρε φίλε, δεν ξέρω..

  15. #11985
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,342
    να κάνεις ό,τι εξετάσεις χρειαστεί, εννοείται.
    δεν είναι κακό που δεν σου κάνει κέφι η γυμναστική. κάποια μέρα θα βρεις κίνητρο, εγώ πιστεύω.

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •