Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 331
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 331 of 837 FirstFirst ... 231281321329330331332333341381431831 ... LastLast
Results 4,951 to 4,965 of 12551
  1. #4951
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,533
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μπραβο ρε Κυκνε , δωσε του να καταλαβει . Πιστεψε το κ θα γινει .
    Ευχαριστώ αν κι είχα βοήθεια και νιώθω λίγο πιο δυνατή...Προσπαθώ... Έχω ανάγκη να το πιστέψω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #4952
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Nα το πιστεψεις Κυκνε , εισαι εξυπνο παιδι , αλλα αν δεν βαλεις λιγουλακι το χερακι σου , μην περιμενεις αποτελεσμα . εγω τραβολογιοεμαι με αυτην την καταραμανη καταθλιψη 8 χρονια . Ε , δεν το βαζω κατω , αρνουμαι . Βεβαια οταν αισθανθεις ετοιμη , τοτε ορμα . Πραγματικα το λαω , πιστεψε στον εαυτο σου , κ θα δεις μα αλλο ματι τον κσσμο . Πιστευω σε σενα , κ ας σου παρει οσο καιρο χρειαζευται .

  3. #4953
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,533
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Nα το πιστεψεις Κυκνε , εισαι εξυπνο παιδι , αλλα αν δεν βαλεις λιγουλακι το χερακι σου , μην περιμενεις αποτελεσμα . εγω τραβολογιοεμαι με αυτην την καταραμανη καταθλιψη 8 χρονια . Ε , δεν το βαζω κατω , αρνουμαι . Βεβαια οταν αισθανθεις ετοιμη , τοτε ορμα . Πραγματικα το λαω , πιστεψε στον εαυτο σου , κ θα δεις μα αλλο ματι τον κσσμο . Πιστευω σε σενα , κ ας σου παρει οσο καιρο χρειαζευται .
    Το λέω στον εαυτό μου το "όλα θα πάνε καλά" κυρίως όταν φοβάμαι αλλά χθες δεν ένιωθα φόβο αλλά δύναμη και χαίρομαι γι' αυτό...βέβαια αυτή τη στιγμή δεν νιώθω το ίδιο, νιώθω φοβισμένη και θέλω να κρυφτώ στη φωλιά μου αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα μου περάσει και τότε όλα θα πάνε και πάλι καλά...αυτό δεν είναι κάτι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4954
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Το λέω στον εαυτό μου το "όλα θα πάνε καλά" κυρίως όταν φοβάμαι αλλά χθες δεν ένιωθα φόβο αλλά δύναμη και χαίρομαι γι' αυτό...βέβαια αυτή τη στιγμή δεν νιώθω το ίδιο, νιώθω φοβισμένη και θέλω να κρυφτώ στη φωλιά μου αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα μου περάσει και τότε όλα θα πάνε και πάλι καλά...αυτό δεν είναι κάτι;
    Οπωσδηποτε ειναι κατι ., και πολυ μαλιστα . Μην ανησυχεις για τα σκαμπανεβασματα , ειναι στο προγραμμα , θα ταχεις . Και μην βαζεις προθεσμιες , θα απογοητευτης . Παραμεινε απλος παρατηρητης του εαυτου σου , δλδ μην τον τσεκαρεις συνεχεια .

  5. #4955
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    193
    Stand and fight, live by your heart.
    Always one more try
    I'm not afraid to die.
    Stand and fight ,say what you feel.
    Born with a heart of steel

  6. #4956
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    156
    πολλά είναι αυτά που με προβληματίζουν. αλλά δε θέλω να ασχοληθώ τώρα με αυτά. θέλω να ονειρευτώ. να ζήσω αυτή τη στιγμή. έξω βρέχει. μαρέσει απίστευτα η βροχή. τη λατρεύω. μαρέσει η μυρωδιά της βροχής. η μυρωδιά του βρεγμένου τσιμέντου, του βρεγμένου χώματος. ο ήχος της βροχής. ακούω τα αυτοκίνητα που περνάνε στο δρόμο και ακούγεται η βροχή στις ρόδες τους. αυτή τη στιγμή θαθελα να είμαι σε ένα σπίτι με γυάλινη οροφή. να βλέπω τη βροχή να πέφτει......
    μην ξεχνάς να είσαι άνθρωπος!!!!!!

  7. #4957
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,533
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οπωσδηποτε ειναι κατι ., και πολυ μαλιστα . Μην ανησυχεις για τα σκαμπανεβασματα , ειναι στο προγραμμα , θα ταχεις . Και μην βαζεις προθεσμιες , θα απογοητευτης . Παραμεινε απλος παρατηρητης του εαυτου σου , δλδ μην τον τσεκαρεις συνεχεια .
    Όχι, εντάξει, δεν βάζω προθεσμίες και δεν με πιέζω γιατί ξέρω ότι αυτό θα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα...
    Σήμερα πάντως δεν ξύπνησα καλά, είδα εφιάλτη τώρα το πρωί και μ' επηρέασε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #4958
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,533
    Quote Originally Posted by ΓΑΤΑ View Post
    πολλά είναι αυτά που με προβληματίζουν. αλλά δε θέλω να ασχοληθώ τώρα με αυτά. θέλω να ονειρευτώ. να ζήσω αυτή τη στιγμή. έξω βρέχει. μαρέσει απίστευτα η βροχή. τη λατρεύω. μαρέσει η μυρωδιά της βροχής. η μυρωδιά του βρεγμένου τσιμέντου, του βρεγμένου χώματος. ο ήχος της βροχής. ακούω τα αυτοκίνητα που περνάνε στο δρόμο και ακούγεται η βροχή στις ρόδες τους. αυτή τη στιγμή θαθελα να είμαι σε ένα σπίτι με γυάλινη οροφή. να βλέπω τη βροχή να πέφτει......
    Καλά κάνεις, είναι πολύ όμορφο να ονειρεύεσαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #4959
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι, εντάξει, δεν βάζω προθεσμίες και δεν με πιέζω γιατί ξέρω ότι αυτό θα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα...
    Σήμερα πάντως δεν ξύπνησα καλά, είδα εφιάλτη τώρα το πρωί και μ' επηρέασε...
    Κυκνε , τοχεις πιασει το νοημα . Καλως εχω εμπιστοσυνη σε σενα . Βλεπω κεγω εφιαλτες , μην ανησυχεις . Οταν βγεις απο αυτη την κολαση , θασαι πιο δυνατη ( οχι οτι τωρα δεν εισαι ) αλλα μαχωμεθα μια ασθενεια . Αυτα τα λεω για να τακουω κ εγω .

  10. #4960
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αισθανομαι οπως αισθανονται ολοι οσοι βλεπουν δικους τους ανθρωπους να μεταναστευουν. αλλη μια, η πιο ομορφη, φευγει σε λιγες βδομαδες. και μενουν πισω οι βολεμενοι και οι γεροι, τα κατακαθια, τα αποβρασματα της κοινωνιας, τα σκουπιδια που δε μπορεις να κανεις ουτε κουβεντα μαζι τους. μοιραζομαι κι αυτο το προσωπικο δεδομενο με κινδυνο να το παρει καποια καλη κουτσομπολα, να φανταστει τα δικα της και να τα χρησιμοποιησει για να με προσβαλει. θα ξαναπροσπαθησω να εξαφανιστω μπας και συγκεντρωθω και βγαλω καμια ακρη και φυγω κι εγω επιτελους μακρια απ'αυτη τη σκατοχωρα.

  11. #4961
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Καλημέρα! Αισθάνομαι πολύ καλά.Αφου (τελικα) εχω την υγεία μου,νομίζω οτι μπορώ να αντιμετωπίσω τα πάντα (σχεδον).
    Καλημέρες με πολλά χαμογελα παιδιά!

  12. #4962
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by feggari View Post
    Καλημέρα! Αισθάνομαι πολύ καλά.Αφου (τελικα) εχω την υγεία μου,νομίζω οτι μπορώ να αντιμετωπίσω τα πάντα (σχεδον).
    Καλημέρες με πολλά χαμογελα παιδιά!
    χαίρομαι για τη δύναμη που έχεις σήμερα. εύχομαι να την έχεις πάντα!!!
    μην ξεχνάς να είσαι άνθρωπος!!!!!!

  13. #4963
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,533
    Υπερένταση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #4964
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    123
    Αισθάνομαι μια ερωτική απογοήτευση καθ' οδόν. Και το καλύτερο δεν σας το πα! Δεν έχω με κανένα να το συζητήσω, μου βγαίνουν δάκρυα μπροστά σε άλλους αλλά χαμογελώ και φοράω μαύρα γυαλιά να το καλύψω..

    Πάντα αισθανόμουν τρομερά ανεξάρτητη, ποτέ δεν θα παθιαζόμουν σε σημείο εξάρτησης με κάποιον άλλο, να επηρεάζει μια πτυχή της ζωής μου... να τον αφήσω να την επηρεάζει.. Όχι εγώ δεν είμαι έτσι... Είμαι δυνατή, σκληρή, ελεύθερη, πλάθω την ευτυχία μου με δικά μου υλικά. Αυτό το συναίσθημα πάντως ποτέ δεν σε ρωτάει πριν σε κυριεύσει.

    Μπορεί να μου δώσει κανείς τη συνταγή για να ξε-ερωτευτώ κάποιον; Θέλω τη δυνατή δόση παρακαλώ. Θα έκανα τα πάντα, οτιδήποτε.

  15. #4965
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    123
    Δεν υπάρχει κουμπί που να διαγράφει τα βλακώδη ποστς μου;

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •