Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 327
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 327 of 837 FirstFirst ... 227277317325326327328329337377427827 ... LastLast
Results 4,891 to 4,905 of 12551
  1. #4891
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    -------------------------------------------------
    Last edited by Macgyver; 28-09-2013 at 14:38.

  2. #4892
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πηγα να το συμπληρωσω κ εγιναν μανταρα !
    Last edited by Macgyver; 28-09-2013 at 21:04.

  3. #4893
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    αισθανομαι συνειδητοποιημενη πια, μια τεραστια αλλαγη στον τροπο που βλεπω τον κοσμο αλλα με κοστος τις σημαντικες απωλειες στον χαρακτηρα μου και στην ψυχη μου...

  4. #4894
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Δεν ξέρω πως ακριβώς αισθάνομαι αλλά όχι καλά...μακάρι να μην ξυπνούσα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #4895
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Κύκνε λυπαμαι που καθε φορα που διαβαζω ποστ σου ειναι λυπηρο. Μακαρι αυτο να αλλαξει....συντομα.


    Αισθανομαι τυψεις, καθως σημερα περασα ολη την μερα στον καναπε τρωγοντας.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  6. #4896
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=howtodream8;457285]


    περασα ολη την μερα στον καναπε

    Η ιστορια της ζωης μου.

  7. #4897
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Κύκνε λυπαμαι που καθε φορα που διαβαζω ποστ σου ειναι λυπηρο. Μακαρι αυτο να αλλαξει....συντομα.


    Αισθανομαι τυψεις, καθως σημερα περασα ολη την μερα στον καναπε τρωγοντας.
    Μακάρι κι εγώ το θέλω...προσπαθώ τώρα να σκεφτώ έναν τρόπο να κοιμηθώ ήρεμα...έχεις καμιά ιδέα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #4898
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μακάρι κι εγώ το θέλω...προσπαθώ τώρα να σκεφτώ έναν τρόπο να κοιμηθώ ήρεμα...έχεις καμιά ιδέα;
    Κοιτα κυκνε, εαν υπαρχει κατι που σιχαινομαι να ακουω και κατ επεκτασιν να λεω, ειναι το "σκεψου θετικα". Ο ανθρωπος που δεν εχει περασει απο καταθλιψη, δε μπορει να συλλαβει το πως νιωθει αυτος που εχει το προβλημα. Κατα συνεπεια, το να σου πω πχ, ηρεμησε, σκεψου ευχαριστα πραγματα κτλ για να κοιμηθεις, θεωρω οτι δε θα σε βοηθησουν πουθενα. Ουτε οταν αναπολω καλες στιγμες νιωθω καλυτερα. Ισα ισα, που με πιανει απιστευτη μελαγχολια που περασαν και δεν ειναι πια εδω. Αυτο που με βοηθαει, ειναι πολλες φορες να διαβαζω ενδιαφεροντα αρθρα απο e book. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι δυνατον για σενα, εχω ενα ταμπλετακι διπλα στο μαξιλαρι μου και διαβαζω μεχρι να αποσυνδεθω πληρως απο την πραγματικοτητα. Επισης, βαζω σειρες, κυριως ελληνικες, που αγαπουσα παλια, και ως παλαι ποτε wannabe ηθοποιος, ξερω μεχρι και τους διαλογους απ εξω. Κατα καποιον τροπο νιωθω ασφαλεια οταν τις ξαναβλεπω ή απλα ακουω τους διαλογους και κοιμαμαι.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  9. #4899
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    [QUOTE=Macgyver;457288]
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post


    περασα ολη την μερα στον καναπε

    Η ιστορια της ζωης μου.
    Τουλαχιστον εσυ δεν ετρωγες ταυτοχρονα!!!! Ας την περνουσα ολη μερα ετσι νηστικη και δε θα χα προβλημα!!
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  10. #4900
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Κοιτα κυκνε, εαν υπαρχει κατι που σιχαινομαι να ακουω και κατ επεκτασιν να λεω, ειναι το "σκεψου θετικα". Ο ανθρωπος που δεν εχει περασει απο καταθλιψη, δε μπορει να συλλαβει το πως νιωθει αυτος που εχει το προβλημα. Κατα συνεπεια, το να σου πω πχ, ηρεμησε, σκεψου ευχαριστα πραγματα κτλ για να κοιμηθεις, θεωρω οτι δε θα σε βοηθησουν πουθενα. Ουτε οταν αναπολω καλες στιγμες νιωθω καλυτερα. Ισα ισα, που με πιανει απιστευτη μελαγχολια που περασαν και δεν ειναι πια εδω. Αυτο που με βοηθαει, ειναι πολλες φορες να διαβαζω ενδιαφεροντα αρθρα απο e book. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι δυνατον για σενα, εχω ενα ταμπλετακι διπλα στο μαξιλαρι μου και διαβαζω μεχρι να αποσυνδεθω πληρως απο την πραγματικοτητα. Επισης, βαζω σειρες, κυριως ελληνικες, που αγαπουσα παλια, και ως παλαι ποτε wannabe ηθοποιος, ξερω μεχρι και τους διαλογους απ εξω. Κατα καποιον τροπο νιωθω ασφαλεια οταν τις ξαναβλεπω ή απλα ακουω τους διαλογους και κοιμαμαι.
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου...δυστυχώς ταμπλετ δεν έχω αλλά ίσως να βοηθούσε αν διάβαζα κάποιο βιβλίο αν δω ότι δεν τα καταφέρνω να κοιμηθώ...γιατί τον τελευταίο καιρό τα πράγματα που μου εξασφάλιζαν ως τώρα ήρεμο ύπνο δεν με βοηθάνε πια αρκετά...για την ώρα, έφτιαξα ένα ζεστό κακάο μήπως με χαλαρώσει...θα ψάξω κι αν έχει κάτι στα ελληνικά και χαλαρό η τηλεόραση, αυτό συνήθως βοηθάει λίγο ακόμα...
    Πάντως είναι πολύ καλό που δεν λες "σκέψου θετικά" γιατί αν ήταν τόσο εύκολο θα το έκανα κι από μόνη μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #4901
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κυκνε , πως πανε τα κεφια σημερα? Ειχες καλο υπνο ?
    Αυτο το σκεψου θετικα ειναι οτι πιο εκνευριστικο μπορει να σου πει καποιος .
    Το κακαο δεν πολυβοηθαει στον υπνο , λογω καφεινης .

  12. #4902
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=howtodream8;457308]
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Τουλαχιστον εσυ δεν ετρωγες ταυτοχρονα!!!! Ας την περνουσα ολη μερα ετσι νηστικη και δε θα χα προβλημα!!
    Κανει και ψιχουλα....................

  13. #4903
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κυκνε , πως πανε τα κεφια σημερα? Ειχες καλο υπνο ?
    Αυτο το σκεψου θετικα ειναι οτι πιο εκνευριστικο μπορει να σου πει καποιος .
    Το κακαο δεν πολυβοηθαει στον υπνο , λογω καφεινης .
    Χάλια δυστυχώς αλλά σ' ευχαριστώ που ρώτησες...έβλεπα πάλι εφιάλτες...δεν μπορώ άλλο...
    Κι όταν συμβαίνει αυτό, καταρχήν ξυπνάω εκνευρισμένη και μετά καταλαβαίνω ότι δεν ξεκουράστηκα και νιώθω μελαγχολία και μοναξιά...έκανα ένα κουβάρι όλα μου τα συναισθήματα τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #4904
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Aμα , λεμε τωρα , κουραστεις την ημερα , με καποιον τροπο ( στην κατασταση σου καταλαβαινω οτι δεν εχεις κ πολυ ορεξη για τπτ ) το βραδυ δεν θα κοιμηθεις καλυτερα ? εγω οντας ολη μερα μεσα , πλακωνομαι στην γυμναστικη , κ το βραδυ ειμαι ευπολος στον υπνο . Διαβαζεις κατι , πως περναει η μερα σου ?

  15. #4905
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Aμα , λεμε τωρα , κουραστεις την ημερα , με καποιον τροπο ( στην κατασταση σου καταλαβαινω οτι δεν εχεις κ πολυ ορεξη για τπτ ) το βραδυ δεν θα κοιμηθεις καλυτερα ? εγω οντας ολη μερα μεσα , πλακωνομαι στην γυμναστικη , κ το βραδυ ειμαι ευπολος στον υπνο . Διαβαζεις κατι , πως περναει η μερα σου ?
    Λογικά ναι αλλά την μέρα μου την περνάω κυρίως με τηλεόραση, μουσική και ίντερνετ οπότε δεν λες ότι κουράζομαι...η γυμναστική δεν μου αρέσει...
    Πάντως τώρα νιώθω λίγο καλύτερα γιατί άκουγα ένα τραγούδι που με έκανε να θυμηθώ το θετικό αν μπορώ να το πω έτσι της απόπειρας αυτοκτονίας που είχα κάνει, ότι δηλαδή επειδή από τα πολλά χάπια που είχα πάρει ανακατευόταν το στομάχι μου και σηκώθηκα να πάρω αντιεμετικό αλλά ζαλίστηκα κι έπεσα...κι έτσι κατάλαβαν οι δικοί μου ότι κάτι δεν πήγαινε καλά...και σκέφτομαι ότι κάτι με έσπρωξε να σηκωθώ...αν έμενα στο κρεβάτι τώρα δεν θα ήμουν εδώ...και το γεγονός ότι τους είπα τι έκανα και γλίτωσα ίσως να είναι μια μικρή νίκη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •