Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 759
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 759 of 837 FirstFirst ... 259659709749757758759760761769809 ... LastLast
Results 11,371 to 11,385 of 12551
  1. #11371
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλησπέρα όλα καλά όλα ηλιόλουστα

    Τι λέει το κέικ Κυκνε μου ?
    Πέτυχε φαντάζομαι !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #11372
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλησπέρα όλα καλά όλα ηλιόλουστα

    Τι λέει το κέικ Κυκνε μου ?
    Πέτυχε φαντάζομαι !!!
    Ναι, πέτυχε, έγινε πολύ γευστικό!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #11373
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, πέτυχε, έγινε πολύ γευστικό!
    Καλοφαγωτο τότε !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #11374
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλοφαγωτο τότε !!!
    Ευχαριστώ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #11375
    Γεια σου Μαριλου γεια σου Κυκνε.. Εγώ σήμερα είχα δυσκολη μερα.... Με πειραξαν τα μάτια μου πριν 3 μήνες είχα παθει ξαφνική σκοτοδινη και έβλεπα θαμπα και φωτεινές γραμμες.... Και σήμερα το πρωί το έπαθα 2 φορες.... Και ζαλιζομουν και έβλεπα θαμπα και με σκοτοδινη... Έπεσε λίγο η ψυχολογία μου... Την Δευτέρα είμαι για οφθαλμίατρο..

  6. #11376
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Γεια σου Μαριλου γεια σου Κυκνε.. Εγώ σήμερα είχα δυσκολη μερα.... Με πειραξαν τα μάτια μου πριν 3 μήνες είχα παθει ξαφνική σκοτοδινη και έβλεπα θαμπα και φωτεινές γραμμες.... Και σήμερα το πρωί το έπαθα 2 φορες.... Και ζαλιζομουν και έβλεπα θαμπα και με σκοτοδινη... Έπεσε λίγο η ψυχολογία μου... Την Δευτέρα είμαι για οφθαλμίατρο..
    Περαστικά βρε Χριστινάκι?
    Την πρώτη φορά που το επαθες το έψαξες?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #11377
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Περαστικά βρε Χριστινάκι?
    Την πρώτη φορά που το επαθες το έψαξες?
    Σ ευχαριστώ Μαριλου.... Δεν το έψαξα σε γιατρό... Μόνο στο ίντερνετ είχα κοιτάξει (ξέρω λάθος είναι) και είδα ότι λέγεται ημικρανίκη αυρα.... Υπέθεσα ότι μου περασε γιατί είχα πολλές μέρες να το παθω... Αλλά σήμερα το έπαθα 2 φορές από το πρωι...την Δευτέρα θα παω στον οφθαλμίατρο να δουμε τι θα ειναι

  8. #11378
    Όλη την εβδομάδα σε ενα περιεργο και δυσκολο mood.
    Αυτες τις μερες συχνα νιωθω το στομάχι μου σφιγμενο,το λαιμο μου δεμένο σαν κομπο,καποιες φορές βαρύ το κεφαλι μου μαζί με μια θολουρα στην σκέψη μου.Με προβλημα στην κατάποση τροφης.
    Το κυριοτερο όμως ειναι η εναλλαγή βραδυπνοιας και ταχυπνοιας.Ενω σημερα μόλις ξύπνησα,νιωθω πως αρχισα να ακουω φωνές στο μυαλο μου που ελεγαν οτι ειμαι δειλος και αδυναμος. Και όλα αυτα για τον κωλοστρατο.

  9. #11379
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Γεια σου Μαριλου γεια σου Κυκνε.. Εγώ σήμερα είχα δυσκολη μερα.... Με πειραξαν τα μάτια μου πριν 3 μήνες είχα παθει ξαφνική σκοτοδινη και έβλεπα θαμπα και φωτεινές γραμμες.... Και σήμερα το πρωί το έπαθα 2 φορες.... Και ζαλιζομουν και έβλεπα θαμπα και με σκοτοδινη... Έπεσε λίγο η ψυχολογία μου... Την Δευτέρα είμαι για οφθαλμίατρο..
    Χριστίνα να το ψάξεις και με γιατρο αλλά θα σου πω κάτι και έχε το στο πίσω μέρος του μυαλό σου .

    Όταν ήμουν φρεσκοχειρουργημενη και έπρεπε να βγαίνω κάθε απόγευμα να κάνω ένα χιλιόμετρα είχα κρισεις πανικού .Με τον παραμικρό πόνο στην μέση που ενοιωθα κατευθείαν άρχιζα βα μουδιαζω ,να με πιάνει κρύος ιδρώτας ,να τρεμω και πολλά άλλα .
    Όσο τα κρατούσα μέσα μου και πριν ακόμα παραδεχτώ ότι χρειάζομαι βοήθεια για να μάθω να διαχειρίζομαι όλη αυτή την κατάσταση κάθε απόγευμα μα κάθε απόγευμα που έβγαινα πάντα με παρέα γιατί δεν τολμούσα μόνη μου πάθαινα το ίδιο..
    Θαρρείς και είχαμε ραντεβού...Κάθε φορά όμως μου εμφανιζόταν και κάτι άλλο γιατί έλεγα εντάξει όπως χθες θα έρθει και θα περάσει...Σταδιακά άρχισαν να εμφανίζονται οι ζαλάδες και διάφορα άλλα ..
    Συνέχιζα να μην μιλάω και να τα κρατάω μέσα μου ..ενοιωθα απίστευτη πίεση ....καταβαθος ήξερα μέσα μου ότι ήταν ψυχολογικό για αυτό και δεν ήθελα να ξαναγκρινιαξω.....ένιωθα το κεφάλι μου να σπάσει ώσπου ένα απόγευμα εκεί που ήμουν στα κόκκινα με τις φοβίες μου ξαφνικά σκοτείνιασαν τα πάντα ...σταμάτησα και θυμάμαι φώναξα στον άντρα μου ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ..όχι απλός φοβισμενα ..τρομοκρατημένα του τι είπα....και πραγματικά δεν έβλεπα ...είχα μπροστά.μου ένα σκοτεινό πανί...ένα μαύρο πράγμα ..

    Μόλις καθησαμε κάπου μου έριξε νερό στο πρόσωπο και τότε άρχισα να συνερχομαι και να βλέπω θολά ..να βλέπω όπως λες και εσύ αστεράκια και θολές φιγούρες..
    Μετά από κάποια λεπτά άρχισα να ξαναβλεπω κανονικά ..
    Όλο αυτό διήρκησε πολύ λίγο αλλά εμένα μου φάνηκε αιώνας ...
    Την επόμενη πήγα κατευθειαν σε νευρολόγο και πέρασα μαγνητική και αυχένα και κεφάλι ...
    Όλα πεντακάθαρα ...

    Που θέλω να καταλήξω ...Όλο αυτό με την όραση μου ήταν μια σωματοποιημενη κρίση πανικού ...
    Ήταν μια από τις πολλές που πάθαινα μέχρι να μάθω να διαχειρίζομαι το θέμα του πόνου ..

    Όσο εγώ δεν μιλούσα και μάζευα μέσα μου αυτό ήρθε και έσκασε στην κυριολεξία με αυτό τον τρόπο ....
    Κάποιες άλλες φορές άνοιγε η μύτη μου αίμα από την πίεση που περνούσα ...Η γιατρός μου αργότερα μου είπε ότι ο οργανισμός μας χτυπάει κόκκινο και ας προειδοποιεί ..σου λέει με αυτό τον τρόπο στοπ...τέρμα γιατί το τερματίσεις και δεν πάει άλλο..Κοινός ΣΥΝΕΛΘΕ ...

    Οπότε μην στρεσαρεσαι ...Αυτο τον καιρό περνάς δύσκολα και πιέζεις τον ευατο σου πολύ .
    Εύχομαι να μην είναι τίποτα ,σταματά να διαβάζεις το ίντερνετ και πραγματικά όλο αυτό να σε ταρακουνήσει λίγο και να ηρεμήσεις.
    Αν είναι ψυχολογικό βλέπεις ότι με όλη αυτή την κατάσταση μπορεί να κάνεις κακό στην υγεία σου .

    Πραγματικά εύχομαι να βγουν όλες οι εξετάσεις σου καθαρές ,αλλά ΗΡΕΜΗΣΕ....
    Δεν μπορείς να φανταστείς τι κακο κάνουμε στον ευατο μας με όλη αυτή την πίεση ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #11380
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Χριστίνα να το ψάξεις και με γιατρο αλλά θα σου πω κάτι και έχε το στο πίσω μέρος του μυαλό σου .

    Όταν ήμουν φρεσκοχειρουργημενη και έπρεπε να βγαίνω κάθε απόγευμα να κάνω ένα χιλιόμετρα είχα κρισεις πανικού .Με τον παραμικρό πόνο στην μέση που ενοιωθα κατευθείαν άρχιζα βα μουδιαζω ,να με πιάνει κρύος ιδρώτας ,να τρεμω και πολλά άλλα .
    Όσο τα κρατούσα μέσα μου και πριν ακόμα παραδεχτώ ότι χρειάζομαι βοήθεια για να μάθω να διαχειρίζομαι όλη αυτή την κατάσταση κάθε απόγευμα μα κάθε απόγευμα που έβγαινα πάντα με παρέα γιατί δεν τολμούσα μόνη μου πάθαινα το ίδιο..
    Θαρρείς και είχαμε ραντεβού...Κάθε φορά όμως μου εμφανιζόταν και κάτι άλλο γιατί έλεγα εντάξει όπως χθες θα έρθει και θα περάσει...Σταδιακά άρχισαν να εμφανίζονται οι ζαλάδες και διάφορα άλλα ..
    Συνέχιζα να μην μιλάω και να τα κρατάω μέσα μου ..ενοιωθα απίστευτη πίεση ....καταβαθος ήξερα μέσα μου ότι ήταν ψυχολογικό για αυτό και δεν ήθελα να ξαναγκρινιαξω.....ένιωθα το κεφάλι μου να σπάσει ώσπου ένα απόγευμα εκεί που ήμουν στα κόκκινα με τις φοβίες μου ξαφνικά σκοτείνιασαν τα πάντα ...σταμάτησα και θυμάμαι φώναξα στον άντρα μου ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ..όχι απλός φοβισμενα ..τρομοκρατημένα του τι είπα....και πραγματικά δεν έβλεπα ...είχα μπροστά.μου ένα σκοτεινό πανί...ένα μαύρο πράγμα ..

    Μόλις καθησαμε κάπου μου έριξε νερό στο πρόσωπο και τότε άρχισα να συνερχομαι και να βλέπω θολά ..να βλέπω όπως λες και εσύ αστεράκια και θολές φιγούρες..
    Μετά από κάποια λεπτά άρχισα να ξαναβλεπω κανονικά ..
    Όλο αυτό διήρκησε πολύ λίγο αλλά εμένα μου φάνηκε αιώνας ...
    Την επόμενη πήγα κατευθειαν σε νευρολόγο και πέρασα μαγνητική και αυχένα και κεφάλι ...
    Όλα πεντακάθαρα ...

    Που θέλω να καταλήξω ...Όλο αυτό με την όραση μου ήταν μια σωματοποιημενη κρίση πανικού ...
    Ήταν μια από τις πολλές που πάθαινα μέχρι να μάθω να διαχειρίζομαι το θέμα του πόνου ..

    Όσο εγώ δεν μιλούσα και μάζευα μέσα μου αυτό ήρθε και έσκασε στην κυριολεξία με αυτό τον τρόπο ....
    Κάποιες άλλες φορές άνοιγε η μύτη μου αίμα από την πίεση που περνούσα ...Η γιατρός μου αργότερα μου είπε ότι ο οργανισμός μας χτυπάει κόκκινο και ας προειδοποιεί ..σου λέει με αυτό τον τρόπο στοπ...τέρμα γιατί το τερματίσεις και δεν πάει άλλο..Κοινός ΣΥΝΕΛΘΕ ...

    Οπότε μην στρεσαρεσαι ...Αυτο τον καιρό περνάς δύσκολα και πιέζεις τον ευατο σου πολύ .
    Εύχομαι να μην είναι τίποτα ,σταματά να διαβάζεις το ίντερνετ και πραγματικά όλο αυτό να σε ταρακουνήσει λίγο και να ηρεμήσεις.
    Αν είναι ψυχολογικό βλέπεις ότι με όλη αυτή την κατάσταση μπορεί να κάνεις κακό στην υγεία σου .

    Πραγματικά εύχομαι να βγουν όλες οι εξετάσεις σου καθαρές ,αλλά ΗΡΕΜΗΣΕ....
    Δεν μπορείς να φανταστείς τι κακο κάνουμε στον ευατο μας με όλη αυτή την πίεση ...
    Μαριλου δυσκολη κατάσταση αυτή που περασες... Όντως είμαι πολυ αγχωμένη αυτόν τον καιρό... Απλώς δεν ξέρω αν αυτό που παθαινω είναι από το άγχος.. Γιατί όσες φορές το έπαθα μετά με πιανει δυνατος πονοκεφαλος...δεν ξέρω ειλικρινά... Ευχομαι να φυγουν όλα τα κακά... Αγχωθηκα το πρωι την ώρα που με πειραζαν τα μάτια... Κράτησε 1 ώρα συνολικά... Θέλω πολυ να ηρεμησω... Μακάρι να είναι όλα αυτά που περναω μια δυσκολη φάση στην ζωή μου και να φυγουν...

  11. #11381
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    https://youtu.be/UrfpkvvRTns αφιερωμενο σε ολους...

  12. #11382
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Γεια σου Μαριλου γεια σου Κυκνε.. Εγώ σήμερα είχα δυσκολη μερα.... Με πειραξαν τα μάτια μου πριν 3 μήνες είχα παθει ξαφνική σκοτοδινη και έβλεπα θαμπα και φωτεινές γραμμες.... Και σήμερα το πρωί το έπαθα 2 φορες.... Και ζαλιζομουν και έβλεπα θαμπα και με σκοτοδινη... Έπεσε λίγο η ψυχολογία μου... Την Δευτέρα είμαι για οφθαλμίατρο..
    Χριστίνα, περαστικά! ♥ Μήπως έχεις υπόταση;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #11383
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Μαριλου δυσκολη κατάσταση αυτή που περασες... Όντως είμαι πολυ αγχωμένη αυτόν τον καιρό... Απλώς δεν ξέρω αν αυτό που παθαινω είναι από το άγχος.. Γιατί όσες φορές το έπαθα μετά με πιανει δυνατος πονοκεφαλος...δεν ξέρω ειλικρινά... Ευχομαι να φυγουν όλα τα κακά... Αγχωθηκα το πρωι την ώρα που με πειραζαν τα μάτια... Κράτησε 1 ώρα συνολικά... Θέλω πολυ να ηρεμησω... Μακάρι να είναι όλα αυτά που περναω μια δυσκολη φάση στην ζωή μου και να φυγουν...
    Ξέρεις κάτι Χριστίνα ?
    Μετά από τόσα χρόνια που πλέον βλέπω με πολύ διαφορετικό μάτι όλα αυτά, λέω ότι τίποτα δεν είναι δύσκολο.....
    Εμείς το κάνουμε δύσκολο ...ο φόβος μας ,η άγνοια μας για αυτό το άγνωστο που αισθανόμαστε......
    Πολλές φορές λέω αν ξανατυχαινε να περάσω αυτό το χειρουργείο αλλά με το τωρινό μου μυαλό ,ξεροντας πλέον πως να διαχειριστώ το ψυχολογικό μου θα ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα .
    Δεν θα το άφηνα να με πάρει στον πάτο μαζί του ...γιατί έπιασα πάτο στην κυριολεξία ..
    Μια φοβία μου κόντεψε να τα διαλύσει όλα στην κυριολεξία ...το σπίτι μου, εμένα, τα παιδιά μου ,όλα...
    Γι αυτό πλέον είναι σημαία η οικογένεια μου και τα παιδιά μου και θα είμαι πολύ περήφανη για αυτήν και ας έχω δεχτεί κριτική και γι'αυτό...

    Έτσι είμαστε όμως σαν χαρακτήρες και πρέπει να το αποδεχτούμε και να μάθουμε να το ξεπερνάμε ...

    Μετά από αυτό είχα πει δεν θα αφήσω άλλη φορά να με επηρεάσει τίποτα ...και όμως δεν το έκανα ..

    Όλο το καλοκαίρι έφαγα τρελλη ψυχολογική πίεση ..μόλις ηρέμησα πριν λίγο καιρό μπαμ έσκασε το ψυχοσωματικό ..
    Να σου πω όμως αυτή την φορά αντέδρασα σαν να το περίμενα ..το ξέρω πλέον πως όταν πιέζομαι πάντα σκάει κάτι σε θέμα υγείας ...
    Έδωσα ευκαιρίες να βρω λόγο να καταλαγιάσει όλο αυτό.. δεν ήρθαν δυστηχως ...βλέπεις ο καθένας καλύπτει το ευατο του ..να είναι εκείνος καλά ..
    Μπράβο του έτσι πρέπει τελικά ....εμείς να είμαστε καλά !

    Πριν κανά δυο εβδομάδες εντελώς τυχαία πάνω σε μια κίνηση μου ψιλαφησα κάτι στο στήθος μου ...
    Σε μέγεθος καρυδιού ...ενοιωσα μια σουβλιά και κατευθειαν το έπιασα ...δεν υπήρχε το συγκεκριμένο πρωινό είμαι σίγουρη ..βγήκε μέσα σε λίγες ώρες ..

    Η αλήθεια είναι ότι ο πανίκος ξαναήρθε αλλά αυτή την φορά με μούδιασμα ...πήρα αμέσως την γιατρό μου και πήγα για υπέρηχο ..

    Το αποτέλεσμα μια μεγάλη κύστη περίπου στα έξι εκατοστα για αυτό και την έπιασα ..
    Αυτό είναι λίμνη μου είπε η γιατρός μου και όχι κύστη...
    Και μάλιστα με το που μπήκα στο ιατρείο μου είπε ,πες μου τι σε στεναχώρησε πάλι?Με έχει μάθει τόσα χρόνια πλέον ....
    Έχω ξαναπάει γιατί πάλι είχα κυστη όπως πολλές γυναίκες πλέον αλλά ήταν χιλιοστά ..αδιάφορο δηλαδή..
    Εγώ όταν στρεσαρομαι παράγει ο οργανισμός μου προλακτίνη περισσότερη από τα φυσιολογικά επιπεδα και βλέπεις όλο αυτό επηρεάζει και το στήθος μου...Ήταν κάτι που δε το ήξερα το έμαθα και αυτό ....

    Περιμένω σε ένα μήνα τώρα να ξαναεπαναλαβω υπέρηχο μαζί με μαστογραφία και ανάλογα τα αποτελέσματα προχωράω με αμνιοπαρακέντηση και βιοψία ...
    Μου είπε ότι μπορεί να απορροφηθεί ένα μέρος από τον οργανισμό οπότε βλέποντας και κάνοντας...
    Αρκεί να ηρεμήσω ...Μου είπε "το έχεις πλέον και να το χαίρεσαι."..το πώς θα εξελιχθεί είναι στο χέρι σου ...

    Δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι πάρα πολύ, αλλά το ελενχο πολύ καλά αυτή τη φορά .Άλλη θα ήταν στα πατώματα στην θέση μου και σοβαρολογο ...
    Να σου πω όμως κάτι ?
    Μέσα μου το ξέρω ..όλα θα πάνε καλά ,το λέω καθημερινά στον ευατο μου και ας μετράω τις μέρες μια μια να περάσουν σαν τους φυλακισμένους...
    Δεν έχω σταματήσει τίποτα από ότι έκανα και φυσικά δεν το αφεινω να με επηρεάσει ψυχολογικά (όσο μπορώ βέβαια ..έχω και εγώ τις αδυναμίες μου κάποιες ώρες )
    Το συζήτησα με δικά μου άτομα ..το έβγαλα κατευθείαν από μέσα μου δεν το άφησα αυτή τη φορά να μεγαλώνει και να ριζώνει....
    Το λέω και εδώ ...είναι βάλσαμο για εμενα πλέον να μιλάω ....
    Δεν με νοιάζει αν κάποιος σχολιάσει αρνητικά ..εγώ πλέον θέλω να είμαι καλά ..
    Είμαι χίλια τα εκατό σίγουρη ότι θα είμαι καλά αυτή τη φορά και ότι απλά ξέσπασα εκεί ...Πρέπει να είμαι καλά έτσι λέω ..φτάνει δεν αντέχω άλλο ...
    Δεν θα ξαναπεσω ...γι αυτό και είμαι και εδώ ..
    Και για εμένα ,να γράφω και να λέω σε όλους να.μην το βάζουν κάτω...Να μιλάνε ...να τα βγάζουν όλα από μέσα τους ..και στους δικούς τους και παντού ...
    Τα λέω για να τα βλέπω και εγώ όταν σκοτείνιαζω κάποιες φορές ....Να μην κρατάμε κακίες ..μας δηλητηριάζουν ..και όλο αυτό το δηλητήριο είναι τοξικό για την υγεία μας ...

    Και αν πάλι δεν βγουν καλά τα αποτελέσματα πάει να πει ότι πρέπει να δοκιμαστω και εδώ ..Θα το κάνω όσο δύσκολο και αν μου φαίνεται .
    Έχω πολύ πιστη ότι και τότε όλα καλά θα πάνε ...


    Ο πονοκέφαλος για εμένα Χριστινάκι μπορεί να είναι και καθημερινός πλέον ...δεν τον δίνω σημασία και όταν με το καλό πάρω στα χέρια μου τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα φανεί α θα συνεχιστεί η όχι ...

    Για αυτό σου λέω ..είσαι νέο παιδί μην αφήνεις τίποτα να σε ρίχνει.
    Είναι όλα στο μυαλό μας ...και αν πάλι εμφανιστούν και στο σώμα μας εδώ είμαστε .
    Δεν θα μας τρομοκρατεί τίποτα ..Να μας ψιλοφοβιζει ναι δικαιολογημένο ..να μας πανικοβαλει όμως και να μας κάνει να αρρωστενουμε πιο πολύ όχι ...


    Αυτά ..
    Σορυ για τον τεράστιο μονόλογο αλλά νομιζω αδραξα μια πολύ καλή ευκαιρία Χριστίνα για να δεις που μπορεί να φτάσει ένας άνθρωπος σωματοποιοντας τη στεναχώρια του.....

    Μην το κάνεις στον ευατο σου ..κανένας μας δεν το αξίζει..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #11384
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Τα τελευταια τρια χρονια,μετα το καταραμενο εγκεφαλικο της μανας μου,οπου την αφησε με ημιπληγια και ακραια ανοια επιθετικου τυπου,εχω παθει ολα τα νευρολογικα συμπτωματα.Δεσμιδωσεις,μυο κλονιες,τρεμουλα,διαταραχε ς ορασης,ασταθεια βαδισης,κρισεις οργης και θυμου,διαταραχες υπνου,αιμορραγιες απο τη μυτη,μουδιασματα,μπερδεμεν η ομιλια κλπ...περαν απο τις κηλες στον αυχενα και το προβλημα στο ισχιακο νευρο απο τον απιοειδη μυ δεν βρηκαν κατι σαφες οι γιατροι.Ειμαι ενα ιατρικο αξιοπεριεργο οπου δεν βγαζει ακρη κανεις.Μπορει να υποφερω απο πονο αλλα θα βγω εξω να περπατησω,να κανω γυμναστικη η να παω στη θαλασσα για μπανιο.Αν δεν τα κανω αυτα με περιμενει η καταθλιψη και η τρελα μεσα σε ενα σπιτι με 2 αρρωστους.Μια διαδρομη βεβαια που εχει ξεκινησει πολλα χρονια πριν,με πολλα προβληματα ,πολλες αναποδιες,τα τελευταια τρια χρονια ηταν το κερασακι στην δηλητηριωδη τουρτα της ζωης μου.Θα μπορουσα να γραψω ολοκληρο βιβλιο πραγματικα...σε αυτη τη φαση πραγματικα το σωμα μου ξερω δεν εχει αλλες αντοχες...απλα προσπαθω να παιρνω αυτες τις ανασες καθημερινα για να κερδισω χρονο...και οσο παει.Αυτη τη στιγμη η μανα μου ειναι σε ενα ακομα παραληρημα...φωνες ουρλιαχτα,κραυγες...θα παω τωρα να την βαλω στο καροτσι της,θα την ταισω ,θα της δωσω τα φαρμακα της και θα την χαιδεψω στο κεφαλακι της,θα της πω οτι εγω ειμαι εδω και ολα θα πανε καλα.Μεχρι την επομενη μερα...και η ζωη συνεχιζεται...

  15. #11385
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Μανο πραγματικά δεν έχω λόγια ..
    Μονο σεβασμό στο μεγαλείο τις αντοχής σου !

    Καλή δύναμη και κουράγιο τίποτε άλλο...
    Και να μας λες και εσύ ότι θες ..βγαλτα από μέσα σου ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •