Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 791
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 791 of 837 FirstFirst ... 291691741781789790791792793801 ... LastLast
Results 11,851 to 11,865 of 12551
  1. #11851
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα!

    Ολα καλα σήμερα?πως ηταν η ταινία ?
    Καλημέρα

    Λίγο καλύτερα... Προσπαθώ να σκεφτώ λίγο θετικά όσο αυτό είναι δυνατό... Εσύ τι κάνεις;

    Η ταινία μου φάνηκε λίγο βαρετή και την έκλεισα, μάλλον δεν έκανα καλή επιλογή... Αλλά δεν πειράζει γιατί από σήμερα ξεκινάει ξανά η σειρά οπότε το επόμενο Σαββατοκύριακο θα ξαναδώ ταινία... Ανυπομονώ να δω τις εξελίξεις!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #11852
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα

    Λίγο καλύτερα... Προσπαθώ να σκεφτώ λίγο θετικά όσο αυτό είναι δυνατό... Εσύ τι κάνεις;

    Η ταινία μου φάνηκε λίγο βαρετή και την έκλεισα, μάλλον δεν έκανα καλή επιλογή... Αλλά δεν πειράζει γιατί από σήμερα ξεκινάει ξανά η σειρά οπότε το επόμενο Σαββατοκύριακο θα ξαναδώ ταινία... Ανυπομονώ να δω τις εξελίξεις!
    Και εγω να σου πω ανυπομονώ, μ΄αρεσουν τετοιες σειρές που δεν πλατιαζουν και καθε φορα εχουν και κατι καινουργιο
    Σπανια βλεπεις τετοιες στην ελλενικη τηλεοραση πλεον...

    Η τελευταια σειρα που ειχα κολλησει ηταν το Νησι θυμαμαι ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #11853
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Τι κάνετε σειρά που πρέπει να δείτε και σκίζει είναι το Γκαμπι της βασίλισσας! Την έχει στο Netflix, αλλά και σε άλλες σελίδες πειρατικές όπως xrysoi movie!

  4. #11854
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Καλημέρα με μια όμορφη εικόνα!

    Τι κάνετε;


    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #11855
    hlias1988
    Guest
    Τραγουδι : Kreator - Endorama

    Αυτό είναι το τέλος του μαρτυρίου μιας ζωής
    Αυτό είναι το τέλος του πόνου μιας ζωής
    Φόβος, καταστροφή, απληστία, δεν υπάρχουν πλέον
    Τίποτα δεν απομένει τώρα, τίποτα δεν μπορεί να παραμείνει

    Πλησιάζει
    Φίλε μου, ακολούθα
    Το ενδόραμα σε καταρρακώνει
    Αυτό είναι το τέλος
    Μην περιμένεις έλεος
    Απλά κατάλαβε
    (Πως) Το ενδόραμα έρχεται για εσένα
    Αυτό είναι το τέλος

    Αυτό είναι το τέλος του ψεύτικού σου παραδείσου
    Αυτό είναι το τέλος της έπαρσης του ανθρώπινου είδους
    Οι πλέον άχρηστες μάσκες του εγωισμού
    Ξεχάστηκαν εντελώς, οι σκοτεινές ψευδαισθήσεις πέθαναν

    Πλησιάζει
    Φίλε μου, ακολούθα
    Το ενδόραμα σε καταρρακώνει
    Αυτό είναι το τέλος
    Μην περιμένεις έλεος
    Απλά κατάλαβε
    (Πως) Το ενδόραμα έρχεται για εσένα
    Αυτό είναι το τέλος

    Όσο είσαι ζωντανός θα πρέπει να υποφέρεις
    Ο θάνατος θα σε γλυτώσει από τον λαβύρινθο αυτό
    Ανοίξου και θα καταλάβεις
    Πως αυτή η ζωή δεν γίνεται να είναι αληθινή
    Μην κοιτάξεις πίσω, άστα όλα να πάνε
    Στην Εδέμ ή στην κόλαση

    Αυτό είναι το τέλος όλης σου της πάλης
    Αυτό είναι το τέλος της κτήσης αυτής
    Μίσος, οπισθοδρόμηση, ψέματα, δεν υπάρχουν πλέον
    Καθώς η Γη γίνεται ο επικήδειος του Κάιν

    Πλησιάζει
    Φίλε μου, ακολούθα
    Το ενδόραμα σε καταρρακώνει
    Αυτό είναι το τέλος
    Μην περιμένεις έλεος
    Απλά κατάλαβε
    (Πως) Το ενδόραμα έρχεται για εσένα
    Αυτό είναι το τέλος

  6. #11856
    hlias1988
    Guest
    Παλια καθομουν και κοιτουσα τα αστερια και ατενιζα το αγνωστο... τωρα ειμαι κλεισμενος σε ενα δωματιο..
    Επισης εχω γινει πολυ ευαίσθητος και συναισθηματικός..

  7. #11857
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Σημερα εκανα το τελευταιο μπανιο στη θαλασσα για φετος...δυστυχως το παγωμενο νερο μου κανει μυικο σπασμο στον αυχενα και δεν μπορω να συνεχισω.Η ζωη μου γενικα οσο παει και δυσκολευει.Οι γονεις μου χειροτερευουν οσο παει και πρεπει να κανω διαχειρηση της καταστασης,χωρις να υπαρχουν αντοχες,κουραγια κ ψυχικα αποθεματα πλεον...

  8. #11858
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Τις τελευταίες μέρες είδα δύο άσχημα όνειρα και φοβήθηκα πολύ ότι θα συμβεί κάτι κακό. Τη μια ειδα ότι έχανα δόντια (έχω χάσει ήδη τα μισά) και την άλλη είδα τη συχωρεμενη τη μάνα μου ανήσυχη. Παράλληλα μου ανέθεσαν παραπάνω ευθύνες στη δουλειά και με αγχωσε και αυτό. Ξεκίνησα να μην κοιμάμαι καλά και να έχω ξηροστομια και πικριλα στο στόμα και ένα βάρος στην κοιλιά. Ένας γείτονας μου είπε ότι έχω πάρει κιλά, τρόμαξα, την επόμενη μέρα μια άλλη μου είπε ότι έμεινα μισός, τρόμαξα πιο πολύ. Κακώς βέβαια αφού τα ρούχα μου εφαρμόζουν το ιδιο. Χθες οι μόνοι γείτονες με τους οποίους τα πήγαινα πολύ καλά μετακόμισαν. Πάει σκέφτηκα, έχω τσακωθεί με τους υπόλοιπους, θα με πιάσει κάτι και θα είμαι μόνος. Επίσης καθώς βουρτσιζα τα δόντια μου, με το οδοντικό νήμα έσπασε λίγη πέτρα που είχε μαζευτεί πίσω από τα μπροστινά δόντια. Και αυτό με τρόμαξε γιατί είχα διαβάσει παλια για ενδοκαρδίτιδες, περικαρδίτιδα κλπ. Τρόμαξα γιατί τα οδοντιατρεία είναι κλειστά. Σήμερα το μεσημέρι "ξέσπασε", με έπιασαν ρίγη, κρύωνα πολύ, τουρτουριζα, ταχυπαλμια, ξέθαψα ένα θερμόμετρο μετά από μήνες, μετρήθηκα και έδειξε 35,2. Να με πήγε, μου καρφώθηκε η ιδέα ότι έχω σηψαιμία. Επειδή εργαζομουν και όλας από το σπίτι, ανάβω το καλοριφέρ, σκεπαζομαι καθιστός με το πάπλωμα και φόρεσα μέχρι και σκούφο μέσα στο σπίτι. Ήπια τρία φλυτζάνια ζεστό χαμομήλι.Σε μισή ώρα το θερμότερο έδειχνε 36,4 και μετά 36.6 - 36,8. Κάπως ηρέμησα , μπορεί και την πρώτη φορά μέσα στην ταραχή μου να άφησα το θερμόμετρο για μισό λεπτό, δεν ξέρω. Τρόμαξα πάρα πολύ. Τώρα είμαι "οκ" αλλά η ταχυπαλμια επιμένει.Θα πιω μετά από πολύ καιρό λίγο κρασάκι κόκκινο μήπως χαλαρώσω λίγο. Λίγα λόγια παρηγοριάς θα μου έκαναν καλό. Έτσι και τα πω αυτά παραεξω θα μου πουν ότι το τερμάτισα....Φοβάμαι ότι θα γίνε ικάτι κακό.

  9. #11859
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Τις τελευταίες μέρες είδα δύο άσχημα όνειρα και φοβήθηκα πολύ ότι θα συμβεί κάτι κακό. Τη μια ειδα ότι έχανα δόντια (έχω χάσει ήδη τα μισά) και την άλλη είδα τη συχωρεμενη τη μάνα μου ανήσυχη. Παράλληλα μου ανέθεσαν παραπάνω ευθύνες στη δουλειά και με αγχωσε και αυτό. Ξεκίνησα να μην κοιμάμαι καλά και να έχω ξηροστομια και πικριλα στο στόμα και ένα βάρος στην κοιλιά. Ένας γείτονας μου είπε ότι έχω πάρει κιλά, τρόμαξα, την επόμενη μέρα μια άλλη μου είπε ότι έμεινα μισός, τρόμαξα πιο πολύ. Κακώς βέβαια αφού τα ρούχα μου εφαρμόζουν το ιδιο. Χθες οι μόνοι γείτονες με τους οποίους τα πήγαινα πολύ καλά μετακόμισαν. Πάει σκέφτηκα, έχω τσακωθεί με τους υπόλοιπους, θα με πιάσει κάτι και θα είμαι μόνος. Επίσης καθώς βουρτσιζα τα δόντια μου, με το οδοντικό νήμα έσπασε λίγη πέτρα που είχε μαζευτεί πίσω από τα μπροστινά δόντια. Και αυτό με τρόμαξε γιατί είχα διαβάσει παλια για ενδοκαρδίτιδες, περικαρδίτιδα κλπ. Τρόμαξα γιατί τα οδοντιατρεία είναι κλειστά. Σήμερα το μεσημέρι "ξέσπασε", με έπιασαν ρίγη, κρύωνα πολύ, τουρτουριζα, ταχυπαλμια, ξέθαψα ένα θερμόμετρο μετά από μήνες, μετρήθηκα και έδειξε 35,2. Να με πήγε, μου καρφώθηκε η ιδέα ότι έχω σηψαιμία. Επειδή εργαζομουν και όλας από το σπίτι, ανάβω το καλοριφέρ, σκεπαζομαι καθιστός με το πάπλωμα και φόρεσα μέχρι και σκούφο μέσα στο σπίτι. Ήπια τρία φλυτζάνια ζεστό χαμομήλι.Σε μισή ώρα το θερμότερο έδειχνε 36,4 και μετά 36.6 - 36,8. Κάπως ηρέμησα , μπορεί και την πρώτη φορά μέσα στην ταραχή μου να άφησα το θερμόμετρο για μισό λεπτό, δεν ξέρω. Τρόμαξα πάρα πολύ. Τώρα είμαι "οκ" αλλά η ταχυπαλμια επιμένει.Θα πιω μετά από πολύ καιρό λίγο κρασάκι κόκκινο μήπως χαλαρώσω λίγο. Λίγα λόγια παρηγοριάς θα μου έκαναν καλό. Έτσι και τα πω αυτά παραεξω θα μου πουν ότι το τερμάτισα....Φοβάμαι ότι θα γίνε ικάτι κακό.
    Νικόλα, τίποτα δεν θα γίνει. Ηρέμησε. Μπορεί επειδή αυτές είναι οι καθημερινές ανησυχείες σου (για τα δόντια σου, γι αυτά που σου είπαν οι γείτονες κτλ) και τα σκέφτεσαι υποσυνείδητα. Γι αυτό είδες και τα όνειρα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #11860
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Νικόλα, τίποτα δεν θα γίνει. Ηρέμησε. Μπορεί επειδή αυτές είναι οι καθημερινές ανησυχείες σου (για τα δόντια σου, γι αυτά που σου είπαν οι γείτονες κτλ) και τα σκέφτεσαι υποσυνείδητα. Γι αυτό είδες και τα όνειρα.
    Έχεις δίκιο. Όλα ξεκίνησαν από την περασμένη Δευτέρα, είμαι σε call center και έλαβα μια πολύ άσχημη κλήση που με τάραξε και με φοβησε, από εκεί ξεκίνησαν όλα. Τώρα μετρήθηκα πάλι και έχω 35,9. Οσες φορές έχω μετρηθεί τα τελευταία χρόνια η θερμοκρασία μου είναι πάντα εκεί. Το απόγευμα 5-6 είναι 36,6. Κατά τα άλλα περπατάω κάθε μέρα 5 χιλιόμετρα αλλά η ένταση και η φοβία δεν υποχωρούν

  11. #11861
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Έχεις δίκιο. Όλα ξεκίνησαν από την περασμένη Δευτέρα, είμαι σε call center και έλαβα μια πολύ άσχημη κλήση που με τάραξε και με φοβησε, από εκεί ξεκίνησαν όλα. Τώρα μετρήθηκα πάλι και έχω 35,9. Οσες φορές έχω μετρηθεί τα τελευταία χρόνια η θερμοκρασία μου είναι πάντα εκεί. Το απόγευμα 5-6 είναι 36,6. Κατά τα άλλα περπατάω κάθε μέρα 5 χιλιόμετρα αλλά η ένταση και η φοβία δεν υποχωρούν
    Αυτο με την θερμοκρασία σου δεν λέει κάτι. Μια χαρά είναι. Και είναι λογικό να είναι πιο υψηλή τις απογευματινες ώρες.

    Αυτό για την ένταση και φοβία έχεις σκεφτεί να το συζητησεις με κάποιον ψυχολόγο? Μπορεί να σε βοηθήσει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #11862
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αυτο με την θερμοκρασία σου δεν λέει κάτι. Μια χαρά είναι. Και είναι λογικό να είναι πιο υψηλή τις απογευματινες ώρες.

    Αυτό για την ένταση και φοβία έχεις σκεφτεί να το συζητησεις με κάποιον ψυχολόγο? Μπορεί να σε βοηθήσει.
    Κάποια στιγμή πρέπει.... Δεν είναι τόσο οι φοβίες αλλά ο φόβος ότι θα ξεσπάσουν σε ψυχοσωματικά ποικίλης φυσεως

  13. #11863
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Κάποια στιγμή πρέπει.... Δεν είναι τόσο οι φοβίες αλλά ο φόβος ότι θα ξεσπάσουν σε ψυχοσωματικά ποικίλης φυσεως
    Ναι. Είναι πολύ πιθανό να γυρίσουν σε ψυχοσωματικα. Γι αυτό είναι καλό να τα συζητάς για να βρεθεί η αιτία γι αυτά που φοβάσαι. Γενικά είναι πολύ πιο αντιμετωπισημο κάτι όταν ξέρουμε το "γιατί"...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #11864
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερες...τις τελευταιες μερες πραγματικα ειναι σαν να τα εχει βαλει μαζι μου ολο το συμπαν.Η μανα μου χειροτερευει συνεχως,κανει εισροφησεις με τις τροφες(ειναι κατακοιτη με εγκεφαλικο + καποιο νευρολογικο νοσημα)και πολλες φορες στα καλα καθουμενα την ακουω να πνιγεται...χωρια που ξαναεπαθε παλι κολπικη μαρμαρυγη...καθε μερα φωνες ,ουρλιαχτα,και κανεις να μην καταλαβαινει.Για ολους ειμαι ο υπηρετης και ο σακος του μποξ που πρεπει να κανει ...υπομονη.(ποσο ΜΙΣΩ πια αυτη τη λεξη)εχω φτασει στα ορια μου πια δεν ξερω τι να κανω.Δυστυχως ειμαι ο μονος πλεον που μπορει να την φροντισει ,και ειμαι εξουθενωμενος δεν εχω αλλα κουραγια...και εχω και εναν πατερα πολυασθενη.Ουτε να δουλεψω μπορω κυνηγαω οτι μεροκαματο να ναι με το τουφεκι.Ουτε μια μακρινη συγγενης που ερχεται και μας φτιαχνει ενα φαι μπορει να βοηθησει περισσοτερο εχει κ αυτη θεματα.Ειλικρινα δεν ξερω πια ποσο θα αντεξω...εχω κ εγω μια κηλη στον αυχενα,ποναω καθημερινα.Λενε οτι σε εναν ασθενη αντιστοιχουν 2 φροντιστες,εγω ειμαι ενας και εχω 2...39 μηνες πλεον μετα την καταραμενη μερα του εγκεφαλικου.Με κυνηγανε θεοι και δαιμονες πια.Νιωθω σαν ναυαγος στον ατλαντικο σε τυφωνα,με μονη βοηθεια ενα καλαμακι του φραπε να αναπνεω...παω 2 χρονια σε ψυχολογο ,με εχει βοηθησει παρα πολυ,μου δινει κουραγιο,αλλα πραγματικα δινω καθε μερα εναν πολεμο που ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ.Οτι και να γινει.Το μονο που ζηταω ειναι να μην παιδευτει αλλο η μανα μου.Ενα ειρηνικο τελος για μια ψυχουλα που μονο προσφερε στη ζωη της σε ολους και ολοι την αγαπουσαν.Και εχω οργη και θυμο μεσα μου για ολα αυτα.Δεν μας αξιζαν.

  15. #11865
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Νιώθω χάλια και μετάνιωσα που άνοιξα θέμα για βοήθεια, αν εξαιρέσεις κάποια μέλη οι υπόλοιποι έλεγαν τα δικά τους και συμπαράσταση μηδέν, φόρουμ υποστήριξης σου λέει μετά... Νιώθω τόσο απογοητευμένη που μου περνάνε σκέψεις να μου κάνω κακό, δεν θα το κάνω οπότε μη μου στείλετε αστυνομία, θα πάρω τηλέφωνο στην γραμμή πρόληψης αυτοκτονιών αν δω ότι δεν συνέρχομαι... Απλώς το γράφω μπας και ταρακουνηθούν μερικοί αναίσθητοι αν και σκέφτομαι μέχρι και να διαγραφώ, όχι ότι θα τους νοιάξει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •