Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 758
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 758 of 837 FirstFirst ... 258658708748756757758759760768808 ... LastLast
Results 11,356 to 11,370 of 12551
  1. #11356
    Καλημερα Μαριλου!!

  2. #11357
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Καλημερα Μαριλου!!
    Πως είσαι κοιμήθηκες καλά?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #11358
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πως είσαι κοιμήθηκες καλά?
    Καλά είμαι ναι ήταν ξεκούραστος ο υπνος... Ξεκουράστηκα... Εχω και ήλιο τώρα... Εσυ πως είσαι?

  4. #11359
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Καλά είμαι ναι ήταν ξεκούραστος ο υπνος... Ξεκουράστηκα... Εχω και ήλιο τώρα... Εσυ πως είσαι?
    Ξύπνια από τις πέντε λόγο δουλειάς αλλά αντέχω !!!
    Μόνο που είναι Παρασκευή μου φτάνει ������
    Και εμάς εδώ έχει υπέροχο ήλιο και επιτέλους βρήκα χρόνο να πιω ένα καφεδάκι με ηρεμία !!!!

    Διάβασα κάτι άρθρα για την πρωτεινη που τους τελευταίους μήνες έχει μπει και εμένα στη ζωή μου αναγκαία πλέον και πραγματικά εγώ μπερδευτεί..
    Άλλα λένε ότι πρέπει να γίνετε η χρήση της με ενδιάμεσα διαλείμματα άλλοι πως αν είναι η βιολογική -καθαρη πρωτεινη δεν χρειάζεται ...

    Για πες και εσύ την γνώμη σου μιας που ξέρεις αρκετά πάνω στο θέμα της διατροφής .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #11360
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Επιτελουσ ενα κοριτσι ασχοληθηκε παρε κ μαγνησιο κ βιταμινη d κ λιγο γυμναστικη κ λιγο διατροφη με τοπικα προιοντα κ δε θα το πιστευεισ ποσο καλα θα εισαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #11361
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ξύπνια από τις πέντε λόγο δουλειάς αλλά αντέχω !!!
    Μόνο που είναι Παρασκευή μου φτάνει ������
    Και εμάς εδώ έχει υπέροχο ήλιο και επιτέλους βρήκα χρόνο να πιω ένα καφεδάκι με ηρεμία !!!!

    Διάβασα κάτι άρθρα για την πρωτεινη που τους τελευταίους μήνες έχει μπει και εμένα στη ζωή μου αναγκαία πλέον και πραγματικά εγώ μπερδευτεί..
    Άλλα λένε ότι πρέπει να γίνετε η χρήση της με ενδιάμεσα διαλείμματα άλλοι πως αν είναι η βιολογική -καθαρη πρωτεινη δεν χρειάζεται ...

    Για πες και εσύ την γνώμη σου μιας που ξέρεις αρκετά πάνω στο θέμα της διατροφής .
    Ξυπνάς πολυ νωρις... Πάλι καλά να λες που έρχεται Σαββατοκύριακο δεν ξέρω να σου απαντήσω επειδή δεν έχουμε κάνει προς το παρων για την συνταγογράφηση οποιουδήποτε συμπληρώματος διατροφής... Αλλά κατά την άποψη μου χωρίς να ξέρω για ποιον λόγο τα παιρνεις αν ειναι για λόγους υγείας ή λόγω γυμναστικής καλό είναι να παιρνεις τα ποσοστα πρωτεινης που χρειάζεσαι μέσω της τροφης.... Να αυξήσεις δηλαδή την πρωτεΐνη στα γευματα σου από καλές πηγες πχ κοτόπουλο, ψάρι, αυγό, γαλακτοκομικά

  7. #11362
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Ξυπνάς πολυ νωρις... Πάλι καλά να λες που έρχεται Σαββατοκύριακο δεν ξέρω να σου απαντήσω επειδή δεν έχουμε κάνει προς το παρων για την συνταγογράφηση οποιουδήποτε συμπληρώματος διατροφής... Αλλά κατά την άποψη μου χωρίς να ξέρω για ποιον λόγο τα παιρνεις αν ειναι για λόγους υγείας ή λόγω γυμναστικής καλό είναι να παιρνεις τα ποσοστα πρωτεινης που χρειάζεσαι μέσω της τροφης.... Να αυξήσεις δηλαδή την πρωτεΐνη στα γευματα σου από καλές πηγες πχ κοτόπουλο, ψάρι, αυγό, γαλακτοκομικά

    Ειχα χασει πολλά κιλά με την ιστορία της μέσης μου και δυστυχώς δεν φτάνει μονο η διατροφή αφου η προπόνηση μου πλέον φτανει και τις 2 ωρες ωστε να καταφέρω να ξαναποκτησω την μυικη μαζα που θελουμε..
    Οποτε παίρνω και πρωτεΐνη .αλλα ειναι βιολογικη(μια ομορφιά) ...Ο γιατρος μου λεει οτι δεν υπάρχει θεμα απο την στιγμή που ειναι καθαρή αλλά δεν ξερω ,πολλα διαβαζω και μπερδεύομαι...

    Για τις βιταμινες το ξερω γιατι με αυτες καταφερα και επανηλθα και σταματησα σχεδον τα παντα απο χαπια που επερνα .Τις παίρνεις 3 μήνες σταματάς για ένα μηνα και μετα παλι ,παντα ομως μετα απο εξετασεις αιματος που δειχνουν ποσο καιρό πρεπει να τις λαμβάνεις .

    Τωρα ομως με τον ιο ειναι απαραιτητες καποιες ολο τον χειμώνα γιατι πόσα πορτοκαλια να φας για να εχεις επαρκεια βιταμίνης C,ειδικα και αν εχεις θεμα με το στομαχι και δεν γινεται καλη αποροφηση ειναι σαν να μην παίρνεις τίποτα

    Εμεις με την δουλειά μας δεν έχουμε ουτε μέρες, ούτε ώρες ,οποτε μετα απο τοσα χρονια δεν με ενοχλει καθολου .Ασε που οι καθημερινες μου ξεκινουν απο τις 6 για να τα προλαβω ολα πριν φυγω απο το σπιτι
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #11363
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Καλημερα..Μην ψάχνεις από που μπήκες, φτιάξε εσυ μια αυτοσχέδια πορτα σε άλλο σημείο και βγες
    Ειναι μια καλη ιδεα , σευχαριστω Χριστινα .........

  9. #11364
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ειχα χασει πολλά κιλά με την ιστορία της μέσης μου και δυστυχώς δεν φτάνει μονο η διατροφή αφου η προπόνηση μου πλέον φτανει και τις 2 ωρες ωστε να καταφέρω να ξαναποκτησω την μυικη μαζα που θελουμε..
    Οποτε παίρνω και πρωτεΐνη .αλλα ειναι βιολογικη(μια ομορφιά) ...Ο γιατρος μου λεει οτι δεν υπάρχει θεμα απο την στιγμή που ειναι καθαρή αλλά δεν ξερω ,πολλα διαβαζω και μπερδεύομαι...

    ι
    Επαιρνα κι εγω πρωτεινη σκονη , ακακη ειναι πιστευω ( επινα πολυ νερο γιατι επιβαρυνονται τα νεφρα απο την πολλη πρωτεινη ) , συστηνω σε ολους ομως μακρια απο αναβολικα , κανουν τρομερες ζημιες ,κι η νεα γενια νομιζει οτι επειδη τους παρακολουθει αθλιατρος ειναι και ΟΚ ( οι περισσοτεροι παιρνουν ) , που ναξεραν τις τρομερες παρενεργεις , εχω διαβασει σχετικο Αμερικανικο βιβλιο ......

    επαιρνα πρωτεινη whey milk protein ( απο ορο γαλακτος ) ............................η καθαροτερη ......

    σωστο αυτο που γραφεις για τις συχνες εξετασεις για βιταμινες , δεν κανει να παιρνεις συνεχως ....

  10. #11365
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Καλημέρα παιδιά, τι κάνετε;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #11366
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Επαιρνα κι εγω πρωτεινη σκονη , ακακη ειναι πιστευω ( επινα πολυ νερο γιατι επιβαρυνονται τα νεφρα απο την πολλη πρωτεινη ) , συστηνω σε ολους ομως μακρια απο αναβολικα , κανουν τρομερες ζημιες ,κι η νεα γενια νομιζει οτι επειδη τους παρακολουθει αθλιατρος ειναι και ΟΚ ( οι περισσοτεροι παιρνουν ) , που ναξεραν τις τρομερες παρενεργεις , εχω διαβασει σχετικο Αμερικανικο βιβλιο ......

    επαιρνα πρωτεινη whey milk protein ( απο ορο γαλακτος ) ............................η καθαροτερη ......

    σωστο αυτο που γραφεις για τις συχνες εξετασεις για βιταμινες , δεν κανει να παιρνεις συνεχως ....
    Τα γνωρίζω πολυ καλά για τα αναβολικά Mac ,αφού τόσα χρόνια μεσα στα γήπεδα τα ειχα φάει με το κουτάλι που λενε...

    Ειδικα τωρα στα γυμναστήρια που ερχονται όλα τα 16 χρονα να αποκτήσουν ξαφνικά σώμα Σβατζενεικερ ,τι πλύση εγκεφάλου πέφτει και δυστυχώς δεν υπάρχει κανενας ελενχος ...

    Πρωτεΐνη μονο ρυζιου ή κάνναβης παίρνω...γαλακτοκομικα προϊόντα δεν καταναλώνω σχεδόν καθόλου πέραν από το cotagge...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #11367
    Καλο είναι ότι χρειαζόμαστε να το προσλαμβάνουμε μέσω της τροφης... Τώρα αν συντρέχει λόγος υγείας με την συμβουλή του γιατρου σίγουρα μπορεί να χρειαστείς ένα συμπλήρωμα...αν έχει κρίνει ο γιατρός ότι χρειάζεσαι πρωτεινη για το προβλημα με την μέση τότε καλά κανεις και το παιρνεις όπως ακριβώς όμως σου το λέει ο γιατρός

  13. #11368
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Μαριλου how are you?
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #11369
    Παιδιά τι κάνετε?

  15. #11370
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Παιδιά τι κάνετε?
    Εγώ λίγο καλύτερα, εσύ;

    Τελικά έφτιαξα το γλυκό που λέγαμε και πέτυχε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •