Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 501
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 501 of 837 FirstFirst ... 401451491499500501502503511551601 ... LastLast
Results 7,501 to 7,515 of 12551
  1. #7501
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Κυκνε, ζητω συγνωμη που δεν απαντησα, ειχα φυγει, πηγα στους παππουδες μου να ξεχαστω λιγο, ελπιζω να μην ενιωσες ασχημα μονη...

    Δεν εχω παρει ποτε μου φαρμακα, ισως θα επρεπε γιατι νιωθω πραγματικα πολυ χαλια εδω και πολυ καιρο, παιζει να μην θυμαμαι ουτε εγω ο ιδιος απο ποτε ξεκινησε η στεναχωρια, σιγουρα απο την μεση περιπου του δημοτικου ή και απο τις πρωτες ταξεις πιθανον, εχω καποιες αμυδρες εικονες στομυαλο μου...Πηγαινω ακομα σχολειο, φετος γ λυκειου στα 18 κοντευω, καταλαβαινεις ποσο ακομα πιο σκατα θα γινω φετος με τα αγχη, τα διαβασματα κλπ...Διακοπες δεν πηγα κατι το ιδιαιτερο, ειμαστε κοντα στην θαλασσα και κανω πολυ συχνα μπανια, ως προς αυτο δεν εχω παραπονο...
    Κυκνε, βλεπω εσυ εισαι λιγο πιο απελπισμενη απο εμενα κρινοντας απο τις τασεις που λες, ξερω οτι ειμαστε εντελως αγνωστοι αλλα εγω λυπαμαι να ακουω για αυτοτραυματισμους και αποπειρες κλπ...Γιατι θυμιζουν εμενα, εσυ τα περιγραφεις ομως πολυ πιο εντονα απο οτι τα εχω βιωσει εγω...Εύχομαι να μπορεσεις μια μερα, αργα ή γρήγορα, να γινεις καλυτερα ψυχικα κυκνακι και να μην φοβασαι πια οταν βλεπεις τετοια εργαλεια μπροστα σου, αφου λες οτι μπορεσες μια φορα να το καταπολεμησεις θα το κανεις ξανα, φτανει να μπορεσεις να γινεις πιο χαρουμενη...Ξερω φυσικα οτι αυτο ειναι δύσκολο, αν ισχυει και κατι που διαβασα, εγω σου ευχομαι ομως ειληκρινα να μπορεσεις με τον καιρο να γινεις πιο χαρουμενη, λιγο εστω, παλι θα ειναι τεραστια η διαφορα, το θεωρω τοσο αδικο να υπαρχουν ανθρωποι ηλιθιοι που ζουν στην κοσμαρα τους χωρις ιδιαιτερα προβληματα και αλλοι ανθρωποι που ειναι ευαισθητοι και αντιμετωπιζουν σοβαρα προβληματα!! Με τον αδερφο σου και τους γονεις σου βρισκεσαι τουλαχιστον συχνα στο ιδιο σπιτι?? Τότε νιωθεις ασφαλεις?? Διαβασα οτι οι γονεις συχνα μαλωνουν μεταξυ τους...
    Δεν πειράζει...εγώ περίμενα λίγο, χάζεψα στο ίντερνετ και μετά έβαλα να δω μια ταινία αλλά στα μισά νύσταξα και κοιμήθηκα, θα δω την υπόλοιπη σήμερα...
    Ναι, ίσως θα έπρεπε να το σκεφτείς αυτό με τα φάρμακα αν κι ίσως να μην τα χρειάζεσαι θα σου πρότεινα αρχικά να επισκεφτείς ψυχολόγο κι όχι ψυχίατρο...
    Με τους γονείς μου ζω, ο αδελφός μου έχει δικό του σπίτι έρχεται όμως και μας βλέπει αλλά όσα βράδια έμεινα μόνη που οι γονείς μου ήταν στο χωριό δεν μπορούσε να μείνει στο σπίτι μαζί μου όπως άλλες φορές γιατί δούλευε πολύ νωρίς το πρωί στις 6 κι έπρεπε να κοιμηθεί καλά και με το γάτο που έχουμε δύσκολο...
    Και με τους γονείς μου δεν νιώθω πάντα ασφαλής μόνο όταν είναι ήρεμοι...όταν τσακώνονται τρομάζω και ταράζομαι, δεν μπορώ καθόλου τις φωνές...
    Για ποιό πράγμα αναρωτιέσαι αν ισχύει; Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου και μακάρι να γίνουν κάποτε πραγματικότητα, είναι από τα πράγματα που θέλω περισσότερο στη ζωή μου το να πάψω να φοβάμαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #7502
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Αλλορες σας έλειψα;

  3. #7503
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Αλλορες σας έλειψα;
    Καλησπέρα undetermined, πού χάθηκες;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #7504
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Μόλις ξύπνησα και νιώθω πάλι αναστατωμένη, είναι κανείς εδώ;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #7505
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Χάλια, θέλω πάλι να κόψω τις φλέβες μου και συγκρατιέμαι με νύχια και με δόντια...αλλά το θέλω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #7506
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    KAINOYRIO ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7507
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Χάλια, θέλω πάλι να κόψω τις φλέβες μου και συγκρατιέμαι με νύχια και με δόντια...αλλά το θέλω...
    κυκνακι μου γλυκο τι επαθες?

  8. #7508
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by rea View Post
    κυκνακι μου γλυκο τι επαθες?
    Η πρώην ψυχίατρος μου μου είπε πράγματα που με πλήγωσαν κι από εκείνη την ώρα δεν μπορώ να συνέλθω κι όλο κλαίω...δεν αντέχω τόσο πόνο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #7509
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Η πρώην ψυχίατρος μου μου είπε πράγματα που με πλήγωσαν κι από εκείνη την ώρα δεν μπορώ να συνέλθω κι όλο κλαίω...δεν αντέχω τόσο πόνο...
    τι σου ειπε κοριτσακι μου??? ...

  10. #7510
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by rea View Post
    τι σου ειπε κοριτσακι μου??? ...
    Με έδιωξε...εγώ επειδή εκείνη δεν είχε καταφέρει να με βοηθήσει με την αγωγή είχα πάει σε καθηγητή ψυχιατρικής αλλά αυτός γράφει φάρμακα μόνο σε νοσοκομείο και τόσο καιρό μου τα έγραφε αυτή χωρίς αντίρρηση και σήμερα που πήγα να μου γράψει όπως κάθε άλλη φορά μου είπε ότι αυτή ήταν η τελευταία...κι άλλα πράγματα...αλλά με πλήγωσε πιο πολύ που με έδιωξε...κανείς δεν με θέλει έτσι όπως είμαι...αλλά γαμώτο οι ψυχίατροι δεν θα έπρεπε να μας κάνουν να κλαίμε τόσο πολύ από το μεσημέρι δε μπορώ να σταματήσω...δεν αντέχω άλλο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #7511
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    κλαψε - κλαψε να ξεσπάσεις...ειμαι εδω αν χρειαστεις να μιλησεις!

  12. #7512
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Με έδιωξε...εγώ επειδή εκείνη δεν είχε καταφέρει να με βοηθήσει με την αγωγή είχα πάει σε καθηγητή ψυχιατρικής αλλά αυτός γράφει φάρμακα μόνο σε νοσοκομείο και τόσο καιρό μου τα έγραφε αυτή χωρίς αντίρρηση και σήμερα που πήγα να μου γράψει όπως κάθε άλλη φορά μου είπε ότι αυτή ήταν η τελευταία...κι άλλα πράγματα...αλλά με πλήγωσε πιο πολύ που με έδιωξε...κανείς δεν με θέλει έτσι όπως είμαι...αλλά γαμώτο οι ψυχίατροι δεν θα έπρεπε να μας κάνουν να κλαίμε τόσο πολύ από το μεσημέρι δε μπορώ να σταματήσω...δεν αντέχω άλλο...
    α την παλιο.......... δεν μπορω να βρισω.... τι πήγε και εκανε η κομπογιαννιτησσα... !!... εσυ τι της ειπες?

  13. #7513
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΡΕ ΚΥΚΝΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΕΣ ΣΕ ΚΑΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΠΑΝΩ ΣΟΥ
    ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ
    ΚΙ ΕΚΑΝΕ ΜΑΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΠΑΝΩ ΣΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #7514
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΡΕ ΚΥΚΝΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΕΣ ΣΕ ΚΑΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΠΑΝΩ ΣΟΥ
    ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ
    ΚΙ ΕΚΑΝΕ ΜΑΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΠΑΝΩ ΣΟΥ
    να παει να γινει χαρτοριχτρα τοτε!!! που θα την δικαιολογησεις κιολας την κατε!!!

  15. #7515
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by rea View Post
    α την παλιο.......... δεν μπορω να βρισω.... τι πήγε και εκανε η κομπογιαννιτησσα... !!... εσυ τι της ειπες?
    Άρχισα να κλαίω, δεν μπορούσα να μιλήσω και δεν είπα τίποτα σηκώθηκα κι έφυγα σαν βρεγμένη γάτα όταν κατάλαβα ότι δεν θα αλλάξει γνώμη, πιο πριν προσπάθησα να συζητήσω μαζί της...κι από εκείνη την ώρα κλαίω και νιώθω κι άσχημα σωματικά με έχει πιάσει τρομερός πονοκέφαλος και δύσπνοια εκτός από άλλα συμπτώματα που έρχονται κατά διαστήματα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •