Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 807
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 807 of 837 FirstFirst ... 307707757797805806807808809817 ... LastLast
Results 12,091 to 12,105 of 12551
  1. #12091
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Πέρσι είχα βγει με την φίλη μου στις απόκριες και με τα παιδιά μας. Βγήκαμε με το δικό μου αυτοκίνητο. Ο γιος της όταν τους άφησα σπίτι ξέχασε στο παρ μπριζ μου το πιστόλι του (είχε ντυθεί πειρατής, δεν ξέρω γιατί είχε πάρει και πιστόλι, δεν ξέρω πώς βρέθηκε στο παρ μπριζ αφού τα παιδιά κάθονταν πίσω, ούτε το πρόσεξα). Και το βράδυ που θα πήγαινε δουλειά ο άντρας μου παίρνει το αυτοκίνητο μου γιατί είχε το δικό του στο συνεργείο. Δεν ήμασταν και καλά τότε, ούτε το συζητήσαμε.

    Τον σταματάνε στο δρόμο η αστυνομία ωραία και καλά. Με το που ανοίγει το τζάμι αρχίζουν και τον σημαδευουν με όπλο φωνάζοντας "έχει όπλο! Έχει όπλο! Βγες από το αυτοκίνητο με αργές κινήσεις! Ψηλά τα χέρια! Να βλέπω τα χέρια σου! "



    Αυτος τα χάνει. Λέει Τι έγινε τώρα, έχω όπλο και δεν το ξέρω?

    Βγαίνει σιγά σιγά. Τον πιάνουν να του βάλουν χειροπέδες, τα παίρνει στο κρανίο, λέει Ρε πάτε καλά, τι κάνετε?

    Τον πιάνουν με τη βία, τον ξαπλωνουν κάτω μπρούμυτα, του βάζουν χειροπέδες..

    Με τα πολλά, κατάλαβαν ότι είναι ψεύτικο το όπλο στο παρ μπριζ, μαθαίνουν για ποιον δουλεύει και του ζήτησαν 1000 συγνώμη.

    Εντάξει, εγώ ακόμα γελάω. Εν τω μεταξύ το όπλο εντελώς παιχνίδι, με αυτό το πορτοκαλί κομμάτι στην κάννη

    Υ.Γ Με την φάση που περνούσαμε τότε θα μπορούσα να το κάνω επίτηδες αλλά όχι. Δεν έχω ιδέα πώς έγινε ειλικρινά.
    Αυτό είναι για να το κάνουν επεισόδιο οι ραδιοαρβύλα

  2. #12092
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Συμφωνώ μαζί σου... Εγώ τουλάχιστον δεν θα ήθελα να ζω έτσι... Είναι όντως πολύ κρίμα, νέο παιδί...
    Έχεις δει αυτή την ταινία;


    Είναι η αληθινή ιστορία κάποιου τετραπληγικού καθηλωμένου στο κρεβάτι για χρόνια και τον αγώνα του για να του επιτραπεί να κάνει ευθανασία...
    Η θαλασσα μεσα μου...νομιζω την εχω δει πολυ παλια...αλλα τα ζω καθε μερα με τη μητερα μου,και πιο παλια βοηθουσα εναν ανθρωπο με ΑLS και πραγματικα ειναι οτι πιο απανθρωπο υπαρχει...ευχομαι οτι καλυτερο στο παιδι μεσα απο την καρδια μου...

  3. #12093
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Σε οτι αφορα την αστυνομια,ειναι αναλογως τον ανθρωπο.Μερικοι λειτουργουν σαν ρομποτ,δεν καταλαβαινουν τιποτα.Αλλοι ειναι σωστοι ανθρωποι.Ειναι και θεμα λειτουργιας του κρατους...ουσιαστικα τους χρησιμοποιουν σαν εισπρακτικα οργανα πλεον,και εκει που πρεπει να προστατεψουν τον πολιτη απο κακοποιους απλα δεν υπαρχουν...και σου λενε κανε οτι κοιμασαι...ειναι λοιπον γενικοτερο το προβλημα.Αν λειτουργουσε το κωλοκρατος οπως πρεπει θα λειτουργουσε και η αστυνομια.Παντα βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις,ανθρωπων με νοοτροπια καταχρησης εξουσιας.

  4. #12094
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αυτό είναι για να το κάνουν επεισόδιο οι ραδιοαρβύλα
    Ακριβώς αυτό! Μα αν είχε όπλο θα το έβαζε φάτσα φόρα στο τζάμι?
    Τι να πεις...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #12095
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Η θαλασσα μεσα μου...νομιζω την εχω δει πολυ παλια...αλλα τα ζω καθε μερα με τη μητερα μου,και πιο παλια βοηθουσα εναν ανθρωπο με ΑLS και πραγματικα ειναι οτι πιο απανθρωπο υπαρχει...ευχομαι οτι καλυτερο στο παιδι μεσα απο την καρδια μου...
    Καλημέρα Μάνο...

    Τι κάνεις; Τι ακριβώς έχει η μητέρα σου; Δεν έχω καταλάβει... Και το ALS τι σημαίνει;

    Εγώ σηκώθηκα μ' ένα ψυχοπλάκωμα σήμερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #12096
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλημερα Κυκνε...η μανα μου επαθε πριν 3.5 περιπου χρονια 1 βαρυτατο εγκεφαλικο,της προκαλεσε παραλυση στην αριστερη πλευρα και βαρυτατη ανοια επιθετικου τυπου.(δεν συνεργαζεται,φωναζει συνεχεια).Και τωρα πιθανον να εχει μια ασθενεια που λεγεται ανοια με σωματια λεβι. Ειναι το προσωπικο μου μαρτυριο που περναω...Το als ειναι η αρρωστια που ειχε ο αστροφυσικος Στιβεν Χοκινγκ.Το ειχε ενας γνωστος μου...ειναι απαισια ασθενεια.

  7. #12097
    Είμαι απο τους πολύ λιγους που δεν τους πείραξαν καθόλου τα περιοριστικά μέτρα.

    Επειδή υπο τις ομαλές συνθήκες δεν έχω παρέα ή κατάλληλη παρεα για να βγω εξω να πάω κάπου, κι έτσι ο περιορισμος λειτουργει ως η καλη δικαιολογία που με κάνει και νιωθω ευχαριστα.

  8. #12098
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Καλημέρα παιδιά! Τι κάνετε;

    Σήμερα έπεσαν μέσα οι μετεωρολογικές προβλέψεις και χιονίζει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #12099
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Καλημερα Κυκνε...η μανα μου επαθε πριν 3.5 περιπου χρονια 1 βαρυτατο εγκεφαλικο,της προκαλεσε παραλυση στην αριστερη πλευρα και βαρυτατη ανοια επιθετικου τυπου.(δεν συνεργαζεται,φωναζει συνεχεια).Και τωρα πιθανον να εχει μια ασθενεια που λεγεται ανοια με σωματια λεβι. Ειναι το προσωπικο μου μαρτυριο που περναω...Το als ειναι η αρρωστια που ειχε ο αστροφυσικος Στιβεν Χοκινγκ.Το ειχε ενας γνωστος μου...ειναι απαισια ασθενεια.
    Κατάλαβα... Δύσκολη κατάσταση...

    Αυτή την αρρώστια που λες για την άνοια διάβασα ότι την είχε ο ηθοποιός Ρόμπιν Γουίλιαμς που αυτοκτόνησε πριν κάποια χρόνια...
    Για το als κατάλαβα, έχω δει την ταινία για τη ζωή του Στίβεν Χόκινγκ, "Η θεωρία των πάντων"... Όντως πολύ άσχημη αρρώστια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #12100
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    καλημερα κυκνε, εδω αθηνα απλα κανει κρυο, ουτε βλεπω να χιονιζει......

  11. #12101
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    καλημερα κυκνε, εδω αθηνα απλα κανει κρυο, ουτε βλεπω να χιονιζει......
    Ναι; Περίεργο, είχα ακούσει ότι θα χιονίσει και στην Αττική...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12102
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα παιδιά! Τι κάνετε;

    Σήμερα έπεσαν μέσα οι μετεωρολογικές προβλέψεις και χιονίζει...
    Καλημέρα άντε είδατε άσπρη εμείς μόνο το κρύο τρώμε ...

    Στο δρόμο όπου υπήρχε νερό ήταν γυαλί θέλει απίστευτη προσοχή ....

    Πάντως είδα ότι ο Δήμος μας έβγαλε τις αλατιερες στην γύρα ίσως για το βράδυ θα φανεί ...

    Καλό κουράγιο σε αυτούς που δουλεύουν έξω !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #12103
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Καλημέρα σας!
    Στην Αθήνα κρύο, συννεφιά και χιονόνερο
    Για χιόνι πάντως δεν το βλέπω
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #12104
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα άντε είδατε άσπρη εμείς μόνο το κρύο τρώμε ...

    Στο δρόμο όπου υπήρχε νερό ήταν γυαλί θέλει απίστευτη προσοχή ....

    Πάντως είδα ότι ο Δήμος μας έβγαλε τις αλατιερες στην γύρα ίσως για το βράδυ θα φανεί ...

    Καλό κουράγιο σε αυτούς που δουλεύουν έξω !!!
    Καλημέρα Μαριλού!

    Ναι, ελπίζω να μην κρατήσει πολύ ώστε να μην δυσκολέψει όσους δουλεύουν έξω και τ' αδέσποτα ζωάκια... Μ' αρέσει να το κοιτάω αλλά σκέφτομαι κι αυτό ταυτόχρονα... Πάντως αν το έστρωνε θα έβγαινα μια βόλτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #12105
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλημέρα σας!
    Στην Αθήνα κρύο, συννεφιά και χιονόνερο
    Για χιόνι πάντως δεν το βλέπω
    Καλημέρα Αλεξία!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •