Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 748
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 748 of 837 FirstFirst ... 248648698738746747748749750758798 ... LastLast
Results 11,206 to 11,220 of 12551
  1. #11206
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω λίγο πεσμένη... Γενικώς μου λείπουν κάποια πράγματα απ΄τη ζωή μου κι αυτό με στεναχωρεί...
    Μην το αφήνεις να σε παιρνει απο κατω... Ότι και αν λείπει από την ζωή σου ευχομαι να το αποκτήσεις... Να σκεφτεσαι και όσα εχεις... Μπορεί για κάποιους άλλους να είναι και ζητούμενα...εχεις κάποιες δραστηριότητες μέσα στην ημέρα ώστε να ξεχνιεσαι?

  2. #11207
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Μην το αφήνεις να σε παιρνει απο κατω... Ότι και αν λείπει από την ζωή σου ευχομαι να το αποκτήσεις... Να σκεφτεσαι και όσα εχεις... Μπορεί για κάποιους άλλους να είναι και ζητούμενα...εχεις κάποιες δραστηριότητες μέσα στην ημέρα ώστε να ξεχνιεσαι?
    Σ' ευχαριστώ... ♥ Θα προσπαθήσω...

    Όχι ιδιαίτερα, ως επί το πλείστον κάθομαι σπίτι... Θα κοιτάξω να κανονίσω καμιά βόλτα αργότερα αν βολέψει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #11208
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σ' ευχαριστώ... ♥ Θα προσπαθήσω...

    Όχι ιδιαίτερα, ως επί το πλείστον κάθομαι σπίτι... Θα κοιτάξω να κανονίσω καμιά βόλτα αργότερα αν βολέψει...
    Τέλεια... Ωραία είναι να πας βολτα... Σίγουρα θα νιώσεις καλυτερα θα ξεφύγεις από την κλεισούρα και την μελαγχολία... Τι κάνει το γατάκι?

  4. #11209
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Τέλεια... Ωραία είναι να πας βολτα... Σίγουρα θα νιώσεις καλυτερα θα ξεφύγεις από την κλεισούρα και την μελαγχολία... Τι κάνει το γατάκι?
    Μια χαρά είναι και τα δύο, ζωή να 'χουν... Τα δικά σου;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #11210
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Καλημερα Μαριλου.. Ξυπνησα με άγχος σήμερα λόγω αυτών των ιδεοληψιων που έχω... Αλλά πρεπει να καταλάβω οτι ειναι απλώς σκέψεις και κάποια στιγμή θα τις ξεπεράσω όπως είχα ξεπεράσει και τις προηγουμενες φορές... Τώρα σε λίγο έχω και μάθημα.. Εσυ πως είσαι Μαριλου?
    Οπως ειναι καθε εργάσιμη Δευτέρα Πόσο γρήγορα περνάει αυτο το Σαββατοκυριακο χαμπάρι δεν παίρνω.....

    Να πινεις κανα χαμόμηλο ζεστό με μέλι, βοηθαει πάρα πολύ στο άγχος ,σε χαλαρώνει και σε ηρεμεί!



    Κυκνε μου Καλημερα !
    Πηγαινε καμιά βολτίτσα να δεις λιγο κοσμο να ξεχαστεις !Έχει πολυ ωραια μερα και σημερα και ειναι καλη ευκαιρια για να βγεις απο το σπιτι!

    Δεν μου ειπες πήγες στον γιατρό(ψυχολογο) που ειχες ραντεβού ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #11211
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μια χαρά είναι και τα δύο, ζωή να 'χουν... Τα δικά σου;
    Καλά είναι.. Κρυωνουν σήμερα και κοιμουνται το ένα πανω στο άλλο γιατί εδώ έχει συννεφιά

  7. #11212
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οπως ειναι καθε εργάσιμη Δευτέρα Πόσο γρήγορα περνάει αυτο το Σαββατοκυριακο χαμπάρι δεν παίρνω.....

    Να πινεις κανα χαμόμηλο ζεστό με μέλι, βοηθαει πάρα πολύ στο άγχος ,σε χαλαρώνει και σε ηρεμεί!



    Κυκνε μου Καλημερα !
    Πηγαινε καμιά βολτίτσα να δεις λιγο κοσμο να ξεχαστεις !Έχει πολυ ωραια μερα και σημερα και ειναι καλη ευκαιρια για να βγεις απο το σπιτι!

    Δεν μου ειπες πήγες στον γιατρό(ψυχολογο) που ειχες ραντεβού ?
    Θα το δοκιμάσω αυτό με το χαμομηλι τώρα ειδικά που κρυώνει και ο καιρός... Ναι όντως το Σάββατοκυριακο περναει παρα πολυ γργρήγορα καπνός γίνεται... Σήμερα σε εμάς εδώ εχει συννεφιά και αρκετό κρυο για τζάκι ειναι

  8. #11213
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Εμας παλι τι να πω ...και ο καιρος ψυχολογικα εχει δεν εξηγείται...
    Ξεκινάς το πρωι με μπουφάν από το σπιτι και μέχρι να σχολάσεις μπορεί να θες να πας και στην θάλασσα ...οτι να ναι είναι ....

    Ψαξου λιγάκι με το τσαι και με βότανα, βοηθάν πολυ και στην ηρεμία και στην χαλάρωση !
    Βαλε λεβάντα μεσα στο δωμάτιο κανει πολυ καλη δουλιτσα
    Και γενικα εφόσον βλεπεις οτι οταν γυρνάς στο χωρο σου αυτα που νοιωθεις ειναι πιο εντονα να φροντιζεις παντα να κανεις μικρες αλλαγες σε αυτον .
    Δοκίμασε απο τα βαλεις εστω ενα μικρο διακοσμητικό ,π.χ ενα κεράκι ή οτιδήποτε που θα το βλεπεις και θα αλλαζεις διάθεση .

    Για πες μου τι αφορούν οι σπουδές σου?σε ποιο τομέα βρίσκεσαι?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #11214
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εμας παλι τι να πω ...και ο καιρος ψυχολογικα εχει δεν εξηγείται...
    Ξεκινάς το πρωι με μπουφάν από το σπιτι και μέχρι να σχολάσεις μπορεί να θες να πας και στην θάλασσα ...οτι να ναι είναι ....

    Ψαξου λιγάκι με το τσαι και με βότανα, βοηθάν πολυ και στην ηρεμία και στην χαλάρωση !
    Βαλε λεβάντα μεσα στο δωμάτιο κανει πολυ καλη δουλιτσα
    Και γενικα εφόσον βλεπεις οτι οταν γυρνάς στο χωρο σου αυτα που νοιωθεις ειναι πιο εντονα να φροντιζεις παντα να κανεις μικρες αλλαγες σε αυτον .
    Δοκίμασε απο τα βαλεις εστω ενα μικρο διακοσμητικό ,π.χ ενα κεράκι ή οτιδήποτε που θα το βλεπεις και θα αλλαζεις διάθεση .

    Για πες μου τι αφορούν οι σπουδές σου?σε ποιο τομέα βρίσκεσαι?
    Mε τον τομέα της διατροφής έχει να κάνει.... Είναι ενδιαφέρον τομέας.. Γενικά μου αρέσει πολυ αυτό που έχω επιλέξει... Με το καλό να τελειώσω σιγά σιγά... Να βρω και κάποια δουλειά

  10. #11215
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Mε τον τομέα της διατροφής έχει να κάνει.... Είναι ενδιαφέρον τομέας.. Γενικά μου αρέσει πολυ αυτό που έχω επιλέξει... Με το καλό να τελειώσω σιγά σιγά... Να βρω και κάποια δουλειά
    Πολυ ενδιαφέρον τομέας !
    Άρα ξέρεις πολύ καλά οτι η ψυχολογία μας είναι άμεσα συνδεδεμένη με την διατροφή και την γυμναστική !
    Κάνοντας αυτά τα δυο νιώθεις πολύ όμορφα !

    Σου ευχομαι να τελειώσεις όσο πιο σύντομα μπορείς και σιγουρα θα βρεις κάτι .Πολύς κόσμος πλέον στρέφεται στον τομέα σας!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11216
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οπως ειναι καθε εργάσιμη Δευτέρα Πόσο γρήγορα περνάει αυτο το Σαββατοκυριακο χαμπάρι δεν παίρνω.....

    Να πινεις κανα χαμόμηλο ζεστό με μέλι, βοηθαει πάρα πολύ στο άγχος ,σε χαλαρώνει και σε ηρεμεί!



    Κυκνε μου Καλημερα !
    Πηγαινε καμιά βολτίτσα να δεις λιγο κοσμο να ξεχαστεις !Έχει πολυ ωραια μερα και σημερα και ειναι καλη ευκαιρια για να βγεις απο το σπιτι!

    Δεν μου ειπες πήγες στον γιατρό(ψυχολογο) που ειχες ραντεβού ?
    Καλησπέρα Μαριλού!

    Όντως βγήκα τελικά για καφέ, ωραία ήταν...

    Δεν έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό, μάλλον μπερδεύτηκες γιατί έλεγα να κλείσω αλλά δεν το έκανα... Θα κλείσω όμως σύντομα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #11217
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα Μαριλού!

    Όντως βγήκα τελικά για καφέ, ωραία ήταν...

    Δεν έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό, μάλλον μπερδεύτηκες γιατί έλεγα να κλείσω αλλά δεν το έκανα... Θα κλείσω όμως σύντομα...

    Μπερδέψαμε τους γιατρούς αυτές τις μέρες ....

    Οταν εχεις νεα να μου πεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #11218
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Χαλια μερα σημερα...δυσκολευει ολο και περισσοτερο η κατασταση.Πιεζομαι αφορητα με τους αρρωστους γονεις μου.Δεν μπορω πλεον να κανω και πολλα...η κατασταση χειροτερευει και λυσεις δεν υπαρχουν.Σωματικα,ψυχικα ,οικονομικα ειμαι στα κοκκινα.Δεν ξερω πια ποσο θα αντεξω.Δεν υπαρχουν λυσεις.Τιποτα.Απλα ελπιζω στο λιγοτερο ασχημο σεναριο.

  14. #11219
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Χαλια μερα σημερα...δυσκολευει ολο και περισσοτερο η κατασταση.Πιεζομαι αφορητα με τους αρρωστους γονεις μου.Δεν μπορω πλεον να κανω και πολλα...η κατασταση χειροτερευει και λυσεις δεν υπαρχουν.Σωματικα,ψυχικα ,οικονομικα ειμαι στα κοκκινα.Δεν ξερω πια ποσο θα αντεξω.Δεν υπαρχουν λυσεις.Τιποτα.Απλα ελπιζω στο λιγοτερο ασχημο σεναριο.
    Μανο καλησπέρα... Βλέπω ότι πιεζεσαι αρκετά...ελπιζω να καλυτερευσουν τα πράγματα σύντομα

  15. #11220
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Καλημέρα σε όποιον είναι εδώ...

    Αν και για μένα δεν ξεκίνησε τόσο καλά γιατί η μικρή μου γάτα έσπασε ένα βάζο και τρόμαξα απ' το θόρυβο πρωί πρωί... Δεν με απασχολεί η αξία του, ήταν πολύ φτηνό και μπορώ να το αντικαταστήσω αλλά τρόμαξα ενώ ήδη δεν ένιωθα πολύ καλά...

    Ναι Μαριλού, θα σου πω αν έχω κάποια εξέλιξη, σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •