Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 814
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 814 of 837 FirstFirst ... 314714764804812813814815816824 ... LastLast
Results 12,196 to 12,210 of 12551
  1. #12196
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,382
    Καλημερα σε ολους !


    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κατάλαβα τι θέλεις να πεις κι έχεις δίκιο, δεν είμαι έτσι... Μπορώ να χαρώ κάποια πράγματα στη ζωή... Όμως είμαι κολλημένη σ' ένα πράγμα... Στην σεξουαλική παρενόχληση που υπέστη και που μ' έχει κάνει δύσπιστη απέναντι στους άντρες και φοβισμένη... Αυτό δεν μπορώ να το ξεπεράσω και να το ξεχάσω δυστυχώς...
    Μπορεις ,οπως μπορεσες και εμπιστετηκες εκεινων τον ανθρωπο και σε εκανε να νοιωσεις ασφαλεια ,σιγουρα οταν ξαναβρεθει ο επομενος μαζι παλι θα το ξεπερασετε .
    Το ξερω ειναι δυσκολο αλλα αφου εγινε μια φορα θα γινει και δευτερη ειμαι σιγουρη!

    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Κοίτα, φαίνονται ονειρικά όλα αυτά. Αλλά γι αυτο που λες για τους γονεις, είναι το γαμώτο. Δηλαδή σε κάποια φάση σκέφτεσαι. Αν δεν πήγαινα εγώ, τι θα γινόταν? Τίποτα. Ότι γινόταν 25 χρόνια δηλαδή. Το απόλυτο τίποτα. Και αυτό είναι το κομμάτι που "δεν μου κάθεται".
    Ότι κατά κάποιο τρόπο είμαι αόρατη. Αν δεν τα βροντηξω όλα, δεν παίρνει κανείς χαμπάρι ότι είμαι και εγώ εδώ. Μόλις τα βροντηξα, είναι όλοι "ναι κορίτσι μου", "ναι αγάπη μου"..
    Και αναρωτιέσαι, αν ήμουν τόσο "αγάπη", που ήταν όλα αυτά τα χρόνια? Και έχει νόημα έτσι?
    Δηλαδή είναι αυτό που λες, άμα φτάσω να ζητήσω τα αυτονόητα, δεν τα θέλω και καθόλου.

    Όσο για τα παιδιά μου ναι, πήραν όλα αυτά που είχαν στερηθεί. Και για όλους μας δεν είχαν καμία σχέση αυτές οι γιορτές με άλλες χρονιές.

    Υ.Γ. Δεν μιλάω για τον άντρα μου γιατί αυτός είναι από άλλη πάστα. Μιλάω για τη μάνα μου.
    Τι ονειρικα και τελεια βρε Αλεξια και εσυ μου λες ..
    Ειλικρινα οταν ακουω αυτες τις λεξεις μονο στην ειρωνεια παει το μυαλο μου γιατι ετσι ηθελαν καποιοι να με κανουν να τα δω ...

    που ειναι το ονειρο μου λες ?
    θυμασαι απο που περασες για να απολαμβανετε σημερα ολα αυτα εδω ?
    εσυ το λες ονειρο ολο αυτο ?Εχω παλι με εφιαλτη θα το ελεγα και το δικο σου και το δικο μου ..

    Κλαψαμε ,πληγωθηκαμε ,ματωσαμε και καταληξαμε να εχουμε μια ευτυχισμενη οικογενεια που σιγουρα θα δοκιμαστει και αλλες φορες ..
    Ετσι ειναι αυτα ,διαρκεις αγωνας ...τι να λεμε χαζομαρες οτι ειμαστε σαν τις ευτυχισμενες οικογενεις των διαφημισεων ή σαν τα κοριτσακια που ειναι μεσα σε γαμους και σχεσεις και λενε α! εγω με τον αντρα μου περναμε τελεια και ειμαστε σουπερ και δεν μαλωνουμε και και και ενα σωρο και οταν κλεινει η πορτα του σπιτιου τους ή μονες τους θα ειναι ή θα κοιμουντε σε χωριστα δωματια με τον αντρα τους μονο και μονο γιατι θελουν να παρουσιαζουν το τελειο και να ντρεποντε να πουνε τι γινεται ...
    Αυτα μονο ζηλειες και κακιες δειχνουν να το ξερεις ..Αλλιως καθε φυσιολογικος ανθρωπος θα επικροτεί και θα βοηθαει τετοιες οικογενειες να ειναι καλα και οχι θα ειναι η αιτια για ειρωνείες και χωρισμους ...


    Εσυ καλο μου στο εχω πει ,θελεις να δειχνεις οτι εισαι αντρακι σε πολλες φασεις της ζωης σου ..Οτι τα καταφερνεις μονη σου και εισαι δυνατος τυπος ..Ισως απο εκει πηγαζουν και ολες οι παρεξηγημενες συμπεριφορες που εισπρατεις κατα καιρους ..
    Στο ειπα δεν ειματε τοσο δυνατοι οσο θελουμε να δειχνουμε ..Εχουμε δικαιωμα και να πεσουμε και να κλαψουμε και απ ολα ..Η δυναμη μας φαινεται κατα ποσο θα αφησουμε ολο αυτο να μας παρασυρει και να μας κανει να λαμβανουμε αποφασεις που αργοτερα θα βαραμε το κεφαλι μας στον τοιχο στην κυριολεξια ..
    Αν εσυ ολα αυτα τα χρονια εδειχνες ενα δυνατο κοριτσι που δεν ηθελε βοηθεια και το εδειχνες με την σταση σου πως ο αλλος να στην προσφερει ..

    Δεν λεω οτι δεν εκανε λαθη και η μητερα σου προς θεου ,αλλα οταν πηγαινε να σε πλησιασει και εσυ ησουν απομακρη και εβγαζες μια αρνητικοτητα δεδομενων ολων αυτων που εχεις περασει τι θα εισέπραττες στο τελος ?
    Αυτο που επερνες και σε εκανε να θυμωνεις και να εκνευριζεσαι ακομα πιο πολυ ..

    Ειδες οταν πηγες και την ειπες ,εχεις δυο επιλογες και αυτη διαλεξε αυτη που θα σου σταθει ,που σου προσφερε μια βοηθεια που ηταν ζητημα ζωης και θανατου εκενη την ωρα ,τι διαλεξε?
    Αυτο δεν λεει κατι?
    Εγω παλι οταν ακουγα να συζητατε με διαφορους ολο αυτο το θεμα και ακουγα αποψεις να σου λεγονται ελεγα δεν μπορει να κρυβεται τοσο μισος απο ανθρωπο που δεν εχει ζησει κατι παρομοιο και να προτρέπει και αλλους να κανει οτι και εκεινος?
    Συμφωνα με την ολη εκεινη εικονα εγω Αλεξια περιμενα η μητερα σου να σου ελεγε ετσι πως τα εκανες βγαλτα περα μονη σου ...Ειλικρινα ..

    Μην ξεχνας οτι ηταν και υπερ με το θεμα του αντρα σου ,ηθελε να ξαναειστε μαζι ,γιατι αραγε?Μηπως τελικα επειδη και αυτη που σε ζουσε εβλεπε τι αισθανεσαι και οτι ενεργεις λαθος?

    Αντε εγω λεω οτι να ναι γιατι ειχα αλλο σκοπο βλεπεις ,εχωνα γκαζια γιατι ημουν εμμονικη και συμφεροντολογα....
    Με την μαμα σου τι σκοπο ειχα?Τη θελω και αυτη για παρτη μου ?


    Αλεξια μην δειχνεις τοσο δυνατη στους αλλους ...Δεν ειναι κακο να ζητας και να διεκδηκεις κατστασεις που σου ανηκουν ..
    Και επιτελους βρε κοριτσι μου παψε να βλεπεις δρακους και μάγισσες πισω απο καθε πραξη ...

    Αντε γιατι στο τελος ξερεις τι θα ακουσω ,οτι κυνηγαω και εσενα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #12197
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλημερα Κυκνε!
    Χαίρομαι που είσαι καλύτερα σήμερα. Εγώ παρακοιμηθηκα
    Καλημέρα

    Καλά έκανες εφόσον μπορούσες, ξεκουράστηκες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #12198
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα σε ολους !




    Μπορεις ,οπως μπορεσες και εμπιστετηκες εκεινων τον ανθρωπο και σε εκανε να νοιωσεις ασφαλεια ,σιγουρα οταν ξαναβρεθει ο επομενος μαζι παλι θα το ξεπερασετε .
    Το ξερω ειναι δυσκολο αλλα αφου εγινε μια φορα θα γινει και δευτερη ειμαι σιγουρη!
    Καλημέρα Μαριλού Τι κάνεις;

    Δεν το θεωρώ απίθανο να τα καταφέρω και με άλλον αν βέβαια έχει την απαραίτητη υπομονή μέχρι να καταφέρει να με πείσει ότι δεν πρέπει να τον φοβάμαι (γιατί την πρώτη φορά πήρε καιρό) αλλά δεν σου κρύβω ότι με τρομάζει να το ξαναπεράσω... Έφτυσα αίμα μέχρι να τα καταφέρω, γι' αυτό... Θα το προσπαθήσω αν παρουσιαστεί η ευκαιρία αλλά θέλω να εκφράζω και τι νιώθω γι' αυτό λέω ότι φοβάμαι πολύ αλλά και γιατί ίσως συζητώντας το να βοηθηθώ και να το πετύχω ευκολότερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #12199
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,382
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Μαριλού Τι κάνεις;

    Δεν το θεωρώ απίθανο να τα καταφέρω και με άλλον αν βέβαια έχει την απαραίτητη υπομονή μέχρι να καταφέρει να με πείσει ότι δεν πρέπει να τον φοβάμαι (γιατί την πρώτη φορά πήρε καιρό) αλλά δεν σου κρύβω ότι με τρομάζει να το ξαναπεράσω... Έφτυσα αίμα μέχρι να τα καταφέρω, γι' αυτό... Θα το προσπαθήσω αν παρουσιαστεί η ευκαιρία αλλά θέλω να εκφράζω και τι νιώθω γι' αυτό λέω ότι φοβάμαι πολύ αλλά και γιατί ίσως συζητώντας το να βοηθηθώ και να το πετύχω ευκολότερα...
    Να το συζητας ,αν σε βοηθαει οσο θελεις αλλωστε γι αυτο ειμαστε εδω και το ξερεις οτι οσο μπορουμε θα σου λεμε πραγματα που μπορει να φαινονται ευκολα για εμας αλλα καταλαβαινουμε ποσο δυσκολο ειναι για εσενα .

    Παλι καιρο θα σου παρει ,εδω καλα εισαι και παλι οταν φτασεις σε μια ηληκια το θεμα αυτο το σκεφτεσαι διπλα και τριπλα πλεον πριν προχωρησεις .....


    Καλα ειμαι και εγω ,λιγο ξαγρυπνη και κουρασμενη αλλα αντεχω !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #12200
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα σε ολους !




    Μπορεις ,οπως μπορεσες και εμπιστετηκες εκεινων τον ανθρωπο και σε εκανε να νοιωσεις ασφαλεια ,σιγουρα οταν ξαναβρεθει ο επομενος μαζι παλι θα το ξεπερασετε .
    Το ξερω ειναι δυσκολο αλλα αφου εγινε μια φορα θα γινει και δευτερη ειμαι σιγουρη!



    Τι ονειρικα και τελεια βρε Αλεξια και εσυ μου λες ..
    Ειλικρινα οταν ακουω αυτες τις λεξεις μονο στην ειρωνεια παει το μυαλο μου γιατι ετσι ηθελαν καποιοι να με κανουν να τα δω ...

    που ειναι το ονειρο μου λες ?
    θυμασαι απο που περασες για να απολαμβανετε σημερα ολα αυτα εδω ?
    εσυ το λες ονειρο ολο αυτο ?Εχω παλι με εφιαλτη θα το ελεγα και το δικο σου και το δικο μου ..

    Κλαψαμε ,πληγωθηκαμε ,ματωσαμε και καταληξαμε να εχουμε μια ευτυχισμενη οικογενεια που σιγουρα θα δοκιμαστει και αλλες φορες ..
    Ετσι ειναι αυτα ,διαρκεις αγωνας ...τι να λεμε χαζομαρες οτι ειμαστε σαν τις ευτυχισμενες οικογενεις των διαφημισεων ή σαν τα κοριτσακια που ειναι μεσα σε γαμους και σχεσεις και λενε α! εγω με τον αντρα μου περναμε τελεια και ειμαστε σουπερ και δεν μαλωνουμε και και και ενα σωρο και οταν κλεινει η πορτα του σπιτιου τους ή μονες τους θα ειναι ή θα κοιμουντε σε χωριστα δωματια με τον αντρα τους μονο και μονο γιατι θελουν να παρουσιαζουν το τελειο και να ντρεποντε να πουνε τι γινεται ...
    Αυτα μονο ζηλειες και κακιες δειχνουν να το ξερεις ..Αλλιως καθε φυσιολογικος ανθρωπος θα επικροτεί και θα βοηθαει τετοιες οικογενειες να ειναι καλα και οχι θα ειναι η αιτια για ειρωνείες και χωρισμους ...


    Εσυ καλο μου στο εχω πει ,θελεις να δειχνεις οτι εισαι αντρακι σε πολλες φασεις της ζωης σου ..Οτι τα καταφερνεις μονη σου και εισαι δυνατος τυπος ..Ισως απο εκει πηγαζουν και ολες οι παρεξηγημενες συμπεριφορες που εισπρατεις κατα καιρους ..
    Στο ειπα δεν ειματε τοσο δυνατοι οσο θελουμε να δειχνουμε ..Εχουμε δικαιωμα και να πεσουμε και να κλαψουμε και απ ολα ..Η δυναμη μας φαινεται κατα ποσο θα αφησουμε ολο αυτο να μας παρασυρει και να μας κανει να λαμβανουμε αποφασεις που αργοτερα θα βαραμε το κεφαλι μας στον τοιχο στην κυριολεξια ..
    Αν εσυ ολα αυτα τα χρονια εδειχνες ενα δυνατο κοριτσι που δεν ηθελε βοηθεια και το εδειχνες με την σταση σου πως ο αλλος να στην προσφερει ..

    Δεν λεω οτι δεν εκανε λαθη και η μητερα σου προς θεου ,αλλα οταν πηγαινε να σε πλησιασει και εσυ ησουν απομακρη και εβγαζες μια αρνητικοτητα δεδομενων ολων αυτων που εχεις περασει τι θα εισέπραττες στο τελος ?
    Αυτο που επερνες και σε εκανε να θυμωνεις και να εκνευριζεσαι ακομα πιο πολυ ..

    Ειδες οταν πηγες και την ειπες ,εχεις δυο επιλογες και αυτη διαλεξε αυτη που θα σου σταθει ,που σου προσφερε μια βοηθεια που ηταν ζητημα ζωης και θανατου εκενη την ωρα ,τι διαλεξε?
    Αυτο δεν λεει κατι?
    Εγω παλι οταν ακουγα να συζητατε με διαφορους ολο αυτο το θεμα και ακουγα αποψεις να σου λεγονται ελεγα δεν μπορει να κρυβεται τοσο μισος απο ανθρωπο που δεν εχει ζησει κατι παρομοιο και να προτρέπει και αλλους να κανει οτι και εκεινος?
    Συμφωνα με την ολη εκεινη εικονα εγω Αλεξια περιμενα η μητερα σου να σου ελεγε ετσι πως τα εκανες βγαλτα περα μονη σου ...Ειλικρινα ..

    Μην ξεχνας οτι ηταν και υπερ με το θεμα του αντρα σου ,ηθελε να ξαναειστε μαζι ,γιατι αραγε?Μηπως τελικα επειδη και αυτη που σε ζουσε εβλεπε τι αισθανεσαι και οτι ενεργεις λαθος?

    Αντε εγω λεω οτι να ναι γιατι ειχα αλλο σκοπο βλεπεις ,εχωνα γκαζια γιατι ημουν εμμονικη και συμφεροντολογα....
    Με την μαμα σου τι σκοπο ειχα?Τη θελω και αυτη για παρτη μου ?


    Αλεξια μην δειχνεις τοσο δυνατη στους αλλους ...Δεν ειναι κακο να ζητας και να διεκδηκεις κατστασεις που σου ανηκουν ..
    Και επιτελους βρε κοριτσι μου παψε να βλεπεις δρακους και μάγισσες πισω απο καθε πραξη ...

    Αντε γιατι στο τελος ξερεις τι θα ακουσω ,οτι κυνηγαω και εσενα
    Αφού με κυνηγάς, παραδεξου το. Από τότε που με είδες σε φώτο με ερωτευτηκες

    Δεν το συζητώ ότι έχεις δίκιο. Αλλά για να μου πει έτσι όπως τα κανες βγαλτα πέρα μόνη σου, έπρεπε να έχει δει πώς τα κάνα. Και δεν είδε γιατί δεν ήθελε να δει. Δεν ξέρω αν ο λόγος ήταν η συμπεριφορά μου.

    Μιλάω για το πριν πάω και της πω διάλεξε. Δηλαδή αν δεν πήγαινα δεν θα άλλαζε κάτι. Ναι να τα διεκδικούμε αυτά που μας ανήκουν, αλλά αν αυτά δεν μας θέλουν?
    Είναι σαν να λες σε κάποιον θελε με. Μα αν δεν σε θέλει?
    Κατάλαβες τι εννοώ. Ότι όταν δεν σου δίνουν τα αυτονόητα, πόση νόημα έχει να τα ζητήσεις? Εκεί κολλάω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #12201
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,382
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αφού με κυνηγάς, παραδεξου το. Από τότε που με είδες σε φώτο με ερωτευτηκες

    Δεν το συζητώ ότι έχεις δίκιο. Αλλά για να μου πει έτσι όπως τα κανες βγαλτα πέρα μόνη σου, έπρεπε να έχει δει πώς τα κάνα. Και δεν είδε γιατί δεν ήθελε να δει. Δεν ξέρω αν ο λόγος ήταν η συμπεριφορά μου.

    Μιλάω για το πριν πάω και της πω διάλεξε. Δηλαδή αν δεν πήγαινα δεν θα άλλαζε κάτι. Ναι να τα διεκδικούμε αυτά που μας ανήκουν, αλλά αν αυτά δεν μας θέλουν?
    Είναι σαν να λες σε κάποιον θελε με. Μα αν δεν σε θέλει?
    Κατάλαβες τι εννοώ. Ότι όταν δεν σου δίνουν τα αυτονόητα, πόση νόημα έχει να τα ζητήσεις? Εκεί κολλάω.
    λοιπον κατσε γιατι ειλικρινα στελνεις ανθρωπο στο τρελλοκομειο εσυ αληθεια τωρα ..

    Πεσμου ενα ,ΕΝΑ σε εσενα στοχειο που το διεκδηκισες και δεν σε ηθελε ...
    Οποιο ειναι αυτο ....
    Προσεχε μην μου πεις για τον αντρα σου γιατι πραγματικα εκε θα αρχισω να βαραω ...


    Τι να δει ρε συ η μανα σου τωρα ειλικινα ...Εκατσες να την πεις ,μανα δεν ειμαι καλα ,εχω αυτο και αυτο και εχω πελαγωσει,εσυ πως τα βλεπεις ?

    Εκατσες να κανεις ποτε τετοια συζητηση?Ειχες το θαρρος και την ορεξη πριν παρεις την οποαδηποτε αποφαση?Εσυ μονο οταν παίρνεις απφασεις και βλεπεις οτι υπερεκτιμας τον ευατο σου βγαζεις φωνη.
    Δηλαδη μονο οταν φτανεις πατο πρεπει να φωναξεις για να ερθει το χερι που ηδη υπαρχει εκει να σε τραβηξει ...μονο τοτε θα το δεχτεις?
    Τι να το δεχτεις δηλαδη ,αφου πλεον οταν γινεις καλα παλι θα λες μηπως το ζητιανεψα?
    και παλι φτου ξανα και α την αρχη ...


    Ναι ναι ειναι και αυτο που το πας ,που ολους ποια θελω να σας π...... αντρες, γυναικα καμια εξαιρεση ... λεγε τετοια γιατι μονο αυτο δεν ακουσα εδω μεσα πλησιαζει και αυτο το βλεπω...

    Αντι να παραδεχτής οτι επεσες ανασκελα βλεποντας το διμετρο κορμι μου και εσυ λες οτι σε κυνηγαω ,παλιοκοριτσο
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #12202
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα

    Καλά έκανες εφόσον μπορούσες, ξεκουράστηκες...
    Ξεκουραστηκα και φυσικά έχασα το ραντεβού με την ενδοκρινολογο
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #12203
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    λοιπον κατσε γιατι ειλικρινα στελνεις ανθρωπο στο τρελλοκομειο εσυ αληθεια τωρα ..

    Πεσμου ενα ,ΕΝΑ σε εσενα στοχειο που το διεκδηκισες και δεν σε ηθελε ...
    Οποιο ειναι αυτο ....
    Προσεχε μην μου πεις για τον αντρα σου γιατι πραγματικα εκε θα αρχισω να βαραω ...


    Τι να δει ρε συ η μανα σου τωρα ειλικινα ...Εκατσες να την πεις ,μανα δεν ειμαι καλα ,εχω αυτο και αυτο και εχω πελαγωσει,εσυ πως τα βλεπεις ?

    Εκατσες να κανεις ποτε τετοια συζητηση?Ειχες το θαρρος και την ορεξη πριν παρεις την οποαδηποτε αποφαση?Εσυ μονο οταν παίρνεις απφασεις και βλεπεις οτι υπερεκτιμας τον ευατο σου βγαζεις φωνη.
    Δηλαδη μονο οταν φτανεις πατο πρεπει να φωναξεις για να ερθει το χερι που ηδη υπαρχει εκει να σε τραβηξει ...μονο τοτε θα το δεχτεις?
    Τι να το δεχτεις δηλαδη ,αφου πλεον οταν γινεις καλα παλι θα λες μηπως το ζητιανεψα?
    και παλι φτου ξανα και α την αρχη ...


    Ναι ναι ειναι και αυτο που το πας ,που ολους ποια θελω να σας π...... αντρες, γυναικα καμια εξαιρεση ... λεγε τετοια γιατι μονο αυτο δεν ακουσα εδω μεσα πλησιαζει και αυτο το βλεπω...

    Αντι να παραδεχτής οτι επεσες ανασκελα βλεποντας το διμετρο κορμι μου και εσυ λες οτι σε κυνηγαω ,παλιοκοριτσο
    Χαχαχαχα μα εγώ το παραδέχομαι, πάντα σε γούσταρα αλλά όταν σε είδα κιόλας, σιγουρευτηκα

    Όχι δεν έκατσα να συζητήσω πριν πάρω αποφάσεις γιατί οοοοταν μια φορά το έκανα (πριν πολλά χρόνια) μου είπε, δεν ξέρω. Εσύ ξέρεις. Κάνε ότι θέλεις.

    Και τι να συζητήσω άλλο? Συζήτησα κάποτε (πριν 3 χρόνια γιατί τότε την πέτυχα πάλι μέσα στη ζωή μου) το γιατί διάλεξε να αφήσει εμένα. Και είπε ότι μου τα είχε όλα στο πιάτο.
    Όχι κυρία μου. "Όλα στο πιάτο" είναι αυτά που κάνω εγώ στα παιδιά μου. Το δικό σου ειναι "σε πληρώνω για να έχω την ησυχία μου". Και τελείωσε άδοξα η συζήτηση ΑΦΟΎ άκουσα ότι είμαι αχαριστη και ότι δεν εκτιμώ ότι μου έδωσε. Γιατί αν δεν εκτιμήσω εγώ το ότι άφησα τη νομική για χάρη της, τότε τι θα εκτιμήσω!
    Οπότε εκείνη δεν σηκώνει συζητήσεις όπως κατάλαβες, ή τουλάχιστον δεν σηκώνει ντομπρες συζητήσεις. Γι αυτό αυτή τη φορά την έβαλα να διαλέξει.

    Αυτό που λες για την "ζητιανιά" το έχω ναι. Δεν μου αρέσει να ζητάω πράγματα είναι η αλήθεια. Για την ακρίβεια, δεν μπορώ να ζητάω.

    ΈΝΑ πράγμα που διεκδικησα και δεν με ήθελε, δεν έχω. Γιατί δεν ζητάω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #12204
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,382
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Χαχαχαχα μα εγώ το παραδέχομαι, πάντα σε γούσταρα αλλά όταν σε είδα κιόλας, σιγουρευτηκα

    Όχι δεν έκατσα να συζητήσω πριν πάρω αποφάσεις γιατί οοοοταν μια φορά το έκανα (πριν πολλά χρόνια) μου είπε, δεν ξέρω. Εσύ ξέρεις. Κάνε ότι θέλεις.

    Και τι να συζητήσω άλλο? Συζήτησα κάποτε (πριν 3 χρόνια γιατί τότε την πέτυχα πάλι μέσα στη ζωή μου) το γιατί διάλεξε να αφήσει εμένα. Και είπε ότι μου τα είχε όλα στο πιάτο.
    Όχι κυρία μου. "Όλα στο πιάτο" είναι αυτά που κάνω εγώ στα παιδιά μου. Το δικό σου ειναι "σε πληρώνω για να έχω την ησυχία μου". Και τελείωσε άδοξα η συζήτηση ΑΦΟΎ άκουσα ότι είμαι αχαριστη και ότι δεν εκτιμώ ότι μου έδωσε. Γιατί αν δεν εκτιμήσω εγώ το ότι άφησα τη νομική για χάρη της, τότε τι θα εκτιμήσω!
    Οπότε εκείνη δεν σηκώνει συζητήσεις όπως κατάλαβες, ή τουλάχιστον δεν σηκώνει ντομπρες συζητήσεις. Γι αυτό αυτή τη φορά την έβαλα να διαλέξει.

    Αυτό που λες για την "ζητιανιά" το έχω ναι. Δεν μου αρέσει να ζητάω πράγματα είναι η αλήθεια. Για την ακρίβεια, δεν μπορώ να ζητάω.

    ΈΝΑ πράγμα που διεκδικησα και δεν με ήθελε, δεν έχω. Γιατί δεν ζητάω.
    χαχαχα!!!!πεγκυ μοναδικη μου αγαπη ,τρελλοκομειο μου


    Αληθεια την ρωτησες ποτε γιατι εμενα ρε μανα και οχι τον αδελφο μου?
    Ασχετα αν εκεινη νομιζε επειδη στα ειχε ολα στο πιατο οτι θα ησουν και εσυ καλα ...Ισως το δικο της μυαλο Αλεξια να εφτανε τοσο οσο και το δικο σου ,το δικο μου και οποιοδηποτε αλλου που παιρνει αποφασεις μονος του και ΝΟΜΙΖΕΙ οτι κανει σωστο ...

    Και αληθεια γιατι παρατησες την νομικη?
    18 δεν ησουν?Τι ηταν αυτο που σε εκανα να παρεις τετοια αποφαση ?ποτε δεν σε ρωτησα γι αυτο ...(που να προλαβω )
    Γιατι αφησες τοτε εναν ανθρωπο που ουσιαστικα λες σε παρατησε να επηρεασει και αυτο το κομματι ?Γιατι ουσιαστικα του εκανες την χαρη?


    Οσο για την ζητιανα στο ξαναπα ....Μπορεις και ζητας και δικδηκεις οταν κατι το γουσταρεις ,δεν ξερω πως με ποιο τροπο αλλα το κανεις οταν το θες ..Οπως και μπορεις να απορρίπτεις κατι το οποιο το κυνηγησες και τελικα σου βγηκε σκαρτο ,καμια σχεση με το φαίνεστε ..
    Αυτα τα χαρακτηριστικα σου γιατι τα παραβλεπεις ?
    Ειναι οντως δυνατα κομματια ,ειδικα το να δικεδηκεις και να εκφρασεις κατι που θες σε συνθηκες περιεργες ....Εγω ποτε δεν θα το εκανα αυτο ειλικρινα ...μπορει να εδειχνα οτι κατι θελω αλλα ετσι απευθειας οχι, δεν ειμαι τοσο δυνατη οσο εσυ !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #12205
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να το συζητας ,αν σε βοηθαει οσο θελεις αλλωστε γι αυτο ειμαστε εδω και το ξερεις οτι οσο μπορουμε θα σου λεμε πραγματα που μπορει να φαινονται ευκολα για εμας αλλα καταλαβαινουμε ποσο δυσκολο ειναι για εσενα .

    Παλι καιρο θα σου παρει ,εδω καλα εισαι και παλι οταν φτασεις σε μια ηληκια το θεμα αυτο το σκεφτεσαι διπλα και τριπλα πλεον πριν προχωρησεις .....


    Καλα ειμαι και εγω ,λιγο ξαγρυπνη και κουρασμενη αλλα αντεχω !
    Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι αν θα μπορεί ο άλλος να κάνει υπομονή μέχρι να νιώσω ασφαλής... Προσωπικά νομίζω ότι θα με χωρίσει και θα βρει κάποια χωρίς τέτοια προβλήματα και χωρίς αναμονή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #12206
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ξεκουραστηκα και φυσικά έχασα το ραντεβού με την ενδοκρινολογο
    Δεν πειράζει, θα κλείσεις άλλο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12207
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    χαχαχα!!!!πεγκυ μοναδικη μου αγαπη ,τρελλοκομειο μου


    Αληθεια την ρωτησες ποτε γιατι εμενα ρε μανα και οχι τον αδελφο μου?
    Ασχετα αν εκεινη νομιζε επειδη στα ειχε ολα στο πιατο οτι θα ησουν και εσυ καλα ...Ισως το δικο της μυαλο Αλεξια να εφτανε τοσο οσο και το δικο σου ,το δικο μου και οποιοδηποτε αλλου που παιρνει αποφασεις μονος του και ΝΟΜΙΖΕΙ οτι κανει σωστο ...

    Και αληθεια γιατι παρατησες την νομικη?
    18 δεν ησουν?Τι ηταν αυτο που σε εκανα να παρεις τετοια αποφαση ?ποτε δεν σε ρωτησα γι αυτο ...(που να προλαβω )
    Γιατι αφησες τοτε εναν ανθρωπο που ουσιαστικα λες σε παρατησε να επηρεασει και αυτο το κομματι ?Γιατι ουσιαστικα του εκανες την χαρη?


    Οσο για την ζητιανα στο ξαναπα ....Μπορεις και ζητας και δικδηκεις οταν κατι το γουσταρεις ,δεν ξερω πως με ποιο τροπο αλλα το κανεις οταν το θες ..Οπως και μπορεις να απορρίπτεις κατι το οποιο το κυνηγησες και τελικα σου βγηκε σκαρτο ,καμια σχεση με το φαίνεστε ..
    Αυτα τα χαρακτηριστικα σου γιατι τα παραβλεπεις ?
    Ειναι οντως δυνατα κομματια ,ειδικα το να δικεδηκεις και να εκφρασεις κατι που θες σε συνθηκες περιεργες ....Εγω ποτε δεν θα το εκανα αυτο ειλικρινα ...μπορει να εδειχνα οτι κατι θελω αλλα ετσι απευθειας οχι, δεν ειμαι τοσο δυνατη οσο εσυ !
    Αλήθεια αν μπορούσα να αλλάξω νικ θα το έκανα Πεγκυ

    Μα αυτό σου λέω, την ρώτησα. Και πήρα την απάντηση ότι με άφησε για να τα έχω όλα στο πιάτο. Το πιάτο της ήταν πολύ μεγάλο όμως αν σκεφτείς ότι έπρεπε να κρατήσω ένα σπίτι στα 10 μου...

    Την νομική την άφησα αφού είχα κάνει 2 χρόνια, χωρις να εχω τελειωσει το 2ο γιατι ηταν ο καιρος που εμεινα για κατι μηνες στο κρεβατι. Ήμουν 20 όχι 18. Και δεν της έκανα τη χάρη. Εκείνη αποφάσισε να σταματήσει να "μου τα έχει όλα στο πιάτο" και "να βρω δουλειά αν θέλω να ζήσω και να σπουδάσω" και έτσι άφησα τις σπουδές και το σπίτι της.

    Για το άλλο που λες, είναι άλλο να διεκδικείς κάτι (με οποιοδήποτε τρόπο) που σου είναι άγνωστο και άλλο να διεκδικείς κάτι που ξέρεις ότι δεν θα το πάρεις. Και για τη μάνα μου ήξερα ότι δεν θα πάρω. Τουλάχιστον όχι με το γνωστό τρόπο διεκδίκησης.
    Και να σημειώσω πώς απ ότι ξέρω και εγώ, από τους γονείς είναι αυτονόητο να πάρεις πράγματα ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ. Οπότε εκεί και αν δεν έχει κανένα νόημα να διεκδικείς.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #12208
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν πειράζει, θα κλείσεις άλλο...
    Ναι έκλεισα ήδη, όλα καλά
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #12209
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,382
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι αν θα μπορεί ο άλλος να κάνει υπομονή μέχρι να νιώσω ασφαλής... Προσωπικά νομίζω ότι θα με χωρίσει και θα βρει κάποια χωρίς τέτοια προβλήματα και χωρίς αναμονή...
    Που ξερεις μπορει να βρεις καποιον που να εχετε την ιδια αγαπη με τα γατακια και μεσα απο αυτο το κοινο σας σημειο να περασετε και στα υπολοιπα ,μπορει να βρεις καποιον που να ψαχνει να βρει κατι παρομοιο με εσενα ,μπορει να ψαχνει κατι εκεινος που μπορει να το εχεις μονο εσυ, να το αγαπησει και αυτο να ειναι ικανο να σε περιμενει οσο χρειαστει..
    Ξερεις ποσα μπορει να σου γραψω οτι υπαρχουν?
    Αρκει να το θες και να αρχιζεις να το δειχνεις !

    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ξεκουραστηκα και φυσικά έχασα το ραντεβού με την ενδοκρινολογο
    Ελπιζω να χεις κλεισει ηδη το επομενο .......

    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αλήθεια αν μπορούσα να αλλάξω νικ θα το έκανα Πεγκυ

    Μα αυτό σου λέω, την ρώτησα. Και πήρα την απάντηση ότι με άφησε για να τα έχω όλα στο πιάτο. Το πιάτο της ήταν πολύ μεγάλο όμως αν σκεφτείς ότι έπρεπε να κρατήσω ένα σπίτι στα 10 μου...

    Την νομική την άφησα αφού είχα κάνει 2 χρόνια, χωρις να εχω τελειωσει το 2ο γιατι ηταν ο καιρος που εμεινα για κατι μηνες στο κρεβατι. Ήμουν 20 όχι 18. Και δεν της έκανα τη χάρη. Εκείνη αποφάσισε να σταματήσει να "μου τα έχει όλα στο πιάτο" και "να βρω δουλειά αν θέλω να ζήσω και να σπουδάσω" και έτσι άφησα τις σπουδές και το σπίτι της.

    Για το άλλο που λες, είναι άλλο να διεκδικείς κάτι (με οποιοδήποτε τρόπο) που σου είναι άγνωστο και άλλο να διεκδικείς κάτι που ξέρεις ότι δεν θα το πάρεις. Και για τη μάνα μου ήξερα ότι δεν θα πάρω. Τουλάχιστον όχι με το γνωστό τρόπο διεκδίκησης.
    Και να σημειώσω πώς απ ότι ξέρω και εγώ, από τους γονείς είναι αυτονόητο να πάρεις πράγματα ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ. Οπότε εκεί και αν δεν έχει κανένα νόημα να διεκδικείς.
    Να το κανεις μοναδικη μου αγαπη

    ναι ωραια!γιατι εσενα και οχι τον αδελφο σου?Επειδη ησουν κοριτσι ας πουμε ?
    Ας αφηνε τον αδελφο σου οπως αφησε εσενα τακτοποιημενη,αφου το θεωρουσε ιδιο....αυτο εγω δεν εχω καταλαβει ,τον διαχωρισμο ...

    Κοιτα το γεγονος οτι επρεπε να μεινεις στο κρεβατι ή επρεπε να δουλεψεις και γενικα επρεπε να αναλαβεις μεγαλες ευθυνες δεν σε δικαιολογει να το ξερεις ..
    Εδω θα γινω σκληρη(με ξερεις βεβαια και απο εδω ) για να δεις πως δεν εχεις μονο μεριδιο ευθυνης η μαμα σου εδω ..


    Εικοσι χρονων ησουν ,ας εχανες και κανα δυο εξαμηνα τι εγινε ?Ποσα παιδια χανουν και μετα το ριχνουν στο διαβασμα και περνανε τα μαθηματα ..
    ή ποσα παιδια αναγκαζονται να δουλευουν παραλληλα γιατι ειναι σαν και εσενα και δεν εχουν καποιον να τους στηριξει ...
    Αλεξια πεταξες δυο χρονια ετσι για τι ?Για εμενα για χαζο λογο ...ειναι δυσκολο το ξερω, αλλα αν το ηθελες πραγματικα δεν θα εβγαζες το πεισμα που εβγαλες και τωρα και ειπες θα χωρισω και θα κανω και δυο δουλειες για να τα βγαλω περα και δεν με νοιαζει αλλα ΕΓΩ ΘΑ ΧΩΡΙΣΩ κοντρα σε ολους εσας που λετε οτι δεν μπορω ή εχω αδικο....

    Καταλαβαινεις τι λεω?Ειναι ευκολο να κατηγορουμε καποιον,οχι τυχαια βεβαια ,αλλα ειχες και εσυ μεριδιο ευθυνης σε ολο αυτο ...Μηπως ειδες οτι τελικα δεν το θες τοσο πολυ οπως τωρα που ειχες την ευκαιρια αλλα διαλεξες κατι το οποιο σου αρεσει πιο πολυ?
    Ισως ειχες και εσυ τοτε καποιους ενδιασμους και ολο αυτο με την μητερα σου ηρθε και κουμπωσε και λες τωρα τα παραταω γιατι πρεπει να δουλεψω..
    Μηπως κρυφτηκες να το πω απλα πισω απο αυτο ?

    Δεν ξερω ρωταω για να καταλαβω πως λειτουργησες ετσι τοτε ενω τωρα πηρες μια κατασταση στα χερια σου που λιγες το κανουν και μενουν σε ενα γαμο απλα και μονο για οικονομικους καθαρα λογους,ενω εσυ ειχες καθε αλλο λογο να μεινεις απλα θολωσες,σου πηραν τα μυαλα ,ηθελες να βγαλεις θυμο ,εκδικηση ,ειλικρινα δεν ξερω ...

    Τωρα βεβαια δεν ησουν και μονη σου ,ειχες τα παιδια και δεν ειχες την πολυτελεια να επαναπαυτείς ή να κρυφτής πισω απο ενα δεν μπορω ...

    και για το αλλο σου λεω δεν ειναι ετσι ...Εγω για το αγνωστο δεν διεκδικω τιποτα ειδικα με αυτο τον τροπο γιατι ειμαι χεστρωνει ...ετσι απλα και ξάστερα ...δεν μπορω ,δεν λειτουργω γιατι οπως λες υπαρχουν και σε εμενα και οι δευτερες αλλα ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΙΤΕΣ σκεψεις ...Αυτες που πρεπει λιγακι να αρχιζεις να βλεπεις πλεον και εσυ ...Μην θολωνεις και οποιον παρει σβαρνα η κατσταση ...

    Εσυ εκει εδειξες μαγκια και μπραβο σου και καλα εκανες για εμενα ...Ηθελες και το πηρες ,δεν ειχες κανα λογο να μην το κανεις ..Θελω να καταλαβεις ομως οτι οταν βαζεις το πεισμα σου μπροστα δεν το βλεπεις σαν ζητιανια ...Οπως και οταν καταλαβες οτι τελικα δεν ειναι αυτο που νομιζες και τελικα ειναι σκαρτο και δεν αξιζει σηκωθηκες και εφυγες χωρις να πεις το οτιδηποτε ..
    Και αυτο δυναμη θελει ...εσυ μπορει να το εκανες απο φοβο ,απο ανασφαλεια ,επειδη καταλαβες οτι δεν ηταν αυτο που νομιζες ,μπορει απο χιλια δυο ...Εφυγες κοριτσι μου και εκει τα εδωσες μια ολα και εκανες αυτο που γουσταρες διχως να αναλογιστεις τις συνεπειες για κενεναν και τιποτα ,μονο για εσενα λειτουργησες ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ γιατι ειδες σε τι θα μπορουσε να σε οδηγησει ολο αυτο ...
    Σε εκανε και ειδες καθαρα πλεον χωρις παρεμβολες ,πιεσεις και οτιδηποτε αλλο ....Ειδες καθαρα απλα και μονο χωρις δευτερες σκεψεις ....

    Αυτο ειναι που δεν μπορω να καταλαβω σε εσενα ρε συ ..Λες οτι παντα υπαρχουν οι δευτερες σκεψεις αλλα δεν ειναι ετσι ...εγω τουλαχιστον δεν το βλεπω ετσι ,δεν ξερω μπορει να ειναι και λαθος ,ας σου πει και οποις θελει την γνωμη του αλλωστε γι αυτο τα συζηταμε και εδω..
    Μπορει να ειμαι λαθος ,δεν ξερω, αλλα δεδομενων τον καταστασεων βλεπω ενα ανθρωπο οταν ειναι θολομενος και δεν βλεπει μπροστα του να διεκδηκει πραγματα και καταστασεις που ειναι πραγματικα τοσο λαθος και τοσο καταστροφικες και οταν ειναι ηρεμος και παρει επιτελους αυτα που αξιζει και αγαπα σταχερια του ,να ξαναπεφτει σε αυτες τις μαλ.....νες δευτερες σκεψεις που δεν θα τον αφησουν ποτε να ηρεμησει ...

    Τι στο καλο ρε φιλη ,αυτοκαταστροφικες τασεις εχεις ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #12210
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Που ξερεις μπορει να βρεις καποιον που να εχετε την ιδια αγαπη με τα γατακια και μεσα απο αυτο το κοινο σας σημειο να περασετε και στα υπολοιπα ,μπορει να βρεις καποιον που να ψαχνει να βρει κατι παρομοιο με εσενα ,μπορει να ψαχνει κατι εκεινος που μπορει να το εχεις μονο εσυ, να το αγαπησει και αυτο να ειναι ικανο να σε περιμενει οσο χρειαστει..
    Ξερεις ποσα μπορει να σου γραψω οτι υπαρχουν?
    Αρκει να το θες και να αρχιζεις να το δειχνεις !
    Το θέλω... Δεν θέλω να περάσω όλη μου τη ζωή μόνη... Ήδη η μοναξιά με κάνει να μην νιώθω καλά... Όσο για να το δείξω, σ' αυτό το θέμα θα επανέλθω αν γνωρίσω κάποιον, ίσως χρειαστώ λίγες συμβουλές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •