Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 808
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 808 of 837 FirstFirst ... 308708758798806807808809810818 ... LastLast
Results 12,106 to 12,120 of 12551
  1. #12106
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Σε εμάς εδώ πάντως δεν υπάρχει αδέσποτο που τέτοιο καιρό δεν βρίσκει ζεστασιά ..

    Δεν ξέρω ειδικά αυτά που είναι κέντρο είτε τα καταστήματα είτε κάποιος περαστικός που δουν αδέσποτο να είναι κουρνιασμενο είτε το πάνε κούτες και μπαίνουν μέσα είτε κουβέρτες ..
    Φυσικά μόνο σε τέτοιες θερμοκρασίες ,αλλιώς δεν έχουν θέμα .

    Δεν έχω δει κανένα προς το παρόν να κρυώνει ..όπως και σε εμάς εδώ αν έρθεις και παρατηρήσεις πολλά μαγαζιά ή και σπίτια ακόμα, έχουν έξω στα πεζοδρόμια πάντα νερό και τροφή ...

    Η αλήθεια είναι ο δήμος μας σε συνεργασία με την φιλοζωική κανουν εξερετικη δουλειά σε αυτό το θέμα .
    Άσε που πλέον έχει αλλάξει πολύ η στάση μας με τα αδέσποτα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #12107
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    αισθάνομαι ότι δεν μπορώ άλλο να σκέφτομαι αυτές τις αναμνήσεις.... θα ήθελα με έναν μαγικό τρόπο να φύγουν από το μυαλό μου αλλά ξέρω ότι δεν είναι εύκολο να γίνει.....

  3. #12108
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σε εμάς εδώ πάντως δεν υπάρχει αδέσποτο που τέτοιο καιρό δεν βρίσκει ζεστασιά ..

    Δεν ξέρω ειδικά αυτά που είναι κέντρο είτε τα καταστήματα είτε κάποιος περαστικός που δουν αδέσποτο να είναι κουρνιασμενο είτε το πάνε κούτες και μπαίνουν μέσα είτε κουβέρτες ..
    Φυσικά μόνο σε τέτοιες θερμοκρασίες ,αλλιώς δεν έχουν θέμα .

    Δεν έχω δει κανένα προς το παρόν να κρυώνει ..όπως και σε εμάς εδώ αν έρθεις και παρατηρήσεις πολλά μαγαζιά ή και σπίτια ακόμα, έχουν έξω στα πεζοδρόμια πάντα νερό και τροφή ...

    Η αλήθεια είναι ο δήμος μας σε συνεργασία με την φιλοζωική κανουν εξερετικη δουλειά σε αυτό το θέμα .
    Άσε που πλέον έχει αλλάξει πολύ η στάση μας με τα αδέσποτα ..
    Μπράβο! Εδώ σ' εμάς ο δήμος δεν πολυασχολείται, ότι κάνουν οι φιλόζωοι μόνοι τους... Αλλά νομίζω πως τα καταφέρνουμε αρκετά καλά, έχουν φτιαχτεί σπιτάκια ανά περιοχές οπότε κουρνιάζουν εκεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #12109
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μπράβο! Εδώ σ' εμάς ο δήμος δεν πολυασχολείται, ότι κάνουν οι φιλόζωοι μόνοι τους... Αλλά νομίζω πως τα καταφέρνουμε αρκετά καλά, έχουν φτιαχτεί σπιτάκια ανά περιοχές οπότε κουρνιάζουν εκεί...
    Είναι θέμα νοοτροπίας πλέον ..
    Νομίζω η δική μας η γενια και οι νεότερες έχουμε τρόπο αντιμετώπισης πλέον απέναντι στα ζωάκια ...

    Είμαστε πιο ευαισθητοποιημένοι ..εντάξει υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βέβαια αλλά εκεί μιλάμε για καθαρά ψυχιατρικές παθήσεις ...

    Εγώ πλέον βλέπω όλα μα όλα τα παιδιά με το που βλέπουν αδέσποτο να τρέξουν να το χαϊδεύουν να νοιαστουν αν τρώνε ..

    Αν συνεχιστεί όλο αυτό είναι βέβαιο πως σε λίγα χρόνια τα αδέσποτα πλέον θα έχουν πολύ καλύτερη μοίρα απ' ότι παλιά ..

    Το γατάκι στο γραφείο μου υιοθετήθηκε ..στεναχωρέθηκα βέβαια αλλά πήγε σε σπίτι και θα είναι πολύ πιο καλά και το καλό είναι ότι θα μπορώ να πηγαίνω να το βλέπω
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #12110
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μπράβο! Εδώ σ' εμάς ο δήμος δεν πολυασχολείται, ότι κάνουν οι φιλόζωοι μόνοι τους... Αλλά νομίζω πως τα καταφέρνουμε αρκετά καλά, έχουν φτιαχτεί σπιτάκια ανά περιοχές οπότε κουρνιάζουν εκεί...
    βρε κυκνε, υπαρχουν ακομη αδεσποτα ζωα , δλδ. σκυλια ? εχω να δω αδεσποτο απο τελη των 80s αρχες 90s , τοτε ειχα χτυπησει με ταυτοκινητο δυο, χωρις να πηγαινω γρηγορα , και ενα σε κεντρικο δρομο η μανα μου , εκτοτε δεν εχω δει κανενα , στην αθηνα τουλαχιστον.....στην επαρχια εχω δει......στην στυλιδα που πηγαινα καποτε .....δεν ξερω τι γινεται στην θεσσαλονικη βεβαια .....

  6. #12111
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλημερες σε ολους,βροχη πειραια με 4 βαθμους,ισως εχουμε μια ευκαιρια για χιονι μεχρι θαλασσα δευτερα πρωι...καποια μοντελα το δινουν καποια οχι...θα δουμε ...δυστυχως εχουμε αστεγους εδω στις γειτονιες,λογικα θα εχει μεριμνησει ο δημος να βρουν καταφυγιο.Εχουμε και κατι γατια που εχουν βρεικαταφυγιο σε ενα παλιο σπιτι,τους εχουμε φταιξει σπιτακια με χσρτοκουτες,και τα ντυσαμε με φλις κουβερτουλες που πεταει ο κοσμος στα σκουπιδια και ετσι ζεσταινονται κ αυτα.

  7. #12112
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    βρε κυκνε, υπαρχουν ακομη αδεσποτα ζωα , δλδ. σκυλια ? εχω να δω αδεσποτο απο τελη των 80s αρχες 90s , τοτε ειχα χτυπησει με ταυτοκινητο δυο, χωρις να πηγαινω γρηγορα , και ενα σε κεντρικο δρομο η μανα μου , εκτοτε δεν εχω δει κανενα , στην αθηνα τουλαχιστον.....στην επαρχια εχω δει......στην στυλιδα που πηγαινα καποτε .....δεν ξερω τι γινεται στην θεσσαλονικη βεβαια .....
    Εδώ υπάρχουν και σκυλιά και γάτες... Αλλά σήμερα δεν χιονίζει οπότε όλα καλά, επανήλθαμε στα φυσιολογικά μας... Αν και λένε ότι ίσως χιονίσει πάλι αύριο, ελπίζω πως όχι... Εντάξει, το είδα λίγο και χάρηκα αλλά φτάνει... Να μην ταλαιπωρούνται άλλα πλάσματα και άνθρωποι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #12113
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημέρα με -3 από εμάς ...

    Αρκετό χιόνι αλλά ευτυχώς κάποια στιγμή το γύρισε σε βροχή και έλιωσε το περισσότερο ..
    Σε άλλα νέα οποίος βγαίνει από το σπίτι του μόνο με πέδιλα του πατινάζ είναι όλα παγωμένα στην κυριολεξία ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #12114
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα με -3 από εμάς ...

    Αρκετό χιόνι αλλά ευτυχώς κάποια στιγμή το γύρισε σε βροχή και έλιωσε το περισσότερο ..
    Σε άλλα νέα οποίος βγαίνει από το σπίτι του μόνο με πέδιλα του πατινάζ είναι όλα παγωμένα στην κυριολεξία ..
    Καλημέρα Μαριλού!

    Να προσέχεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #12115
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εδώ υπάρχουν και σκυλιά και γάτες... Αλλά σήμερα δεν χιονίζει οπότε όλα καλά, επανήλθαμε στα φυσιολογικά μας... Αν και λένε ότι ίσως χιονίσει πάλι αύριο, ελπίζω πως όχι... Εντάξει, το είδα λίγο και χάρηκα αλλά φτάνει... Να μην ταλαιπωρούνται άλλα πλάσματα και άνθρωποι...
    η αθηνα εγινε μεγαλουπολη τα τελευταια 50-70 χρονια ισως , απο το 1900 που ειχε 100.000 κατοικους , σημερα εχει 4 εκατομ. , με οτι αυτο συνεπαγεται , στην θεσσαλονικη δεν συνεβη αυτο , ισως γι αυτο υπαρχουν ακομη αδεσποτα .....

  11. #12116
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Καλημέρα!
    Όντως εδώ στην Αθήνα μόνο γάτες βλέπεις πλέον..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #12117
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    καλημερα , βλεπω καποιες γατες , αλλα καμμια σχεση με παλαιοτερα .....

  13. #12118
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Το γυμνό σου κορμί θα πρέπει να ανήκει μόνο σ' εκείνους που ερωτεύονται τη γυμνή σου ψυχή.

    Charlie Chaplin
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #12119
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Το γυμνό σου κορμί θα πρέπει να ανήκει μόνο σ' εκείνους που ερωτεύονται τη γυμνή σου ψυχή.

    Charlie Chaplin
    Πολύ σωστό!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #12120
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    καλημερα , βλεπω καποιες γατες , αλλα καμμια σχεση με παλαιοτερα .....
    Αν υπολογισεις οτι τα προγραμματα στειρωση των αδεσποτων ζωων ξεκινησαν στους ολυμπιακους αγωνες, ειναι λογικο πλεον να μην υπαρχουν τοσο πολλα αδεσποτα .Οσο για το οτι βλεπεις γατες, οπως ξερεις οι γατες ειναι πιο αναρχα ζωα, δυσκολα περιοριζωντε σε αντιθεση με τα σκυλια οπου ευκολα μπορουν να μεταβιβαστουν στις δημοτικες εγκαταστασεις, οι γατες ολο και καποιο τροπο θα βρουν κι θα ξεφυγουν. Ολα αυτα νομιζω δικαιολογουν οτι πεον δεν υπαρχουν πολλα αδεσποτα, ειδικα το τελευταιο χρονο το προγραμμα με τα αδεσποτα και την δωρεαν αποκτηση τους απο ανθρωπους ολης της ευρωπης εχει βοηθησει παρα πολυ.
    Ομως, οπως σωστα ενδιαφερομαστε για τα ζωα νομιζω θα επρεπε και για τους ανθρωπους τους αστεγους, οπου μεσα σε αυτο το κρυο ζουν εξω στους δρομους της Αθηνας, οπου ειδη υπηρξαν νεκροι απο το υπερβολικο κρυο. Το λεω αυτο διοτις υπηρξε το 2019 μια ερευνα κοινωνικη με φανατικους φυλοζωους οπου κατεληξε στο οτι πρωτιμουν να σωθουν τα σκυλια απο αστεγους αρρωστους που δεν εχουν ουτος η αλλος ελπιδα.

    Αληθεια, ρωταω, κι οποις θελει ας απαντησει. Σε ποιες απο τις δυο περιπτωσεις εαν ειχατε την δυνατοτητα να προσφερετε καταφυγιο θα το κανατε, σε μια σκυλα με 2-3 κουταβακια? η σε ενα ζευγαρι ηλικιας γυρο τα 25 αστεγων , τοξικομανων ,με ΕΙΤΖ , οπου μπορει να ειναι και αλλοδαποι? σε ποια απο τις δυο περιπτωσεις θα προσφερατε ? εαν ξερατε οτι οποιος μεινει εκτος κινδυνευει με την ζωη του?

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •