Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 834
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 834 of 837 FirstFirst ... 334734784824832833834835836 ... LastLast
Results 12,496 to 12,510 of 12551
  1. #12496
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    9
    Παιδιά είμαι πεσμένος πολύ και δεν ξέρω πως συνέλθω λόγο χωρισμού οποίος θέλει να μου πει... Ευχαριστώ!

  2. #12497
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνος33 View Post
    Παιδιά είμαι πεσμένος πολύ και δεν ξέρω πως συνέλθω λόγο χωρισμού οποίος θέλει να μου πει... Ευχαριστώ!
    Kαλημερα!

    Θελεις να μας μιλησεις και να μας πεις πως εφτασες σε αυτόν ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #12498
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    9
    Είχα μια σχέση με μια κοπέλα από Αθήνα εγώ είμαι από την κεντρική Ελλάδα, κράτησε 7 μήνες είμασταν καλά δεν είχαμε τσακωμούς ήταν όλα σε όμορφα πλαίσια με κέρδισε πολύ με το χρόνο και μετά της βγήκε ότι δεν της άρεσε η πόλη μου. Είχε και καταπίεση από τη μάνα της που την έπαιρνε τηλέφωνο και έκλαιγε ότι την άφησε και έφυγε (συγκατοικησαμε όλο αυτό το διάστημα). Εν τέλει της είχα στείλει ένα μήνυμα να έτοιμο από ένα σαιτ που έλεγε όμορφα λόγια ότι άμα μια σχέση έχει καλά στοιχεία πρέπει να το παλέψεις και τέτοια και νευρίασε και με μπλόκαρε από παντού δεν έχει άλλο άτομο από όσο ξέρω.

  4. #12499
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνος33 View Post
    Είχα μια σχέση με μια κοπέλα από Αθήνα εγώ είμαι από την κεντρική Ελλάδα, κράτησε 7 μήνες είμασταν καλά δεν είχαμε τσακωμούς ήταν όλα σε όμορφα πλαίσια με κέρδισε πολύ με το χρόνο και μετά της βγήκε ότι δεν της άρεσε η πόλη μου. Είχε και καταπίεση από τη μάνα της που την έπαιρνε τηλέφωνο και έκλαιγε ότι την άφησε και έφυγε (συγκατοικησαμε όλο αυτό το διάστημα). Εν τέλει της είχα στείλει ένα μήνυμα να έτοιμο από ένα σαιτ που έλεγε όμορφα λόγια ότι άμα μια σχέση έχει καλά στοιχεία πρέπει να το παλέψεις και τέτοια και νευρίασε και με μπλόκαρε από παντού δεν έχει άλλο άτομο από όσο ξέρω.
    Με τι προοπτικη συγκατοικησατε ?
    Πηρε την αποφαση να μεινει μονιμα εκει βρισκοντας και μια δουλεια ας πουμε ή ηταν για λιγο για να δειτε και πως θα ειστε και απο κοντα ?
    Εκτος απο την μητερα της τι αλλο άφησε πισω ?Δουλεια ,φιλους ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #12500
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    9
    Δουλειά της έδινα εγώ έχουμε ίδιο επάγγελμα απλά δεν μπορούσε να αποδώσει λόγο εμπειρίας, έπρεπε να κάνει υπομονή

  6. #12501
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνος33 View Post
    Δουλειά της έδινα εγώ έχουμε ίδιο επάγγελμα απλά δεν μπορούσε να αποδώσει λόγο εμπειρίας, έπρεπε να κάνει υπομονή
    Το γεγονος οτι αυτη η κοπελα βρεθηκε ξαφνικα σε μια αλλη πολη η οποια δεν τις αρεσε και ειναι πολυ φυσιολογικο ολο αυτο ,ηταν μακρυα απο την μητερα της που μαλλον εχουν μια σχεση εξαρτησης και εξαρτωμενη επαγγελματικα απο εσενα να ενιωσε ολη αυτη την ψυχολογικη καταπιεση σε τοσο μεγαλο βαθμο που να ηθελε να παρει τον χρονο και τον χωρο της δεν σου φαινετε φυσιολογικο ?

    Σου ζητησε χρονο να την αφησεις να σκεψτει λιγακι μονη της ?
    Το διαστημα που ειχατε σχεση ειναι πολυ μικρο ωστε ενας ανθρωπος να ¨θυσιασει ¨καποια αλλα πραγματα στην ζωη του ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #12502
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    9
    Μου ζήτησε χρόνο και όταν κατέβηκα Αθήνα μετά από μια εβδομάδα μου είπε ότι θέλει να το παλέψουμε να μην το αφήσουμε αλλά θέλει να κυνηγήσει και τα ονοιρα της εν τέλει μου βγήκε και εμένα πίεση όταν επέστρεψα μόνος πίσω και το τελείωσε ενώ δεν το ήθελε και αυτή.

  8. #12503
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    9
    Έκανα λάθος που έβγαλα πίεση ότι μου λείπεις και τέτοια.

  9. #12504
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνος33 View Post
    Έκανα λάθος που έβγαλα πίεση ότι μου λείπεις και τέτοια.
    Εφοσον το αναγνωριζεις και εσυ οτι η κοπελα πιεστικε και μαλλον πηρε τον χρονο που θελει ωστε να καταλαβει πως θα προχωρησετε τελικα μπλοκάροντας σε ,αφου ειδε οτι αλλιως δεν γινεται ,γιατι δεν χαλαρωνεις λιγακι ,να τις δωσεις τον απαιτουμε νο χρονο και μετα απο καποιο διαστημα ισως εκεινη να σε ξαναπροσεγγισει .

    Καταλαβαινω οτι τα δικα σου συναισθηματα ειναι εντονα και δεν θες να την χασεις αλλα δεν πρεπει να σεβαστεις και την δικη της επιθυμια ?
    Υστερα αναλογιζεσαι σε τι σχεση επιλεγεις να εισαι ?

    Μια κοπελα που εχει τετοια σχεση εξαρτησης με την μητερα της δεν θα ειναι καθολου ευκολο να μην μπαινει ¨εμποδιο ¨στις οποιες επιθυμιες της ακομα και οταν αυτες ειναι γεματες συναισθημτα ..
    Ουσιαστικα συναισθηματικος εκβιασμος ασκηθεικε επανω της απο την πλευρα της μητερας της ..

    Τι ηλικιες εχετε ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #12505
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    9
    Έτσι πιστεύω και εγώ εγώ 35 η κοπέλα 28

  11. #12506
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνος33 View Post
    Έτσι πιστεύω και εγώ εγώ 35 η κοπέλα 28
    Οποτε πιστευω εισαι σε μια φαση που ψαχνεις κατι καλο ,σοβαρο ισως για οικογενεια και ειδες σημαδια στην κοπελα και δεν θες να την αφησεις ?
    Εχει μια ¨λογικη ¨και η δικη σου προσέγγιση αλλα νομιζω το καλυτερο ειναι να δωσεις χρονο γιατι αν πιεστει να κανει κατι, ακομα και να γυρισει ,με την πρωτη δυσκολια παλι θα φυγει και θα εισαι σε μια σχεση μια ζεστη μια κρυο ,πολυ ψυχοφθορο ομολογουμενος ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12507
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    9
    Ναι εγώ θέλω κάτι σοβαρό και μόνιμο στη ζωή μου δεν θέλω παιχνίδια και απλά την αγαπάω πολύ αυτή τη κοπέλα.

  13. #12508
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνος33 View Post
    Ναι εγώ θέλω κάτι σοβαρό και μόνιμο στη ζωή μου δεν θέλω παιχνίδια και απλά την αγαπάω πολύ αυτή τη κοπέλα.
    Αντιληπτό πληρως και ολο αυτο ειναι που σε κανει να ενεργεις παρορμητικα αλλα καταλαβαινεις οτι δεν βοηθαει ετσι ?
    Αλλωστε θελεις να προχωρησεις σε ενα τοσο μεγαλο βημα κατω απο τετοιες συνθηκες ?
    Ανωριμο λιγακι δεν ειναι βαση της ηλικιας σου και της πληρης συναισθησης τι σημαινει δημιουργώ οικογενεια ?

    Νομιζω πρεπει να αφησεις λιγακι την πιεση του στερεοτυπου ¨μεγαλωσα και πρεπει να κανω οικογενεια ¨και να το δεις οπως θα το εβλεπες αν ησουν μικροτερος ..

    Τι λες? μηπως να βαλεις ενα χρονικο περιθωριο πρωτα στο ευατο σου ωστε να τις δωσεις και εκεινης τον χρονο που διακιουτε και το εχει αναγκη ?
    Ξερεις και εκεινη μπορει να νιωθει εντονα συναισθηματα αλλα να προσπαθει λιγακι να βρει τα πατηματα της ή τις λυσεις πως θα μπορεσει να σε ενταξει και εσενα μεσα σε μια ηδη υπαρχων ζωη της χωρις τραγικες αλλαγες που δεν θα μπορεσει να τις στηριξει, ουτε πρακτικα ουτε ψυχολογικα ...
    Μην φερόμαστε εγωιστικα και βλεπουμε μονο τον ευατο μας .
    Last edited by Marilou; 08-12-2021 at 12:44.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #12509
    hlias1988
    Guest
    Ναμε και εγω παλι.................!

  15. #12510
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Γεια σου λιακο ομορφε

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •