Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 818
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 818 of 837 FirstFirst ... 318718768808816817818819820828 ... LastLast
Results 12,256 to 12,270 of 12551
  1. #12256
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Θα πήγαινα η αλήθεια είναι. Αλλά πολλά τα χιλιόμετρα για να κάτσεις μόνο μερικές ώρες....
    Ο μπαμπάς τι λέει?
    Ο μπαμπάς μας έχει ήδη κανονίσει τις βάρδιες και αν χρειαστεί θα πάμε και θα το κάνουμε και σαν βόλτα λέει να την χαρούμε και περισσότερο χρόνο ,άλλωστε ο δρόμος είναι αεροδρόμιο πλέον δεν έχει καθόλου κίνηση ..Θα δείξει,θα μιλήσουμε και αύριο και η απόφαση θα παρθεί τότε

    Αν και πλέον έτσι πως έγινε είναι καλή ευκαιρία να ξεφύγουμε και λίγο να δούμε και το παιδί!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #12257
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ο μπαμπάς μας έχει ήδη κανονίσει τις βάρδιες και αν χρειαστεί θα πάμε και θα το κάνουμε και σαν βόλτα λέει να την χαρούμε και περισσότερο χρόνο ,άλλωστε ο δρόμος είναι αεροδρόμιο πλέον δεν έχει καθόλου κίνηση ..Θα δείξει,θα μιλήσουμε και αύριο και η απόφαση θα παρθεί τότε

    Αν και πλέον έτσι πως έγινε είναι καλή ευκαιρία να ξεφύγουμε και λίγο να δούμε και το παιδί!
    Άντε σου φεξε πάλι! Ούτε νιοπαντροι τόσα ταξίδια. Αλλά ταξίδι με αιγοκερο ρε φίλε! Το σκέφτηκες καλά?

    Αμάν πες μου πόσες φορές σταματάει στο κάθε ταξίδι χαχαχα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #12258
    hlias1988
    Guest
    Αλεξια και Μαριλου.. να κανω μια ερωτηση που θεωρω περιττη γιατι ξερω την απαντηση!
    καπνιζετε?!
    εγω λεω αποκλειετε.......!!!!!!!!!

  4. #12259
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Αλεξια και Μαριλου.. να κανω μια ερωτηση που θεωρω περιττη γιατι ξερω την απαντηση!
    καπνιζετε?!
    εγω λεω αποκλειετε.......!!!!!!!!!
    Εγώ καπνίζω. Γιατί πιστεύεις ότι αποκλείεται Ηλία?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #12260
    hlias1988
    Guest
    Γιατι λεω εγω ειστε πολυ πως να το πω.. αυστηρες με θεματα υγειας.. αυτο εχω διαπιστωσει..! τεσπα!
    Εγω καπνιζω παρα πολυ ρε πουστη μου και εχω ενοχες...ειναι και αυτος γαμ***νος τροπος ζωης...που χειροτερευει την κατασταση...

  6. #12261
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Γιατι λεω εγω ειστε πολυ πως να το πω.. αυστηρες με θεματα υγειας.. αυτο εχω διαπιστωσει..! τεσπα!
    Εγω καπνιζω παρα πολυ ρε πουστη μου και εχω ενοχες...ειναι και αυτος γαμ***νος τροπος ζωης...που χειροτερευει την κατασταση...
    Εγω είμαι αυστηρή με τους άλλους. Στον εαυτό μου δεν δίνω και πολύ σημασία. Εντάξει θα πάω στους γιατρούς που πρέπει αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας.
    Και εγώ πολύ καπνίζω. Άντε να πάω 2 μέρες με ένα καπνό. Παραπάνω δεν πάω, ειδικά όλους αυτούς τους μήνες που ήμασταν καραντινα και δεν δούλευα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #12262
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγω είμαι αυστηρή με τους άλλους. Στον εαυτό μου δεν δίνω και πολύ σημασία. Εντάξει θα πάω στους γιατρούς που πρέπει αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας.
    Και εγώ πολύ καπνίζω. Άντε να πάω 2 μέρες με ένα καπνό. Παραπάνω δεν πάω, ειδικά όλους αυτούς τους μήνες που ήμασταν καραντινα και δεν δούλευα.
    εγω καπνιζω ενα καπνο σε 1 με 1.5 μερα...χεστα! δεν τα καπνιζω ολοκληρα... ειναι ψυχολογικο το θεμα..
    θελω να παω για δουλεια, αλλα νιωθω οτι δεν μπορω..
    θελω να κανω πραγματα.. να αλλαξει η ζωη μου αλλα κατι με σταματα..
    τεσπα δεν θελω να σε βαραινω...!
    απλα αυτο με το καπνισμα και οτι ο χρονος μετραει εις βαρος μου δεν με αφηνει σε ησυχια...
    καπνιζω απο τα 15 και ειμαι 32! αστα!

  8. #12263
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εγω καπνιζω ενα καπνο σε 1 με 1.5 μερα...χεστα! δεν τα καπνιζω ολοκληρα... ειναι ψυχολογικο το θεμα..
    θελω να παω για δουλεια, αλλα νιωθω οτι δεν μπορω..
    θελω να κανω πραγματα.. να αλλαξει η ζωη μου αλλα κατι με σταματα..
    τεσπα δεν θελω να σε βαραινω...!
    απλα αυτο με το καπνισμα και οτι ο χρονος μετραει εις βαρος μου δεν με αφηνει σε ησυχια...
    καπνιζω απο τα 15 και ειμαι 32! αστα!
    Δεν με βαραινεις, συζήτηση κάνουμε. Καλά ο χρόνος μετράει εις βάρος όλων μας. Και εγώ καπνίζω από τα 20 και είμαι 34. Δεν είσαι μεγάλος 32. Έχεις πολλά να δεις και να ζήσεις ακόμα. Ξεκινα να κάνεις μικρά πράγματα στην αρχή και μετά ψάχνεις για δουλειά. Κάτι θα βρεθεί, δεν μπορεί. Απλά ξεκίνα με μικρούς στόχους.

    Άσχετο : αφού αφήνεις το τσιγάρο στη μέση, είναι αυτονόητο ότι το στριφτο σβήνει. Γιατί δεν ανάβεις πάλι το ίδιο μετά? Να ξερες πόσα χρόνια έχω να κάνω ένα ολόκληρο τσιγάρο. Με 3-4 διαλύματα καπνίζω το ένα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #12264
    hlias1988
    Guest
    επιτελους βρηκαν καποιον να συμφωνει!
    τα καπνιζω γρηγορα μπουκωνω, και το σβηνω.. με αποτελεσμα να κανω τα μισα...το ξερω ειναι πεταμενα λεφτα...
    τεσπα.. ειναι ιδεα μου οτι η εποχες ειναι δυσκολες? η εγω ξυπνησα απο ενα ονειρο? πραγματικα...

  10. #12265
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Αλεξια και Μαριλου.. να κανω μια ερωτηση που θεωρω περιττη γιατι ξερω την απαντηση!
    καπνιζετε?!
    εγω λεω αποκλειετε.......!!!!!!!!!
    Ηλία δεν καπνιζω επειδή δεν μου αρέσει .Δοκίμασα να καπνίσω τότε στις ηλικίες που κάναμε πειράματα και απλά τα είδα όλα ,θυμάμαι μπουκωσα έτρεχαν τα μάτια μου και κόντεψε να μου φύγει το κεφάλι από τον βήχα ..

    Άσε την απαίσια γεύση που είχα μετά και την μυρωδιά ,οπότε από τότε μόνο που το μυρίζω πραγματικά με ενοχλεί ..
    Αν μου άρεζε σίγουρα μπορεί να κάπνιζα και ας ήμουν σε άλλη φάση ...

    Να φανταστείς και οι δύο μου οι γονείς κάπνιζαν δεν είχα τέτοια κολλήματα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #12266
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    επιτελους βρηκαν καποιον να συμφωνει!
    τα καπνιζω γρηγορα μπουκωνω, και το σβηνω.. με αποτελεσμα να κανω τα μισα...το ξερω ειναι πεταμενα λεφτα...
    τεσπα.. ειναι ιδεα μου οτι η εποχες ειναι δυσκολες? η εγω ξυπνησα απο ενα ονειρο? πραγματικα...
    Οχι δεν ξύπνησες από όνειρο. Οι εποχές είναι δύσκολες αλλά είναι δύσκολες για όλους. Ναι, δεν τα βιώνουν όλοι το ίδιο κάποια πράγματα αλλά ο καθένας κάνει ότι μπορεί. Τι θα γίνει? Θα σταματήσουμε να λειτουργούμε επειδή οι εποχές είναι δύσκολες?
    Ο καθένας έχει το δικό του σταυρό Ηλία. Αυτούς που βλέπεις απ έξω και νομίζεις ότι είναι καλύτερα ή καλύτεροι από σένα, μη το πιστεύεις και πολύ. Προσπάθησε για τον εαυτό σου και όπου φτάσεις. Κανείς δεν μπορεί να σου πει ότι πρέπει να φτάσεις τον τάδε στόχο γιατί πολύ απλά δεν έχει τραβήξει αυτά που τραβάς εσύ. Αλλά, δεν αξίζει λες να δοκιμάσεις τον εαυτό σου και να δεις μέχρι που μπορείς?

    Και μην αρχιζεις τα "είμαι 32 χρονών" γιατί σου είπα, είμαι 34.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #12267
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Άντε σου φεξε πάλι! Ούτε νιοπαντροι τόσα ταξίδια. Αλλά ταξίδι με αιγοκερο ρε φίλε! Το σκέφτηκες καλά?

    Αμάν πες μου πόσες φορές σταματάει στο κάθε ταξίδι χαχαχα
    Γιατί ρε συ να σταματάει ίσα ίσα ...Αλεξία εγώ μόνο μαζί του πάω μακρινά ταξίδια .Αν οδηγει άλλος δεν ξέρω δεν νοιωθω σιγουριά !
    Εχουμε πάει οδικός Γερμανια ,Ιταλία και πραγματικά είναι η καλύτερη μας !

    Εδώ γυρίσαμε την μισή Ελλάδα με μηχανή εκεί να δεις κέφια ,τώρα με το αυτοκίνητο είναι περίπατος όλο αυτό
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #12268
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Οχι δεν ξύπνησες από όνειρο. Οι εποχές είναι δύσκολες αλλά είναι δύσκολες για όλους. Ναι, δεν τα βιώνουν όλοι το ίδιο κάποια πράγματα αλλά ο καθένας κάνει ότι μπορεί. Τι θα γίνει? Θα σταματήσουμε να λειτουργούμε επειδή οι εποχές είναι δύσκολες?
    Ο καθένας έχει το δικό του σταυρό Ηλία. Αυτούς που βλέπεις απ έξω και νομίζεις ότι είναι καλύτερα ή καλύτεροι από σένα, μη το πιστεύεις και πολύ. Προσπάθησε για τον εαυτό σου και όπου φτάσεις. Κανείς δεν μπορεί να σου πει ότι πρέπει να φτάσεις τον τάδε στόχο γιατί πολύ απλά δεν έχει τραβήξει αυτά που τραβάς εσύ. Αλλά, δεν αξίζει λες να δοκιμάσεις τον εαυτό σου και να δεις μέχρι που μπορείς?

    Και μην αρχιζεις τα "είμαι 32 χρονών" γιατί σου είπα, είμαι 34.
    οκ.. αυτην την στιγμη νιωθω τυψεις για το γεγονος οτι εχω κανει δυο αποπειρες αυτοκτονιας στην ζωη μου...ηπια δυο κουτια ντεπον και τις δυο φορες... μαλακια δεν επρεπε να το κανω...
    το μετανιωνω...πρωτον γιατι δεν επρεπε σαν ανθρωπος να φτασω σε αυτο το σημειο , δευτερον εχασα την εμπιστοσυνη των δικων μου, και τριτον μπορει να το εχει μαθει η κοινωνια και γυρευε τι θα λεει..

  14. #12269
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί ρε συ να σταματάει ίσα ίσα ...Αλεξία εγώ μόνο μαζί του πάω μακρινά ταξίδια .Αν οδηγει άλλος δεν ξέρω δεν νοιωθω σιγουριά !
    Εχουμε πάει οδικός Γερμανια ,Ιταλία και πραγματικά είναι η καλύτερη μας !

    Εδώ γυρίσαμε την μισή Ελλάδα με μηχανή εκεί να δεις κέφια ,τώρα με το αυτοκίνητο είναι περίπατος όλο αυτό
    Να βρε που έλεγες ότι είναι ίδιοι. Ορίστε η πρώτη διαφορά! Εμείς Αθήνα - Γιάννενα 8 στάσεις. Έλεος! Σαν δεν πηδηξα από καμιά γέφυρα από τα νεύρα μου
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #12270
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οκ.. αυτην την στιγμη νιωθω τυψεις για το γεγονος οτι εχω κανει δυο αποπειρες αυτοκτονιας στην ζωη μου...ηπια δυο κουτια ντεπον και τις δυο φορες... μαλακια δεν επρεπε να το κανω...
    το μετανιωνω...πρωτον γιατι δεν επρεπε σαν ανθρωπος να φτασω σε αυτο το σημειο , δευτερον εχασα την εμπιστοσυνη των δικων μου, και τριτον μπορει να το εχει μαθει η κοινωνια και γυρευε τι θα λεει..
    Τώρα έγινε, οι τύψεις δεν βοηθάνε. Απλά σε κρατάνε πίσω. Οι δικοί σου θα σου ξαναεχουν εμπιστοσύνη αν δουν ότι και εσύ προσπαθείς να είσαι καλύτερα και κάνεις πράγματα για τον εαυτό σου.
    Και έκανες πάρα πολύ καλά που το μετανιωσες.
    Όσο για την κοινωνία, ΣΥΓΝΏΜΗ, αλλά χεστηκαμε κιόλας για το τι θα λέει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2010, 00:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •