Πίεση για να κάνω πράγματα που δεν μπορώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Πίεση για να κάνω πράγματα που δεν μπορώ

    Γεια σας παιδιά, χαίρομαι που μιλάω σε ανθρώπους που ανιδιοτελώς θέλουν να βοηθήσουν και ξέρω πως εσείς μπορείτε να με καταλάβετε.Τον τελευταίο χρόνο περίπου δεν δουλεύω
    γιατί έκανα θεραπεία και παλιότερα όποτε δούλευα έκανα λάθη στη δουλειά γιατί ξεχνούσα με αποτέλεσμα να πέφτω ψυχολογικά και να αλλάζω δουλειές τακτικά.Τώρα με την θεραπεία είμαι καλύτερα αλλά έκανα το λάθος και έκοψα την αγωγή γιατί νόμιζα ότι το καλοκαίρι είμαι πάντα καλύτερα.Όμως τελικά μέσα στον Ιούνιο με έπιασε πάλι η ίδια κατάθλιψη και δεν είχα ενέργεια και όρεξη να βγω από το σπίτι.Οι φίλες μου με το ζόρι με
    κατάφερναν να πάμε θάλασσα και μου έκανε καλό αυτό,αλλά ήταν νομίζω το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου ,ξέρω ότι θα γίνω καλά, αλλά οι γονείς μου με πιέζουν να εργαστώ ενώ δεν είμαι ακόμα σε θέση και είναι πολύ κουραστικό να σου το λένε ξανά και ξανά λες και είμαι τεμπέλα.Απλώς λίγη συμπαράσταση θέλω και καμιά ιδέα αν έχετε περάσει κάτι παρόμοιο.Είναι η πρώτη φορά που ζητάω βοήθεια σε αυτό το forum άμεσα και τελικά νιώθω ότι ξελάφρωσα που το έκανα.Ευχαριστώ που μου δίνετε αυτή την ευκαιρία και όσο διάστημα είμαι εδώ ενεργή υπόσχομαι να βοηθάω όσο μπορώ και αν κάνω λάθη συγχωρέστε με γιατί είμαι ακόμα σε ανάρρωση.Τα λέμε φιλαράκια!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ισως σου εκανε καλο να δουλεψεις ομως, εγω σε 3 ψυχιατρους πηγα και οι 3 ειπαν μην αφησεις την δουλεια σου κανει καλο ακομα κ αν ειναι δυσκολα..το καλυτερο θα ηταν να 3αναρχισεις τα φαρμακα κ οταν νιωσεις καλυτερα να μπεισ στην διαδιακασια ετσι κ αλλιως θα παρει μηνες να βρεις δουλεια εκτος αν εισαι τυχερη η εχεις κονε η οντως εισαι περιζητητη κατι που προυποθετει εργασιακη εμπειρια..
    πρεπει να καταστρωσεις την ζωη σου γτ πως θα ανεβεις κ θα στεκεσαι στα ποδια σ ...και σιγουρα γονεις, φιλοι θα ναι διπλα σ, θα σε παρακολουθει γιατρος, τα φαρμακα θα παιρνεις κ αν εισαι επιρρεπης στις υποτροπες δεν θα τα σταματας κ ολα θα πανε καλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σε καταλαβαινουμε crazy...αλλα πολλες φορες στη βραση κολλαει το σιδερο. Θα σου εκανε καλο η δουλεια ακομα και εαν ηταν απελπιστικα δυσκολα. Φυσικα μετρον αριστον και σιγουρα το να σου λενε οι αλλοι επαναλαμβανομενα τι να κανεις εναι πολυ εκνευριστικο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Μετά από 3 μήνες θεραπεία περίπου τώρα νιώθω καλύτερα συγκεκριμένα από εχτές το βράδυ και από εδώ και πέρα θα παίρνω τα φάρμακα μου, πήρα το μάθημά μου και ευτυχώς
    πέρασε και αυτή η μπόρα...Νιώθω τέλεια εχτές βγήκα με δυο φίλες μου και χάρηκα πολύ που πήγαμε μια βόλτα στην παραλία, βγάλαμε φωτογραφίες και μετά είδαμε μια κωμωδία.Απλά πράγματα αλλά μου φάνηκαν υπέροχα , τώρα θα κάνω ότι μπορώ για να φτιάξω και πάλι τη ζωή μου νιώθω μεγάλη ανακούφιση άρχισα ήδη να κάνω όνειρα για το μέλλον κάτι που είχα ξεχάσει πιο πριν.Το εύχομαι σε όσους υποφέρουν από αυτή την ασθένεια να γίνουν καλά και βγουν από αυτό το τούνελ.Ευχαριστώ elirene και έχεις δίκιο ότι θα βοηθήσει η δουλειά , περιζήτητη δεν ξέρω αν είμαι αλλά τώρα πλέον έχω την θέληση και αυτό είναι σημαντικό.Τελικά ποτέ δεν είναι αργά...

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 18-09-2011, 13:59
  2. Δεν μπορω να κανω σχεση
    By Constanse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 12-07-2011, 17:23
  3. Replies: 21
    Last Post: 08-07-2011, 17:42
  4. Δεν μπορώ να βρω τι να κάνω στην ζωή μου...
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-05-2011, 03:07
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-2010, 16:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •