φοβιες ,καταθλιψη τι φαρμακα παιρνετε ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144

    φοβιες ,καταθλιψη τι φαρμακα παιρνετε ?

    εγω παιρνω cybalta και xanax . εσεις ?
    και αν ειχαν καποιο αποτελεσμα ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    αν καποιος ξερει υπαρχει ενα βιβλιο για καποιον που ηταν σε καταθλιψη και την ξεπερασε . απο οτι εχω καταλαβει ειναι κατι σαν μυθιστορημα περισσοτερο .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εγώ παίρνω sertral 100mg
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    thanasisGR
    Guest
    eperna xanax 0,5 gia kapio diastima.. tin 1th mera pou pira eniosa polu kala.. alla pleon den me pianoun h benzodiazepines.. exw dokimasei sxedon ola ta iremistika stedon,Normision,tavor,Hipnosedon,Lexotanil

    meta pira antikata8liptika zoloft 50mg (makria kai agapimena....)

    kai sto telos ta pio varia pou mou dosane einai ta zyprexa 5mg mia fora pira... imouna ston kosmo mou!! kai to prwi etrexa sta nosokomia me 39 pureto kai pneumonia...

    pleon den pernw xapia... kanw dikia mou omoiopa8itikh 8erapia pou tin skeftika monos mou!!!

    allaxa tin diatrofh mou! trww polla frouta kai laxanika.. pino mauro tsai (ereunes lene oti mionei tin kortizolh) epishs pino kai prasino tsai..

    ka8e prwi trww vasiliko polto me melh kai gurh! ( mou dinei mia es8ish xalaroshs au3anei tin libido se simio pou orismenes fores ginete enoxlitiko :P )

    exw kai ton ypo8iroidismo pou me exei trelanh... kanw 8erapia vevea.. alla exw xirotera apotelesmata :P

    pisteuo oti ama ftiaxo ton ypo8iroidismo tha nioso kalitera..

    edit: (paidia sorry gia ta Greeklish... eimai apo allo pc.. :P )

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    thessniki
    Posts
    39
    wow Thanasi...mas dineis polles elpides.. na sinexizoume na aisiodoksoume...pou ta dokimases ola kai episis ta ekopses ola....bravoo

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    68

    exw kai ton ypo8iroidismo pou me exei trelanh... kanw 8erapia vevea.. alla exw xirote

    θαναση δεν ειπες οτι εχεις θυροειδη γιαυτον τν λογο νιωθεις ολα αυτα που ελεγες μεχρι κ η ψυχολογια σου ειναι ετσι γιαυυτον τν λογο να το ξερεις μολις ισσοροπισεις τον θυροειδη τοτε θα στρωσουν ολα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    και εγω εχω θυποειδη και παιρνω φαρμακευτικη αγωγη .
    αλλα πριν απο καποια χρονια εμφανισα κοινωνικη φοβια και καταθλιψη μετα απο αρνητικη κατα την γνωμη μου ψυχοθεραπεια ημουν ετοιμη να πηδηξω απο το μπαλκονι και πολλες αλλες αρνητικες σκεψεις, χιλιαδες ........
    πηγα σε ψυχιατρο να ειναι καλα ο ανθρωπος μου εγραψε cybalta kai xanax για ενα διαστημα ημουν με τα xanax στο χερι .
    σιγα σιγα εγινα καλυτερα σαν ολα να βρηκαν το δρομο τους .
    μειωσα και την δοση στα 30 μγ .
    πριν κανα μηνα ,δεχτηκα μια προταση γαμου .
    και οι φοβιες ξαναγυρισαν και η καταθλιψη ξαναγυρισε και ολα .
    ανεβασα παλι την δοση στα 90 μγ ,οπως οταν ειχα αρχισει .
    μακαρι να μπορουσα να παω να παντρευτω με 10 ατομα καλεσμενους .
    γιαυτο ρωταω και εσας τι χαπια παιρνετε μηπως δεν παιρνω τα καταληλα .
    σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας...........

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    19
    η μητέρα μου που έχει κατάθλιψη τώρα λόγω διπολικης διαταρχαρης παίρνει ziprexa velotab 10mg, remeron 30 mg,k ladose 20mg.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    αννυ 23 σε ευχαριστω για την απαντηση ......
    ελπιζω να γινει καλα η μητερα σου .

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    22
    Να ρωτήσεις κάποιο γιατρό που εμπιστεύεσαι. Υπάρχουν πολλά ψυχοπιεστικά γεγονότα, χαρούμενα ή λυπηρά που μας αναστατώνουν και χαλάει η συναισθηματική μας ισορροπία. Δεν πειράζει. Δες αν μπορείς να βρεις τρόπους να τα καταφέρεις μόνη σου, αλλά ως προς τα φάρμακα, μην αυξομοιώνεις όπως νομίζεις. Συμβουλεύσου ένα γιατρό, σίγουρα είναι παροδικό αυτό που έχεις και....η ώρα η καλή!!!!! )))
    (Υ.Γ. Αν θες να παντρευτείς με 10 άτομα....απλά συνεννοήσου το με τον καλό σου και βουρ!Δεν παντρεύεται η μάνα σου, ούτε η πεθερά σου. Εσύ παντρεύεσαι)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    να εισαι καλα coco20.
    με εκανες και γελασα γιαυτο που ειπες με την πεθερα και την μαμα.
    μακαρι να γινοταν αυτο που λες αλλα μενοντας σε ενα χωριο αυτο δεν γινεται .
    μιλαμε για γαμο με 800 καλεσμενους και η κοινωνικη φοβια μου στα υψη ..............
    εμφανισα φοβια το 2000 και αργοτερα και καταθλιψη .κραταει χρονια αυτην η κολωνια .............
    δεν ανεβαζω μονη μου την δοση πηγαιμω σε ψυχιατρο ,απλα ηθελα να ακουσω και αλλες εμπειριες .
    ευχαριστω για τα καλα σου λογια και εσυ οτι επιθυμεις ..
    μεσα απο την καρδια μου

  12. #12
    thanasisGR
    Guest
    paidia pira smr to prwi zoloft 50mg miso xapaki. ta 8etika apotelesmata einai ta eksis.. megalhterh energeia. kalhterh isoropia kai euligisia sto soma..

    ta arnitika twra.. entonos tromos.. allagh sinidishs,taxikardia astamatith , kai mou ekane ypertash 17 me 12 kai 190 palmous

    o psyxiatros mou leei einai h idea mou.. ma den einai omos.. einai sovarh parenergeia...

    einai stin arxh autes h parenergies?? ti na kanw na ta sinexiso gia 1 vdomada opos mou eipe o giatros? mono tote tha katalavoume an exo parenergies leei..

    h taxikardia den stamataei.. sikonome apo tin karekla kai xtipaei toso entona pou nomizo oti tha spasei h kardia mou..

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    68
    pires pali xapia ?

  14. #14
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by nigimiva View Post
    pires pali xapia ?
    ma eprepe na parw... exw ιδψ alla nio8o kala... pff

    kai twra me ta zoloft olh mera ka8ome sto pc.. oute ekso den mporw na vgw nio8o arostos...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    επερνα cymbalta και zyprexa ντάξει την δουλειά τους την κάνανε αλλά κάτι δεν μου άρεσε και τα άλλαξα με olanzapine mylan generics μάλλον θα τα αλλάξω και αυτά :\
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. τι φαρμακα παιρνετε για ocd??
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 29-08-2019, 23:37
  2. πανικοί......φοβίες........και απο φετος καταθλιψη
    By giannis1967 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 01-05-2010, 21:05
  3. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Κ ΦΟΒΙΕΣ!
    By ΚΑΛΛΙΟΠΗ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 75
    Last Post: 01-06-2009, 13:46
  4. Φαρμακα-Λιμπιντο-Καταθλιψη
    By deleted_member in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 24-02-2008, 22:18
  5. αγχος ,φοβίες, κατάθλιψη τι από όλα αυτά?
    By depy78 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 26-01-2007, 13:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •