ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199

    ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ...

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η' ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΞΟΝΤΩΤΙΚΑ,10-12 ΩΡΕΣ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑ,ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ΜΕ A/C ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ.ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΥΘΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ECDL ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ.ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΠΙΕΣΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΤΕΝΤΩΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ.ΩΣΤΟΣΟ ΕΙΧΑ ΠΥΡΕΤΟ 37,8 ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΣΠΑΣΗ ΣΑΝ ΤΙΚ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΤΟΣ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΩΡΛ,ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ,ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΟΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΡΕΥ ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΣ ΔΙΟΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΡΛ.ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΩΣΠΟΥ ΠΡΙΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΠΟΝΟΥΣΑ,ΖΑΛΙΖΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ.ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΖΩ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ.ΑΝΕΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΔΕΚΑΤΑ,ΝΙΩΘΩ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΥΙΚΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΜΕ ΕΠΙΑΝΑΝ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ,ΔΕ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΡΙΝΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΑΣΘΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Ο ΧΩΡΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟΣ ΣΚΟΝΗ.ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΔΗΣ ΑΤΟΜΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΑΞΟΝΙΚΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ,ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΝΑΧ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΕΝΙΩΣΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΠΙΑ.ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΔΙΩΞΑ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ,ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΡΕΜΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ,ΝΑ ΕΧΩ ΜΥΙΚΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΝΕΥΡΟΠΟΝΟΥΣ,ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΤΑ,ΠΟΝΟΥΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΟΝΑΝΕ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΚΡΙΣΕΩΝ ΠΑΝΙΚΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΑ ΠΡΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ Η' ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ.

    ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST
    ΦΙΛΙΚΑ

  2. #2
    Ιατρικες συμβουλες δυστυχως δεν μπορω να σου δωσω. Σου προτεινω ομως να επισκεφθεις αμεσα εναν καλο ψυχιατρο ο οποιος θα κρινει αν χρειαζεσαι φαρμακευτικη αγωγη η οχι. Μην πολεμας τον ευατο σου που αντιμετωπιζει ενα προβλημα σκεφτομενη πως σου εδωσαν αντικαταθλιπτικα χαπια. Μαθε πρωτα ακριβως τι σε βασανιζει με τη βοηθεια του ψυχιατρου και υστερα αποδεξου το και φροντισε τον ευατο σου με το να του δωσεις αυτο που χρειαζεται και αν τα χαπια ειναι αυτο τοτε ασ ειναι. παντως μην το αφηνεις και βασανιζεσαι αλλο διοτι αν το προβλημα δεν ειναι παθολογικο τοτε σιγουρα ειναι ψυχολογικο με πολυ εντονα ψυχοσωαμτικα. Στη θεση σου θα πηγαινα αυριο κιολας!μιλαμε για τον ευατο σου, μην τον παραμελεις και κανε οτι χρειαζεται για να νιωσεις καλυτερα.Ευχομαι να βοηθησα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    msor σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Η αλήθεια ειναι οτι δεν ειμαι απόλυτα σιγουρη για το αν ειναι ψυχοσωματικο.Αν ειναι,δεν εχω κανενα προβλημα να το δεχτω,ηδη εχω επισκεφτει ψυχολογο διοτι σιγουρα ολη αυτη η κατασταση μου δημιουργησε και αγχος και ισως καποια ψυχοσωματικα ομως το θεμα ειναι οτι αυτα τα αισθανομαι και σε κατασταση ηρεμιας αρκετες φορες,χωρις να εχω πανικο ή αγχος.Δεν ξερω βεβαια αν οι μηχανισμοι λειτουργουν υποσυνειδητα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ούτε εγώ γνωρίζω να σου πω συγκεκριμένα πράγματα κάθως αυτά τα οποία περιγράφεις άπτονται της ιατρικής επιστήμης. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να μην φοβάσαι τ' αντικαταθλιπτικά εφόσον έχεις κρίσεις πανικού και σου τα έχει χορηγήσει γιατρός. Και γω τα φοβόμουν στην αρχή που έιχα σοβαρό πρόβλημα να φανταστείς (κατάθλιψη). Ίσως όλα τα συμπτώματα να ενισχύονται και από τον φόβο σου προς τα χάπια. Άλλου είδους εξετάσεις έκανες; Γιατί το πρόβλημα μπορεί να υπάρχει εκεί που δεν φαντάζεσαι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Εχω κάνει αιματολγικες,αξονικες εγκεφαλου και σπλαχνικου κρανιου,crp και γαστροσκοπηση στο στομαχι.Ο νευρολογος μου προτεινε να παω και σε εναν ρευματολογο και επισης καποιοι μου ειπαν και για φρονιμητες,που δεν τους εχω βγαλει ακομα.Λογω δουλειας θα επισκεφτω και εναν ορθοπεδικο.Το θεμα ειναι οτι αν πραγματικα υπαρχει παθολογικο προβλημα μου εχει δημιουργησει και ψυχολογικο και ουσιαστικα οι περισσοτεροι γιατροι το ριχνουν εκει.Δεν με πειραζει να ειναι απο αυτο απλα σκεφτομαι οτι αν πραγματικα αρχισω να κανω αγωγη με φαρμακα και τελικα ειναι κατι παθολογικο,θα εχω συνεχεια αυτες τις ενοχλησεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Φρονιμήτες αποκλείεται να είναι με τόσες ενοχλήσεις. Αλλά είναι από τα "παράξενα" προβλήματα που δεν ξέρεις σε τι γιατρό να πας.


    Κρίσεις πανικού είχες παλιότερα ή ξεκίνησαν μαζί με τα σωματικά συμπτώματα;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Γενικά,είμαι λίγο αγχωδης τύπος.Είμαι 26 ετων αλλα ποτέ πριν δεν είχα τέτοιου είδους προβληματα.Ποτέ δεν έτρεχα στα νοσοκομεία και στους γιατρους και τους τελευταιους δυο μήνες έχω πάει κι εγώ δεν ξέρω πόσες φορές σε νοσοκομεία και γιατρους.Κρίσεις πανικού δεν είχα ποτέ πριν.Είχα πιέσει πολύ τον εαυτό μου αυτόν το χρόνο,σε σημεία εξάντλησης.Νομίζω ότι πραγματικά συμβαίνει κάτι παθολογικό αλλά από το άγχος μου του τι ήταν έπαθα κρίσεις πανικού και τα υπόλοιπα ψυχοσωματικά με αποτέλεσμα να έχω μπερδευτει κι εγω πια...Ψυχολογικά είμαι ράκος και δεν ξέρω τι να κάνω πια για να βρω μια άκρη.Δηλαδη μου διέγνωσαν ρινιτιδα και ασθμα και δεν ήξερα καν ότι τα είχα.Μπορεί για αυτο να πονούσα για παραδειγμα,να μην το ήξερα και απο το άγχος μου να έπαθα όλα τα υπολοιπα...Αναρωτιεμαι,αν παρώ μια αγωγη με φάρμακα ψυχιατρικής φυσεως και έχω κάτι παθολογικό,με την αγωγη θα ξεκαθαριστεί το θέμα;Δηλαδη αν ακολουθήσω ψυχιατρικη αγωγη θα φυγουν πχ τα ψυχοσωματικά και αν υπαρχει κατι παθολογικό θα φανεί;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    H ρινιτιδα επειδη εχω και γω δεν εχει σχεση με οσα λες..με τους μυικους πονους κλπ.Και δεν πιστευω οτι εχεις τιποτα παθολογικο γιατι με τοσες εξετασεις θα χε φανει.Η αρρωστοφοβια σου ειναι που στα δημιουργει ολα..ΑΠλως επειδη επαθες αυτο με το ωρλ σου κατσε τωρα οτι κατι εχεις....Βαλε στο μυαλο σου οτι δεν εχεις τιποτα αποφασιστικα και κανε πραγματα που σ ευχαριστουν...Πχ οταν πεφτεις στο κρεβατι η διαβασε ενα βιβλιο,η παρε το λαπτοπ σου και πες καμια βλακια με κανενα φιλο,η δες μια ευχαριστη ταινια να σε νυσταξει και να σου απασχολει και το μυαλο!! οσο για τα φαρμακα εγω ειμαι κατα των φαρμακων.Κι εγω εχω κρισεις πανικου αλλα θα μαθω να τις διαχειριζομαι μονη μου,χωρις τα φαρμακα.Τα φαρμακα για μενα ειναι πατεριτσες απλως,δεν θα σε κανουν απολυτως καλα και μπορει να εχει και στο μελλον κρισεις πανικου παρολο που μπορει να σε βοηθησουν για ενα μεγαλο διαστημα..Ωστοσο μετα θα εχεις εθιστει και οταν θα τα κοψεις παλι θα εχεις τα ιδια..Μαθε να ζεις με τα αγχη σου χωρις να σου επηρεαζουν τη ζωη σου τοσο πολυ!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εξάρταται, θα σου πω τι πιστεύω. Δουλεύεις; Στο περιβάλλον εργασίας σου πιέζεσαι πολύ; Ίσως να φταίει και αυτό.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Γενικά,είμαι λίγο αγχωδης τύπος.Είμαι 26 ετων αλλα ποτέ πριν δεν είχα τέτοιου είδους προβληματα.Ποτέ δεν έτρεχα στα νοσοκομεία και στους γιατρους και τους τελευταιους δυο μήνες έχω πάει κι εγώ δεν ξέρω πόσες φορές σε νοσοκομεία και γιατρους.Κρίσεις πανικού δεν είχα ποτέ πριν.Είχα πιέσει πολύ τον εαυτό μου αυτόν το χρόνο,σε σημεία εξάντλησης.Νομίζω ότι πραγματικά συμβαίνει κάτι παθολογικό αλλά από το άγχος μου του τι ήταν έπαθα κρίσεις πανικού και τα υπόλοιπα ψυχοσωματικά με αποτέλεσμα να έχω μπερδευτει κι εγω πια...Ψυχολογικά είμαι ράκος και δεν ξέρω τι να κάνω πια για να βρω μια άκρη.Δηλαδη μου διέγνωσαν ρινιτιδα και ασθμα και δεν ήξερα καν ότι τα είχα.Μπορεί για αυτο να πονούσα για παραδειγμα,να μην το ήξερα και απο το άγχος μου να έπαθα όλα τα υπολοιπα...Αναρωτιεμαι,αν παρώ μια αγωγη με φάρμακα ψυχιατρικής φυσεως και έχω κάτι παθολογικό,με την αγωγη θα ξεκαθαριστεί το θέμα;Δηλαδη αν ακολουθήσω ψυχιατρικη αγωγη θα φυγουν πχ τα ψυχοσωματικά και αν υπαρχει κατι παθολογικό θα φανεί;
    Σου διεγνωσαν ρινιτιδα και ασθμα, , αυτο δεν το φανταστηκε ο γιατρος μαλλον, βρηκε κατι . Ειπες παραπανω οτι στο χωρο δουλειας υπηρχε και σκονη , ισως αυτα να μην ειναι ασχετα μεταξυ τους . Ελπιζω να μην καπνιζεις παρ ολα αυτα ετσι;
    Τωρα αν εχεις επιγνωση οτι εχεις εξαντληθει για εναν χρονο πριν τα συμπτωματα , μην ψαχνεις συγκεκριμενα για κατι σονυ και καλα , αυτο το ιδιο η κοπωση ειναι ενα προβλημα , και θα χρειαστει να ακολουθησεις την αντιστροφη πορεια και για αρκετο χρονο ωστε να ανακαμψει το συστημα του οργανισμου σου.
    Τα φαρμακα πιθανως να σε βοηθησουνε , αλλα βασικα πρεπει να αλαξεις τον τροπο ζωης που σε οδηγησε εκει .Ψαξε και για εναλακτικες θεραπειες ειναι πιο ηπιες συνηθως .
    Γιαυτο που λες αν τα φαρμακα θα επικαλυψουν ισως ενα πιθανο παθολογικο προβλημα ; δεν νομιζω να συμβαινει κατι τετοιο ... μην τα πολυαναλυεις , αφου λες οτι το εψαξες ηδη αρκετα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Η αλήθεια είναι ότι πιεζόμουν πάρα πολύ στη δουλειά αυτή,δεν ήταν κάτι που μου άρεσε.Κι εγώ σκέφτηκα αυτο που λες path, ότι λόγω του άσθματος και της ρινιτιδας κατέρρευσα.Κάπνιζα αλλά το έκοψα για αυτό το λόγω πολύ πριν μάθω ότι έχω ασθμα,τ έκοψα γιατί με πείραζε πάρα πολύ.Το θέμα είναι ότι έχω συνέχεια δεκατα,τωρα πχ έχω 37,5.Έχω σταματήσει τη δουλειά από τότε και είμαι λίγο καλύτερα.Κρίσεις πανικού δεν έχω πια εδω και αρκετες εβδομαδες,κατάφερα και τις έδιωξα και επίσης κοιμάμαι πιο εύκολα και λιγο πιο ήρεμα.Και αυτα τα κατάφερα χωρις χαπια.Συνεχίζω να έχω το αισθημα πίεσης στο κεφάλι και κάποις μυικες συσπασεις και πόνους μυικους και τα χέρια μου τα νιωθω ζεστα.Δεν ξέρω αν όλα αυτά ειναι τελικά ψυχοσωματικά ή από κούραση και εξάντληση.Σκέφτηκα να ακολουθήσω οπως λες εναλλακτικες θεραπεις,reiki κτλ αλλα δεν ξέρω κατα ποσο θα βοηθήσουν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Πιθανόν να είναι η κόπωση από τη δουλειά. Προσπάθησε να χαλαρώσεις, μην το σκέφτεσαι, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού όσον αφορά άσθμα και ρινίτιδα και τα συμπτώματα θα υποχωρήσουν.


    Ας μην τρέχουμε για ψύλλου πήδημα στον ψυχίατρο. Αν κάνεις όλα αυτά και συνεχίσεις να έχεις ψυχοσωματικά συμπτώματα, τότε ν' απευθυνθείς σε ψυχίατρο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Ίσως εχεις δικιο.Προσπαθω να χαλαρωσω λιγο και γενικα ειμαι σε καλυτερη κατασταση απο ο,τι ημουν.Μακαρι να ειναι η κοπωση αρχικα αλλα και λιγο αγχος μαζι και να υποχωρησουν σιγα-σιγα.Το παλευω όσο μπορώ αλλα οπως και να το κανεις,αν υπαρχουν και εξωτερικοι παραγοντες,επηρεαζεσαι θελεις δε θελεις.Συναισθηματικα κυριως.Αν φυσικα δεν υποχωρησουν,θα απευθυνθω σε εναν ψυχιατρο.Ισως να παω σε εναν ψυχολογο αρχικα,πηγα ηδη μια φορα,οποτε θα δειξει...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Ίσως εχεις δικιο.Προσπαθω να χαλαρωσω λιγο και γενικα ειμαι σε καλυτερη κατασταση απο ο,τι ημουν.Μακαρι να ειναι η κοπωση αρχικα αλλα και λιγο αγχος μαζι και να υποχωρησουν σιγα-σιγα.Το παλευω όσο μπορώ αλλα οπως και να το κανεις,αν υπαρχουν και εξωτερικοι παραγοντες,επηρεαζεσαι θελεις δε θελεις.Συναισθηματικα κυριως.Αν φυσικα δεν υποχωρησουν,θα απευθυνθω σε εναν ψυχιατρο.Ισως να παω σε εναν ψυχολογο αρχικα,πηγα ηδη μια φορα,οποτε θα δειξει...
    Μηπως έχεις και προσωπικά προβλήματα; Άνοιξε τον εαυτό σου αν θέλεις για να σε βοηθήσουμε.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Όλοι λίγο πολύ έχουμε προσωπικά προβλήματα που μας επηρεαζουν.Και αν καποιος λεει οτι δεν εχει,κατι τετοιο δεν ισχυει.Και δυστυχως ειναι καποια προβληματα που οσο και να το θελεις δε λυνονται.Εδω και ενα χρονο προσπαθουσα τοσο πολυ,στην εργασια μου,σε καποια δικα μου πραγματα που ηθελα να κανω,στην προσωπικη μου ζωη...Και όταν αρχισε να φτιαχνει λιγο η κατασταση τοτε κατερρευσα εγω...Και απο τοτε ειναι σα να εμεινε στη μεση η ζωη μου.Καποια πραγματα δυστυχως ομως δε λυνονται...οσο και να το θελεις γιατι απλα δεν ειναι στο χερι σου μονο.Ας ελπισουμε οτι κατι θα διορθωθει η κατασταση με τον καιρο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Λιγη βοηθεια !
    By CampoGalliano in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 20-10-2012, 13:48
  2. λιγη βοηθεια!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 17-06-2011, 01:29
  3. λίγη βοήθεια!!!
    By το κουρδιστό πουλί in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 23-02-2011, 23:27
  4. Λιγη βοηθεια
    By sweetgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 31-07-2009, 11:32
  5. Λίγη βοήθεια.
    By Speedracer in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 28
    Last Post: 18-05-2009, 16:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •