ειμαι bi???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233

    Thumbs down ειμαι bi???

    καλησπερα
    καταρχας συγνωμμη γιατι μου φενεται οτι θα κανω βλακεια ερωτηση και που ξαναανοιγω αλλο ενα θεμα απλα εχω απορια.Δεν ειμαι σιγουρη για τη σεξουαλικη μου ταυτοτητα!! Ξερω πως εχει ανοιχτει παρομοιο θεμα αλλα το δικο μου ειναι αλλιως.Ισως ο λογος που αμφιβαλλω να ειναι γελειος αλλα ιδου,τον βγαζω απο μεσα μου. Τωρα ειμαι 16 χρονων,οταν ημουν στις πρωτες ταξεις του Δημοτικου(γυρω στην Τρίτη με Τετάρτη) ειχα μια παρεα απο συνομιλικους μου απο 2 κοριτσια και ενα αγορι.Η μια κοπελα ηταν γειτοννισσα μου και θυμαμαι τον εαυτο μου να τη συμπαθω πολυ αλλα να πω την αληθεια οχι μονο εγω αλλα γενικα ηταν δημοφιλης τυπος και ολοι ηθελαν να ειναι διπλα της,μαζι κι εγω.Μερικες φορες μαζευομασταν κι οι 3 μαζι στο σπιτι της και παιζαμε πεδικες βλακιουλες,πεφταμε ο ενας πανω στον αλλον στο κρεβατι κτλπ! Θα μου πειτε τι ηξερα/ξεραμε τοτε για ερωτες και ελξεις σε αυτη την ηλικια.? Μονο που Ξεραμε,και για ομοφυλοφιλους και για ετεροφυλους(το μονο που δεν ηξερα εγω ηταν η αμφυφιλοφιλια) και για τα παντα,μη σας πω πιο πονηρο μυαλο ειχαμε τοτε παρα τωρα χαχα! Το θεμα ηταν πως τοτε με αυτη την φιλη μου αισθανομουν μια συναισθηματικη ελξη και ηθελα συνεχεια να ειμαστε αγγαλια σαν 2 φιλες αλλα με θυμαμαι επισης να θελω επιτηδες να παιξουμε αυτο το παιχνιδι που πεφταμε ο ενας πανω στον αλλον επειδη ηταν κι εκεινη μεσα.Επισης αλλες φορες η κοριτσιστικη παρεα μου επαιζαν μεταξυ τους τα ζευγαρακια για πλακα και το ενα κοριτσι αναγκαστηκα εκανε τον ανδρα αλλα δεν γινοταν τιποτα μη φανταστειτε οτι φιλιοτουσαν κιολας.τεσπα,μερικες φορες το παιζαμε κι εμεις οι 2 και θυμαμαι επισης τοτε να μου αραισε πολυ και καμια φορα της το προτεινα εγω μονο και μονο για αυτη την περιεργη συναισθηματικη ελξη που ειχα.Και επειδη μιλουσαμε μερικες φορες ολοι μαζι για το σεξ(ναι λεγαμε και τετοια γελιο θελαμε και κατι ξεραμε,) παντα θυμομουν να θελω να μιλαω για τετοια θεματα με κοριτσια που συμπαθουσα ακομα και τωρα γινεται αυτο δεν καταλαβαινω το λογο! Με τον καιρο το παραπανω που σας ειπα με τη φιλη μου,μου περασε εντελως οταν μεγαλωσα.Και απο τοτε δεν ξανααισθανθηκα τιποτα αλλο για αλλη φιλη μου οταν ημασταν μαζι ουτε και αισθανθηκα ποτε να ελκυομαι απο το ιδιο φυλο.Ισα ισα ειχα φαντασιωσεις με αγορια και οσο μεγαλωνα ειχα και πιο εντονες κιολας.Μετα αρχισε να μου δημιουργειτε μια ιδεα πως ειμαι μπαισεξουαλ λογω αυτου που βιωνα με τη φιλη μου και τα αρκετα εντονα φιλικα συναισθηματα που ενιωθα για μια αλλη που μιλουσαμε μεσω φειςμπουκ και μου εγινε εμμονη.Σχεση με αγορι μονο μια εχω κανει δυστυχως,παλι δεν ξερω το λογο.Πραγματικα δεν με νοιαζει τι ειμαι αλλα με πειραζει η αβεβαιοτητα.:confused:
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Μερικες απλες ερωτησεις θα σου κανω μονο.Έχεις ή ειχες ποτε σου την επιθυμια να παρευρεθεις σεξουαλικα με κοπελα?Εχεις νιωσει ποτε ερωτευμενη.Κι αν ναι, με αγορια ή με κοριτσια?ή και με τα δυο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Καλησπερα Ευα! :)

    Μην αγχωνεσαι απο τωρα. Εισαι ακομα μικρη για να καταλαβεις τι εισαι. Εξαλλου ολοκληρωμενες σχεσεις και με τα 2 φυλα δες εχεις κανει φανταζομαι. Αν δε εχεις κανει τπτ ακομα τοτε ειναι φυσιολογικο και πιθανο να σε ελκυουν και τα αγορια αλλα και τα κοριτσια. Και εγω ειχα εμπειρια με 2 φιλες μου οταν ημουν στο δημοτικο αλλα αυτο δεν σημαινει κατι.. απο τοτε μονο με αγορια εχω παει!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    niah επιθυμια να παρευρεθω σεξουαλικα με κοπελα?? ποτε!! αντιθετως με αγορια ναι. ερωτευμενη δυστυχως δεν ειμαι σιγουρη πως ξερω το συναισθημα.Εξηγησα και παραπανω οτι μονο μια σχεση ειχα κανει και γενικα δεν με ενδιεφεραν πολυ οι ερωτες....Εβαζα πανω απ'ολα μια καλη φιλια που ειχα ελλειψη κι απο αυτες κι ετσι αναζητουσα φιλιες μεσω ιντερνετ και με 2 κοπελες που γνωριστικαμε ε ειμασταν κ μακρια κι ενιωθα πολυ δυνατα φιλικα συναισθηματα οχι τιποτα παραπανω αλλα θελω να σου πω οτι ξεπερνουσαν οτι ενιωθα με το αγορι μου.με το αγορι μου ερεθιζομουν απλα δεν ενιωθα να τον αγαπαω και τοσο.!!
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  5. #5
    ευα, είσαι πολύ μικρή για να αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα.
    Δεν έχεις καλά-καλά μπει στην ενεργή ερωτική ζωή ενός ενήλικα , δεν έχεις ανακαλύψει ακόμη το σώμα σου και τον εαυτό σου, οπότε μην κουράζεις το μυαλό σου με τέτοιου είδους σκέψεις.
    Στην ηλικία που είσαι αγαπάς και ενθουσιάζεσαι με όλο τον κόσμο. Αυτο δεν σημαίνει πως είσαι μπαι. Απλά μικρή και με όρεξη να ζήσεις.
    Να εισαι σίγουρη πως αν νιώσεις κάτι ερωτικό με γυναίκα θα το καταλάβεις και δεν θα χρειαστεί να ρωτήσεις κανένα γι αυτό που σου συμβαίνει.
    Θα είναι ξεκάθαρο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by Eva1995 View Post
    niah επιθυμια να παρευρεθω σεξουαλικα με κοπελα?? ποτε!! αντιθετως με αγορια ναι. ερωτευμενη δυστυχως δεν ειμαι σιγουρη πως ξερω το συναισθημα.Εξηγησα και παραπανω οτι μονο μια σχεση ειχα κανει και γενικα δεν με ενδιεφεραν πολυ οι ερωτες....Εβαζα πανω απ'ολα μια καλη φιλια που ειχα ελλειψη κι απο αυτες κι ετσι αναζητουσα φιλιες μεσω ιντερνετ και με 2 κοπελες που γνωριστικαμε ε ειμασταν κ μακρια κι ενιωθα πολυ δυνατα φιλικα συναισθηματα οχι τιποτα παραπανω αλλα θελω να σου πω οτι ξεπερνουσαν οτι ενιωθα με το αγορι μου.με το αγορι μου ερεθιζομουν απλα δεν ενιωθα να τον αγαπαω και τοσο.!!
    Για μενα τα μπολντ γραμματα αρκουν για να σου πω οτι τοτε εισαι στρειτ.Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο εφοσον λες οτι δεν ελκυεσαι σεξουαλικα απο το ιδιο φυλο.Οταν καποιος ειναι μπαι ή γκει τον ελκυει το ιδιο φυλο.
    Οσον αφορα αυτο που λες για την φιλια κι εγω ειμαι ενα ατομο που θεωρουσα παντα τη φιλια πιο σημαντικη και ιερη απο τους ερωτες.Γι αυτο και ποτε οταν εκανα σχεση δεν παρατουσα τους φιλους μου εξαιτιας αυτου του γεγονοτος.Και μου φαινοταν βλακεια εκ μερους των ανθρωπων που ακολουθουσαν αυτην την τακτικη(πολυ συχνο φαινομενο).Επομενως αυτο δεν εχει καμια σχεση με τις σεξουαλικες σου προτιμησεις οπως καταλαβαινεις,.Αυτο σχετιζεται με τις προσωπικες σου αξιες και με αυτα που εσυ θεωρεις πιο σημαντικα.Δεν καταλαβαινω γιατι σε προβληματιζει το συγκεκριμενο πραγμα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    δεν ξερω..κατ'αρχας η μια κοπελα απο αυτες που γνωριστικαμε απο το ιντερνετ με περασε στο τελος για ομοφυλοφιλη επειδη λεει της μιλαγα καπως και επισης δεν μπορω να εξηγισω για πιο λογο ενιωθα οτι ενιωθα με την παιδικη μου φιλη στο δημοτικο.ηταν λιγο παραξενο,αισθανομουν σαν να με ελκυει με λιγα λογια.αλλα μετα που μεγαλωσα εφυγε.
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  8. #8
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Οσον αφορα αυτο που λες για την φιλια κι εγω ειμαι ενα ατομο που θεωρουσα παντα τη φιλια πιο σημαντικη και ιερη απο τους ερωτες.Γι αυτο και ποτε οταν εκανα σχεση δεν παρατουσα τους φιλους μου εξαιτιας αυτου του γεγονοτος.Και μου φαινοταν βλακεια εκ μερους των ανθρωπων που ακολουθουσαν αυτην την τακτικη(πολυ συχνο φαινομενο).Επομενως αυτο δεν εχει καμια σχεση με τις σεξουαλικες σου προτιμησεις οπως καταλαβαινεις,.Αυτο σχετιζεται με τις προσωπικες σου αξιες και με αυτα που εσυ θεωρεις πιο σημαντικα.Δεν καταλαβαινω γιατι σε προβληματιζει το συγκεκριμενο πραγμα.
    ..συμφωνώ απόλυτα.
    Θεωρώ την (πραγματική), φιλία σημαντικότερη απ όλες τις σχέσεις.
    Το να αγαπάμε τους φίλους μας και να το εκφράζουμε δεν έχει σχεση με σεξουαλικό προσανατολισμό.
    Εγώ με τις φίλες μου αγκαλιαζόμαστε και φιλιομαστε συνέχεια, αλλά αυτό είναι αγάπη, όχι έρωτας.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Μην μπερδευεις τα φιλικα συναισθηματα,οσο εντονα κι αν ειναι, με την σεξουαλικη ελξη.Σεξουαλικη ελξη ειναι να θες να παρευρεθεις σεξουαλικα μ αυτον που σε ελκυει.Να εχεις τετοιες φαντασιωσεις και τα συναφη.Ειναι πολυ λογικο να εχεις εντονα συναισθηματα για φιλους σου που νιωθεις καλους,και που σε καταλαβαινουν.Μην το μπερδευεις ομως ολο αυτο με το σεξουαλικο.Ουτε να αφησεις μια κοτσανα μιας τυχαιας που δεν ειχε κατι αλλο να πει,ή απλως ηθελε να σε πειραξει,να σε επηρεασει τοσο πολυ ωστε να καθεσαι να αμφιβαλλεις για τον εαυτο σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    εχεις δικιο! ε καλα 9 ετων τι σεξουαλικες φαντασιωσεις να εχω χαχα! απλα νομιζω πως ενιωθα οτι ηθελα να φιληθουμε και να ερθουμε σε σωματικη επαφη και γι αυτο ελεγα επιτηδες να παιξουμε αυτα τα παιχνιδια που πεζαμε.Εν τω μεταξυ τωρα τη βλεπω κι ουτε με ξερει ουτε την ξερω που λεει ο λογος!
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Αν νιωσεις ετσι θα το καταλαβεις φανταζομαι.Μην τρελαινεσαι απ αυτην την ηλικια οπως σου λενε και τα κοριτσια παραπανω.Η δικη μου γνωμη ειναι αυτη που σου ειπα.Απ τη στιγμη που λες οτι δεν ειχες ή εχεις τετοια θεληση και συναισθηματα ειναι απλο το πραγμα..
    Κι οντως,εισαι μικρη ακομα,επικεντρωσε το ενδιαφερον σου καπου αλλου και ξεκολλα απο αυτες τις βλακειες μονο και μονο επειδη η αλλη σου πεταξε μια μλκια.

    ΥΓ.Οταν λεω βλακειες καταλαβαινεις πιστευω τι εννοω.Δεν χρειαζεται να καθεσαι να ανησυχεις για κατι που δεν στεκει και να βαζεις τον εαυτο σου σε τετοιες διαδικασιες επειδη καποιος/α σου πεταξει ενα ηλιθιο σχολιο.Καλοπροαιρετα σου ειπα την τελευταια φραση.Πιστευω να μην παρεξηγησες
    Last edited by niah; 15-09-2011 at 23:08.

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. "ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ"
    By ALIA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 18-09-2011, 19:00
  3. ΕΙΜΑΙ Χ Α Λ Ι Α ...
    By miaallagi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 65
    Last Post: 21-05-2011, 11:07
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •